کریستیانو رونالدو؛هفت نکته جالب در مورد شماره هفت رویایی - BBC News فارسی

کریستیانو رونالدو؛هفت نکته جالب در مورد شماره هفت رویایی

01/06/2021 02:24:00 ب.ظ

کریستیانو رونالدو؛هفت نکته جالب در مورد شماره هفت رویایی

تلویزیون بی‌بی‌سی چند روز قبل یک مستند در مورد کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی فوتبال جهان پخش کرد. این فیلم به مرور نکته‌های برجسته زندگی حرفه‌ای یکی از بهترین بازیکنان فوتبال جهان در دوران حضور در منچستر یونایتد و رئال مادرید می‌پردازد و نشان می‌دهد او چگونه به یک نام معتبر در ورزش دنیا بدل شد.

رونالدو اوایل زندگی دوران آسانی نداشترونالدو چهارمین و آخرین فرزند ژوزه آویرو و ماریا دولورس دوس سانتوس آویرو است.فرانو باروس سوسا، پدر بزرگ رونالدو، در مورد محل تولد این فوق ستاره فوتبال جهان می‌گوید: "وقتی کریستیانو به دنیا آمد، خانواده‌اش وضع مالی خیلی بدی داشتند. والدین و خواهرش شبانه‌روزی کار می‌کردند و این اوضاع او را خیلی سخت می‌کرد."

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021

در دوران کودکی او، یک بار مادرش در جستجوی کار به پاریس مهاجرت کرد و پدرش هم مدتی بیکاری را تجربه کرد.ادمار فرناندز، روزنامه‌نگار می‌گوید: "رونالدو عاشق پدرش بود اما خیلی وقت‌ها او را در کنارش نداشت. مثل خیلی از ساکنین مادریرا و پرتغال، او استخدام و برای جنگ به آفریقا فرستاده شد. وقتی برگشت او دیگر دنیس سابق نبود. جنگیدن در خارج از کشور او را به سوی افسردگی سوق داد و بعد هم که تنها پناهگاه‌اش مصرف الکل شد."

رونالدو هم همزمان پناهگاه دیگری پیدا کرد: فوتبال. او همراه با تیم زیر ۹ سال ناسیونال تمرین می‌کرد و سپس راهی تیم زیر ۱۲ سال اسپورتینگ لیسبون شد.الکس فرگوسن بلافاصله پس از این که مدافعان منچستر یونایتد را در یک بازی دوستانه خجالت‌زده کرد، با او قرارداد امضا کرد headtopics.com

ریو فردیناند در همان شبی که رونالدو برای اولین بار توانایی فوق‌العاده‌اش را به کادر فنی یونایتد نشان داد، حضور داشت.تابستان ۲۰۰۳ منچستر یونایتد در حال رقابت با آرسنال برای تبدیل شدن به قدرت برتر فوتبال انگلیس بود و همان زمان هم یک شماره هفت فوق‌العاده (دیوید بکام)، این تیم را به مقصد رئال مادرید ترک کرده بود.

توضیح تصویر،ریو فردیناند می‌گوید کریستیانو رونالدو در یک بازی دوستانه تعدادی از بازیکنان منچستر یونایتد را با مهارت تکنیکی‌اش خجالت‌زده کردیونایتد برای پیدا کردن جانشین او خیلی منتظر نماند و یک پسر ۱۸ ساله در هنگام بازی پیش‌فصل با اسپورتینگ لیسبون، چشم یونایتدی‌ها را گرفت.

فردیناند به یاد می‌آورد: "پچ‌پچ‌ها شروع شد: «این بچه را رونالدو صدا می‌زنند و بازیکن خیلی خوبی است.»"بال جوان اسپورتینگ، مرد اول آن مسابقه بود: "دیوانه‌وار بازی می‌کرد و تعدادی از بازیکنان ما را خجالت‌زده کرد. یادم هست بین دو نیمه به دستشویی رفته بودیم، اگر اشتباه نکنم همراه با نیکی بات و پل اسکولز، و در حالی که ایستاده بودیم می‌گفتیم، خدای من چه بازیکن خوبی است ما باید با او قرارداد امضا کنیم."

به گفته فردیناند پس از مسابقه حرکت اتوبوس تیم با تاخیر مواجه شد: "سر و صدا بلند شد که آقای گیل (دیوید گیل، مدیر اجرایی وقت یونایتد) و سرمربی مشغول مذاکره در مورد رونالدو هستند و تا وقتی در مورد کریستیانو به توافق نرسند، آن‌جا را ترک نخواهند کرد. به نظرم همان جا توافق انجام شد و بقیه داستان را هم که همه می‌دانند." headtopics.com

نامه بیش از ۶۰ زندانی سیاسی و عقیدتی سابق درباره بازداشت‌شدگان خوزستان بیانیه خبرنگاران بازمانده از واژگونی اتوبوس گسترش حریق‌های موسمی در جنوب اروپا؛ شمار قربانیان آتش‌سوزی در ترکیه به ۸ تن رسید

عادت داشت تنهایی سوار قطار کارینگتون شودمیک کلگ، مربی افزایش توان فیزیکی بازیکنان منچستر یونایتد بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۱ بود و به رونالدو کمک کرد تا از یک جوان لاغر‌اندام به ورزشکاری عضلانی تبدیل شود.او در مورد اولین برخورد با رونالدو می‌گوید: "من در کارینگتون (دهکده‌ای در منطقه ترافورد شهر منچستر) بودم و روی صندلی‌ام در باشگاه نشسته بودم. سر و کله یک پسر جوان پیدا شد و گفت: «در مورد کارهایی که انجام داده‌ای، چیزهایی به گوشم خورده است. می‌خواهم بهترین بازیکن دنیا شوم.»"

توضیح تصویر،میک کلگ به رونالدو کمک کرد تا بازیکن بهتری شوددر بخشی دیگر از این مستند کلگ می‌گوید که چگونه رونالدو عادت داشت تنهایی راهی مجموعه منچستر یونایتد در کارینگتون شود و پشت تپه‌ها تمرین کند: "یک بار از او پرسیدم و به من جواب داد: «خب به این دلیل که کسی آنجا نیست و اگر من یک تمرین را اشتباه انجام دهم، هیچ کس نمی‌تواند من را ببیند و به همین دلیل راحت تمرین می‌کنم.»"

فردیناند نیز گفت که رونالدو همیشه عادت داشت مهارت‌های تکنیکی را تنهایی تمرین کند و سپس آن حرکات را در تمرین تیم انجام می‌داد و همه را حیرت‌زده می‌کرد.آلن شیرر هنوز هم از او شاکی استیکی از جنجالی‌ترین رخدادهای دوران حرفه‌ای فوتبال رونالدو، در جام جهانی ۲۰۰۶ بود.

انگلیس در یک‌چهارم نهایی با پرتغال بازی داشت. در نیمه دوم بازی وین رونی، ستاره جوان انگلیس به دلیل لگد کردن پای ریکاردو کاروالیو از بازی اخراج شد. در این میان هم‌تیمی او در منچستر یونایتد حرکاتی انجام داد که به نظر می‌رسید در قانع کردن داور برای اخراج رونی تاثیر داشت. رونالدو پس از اخراج رونی، به سوی هم‌تیمی‌هایش برگشت و چشمک زد. headtopics.com

بسیاری از هواداران فوتبال انگلیس و خبرنگاران این حرکت را نپسندیدند. گری لینه‌کر می‌گوید که احتمالا کل ماجرا کمی اغراق‌آمیز است، اما آلن شیرر، دیگر ملی‌‌پوش سابق انگلیس چنین نظری ندارد.شیرر گفت: "من هنوز هم همان حس را دارم. آن موقع خیلی عصبانی شدم و کاملا درک می‌کنم که وین رونی چه حسی داشت."

او هرگز دوست ندارد نفر دوم باشدپدرو تالینیاس، مربی تیم‌های پایه باشگاه ناسیونال می‌گوید: "رونالدو از همان بچگی هم تحمل باخت نداشت."او هنوز هم همان روحیه را حفظ کرده است.فردیناند در مورد پینگ ‌‌پنگ بازی کردن با رونالدو در اردوی منچستر می‌گوید: "اگر من برنده می‌شدم، او نمی‌خواست بازی را تمام کند. کریستیانو آدمی نیست که تسلیم شود."

بررسی پیشنهاد وزارت بهداشت برای تعطیلی دو هفته ای کشور «کشتار در سپین بولدک»؛ نگرانی اتحادیه اروپا، آمریکا و بریتانیا از تهدیدات روزافزون طالبان خامنه‌ای: ستاد ملی کرونا تعطیلی دو هفته‌ای کشور را بررسی کند | DW | 02.08.2021

او در مورد ذهنیت رونالدو می‌گوید: "قلب کریس برای تیم می‌تپد ولی او می‌داند که افتخارات شخصی چه طعمی دارد و از نشان دادن علاقه‌اش به آن‌ها ابایی ندارد."توضیح تصویر،لوسی برنز می‌گوید که رونالدو منبع الهام او بوده استبین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ که بارسلونا جام‌های زیادی را برد، رونالدو اوقات خوشی نداشت. در آن دوره بارسلونا سه بار قهرمان لالیگا و دو بار قهرمان لیگ قهرمانان فوتبال اروپا شد. ضمن این که رونالدو چشم نداشت ببیند که لیونل مسی چهار بار پیاپی برنده توپ طلای اروپا شده است.

لوسی برنز، بازیکن تیم ملی فوتبال زنان انگلیس می‌گوید رونالدو منبع الهام او بوده و در مورد این بازیکن می‌گوید: "او همیشه دوست دارد در اوج باشد و بهترین را بدست آورد. از برد متنفر است و می‌خواهد همیشه برنده باشد. این چیزی است که من همیشه در کریستیانو دیده‌ام."

او با دهمین قهرمانی در لیگ قهرمانان ارضا نشدرونالدو سرانجام همراه با رئال مادرید در سال ۲۰۱۴ قهرمان لیگ قهرمانان فوتبال اروپا شده بود (او قبل از آن با لباس منچستر یونایتد قهرمان این تورنمنت در سال ۲۰۰۸ شده بود.)پل کلمنت که مربی رئال مادرید در آن دوره بود در بخشی از فیلم می‌گوید: "هنگام بازی در فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۴، من می‌توانستم از داخل تونل جام قهرمانی را ببینم. وقتی چشمم به جام خورد، ناخودآگاه نفسم را بیرون دادم. رونالدو کاملا صدای این را شنید، برگشت و از بالای شانه‌اش به من نگاه کرد و گفت، نگران نباش پل."

کلمنت همچنین در مورد حال و هوای رختکن رئال پس از کسب "لا دسیما" (دهمین قهرمانی در معتبرترین رقابت باشگاهی اروپا) و هنگامی که همه بازیکنان جشن گرفته بودند، گفت: "بازیکنان شامپاین باز کرده بودند و محتویات آن را به هوا می‌پاشیدند. جو رختکن فوق‌العاده بود. بعد من گروه کوچکی از بازیکنان (مارسلو، پپه و رونالدو) را دیدم. از کریستیانو پرسیدم راجع به چه حرف می‌زنند و او جواب داد: «ما داشتیم بحث می‌کردیم که سال آینده چطور می‌توانیم اینجا بیایم و قهرمان شویم.» با خودم گفت، چه عالی!"

او قدرت رهبری‌اش را در فینال یورو ۲۰۱۶ نشان داداین روحیه رونالدو خودش را در فینال جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ نشان داد. حریف پرتغال در دیدار نهایی فرانسه، میزبان مسابقات بود که شانس بیشتری هم برای برنده شدن داشت.پس از باخت ناراحت‌کننده پرتغال مقابل یونان در فینال یورو ۲۰۰۴ و در حالی که این تیم میزبان مسابقات هم بود، رونالدو در آن بازی یک هدف مشخص داشت. ضمن این که فردیناند در بخشی از فیلم توضیح داد با توجه به این که مسی هرگز همراه با آرژانتین برنده یک رویداد مهم ملی نشده بود، رونالدو انگیزه مضاعفی هم در آن مسابقه داشت.

رونالدو در دقیقه ۲۵ مسابقه به دلیل مصدومیت از زمین خارج شد اما او روی نیمکت هم آرام و قرار نداشت. نانی، دیگر بازیکن پرتغال می‌گوید: "او نام بازیکنان را فریاد می‌زد؛ نام تمام بازیکنان را. او همواره اطلاعاتی به بازیکنان داخل زمین می‌داد. به نظرم تقریبا هرکسی که بازی می‌کرد حضور او در کنار زمین را حس می‌کرد."

شیرر نیز می‌گوید: "مردم طی سال‌ها به دلیل گل‌هایی که می‌زند و عطشی که برای گل زدن دارد، شاید نتیجه بگیرند که او خیلی خودخواه است، ولی به نظر من وقتی شما او را در آن فینال ببنید و تلاشی که می‌کرد تا تیم را از کنار زمین به پیش براند، می‌توان متوجه شد که چقدر عاشق پیروزی است."

ادامه مطلب: BBC Persian Sport »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

نتانیاهو با کامل در مورد آزادی زندانیان اسرائیلی در بند حماس گفت‌وگو کردنخست وزیر اسرائیل با رئیس دستگاه اطلاعاتی مصر در مورد آزادی زندانیان اسرائیلی در بند حماس بحث و رایزنی کرد. - خبرگزاری آناتولی

عباس عراقچی در وین: به مسائل مورد اختلاف اصلی رسیده‌ایم | DW | 31.05.2021سرپرست مذاکره‌کنندگان ایران در وین می‌گوید اطمینان ندارد که مذاکرات احیای برجام در دور پنجم به نتیجه نهایی برسد. عراقچی از رسیدن به موارد اصلی اختلاف خبر داد و نماینده روسیه گفته به نظر نمی‌رسد مذاکرات به دور ششم بکشد. منظورش بیرون کشیدن تخم نیست حالا شما چندین بار به وین سفر کرده اید و برای رفع تحریمها کوشش بسیاری میکنید خوب ۴ سال پیش ترامپ همین میگفت: بیایید بشینیم و یکم صحبت کنیم و شما یه دنده و لجبازی میگفتید نه ما با شما مذاکره نمیکنیم ؟ ! ! خوب به ملت بزرگوار ایران بگید که الآن شما در وین چکار میکنید ؟ ! ! گاهی با خودم فکر می کنم یعنی آژانس و دیگر قدرت ها که دنبال برجام با جمهوری اسلامی هستند اینقدر بی عقل هستند که فکر می کنند با احیاء برجام همه چیز متوقف خواهد شد؟!

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران به پرسش‌ها در مورد ردیابی اورانیوم پاسخ نداده است🔺آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران به پرسش‌ها در مورد ردیابی اورانیوم پاسخ نداده است ▪️ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد از ۲۳ فوریه هیچ ‌گونه دسترسی به داده‌های آنلاین نداشته و همچنین به سوابق اندازه‌گیری از سوی تاسیسات اندازه‌گیری دسترسی ندارد چرا انتظار داره یه حکومت تروریست و داعشی آمار پیشرفتش رو تو ساخت سلاح هسته ای به جهان اعلام کنه؟؟؟؟

euronews - اخبار بین المللی در مورد علم فضا🎥تصاویر ناسا از حرکت ابرها بر فراز مریخ خبرها و گزارش‌ها درباره فعالیت‌های انسان در فضا را در صفحه مخصوص وب‌سایت یورونیوز بخوانید: جائیکه اب نیست ابر از کجا اومده؟ در قطب های مریخ که همچنان الکترو مغناطیس فعالیت میکند. یخهای ریشه ای متراکم انباشته ای وجود دارد. میزان بسیار کمی از آن به بخار آب تبدیل میشود و با ترکیبات گازی سبک در اتمسفر رقیق لایه ای مریخ، ابرهای ناپایداری را شکل میدهند.

عراقچی: به موضوعات اصلی مورد اختلاف رسیده‌ایم/ مطمئن نیستم در این دور، مذاکرات به پایان برسدرییس تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین گفت: شخصا مطمئن نیستم که در این دور از مذاکرات بتوانیم مسائل را جمع بندی کنیم‌. چه عجب زود باشید فرصت کمه ها!!! احتمالا تا الان داشتن تمرین خودکار پرت کردن میکردن خدا قوت پس‌از اون موقع چی‌میکردین😂

ثبت اولین مورد سرایت نوع جدید آنفلوانزای مرغی به انسان در چینکمیسیون بهداشت ملی چین روز سه‌شنبه ۱۱ خرداد (۱ ژوئن) اعلام کرد یک مرد ۴۱ ساله در استان جیانگ‌سو در شرق چین را به عنوان اولین مورد ابتلای انسانی به آنفلوانزای مرغی H10N3 ثبت کرده است. FuckChina ای....تو چین چينيا ول كن نيستن. بميرين زودتر