کریستین دروستن، «قهرمان» مبارزه با ویروس کرونا در آلمان

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عبارت «نمی‌دانیم» وی در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران، برای آلمانی‌ها اعتماد بخش است و نشان می‌دهد که کریستین دروستن صادقانه جواب می‌دهد.

آلمان یکی از موفق‌ترین کشورها در مبارزه با شیوع ویروس کرونا در جهان به شمار می‌رود. تعداد بسیار کم قربانیان در آلمان به نسبت دیگر کشورهای اروپایی، از همان روزهای نخست بالا گرفتن بحران تعجب برانگیز شده بود. در روزهای اخیر، بسیاری از رسانه‌های اروپا کریستین دروستن ویروس شناس ۴۸ ساله را به‌عنوان یکی از ستون‌های عملکرد موفق این کشور در رویارویی با بیماری کووید-۱۹ معرفی کرده‌اند.آقای دروستن در سال ۲۰۰۳ یکی از افرادی بود که موفق به کشف و شناسایی کرونا ویروس مرگ‌بار سارس شد.

کریستین دروستن درباره دلیل این موفقیت می‌گوید: «به نظرم آلمان به سرعت و از همان آغاز کار متوجه خطر شد. ما کار را دو-سه هفته زودتر از برخی همسایگانمان شروع کردیم. به این دلیل موفق شدیم که نشانه‌ها را دنبال کردیم و آزمایش‌های زیادی انجام دادیم.» رئیس بیمارستان دانشگاهی برلین، در مقام ویروس‌شناس برجسته، احتمالا فردی بود که در روزهای نخست رسیدن ویروس به کشورش، مقام‌ها را مجبور به تولید وسیع کیت‌های تست و آزمایش گسترده از افرادی کرد که علایم بیماری را داشتند.

روزنامه لیبراسیون فرانسه در گزارشی این چهره دانشگاهی محبوب در آلمان را اینگونه معرفی کرد: دانشمندی که در گوش مرکل حرف می‌زند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکسن پنجم کرونا نیز وارد مرحله آزمایش بر روی انسان شدرقابت جهانی برای تولید واکسن مؤثر در برابر ویروس کرونا با تصویب آغاز آزمایش‌های بالینی نمونه ساخته شده در آلمان سرعت بیشتری گرفت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حریرچی: هیچ استانی در کشور در وضعیت قرمز کرونا نیستاهواز - ایرنا - معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه روند ابتلای به ویروس کرونا در کشور سیر نزولی دارد گفت: هیچ استانی در کشور وضعیت قرمز ندارد. استاندار خراسان رضوی یک چیزی دیگه فرمودند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

گفتگو|سردار پاکپور اعلام کرد: بسیج 10هزار کادر درمانی نیروی زمینی سپاه برای ادامه مقابله با کرونا- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimفرمانده نیروی زمینی سپاه: قریب به ۱۰ هزار نفر کادر تخصصی درمانی نیروی زمینی سپاه در سراسر کشور برای کمک به ادامه مقابله_با_کرونا بسیج شده اند سپاه ۱۲ بیمارستان سیار و ثابت را با ظرفیت بیش از ۳۰۰۰ هزار تخت بستری برای مقابله با کرونا فراهم کرده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

کیت تشخیص کرونا ویروس از فرانسه وارد کشور شدکیت تشخیص کرونا ویروس از فرانسه وارد کشور شد مدیرکل گمرک بازرگان: *کیت‌های تشخیص کرونا ویروس خریداری شده از کشور فرانسه به ارزش ۴۴۴ هزار و ۶۸۵ یورو وارد کشور شد *این محموله ۳۸ پالت کیت تشخیص آزمایشگاهی برای تشخیص بیماری کرونا ویروس است یا خدا دوباره اینا الوده نباشه مثله اون خونها که ایدز رو وارد ایران کرد خوش به حال مسئولین و آقازاده ها اونها چند چند بار تست میدن ولی مردم عادی در شرایط بحرانی و با آزمایش بالینی (آزمایش خون و سی تی اسکن) باید تشخیص داده شوند. راستی مگر نگفته بودید در تولید کیت تشخیص خودکفا و حتی صادر کننده شده ایم؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انگلیس: خروج از مرحله اوج شیوع کرونا را آغاز کردیموزیر خارجه انگلیس ضمن ابراز مخالفت با انجام تحقیقی درباره نحوه عملکرد لندن در مقابله با کرونا، گفت: در حال خروج از مرحله اوج شیوع این بیماری هستیم. از ۶ تا ۸ اردیبهشت منتظر موج دوم کوروناویروس باشید که خانمان و اقتصاد جمهوری اسلامی را بر باد خواهد داد!!!😱 اينها هم عين ملاها خيلى حرف مفت ميزنن ایسنا_آنفالو
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

احترام ارشد نیروی زمینی ارتش شمال‌شرق به پرستار مبارزه با کرونا+تصویر- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimدر این روزها پرستاران در خط مقدم جبهه مقابله با کرونا هستند و به نوعی در این حوزه در حال ایثار هستند. خدا قوت به مدافعان امنیت و سلامت جامعه. خدا همه شونو حفظ کنه مرسي مرد آفرین
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »