کریسمس «داغ» فرانسه/ چرا فرانسوی‌ها شب سال نو «ماشین‌سوزی» می‌کنند؟ +عکس و فیلم

18/10/1400 08:21:00 ق.ظ

کریسمس «داغ» فرانسه فرانسوی‌ها هر سال در شب سال نوی میلادی صدها ماشین را به آتش می‌کشند؛ سنتی که امسال هم به‌رغم محدودیت‌های کرونایی و حضور گسترده پلیس برگزار شد و آتشش دامن ۸۷۴ ماشین را گرفت. گزارش مشرق از آتش زدن ماشین‌ها در فرانسه را اینجا بخوانید:

فرانسوی‌ها هر سال در شب سال نوی میلادی صدها ماشین را به آتش می‌کشند؛ سنتی که امسال هم به‌رغم محدودیت‌های کرونایی و حضور گسترده پلیس در خیابان‌ها برگزار شد و آتشش دامن ۸۷۴ ماشین را گرفت. در همین‌باره بخوانید: ›› اشتهای سیری‌ناپذیر بلژیکی‌ها برای «دست بریده» امسال «فقط» ۸۷۴ ماشین خاکستر شدند گزارشی مربوط به سال ۲۰۲۰ درباره‌ی سنت ماشین‌سوزی در شب سال نو در فرانسه [دانلود] خبرگزاری فرانسوی «فرانس۲۴» طی گزارشی (مربوط به سال‌های قبل)...

در همین‌باره بخوانید: ›› اشتهای سیری‌ناپذیر بلژیکی‌ها برای «دست بریده» امسال «فقط» ۸۷۴ ماشین خاکستر شدند گزارشی مربوط به سال ۲۰۲۰ درباره‌ی سنت ماشین‌سوزی در شب سال نو در فرانسه [دانلود] خبرگزاری فرانسوی «فرانس۲۴» طی گزارشی (مربوط به سال‌های قبل) این سنت را «شمردن ماشین‌های سوخته» توصیف می‌کند[۲] و در توضیح بیش‌تر این سنت، این‌گونه توضیح می‌دهد:

›› جمعه سیاه در آمریکا: صف‌های کوتاه و تخفیف‌های ناچیز علاقه‌ی عجیب فرانسوی‌ها به ماشین‌سوزی خودروهای در حال سوختن در منطقه‌ی ۲۰ پاریس، پایتخت فرانسه، در سال ۲۰۱۷ (+) گزارشی درباره‌ی ماشین‌سوزی در فرانسه طی جشن‌های سال نوی سال ۲۰۲۱ [دانلود] در همین‌باره بخوانید:

›› جستجوگرهایی که نمی‌یابند و اندیشکده‌هایی که نمی‌اندیشند! سابقه‌ی ماشین‌سوزی در فرانسه را مربوط به دهه‌ی ۱۹۸۰ و شهر «استراسبورگ» در شمال شرق این کشور می‌دانند. البته گفته می‌شود این سنت در دهه‌ی ۱۹۹۰ گسترش پیدا کرد و سال ۱۹۹۷ نقطه‌ی عطف آن بود. آن سال، رسانه‌های ملی فرانسه به صحنه‌ی ماشین‌سوزی‌ها هجوم آوردند و اخبار این حوادث را به طرز گسترده‌ای مخابره کردند.

ادامه مطلب:
مشرق | MashreghNews »
Loading news...
Failed to load news.

ترکیه تصمیم اسرائیل در احداث واحدهای مسکونی جدید در قدس را محکوم کردوزارت امور خارجه ترکیه تصویب طرح احداث 3557 واحد مسکونی جدید از سوی اسرائیل در قدس اشغالی را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

ایتالیا واکسیناسیون علیه کرونا برای افراد بالای ۵۰ سال را اجباری کرد | DW | 06.01.2022اپوزیسیون ایتالیا اجباری کردن واکسیناسیون برای افراد ۵۰ سال را حمله به حقوق شهروندی می‌داند. دولت این کشور اعلام کرد که تنها در این شرایط می‌توان ادامه فعالیت مدارس و شرکت‌ها را مجاز دانست.

بحران سموم خطرناک؛ اروپا «۳۰ سال» است محصولات کشاورزی ایران را نمی‌خردعضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید، «موضوع باقی مانده سموم در محصولات کشاورزی جدید نیست و بسیاری از کشورها از سال‌ها قبل نسبت به محصولات ایرانی سخت‌گیری‌های جدی دارند.» مگه مردم ایران مردن ، همه محصولات را مصرف میکنن.فکر کنم کل دانشمندان دنیا هم موندن ایرانیها با این همه بلایا و سموم و بیماریها و ... چرا هنوز منقرض نشدن.واقعا که باید از مسئولین جمهوری اسلامی باید ممنون باشیم که اینقدر ما ملت را مقاوم کردن. ملت به این گـــــــــــــــــــــه غیرتی هرگز ندیده حکومتی تـــــــــــــــــــوپ تــــــــــــــــانک فشفشه ملت خـــــاموش کــــــــــــــــــــــوسکشه مگه مردم ایران مردن ، همه محصولات را مصرف میکنن.فکر کنم کل دانشمندان دنیا هم موندن ایرانیها با این همه بلایا و سموم و بیماریها و ... چرا هنوز منقرض نشدن.واقعا که باید از مسئولین جمهوری اسلامی باید ممنون باشیم که اینقدر ما ملت را مقاوم کردن.

صادرات زردآلوی خشک ترکیه به بالاترین میزان در 5 سال اخیر رسیدصادرات زردآلوی خشک ترکیه در 5 ماه نخست فصل صادرات این محصول به بالاترین میزان در 5 سال اخیر رسید. - خبرگزاری آناتولی

نگاه کارشناسان ترکیه‌ای به رویدادهای سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی ایران در سال 2021کارشناسان مرکز مطالعات ایرانی در آنکارا «ایرام سنتر» در پنلی به بررسی رویدادهای سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی ایران در سال 2021 پرداختند. - خبرگزاری آناتولی تشگیلات داخلی و خارجی و حکومت جاهلیت تحمیلی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران استعمرار علوم بی منطق هفتکانه ی جاهلیت تحمیلی و بساط شئونیزم‌ فارسی را به همچی ترجیح داده ایران و ایرانیان را نابود کرده همچنان جاهلانه دنبال استعمارگری و انحصار ملتهای ایران و منطقه است!.... انصافاایرام بسیاردقیق عمل میکند

وزارت بهداشت ایران: مصرف لبنیات در دو سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته استیک مقام مسئول در وزارت بهداشت ایران از کاهش ۳۰ درصدی لبنیات در سفره مردم در دو سال گذشته خبر داد.