کریسمس «داغ» فرانسه/ چرا فرانسوی‌ها شب سال نو «ماشین‌سوزی» می‌کنند؟ +عکس و فیلم

  • 📰 MashreghNews
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کریسمس «داغ» فرانسه فرانسوی‌ها هر سال در شب سال نوی میلادی صدها ماشین را به آتش می‌کشند؛ سنتی که امسال هم به‌رغم محدودیت‌های کرونایی و حضور گسترده پلیس برگزار شد و آتشش دامن ۸۷۴ ماشین را گرفت. گزارش مشرق از آتش زدن ماشین‌ها در فرانسه را اینجا بخوانید:

سرویس جهان مشرق - تعطیلات سال نوی میلادی در کشورهای مختلف جهان با سنت‌های مختلفی همراه است که برخی از آن‌ها مشترک و برخی از آن‌ها منحصربه‌فرد هستند. یکی از سنت‌های منحصربه‌فردی که چندین دهه است در فرانسه ادامه دارد، سنت سوزاندن ماشین است. در گزارش پیش رو بیش‌تر درباره‌ی این سنت عجیب‌وغریب خواهید خواند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد فرانسوی‌ها امسال ۸۷۴ ماشین را در جریان «جشن»های سال نوی میلادی به آتش کشیده‌اند[۱]. این سنت ماشین‌سوزان، که صدالبته مقامات رسمی و صاحبان ماشین از آن متنفر هستند، امسال هم به‌رغم موج شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌های اجتماعی از سوی دولت، برگزار شد. خبری که شاید بتوان آن را «خبر خوب» تلقی کرد، این‌که این رقم نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است. به عنوان نمونه، سال ۲۰۱۹ در مجموع ۱۳۱۶ خودرو به آتش کشیده شده بودند.

ماشین‌سوزی به یکی از سنت‌های زشت همزمان با ورود به سال جدید در فرانسه تبدیل شده است. علاوه بر این، افکار عمومی «انتظار دارد» که با خبر شود دقیقاً چند خودرو به آتش کشیده شده است؛ که اگر از بیرون [کشور] نگاه کنید، ممکن است یک سنت سالیانه‌ی منحصربه‌فرد و عجیب به نظرتان برسد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 5. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترکیه تصمیم اسرائیل در احداث واحدهای مسکونی جدید در قدس را محکوم کردوزارت امور خارجه ترکیه تصویب طرح احداث 3557 واحد مسکونی جدید از سوی اسرائیل در قدس اشغالی را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایتالیا واکسیناسیون علیه کرونا برای افراد بالای ۵۰ سال را اجباری کرد | DW | 06.01.2022اپوزیسیون ایتالیا اجباری کردن واکسیناسیون برای افراد ۵۰ سال را حمله به حقوق شهروندی می‌داند. دولت این کشور اعلام کرد که تنها در این شرایط می‌توان ادامه فعالیت مدارس و شرکت‌ها را مجاز دانست.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بحران سموم خطرناک؛ اروپا «۳۰ سال» است محصولات کشاورزی ایران را نمی‌خردعضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید، «موضوع باقی مانده سموم در محصولات کشاورزی جدید نیست و بسیاری از کشورها از سال‌ها قبل نسبت به محصولات ایرانی سخت‌گیری‌های جدی دارند.» مگه مردم ایران مردن ، همه محصولات را مصرف میکنن.فکر کنم کل دانشمندان دنیا هم موندن ایرانیها با این همه بلایا و سموم و بیماریها و ... چرا هنوز منقرض نشدن.واقعا که باید از مسئولین جمهوری اسلامی باید ممنون باشیم که اینقدر ما ملت را مقاوم کردن. ملت به این گـــــــــــــــــــــه غیرتی هرگز ندیده حکومتی تـــــــــــــــــــوپ تــــــــــــــــانک فشفشه ملت خـــــاموش کــــــــــــــــــــــوسکشه مگه مردم ایران مردن ، همه محصولات را مصرف میکنن.فکر کنم کل دانشمندان دنیا هم موندن ایرانیها با این همه بلایا و سموم و بیماریها و ... چرا هنوز منقرض نشدن.واقعا که باید از مسئولین جمهوری اسلامی باید ممنون باشیم که اینقدر ما ملت را مقاوم کردن.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

صادرات زردآلوی خشک ترکیه به بالاترین میزان در 5 سال اخیر رسیدصادرات زردآلوی خشک ترکیه در 5 ماه نخست فصل صادرات این محصول به بالاترین میزان در 5 سال اخیر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نگاه کارشناسان ترکیه‌ای به رویدادهای سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی ایران در سال 2021کارشناسان مرکز مطالعات ایرانی در آنکارا «ایرام سنتر» در پنلی به بررسی رویدادهای سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی ایران در سال 2021 پرداختند. - خبرگزاری آناتولی تشگیلات داخلی و خارجی و حکومت جاهلیت تحمیلی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران استعمرار علوم بی منطق هفتکانه ی جاهلیت تحمیلی و بساط شئونیزم‌ فارسی را به همچی ترجیح داده ایران و ایرانیان را نابود کرده همچنان جاهلانه دنبال استعمارگری و انحصار ملتهای ایران و منطقه است!.... انصافاایرام بسیاردقیق عمل میکند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزارت بهداشت ایران: مصرف لبنیات در دو سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته استیک مقام مسئول در وزارت بهداشت ایران از کاهش ۳۰ درصدی لبنیات در سفره مردم در دو سال گذشته خبر داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »