کرونا در اروپا؛ از هشدار کمیسیون برای لغو منع سفر تا تمدید محدودیت‌ها

24/02/2021 11:15:00 ب.ظ

کرونا در اروپا؛ از هشدار کمیسیون برای لغو منع سفر تا تمدید محدودیت‌ها

کووید-۱۹, ویروس کرونا

کرونا در اروپا؛ از هشدار کمیسیون برای لغو منع سفر تا تمدید محدودیت‌ها

کمیسیون اروپا این درخواست را با نامه به اطلاع مقامات بلژیک، دانمارک، فنلاند، آلمان، مجارستان و سوئد رسانده و گفته است که اقدامات اعمال شده در این کشورها به نسبت ابعاد شیوع کرونا، «نامتناسب» و «ناموجه» است.

فرودگاه هیترو لندن، پایتخت بریتانیا در سال ۲۰۲۰ پس از یک سال رکود شدید و کاهش ۷۳ درصدی مسافران به دلیل شیوع کرونا، اکنون چشم امید به تخفیف‌های مالیاتی دولت بسته تا بتواند بار دیگر کمر راست کند.بر پایه پیش‌بینی‌ها، فرودگاه هیترو در نیمه دوم سال جاری میلادی با حدود ۵۰ درصد ظرفیت خود کار خواهد کرد و شاهد رفت و آمد ۲۵ میلیون مسافر خواهد بود.

کنترل در مرز دانمارک و آلمانبه کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدایتالیا ممنوعیت سفرهای بین ‌استانی را تمدید کردتاکنون حدود ۲ میلیون و ۸۲۰ هزار نفر در ایتالیا به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و این کشور هم اکنون در ردیف هشتمین کشور قربانی کرونا در جهان قرار دارد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کروناکرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کرونا آمار جمع‌آوری شده توسط تارنمای «دنیای ما در قالب آمار» نشان می‌دهد شمار مرگ و میر روزانه به ازای هر میلیون نفر در ایران، از هند بالاتر است و تقریبا نزدیک کشور ایتالیا است

کاهش امید به زندگی در اتحادیه اروپا؛ کرونا ۱.۶ سال از متوسط عمر اسپانیایی‌ها کاستتازه‌ترین آمار یورواستات از کاهش امید به زندگی (متوسط طول عمر) در اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا همزمان با شیوع ویروس کرونا حکایت دارد. نترس. الله. کریم. است.

بلژیک و سوئیس در اوج شیوع کرونا در اروپا، برخی محدودیت‌ها را برمی‌دارندنخست وزیر بلژیک در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که تا سه هفته دیگر برخی از محدودیت ها ناشی از مقررات قرنطینه در این کشور کاهش می یابند. شورای فدرال سوئیس هم اعلام کرده بصورت مشروط با بازگشایی رستوران ها، سالن های سینما و استادیوم ها موافق است.

دستگیری بیش از ۷۰۰ سارق در پایتخت/واکنش پلیس به فروش واکسن کرونا در ناصرخسروواکنش پلیس به فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو سردار رحیمی: به ندرت چنین مواردی را نیز ما هم شنیده‌ایم اینطور نیست که بگویم یک پدیده شایع است نمی‌شود یک واکسن را که اصلا معلوم نیست تقلبی است را از کنار خیابان خریداری و تزریق کرد در این فضا اشراف خوبی داریم

آمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به بیش از 2 میلیون و 546 هزار تن رسیدشمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه با اتمام روند درمان و قرنطینه 6 هزار و 210 نفر دیگر به 2 میلیون و 546 هزار و 503 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

به‌رغم مخالفت اروپا آلمان مرزهای خود را با برخی کشورهای همسایه بست این شش کشور از زمان دریافت نامه کمیسیون در روز دوشنبه ۲۲ فوریه، ده روز فرصت دارند تا به درخواست کمیسیون عمل کنند.۱۹ از دست دادند.آمارهای رسمی نشان می‌دهد که از دهه ۱۹۶۰ به این سو طی هر دهه به طور متوسط امید به زندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا دو سال افزایش یافته است.Aa در حالی که اخیرا موج جدید کرونا در اروپا شدت گرفته و آمار مبتلایان و قربانیان این بیماری همچنان نگران‌کننده است، مسئولان دولتی بلژیک و سوئیس بر پایه برخی نشانه‌‌ها از چشم‌انداز کاهش روند ابتلا در کشورشان، تصمیم گرفته‌اند که برخی از محدودیت‌های مربوط به دوران کرونا را به تدریج بردارند.

بر پایه قوانین اتحادیه اروپا، اگر کشورهای عضو اقدامات لازم خواسته شده را انجام ندهند، کمیسیون می‌تواند اقدامات تنبیهی قانونی برای آنها در نظر بگیرد. زیان ۲ میلیارد پوندی فرودگاه هیترو فرودگاه هیترو لندن، پایتخت بریتانیا در سال ۲۰۲۰ پس از یک سال رکود شدید و کاهش ۷۳ درصدی مسافران به دلیل شیوع کرونا، اکنون چشم امید به تخفیف‌های مالیاتی دولت بسته تا بتواند بار دیگر کمر راست کند. بسیاری نسبت به صحت آمار رسمی تردید دارند و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز اعلام کرد که آمار واقعی ابتلا و مرگ چند برابر آمار رسمی است. به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید مسئولان این فرودگاه بزرگ اروپا همچنین امیدوارند تا به کمک امکانات کنترلی و تشخیصی مدرن بتوانند سفرهای داخلی و بین‌المللی را در این مکان احیا کرده و به اوج رونق پیشین برسانند. بیشترین کاهش در اسپانیا و بلغارستان به ترتیب با ۱. بر پایه پیش‌بینی‌ها، فرودگاه هیترو در نیمه دوم سال جاری میلادی با حدود ۵۰ درصد ظرفیت خود کار خواهد کرد و شاهد رفت و آمد ۲۵ میلیون مسافر خواهد بود. به عنوان مثال، آمار جمع‌آوری شده توسط تارنمای نشان می‌دهد شمار مرگ و میر روزانه به ازای هر میلیون نفر در ایران، از هند بالاتر است و تقریبا نزدیک کشور ایتالیا است. دانمارک؛ توصیه لغو سفر غیرضروری دولت دانمارک که به شهروندان خود توصیه کرده از سفر غیر ضروری به خارج از کشور پرهیز کنند، این توصیه را تا ۵ آوریل تمدید کرد. اتحادیه صنفی رستوران‌داران و مالکان کافه‌های بلژیک ماه‌هاست کارزاری را در جهت پایان دادن به مقررات سخت قرنطینه راه‌اندازی کرده‌اند.

کنترل در مرز دانمارک و آلمان آسوشیتدپرس دولت دانمارک همچنین قوانین سختگیرانه برای سفرهای خارجی را که از تاریخ ۸ ژانویه به هدف مهار کرونا به اجرا گذاشته، تا ۲۸ فوریه تمدید کرده است. وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای گفت هیچ ثبت نامی برای نوبت‌گیری واکسن انجام نشده و از مردم خواست که از حضور و تجمع بی‌مورد در مراکز بهداشتی خودداری کنند. در میان ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا تنها دو کشور دانمارک و فنلاند در سال ۲۰۲۰ با افزایش امید به زندگی مواجه شده‌اند که این نرخ برای این دو کشور ۰. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید دانمارک اعلام کرده به همه افرادی كه هر دو دُز واكسن کووید۱۹ را زده‌اند، «گواهینامه واكسن» می‌دهد. این کشور همچنین طرحی را برای صدور گذرنامه دیجیتال کووید۱۹ در دست دارد که افراد خارجی به کمک آن اجازه ورود آسان‌تر به کشور را خواهند یافت.» امروز رفتم سرای محله ببینم چطور می شود برای مادر پدرم وقت واکسن بگیرم که دیدم غلغله است. این طرح قرار است ظرف سه یا چهار ماه آینده اجرایی شود. داده‌های موجود نشان می‌دهد که در اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا مردان بیش از زنان با کاهش امید به زندگی مواجه شده‌اند؛ به طوری که به عنوان نمونه در بلغارستان کاهش این شاخص برای مردان ۱. دانمارک یکی از شش کشوری است که کمیسیون اروپا از دولتش خواسته تا محدودیت‌های رفت و آمد مرزی کرونایی را لغو کند. تعداد زیادی خانم و آقایان مسن جمع شدند در این میانه کرونایی شدید. همچنین نخست وزیر در سخنان خود تصریح کرد که محدودیت های مرزی و سفر به کشورهای اتحادیه اروپا کاهش پیدا می کند.

ایتالیا ممنوعیت سفرهای بین ‌استانی را تمدید کرد افزایش موارد ابتلا به کووید۱۹ در ایتالیا، دولت این کشور را وادار کرد تا ممنوعیت جاری برای سفرهای بین ‌استانی را تا ۲۷ مارس تمدید کند. ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا دستور تمدید این قانون موقت را با هدف جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر کرونا در کشور ابلاغ کرده است. واکسیناسیون در ایران همچنان کند است. هم‌رسانی این مطلب:. ممنوعیت‌های سراسری کرونایی که دولت ایتالیا وضع کرده، قرار بود روز پنجشنبه منقضی شود. با این حال، مقامات ایتالیا می‌گویند هنوز در مورد این که برداشتن محدودیت‌ها مشکلی ایجاد نکند، متقاعد نشده‌اند. وزیر بهداشت: «صدای پای کرونای هندی را می‌شنویم» سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران ضمن تأیید شناسایی چند مورد ابتلا به گونه جدید ویروس کرونا که نخستین بار در آفریقای جنوبی مشاهده شد، نسبت به احتمال ورود ویروس هندی به کشور هشدار داد. تاکنون حدود ۲ میلیون و ۸۲۰ هزار نفر در ایتالیا به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و این کشور هم اکنون در ردیف هشتمین کشور قربانی کرونا در جهان قرار دارد. آرایشگاه‌های کشور هم که مدت‌هاست درهایشان بسته مانده، از اواخر ماه آوریل قادر خواهند بود فعالیت‌هایشان را آغاز کنند.

به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندید کرونا بخش سفر و جهانگردی ایتالیا را نیز به شدت تحت تأثیر قرار داده است. ماه گذشته کمیسیون اروپا ۷۳.۰۲ میلیون یورو به آلیتالیا، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی ایتالیا کمک کرد. یونان محدودیت پروازهای ورودی را تمدید کرد مقامات یونان محدودیت سفر برای ورود مسافران با پروازهای بین المللی و نیز شرایط قرنطینه اجباری مسافران ورودی را تا ۸ مارس تمدید کردند. پایگاه اطلاع‌رسانی منطقه شنگن با نقل این خبر از سازمان هواپیمایی کشوری یونان نوشت که شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و شنگن همچنان از ورود به این کشور منع خواهند شد. البته این شورا بصورت مشروط با بازگشایی رستوران‌ها، سینما و تئاتر و حتی استادیوم‌های فوتبال موافقت کرده است.

از سوی دیگر، بنا به تصمیم دولت یونان، در این مدت تنها مسافران ورودی از بریتانیا، سنگاپور، استرالیا، نیوزیلند، رواندا، کره جنوبی، تایلند، امارات متحده عربی و روسیه از مقررات قرنطینه اجباری معاف هستند. کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی در یونان آسوشیتدپرس به جز این، کلیه مسافرانی که قصد دارند از هر کشور دیگری به یونان وارد شوند، از جمله مسافران کشورهای عضو اتحادیه اروپا، باید پس از ورود قرنطینه هفت روزه اجباری را رعایت کنند. در صورت مثبت بودن آزمایش کرونا، فرد مجبور است حداقل ۱۴ روز در قرنطینه بماند. هفته گذشته، یونان و اسرائیل توافقنامه‌ای دو جانبه را با یکدیگر امضا کردند که بر پایه آن مسافران هر کشور در صورت استفاده از واکسن کووید۱۹ اجازه ورود به کشور دیگر را خواهند داشت. این تصمیم واکنش‌هایی را در اتحادیه اروپا به دنبال داشت، زیرا یونان بخشی از منطقه شنگن است و همه افرادی که به این کشور سفر می‌کنند می‌توانند بالقوه به کل قلمرو شینگن وارد شوند، در حالی که باقی کشورها چنین توافقی با اسرائیل ندارند. همزمان تسریع در روند واکسیناسیون روی چنین تصمیمی نقش داشته است.

هم‌رسانی این مطلب: .