کرونا در جهان: درگیری خونین فلسطینی‌ها؛ کره شمالی هم گرفتار شد - BBC News فارسی

05/05/1399 05:30 ب.ظ

کرونا در جهان: درگیری خونین فلسطینی‌ها؛ کره شمالی هم گرفتار شد

موج تازه کرونا در گوشه و کنار جهان نگرانی برانگیخته است. دولت بریتانیا چهارده روز قرنطینه را برای مسافرانی که از اسپانیا می آیند، اجباری کرده است.

کرونا در جهان: درگیری خونین فلسطینی‌ها؛ کره شمالی هم گرفتار شد

کرونا در جهان: درگیری خونین فلسطینی‌ها؛ کره شمالی هم گرفتار شدموج تازه کرونا در گوشه و کنار جهان نگرانی برانگیخته است. دولت بریتانیا چهارده روز قرنطینه را برای مسافرانی که از اسپانیا می‌آیند، اجباری کرده، در حالی که اسپانیا گفته اوضاع تحت کنترل است. اما چشم‌ها بیش از همه به هند دوخته شده که در ۲۴ ساعت گذشته یکصد هزار مورد تازه ابتلا به کرونا شناسایی کرده است. کشور بسته کره شمالی هم که تابحال خود را ایمن از کرونا می‌خواند اولین مورد ابتلا را اعلام کرده است. در کرانه باختری رود اردن هم درگیری بر سر اجرای مقررات قرنطینه به کشته شدن یکی از مسئولان محلی با گلوله پلیس انجامیده است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

آمار کرونا؛ رکورد تازه مبتلایان در جهان و توصیه به لغو سفر کیش در ایراندر شبانه‌روز گذشته حدود ۲۸۵ هزار نفر در جهان به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند، آمار روزانه ای که در سطح جهانی رکورد تازه‌ای به حساب می‌آید.

کرونا در ایران؛ وزارت بهداشت: تهران، منبع پخش بیماری کرونا در سراسر کشور

آمار ابتلای روزانه به کرونا در جهان باز هم رکورد شکستسازمان جهانی بهداشت می‌گوید ظرف ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۸۹ هزار نفر در نقاط مختلف جهان به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند. این جدیدترین رکورد میزان ابتلا در یک ۲۴ ساعت است اما رکورد قبلی هم خیلی کهنه نبود و همین شنبه گذشته (۲۵۰ هزار نفر) به ثبت رسیده بود. شمار قربانیان کووید۱۹ هم با ثبت بیش از ۹ هزار و ۷۰۰ جان باخته جدید ظرف ۲۴ ساعت گذشته، اکنون به ۶۲۹ هزار نفر رسیده است.

بالاترین رکورد ابتلا به کرونا در سراسر جهان | DW | 25.07.2020روز جمعه رکوردی تازه برای پاندمی کرونا به ثبت رسید. به گفته سازمان بهداشت جهانی ظرف یک شبانه‌روز حدود ۲۸۵ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند. آمریکا و برزیل همچنان بالاترین شمار مبتلایان به کرونا را دارند.

آمار همه گیری کرونا / ابتلای نزدیک به ۱۶ میلیون نفر در جهانآمار همه گیری کرونا ابتلای نزدیک به ۱۶ میلیون نفر در جهان تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار مبتلایان کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۵ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۲۹۱ نفر رسیده و مرگ ۶۴۲ هزار و ۸۱۴ نفر در اثر این بیماری نیز تأیید شده است.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 15 میلیون نفر فراتر رفت