کرونا در ایران؛ تعطیلی تهرانی‌ها، مایه نگرانی شمالی‌ها - BBC News فارسی

13/07/1399 10:47:00 ب.ظ

کرونا در ایران؛ تعطیلی تهرانی‌ها، مایه نگرانی شمالی‌ها

تهران یکشنبه؛ اولین روز از تعطیلی یک هفته‌ای برای مقابله با شیوع کرونا را گذراند. تعطیلی‌ که بعضی معتقدند کوتاه‌تر از این است که بتواند کارساز باشد. در همین حال وضعیت و تعداد تخت‌های خالی بیمارستانی، بویژه در بخش مراقبت‌های ویژه در بسیاری از بیمارستان‌ها هشدارآمیز شده است.

شبنم شعبانی گزارش می‌دهد..به گزارش ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، دربار وضعیت کرونا در استان تهران، گفت: پس از گذر از خیز اول بیماری در اسفند ماه سال گذشته و خیز دوم در تیر ماه سال جاری در استان تهران، از اوایل شهریور ماه نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان مجددا روند صعودی به خود گرفته است و شیب صعودی موارد ابتلا و بستری در استان تهران به شکل نگران کننده ای در حال امتداد است..ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا روز گذشته (شنبه ۱۲ مهر) سرانجام به درخواست مکرر مقام‌های ارشد وزارت بهداشت و مسئولان محلی مبارزه با کرونا واکنش نشان داد و با اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت برخی فعالیت‌ها در استان تهران برای یک هفته موافقت کرد..شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه با ترخیص 1182 بیمار از بیمارستان‌ها طی 24 ساعت گذشته به 285 هزار و 50 نفر افزایش یافت..

.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

پادکست رادیویی دیدگاه: خالی کردن سطل ماست روی سر زنان به دلیل نداشتن حجاب گفت‌وگو با معین خزائلی

روز جمعه ۱۱ فروردین ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فردی که از او با عنوان بسیجی یاد شده است، در شهر شاندیز مشهد سطل ماست را روی سر مادر و دختری که حجاب اجباری بر سر ندارند خالی می‌کند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نمی‌دونم سینا این تیتر رو می‌نویسه، بهاره‌جون نوشته یا هر شیاد آخونددوست دیگه، تهران تعطیله؟ پفیوز تهران تعطیله؟ قرمدنگ پس ما که میریم سرکار، بانک و اداره‌ و سازمانی که بازه، مغازه و پاساژ و رستورانی که بازه، همه اینا توی خواب و رویامونه؟ شماها پست‌تر از صداوسیمای ج.ا هستید کاری نداره. اگر پلیس مانع نمیشه خود مردم میتونند صدها ماشین قراضه شونو وسط ورودیها پارک کنند.

AyatollahBBC چرا رسانه لندن نشین داد مردم ایران را درآورده؟ چرا این تیتر کثیف رو می‌زنید؟ ۱- تهران تعطیل نشده. همه جا بازه. ۲-بخشی از تهرانی‌ها که میگید در شمال خانه دارند و هرکسی حق داره هروقت خواست به خانه خودش بره. ۳-شمالی‌های زیادی هم ساکن تهرانند که حق دارند انتخاب کنند در خانه تهران بمانند یا به خانه خودشون برگردند.

صعود نگران‌کننده کرونا در تهران/ خطر افزایش فوتی‌ها در پایتختسخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه طبق آخرین اطلاعات دریافتی، بروز موارد مثبت بستری در استان تهران بالاتر از میانگین کشوری است، گفت: شیب صعودی موارد ابتلا و بستری در استان تهران به شکل نگران کننده ای در حال امتداد است و مطمئنا در صورت تداوم این روند افزایشی، شاهد بالا رفتن موارد مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ در این استان طی هفته های آتی خواهیم بود.

تهران در چنگ کرونا؛ مرگ ۱۳۶ نفر در یک روز | DW | 04.10.2020میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در تهران کمتر از میانگین کشوری و موارد ابتلا و بستری بیماران کرونایی بیش از آن است. فرسودگی و در حال فروپاشی بودن سیستم حمل و نقل عمومی پایتخت از موانع رعایت فاصله‌گذاری عنوان می‌شود. خانه از پای بست ویران است اندازه جنازه چرا اینجوریه؟ 🤨

کرونا در ترکیه؛ شمار بهبودیافتگان به بیش از 285 هزار نفر رسید

لایه محافظ مغز یک بیمار در جریان انجام تست کرونا از راه بینی «پاره» شدنتیجه تحقیق دانشمندان نشان می‌دهد لایه محافظ مغز یک بیمار آمریکایی در جریان انجام آزمایش ابتلا به ویروس کرونا پاره شده و منجر به خروج مایع نخاعی-مغزی از بینی او شده است. شخصا معتقدم حتی به کادر پزشکی هم اطمینان نیست و نباید به آزمایشات کور تن داد. joseywalesyagee بکارت مغزش رو دکتر برداشته خاک تو سر اون یارو که تست میگرفته لابد این وسیله رو مثل گاو کرده تو دماغش!

شمار بهبودیافتگان کرونا در جهان از مرز 26 میلیون نفر گذشت

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 35 میلیون و 139 هزار نفر فراتر رفت