کرونا؛ پژوهشگران اسپانیایی کارآمدی ایمنی گله‌ای را زیر سوال بردند

کرونا؛ پژوهشگران اسپانیایی کارآمدی ایمنی گله‌ای را زیر سوال بردند

07/07/2020 11:48:00 ق.ظ

کرونا؛ پژوهشگران اسپانیایی کارآمدی ایمنی گله‌ای را زیر سوال بردند

تحقیقی در اسپانیا کارآمدی 'ایمنی گله‌ای' برای مقابله با شیوع کرونا را زیر سوال برده است. این تحقیق که در نشریه لنست منتشر شده بزرگترین تحقیق در این زمینه در اروپا محسوب می‌شود. بر اساس این پژوهش، فقط پنج درصد از بیش از شصت هزار اسپانیایی مورد مطالعه، پادتن‌های ضد کرونا در خونشان داشتند.

پنجره همرسانی را ببندیدحق نشر عکسAFPتحقیقی در اسپانیا کارآمدی"ایمنی گله‌ای" برای مقابله با شیوع کرونا را زیر سوال برده است. این تحقیق که در نشریه لنست منتشر شده بزرگترین تحقیق در این زمینه در اروپا محسوب می‌شود.بر اساس این پژوهش، فقط پنج درصد از بیش از شصت هزار اسپانیایی مورد مطالعه، پادتن‌های ضد کرونا در خونشان داشتند.

قوم مرا رها کن؛ شعار موج تازهٔ اعتراضات علیه نتانیاهو در اسرائيل انفجار بیروت؛ وزیر اطلاع‌رسانی لبنان استعفا کرد - BBC News فارسی سود خالص شرکت ملی نفت عربستان بیش از ۷۳ درصد کاهش یافت - BBC News فارسی

ایمنی گله ای زمانی حاصل می‌شود که درصد قابل توجهی از جمعیت، بین هفتاد تا نود درصد، با عامل بیماری عفونی در تماس بوده باشند و به این ترتیب زنجیره سرایت و ابتلای جدید قطع شود.پژوهشگران این تحقیق می‌گویند پادتن‌های ضدکرونا در مناطق ساحلی اسپانیا در خون کمتر از سه درصد جمعیت وجود دارد اما در مناطقی که شیوع بیماری زیاد بوده بیشتر دیده می‌شوند:

"با وجود شدت کرونا در اسپانیا، برآورد ما از بروز پادتن‌ها در جمعیت کم و بوضوح برای ایمنی گله‌ای ناکافی است.""در این شرایط رعایت فاصله اجتماعی و شناسایی و جدا کردن مبتلایان و کسانی که با آنها در تماس بوده‌اند برای مهار همه‌گیری ضروری است."

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

تظاهرات مردم بلژیک در اعتراض به ممنوعیت روسری در مدرسه‌ای در بروکسلهزاران نفر در پایتخت بلژیک٬ نسبت به رای دادگاه قانون اساسی برای ممنوعیت روسری در مدرسه‌ای در بروکسل اعتراض کردند. - خبرگزاری آناتولی

گزارش نیویورک‌ تایمز از 'نقش اسرائیل در بمب‌گذاری در تأسیسات نطنز' | DW | 06.07.2020علت انفجار در سایت نطنز در پرده ابهام قرار دارد. بازار گمانه‌زنی درباره نقش احتمالی اسرائیل در این انفجار همچنان داغ است. نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از دو منبع امنیتی خبر از نقش اسرائیل در وقوع این انفجار داده است.

اسرائیل می گوید «لزوما» در پشت هر حادثه‌ای در سایت‌های هسته‌ای ایران نیستبنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل در جریان مصاحبه‌ای با یک شبکه رادیویی کشورش در پاسخ به این سوال که آیا اسرائیل با «انفجار مرموزی» که در سایت‌های هسته‌ای ایران روی می‌دهد ارتباطی دارد، گفت: «اینطور نیست که هر حادثه‌ای که در ایران روی می‌دهد لزوما ارتباطی با ما داشته باشد.»

ثبت رکورد مرگ و میر کرونایی در ایران؛ 163 نفر در یک روز جان باختندبا اعلام آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت ایران امروز بیشترین میزان مرگ و میر با 163 کشته بر اثر کرونا در ایران ثبت شده است. - خبرگزاری آناتولی

ادامه افزایش لگام‌گسیخته قیمت ارز در ایران؛ دلار در بازار آزاد به ۲۲ هزار تومان رسید🔺ادامه افزایش لگام‌گسیخته قیمت ارز در ایران؛ دلار در بازار آزاد به ۲۲ هزار تومان رسید ⚡️در ادامه کاهش ارزش پول ملی در ایران، قیمت هر دلار آمریکا بر اساس نرخ‌های اعلام شده برخی صرافی‌های داخل ایران روز یکشنبه ۱۵ تیر ماه به بیش از ۲۲ هزار تومان رسید.

دست‌کم ۲۰ کشته و ۱۴ ناپدید در پی رانش زمین و جاری شدن سیل در ژاپناین حادثه که در پی بارش سنگین باران روی داده، بدترین فاجعه طبیعی این کشور پس از طوفان هاگیبیس در اکتبر سال گذشته میلادی محسوب می‌شود که ۹۰ کشته برجای گذاشت.