کرونا در ایران؛ بازگشت کارمندان، افزایش ابتلا در استان‌های جنوبی | DW | 29.05.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر بهداشت از سفرهای بین‌شهری مردم ابراز نگرانی کرد و معاون او نسبت به اوج‌ همه‌گیری در سیستان و بلوچستان‌، هرمزگان و جنوب کرمان هشدار داد. روحانی از همگان خواست پروتکل‌ها را رعایت کنند تا محدودیت‌ها دوباره اعمال نشوند.

قرار است از روز شنبه دهم خرداد، همه کارمندان در ایران سر کار حاضر شوند. بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی نیز برای ۱۷ خرداد پیش‌بینی شده است. رفع بسیاری محدودیت‌ها و"عادی‌سازی" امور در حالی است که چند استان جنوبی در مسیر اوج ابتلا قرار دارند و وزارت بهداشت نیز در باره سفرهای تفریحی و غیرضروری بین‌شهری، هشدارهای اکید می‌دهد.

وزیر بهداشت نیز هشدار داد که اگر سفرهای غیرضروری مردم در تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات تابستانی به شکل کنونی ادامه یابد، اعمال برخی محدودیت‌ها ناگزیر خواهند بود. سعید نمکی تاکید کرد: «اگر روند سفرهای غیرضروری مردم در ایام تعطیلات پایان هفته‌ها و همچنین تعطیلات تابستانی، به همین صورت ادامه داشته باشد و پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل رعایت نشود بار دیگر با اوج‌گیری ویروس کرونا در کشور مواجه خواهیم بود و ناچار می‌شویم برخی محدودیت‌ها را دوباره اعمال کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، روحانی به وزیر بهداشت دستور داده با همکاری کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی مقابله با کرونا، بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در سراسر کشور به ویژه استان‌ها و شهرهای شاهد رشد بیماری، نظارت دقیق داشته باشد. بندپی بیلان مثبتی از اقدامات انجام‌شده، از جمله حذف بوروکراسی‌های زائد در ادارات و افزوده شدن ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی، ارائه داده و گفته است که حضور یک و نیم میلیون نفر اتباع رسمی و غیررسمی نیز بار دیگری برای ستاد مقابله با کرونا و مسائل درمانی بود: «...امروز آمار پایین فوت‌شدگان، بیماران بستری و همچنین آمار بالای بهبودیافتگان این بیماری در استان تهران در مقایسه با آمار کشوری بیانگر کار علمی و عملیاتی مطلوب کادر بهداشت و درمان این استان است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مرگ ۱۱۲ طلبه در پی ابتلا به ویروس کرونا در ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در آسیا؛ شیوع مجدد در کره جنوبی و لغو قرنطینه در فیلیپینشناسایی ۵۸ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در کره جنوبی، نگرانی از شیوع مجدد کرونا در این کشور را افزایش داده است. شیوع کرونا در هند در حال افزایش است و در پایتخت فیلیپین از روز دوشنبه مقررات قرنطینه کاهش می یابد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هفتاد نفر از نیروی سازمان ملل در مالی به کرونا مبتلا شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزارت بهداشت:‌ خوزستان از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز استسخنگوی وزارت بهداشت جمعه نهم خرداد گفت در شبانه روز گذشته ۵۰ نفر در ایران در اثرابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان باخته‌اند. شما خبر گزاری خوبی هستید شما هم خبرگزاری خوبی هستیید . با تشکر و درود فراوان
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کسر امتیاز از صدرنشین اتریش به‌خاطر کرونا؛ گم شدن نامه در ترافیک ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان کرونا در جهان از مرز 2 میلیون و 600 هزار نفر فراتر رفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »