کرونا, کرونا در ایران

کرونا, کرونا در ایران

کرونا در ایران؛ بازگشت کارمندان، افزایش ابتلا در استان‌های جنوبی | DW | 29.05.2020

وزیر بهداشت از سفرهای بین‌شهری مردم ابراز نگرانی کرد و معاون او نسبت به اوج‌ همه‌گیری در سیستان و بلوچستان‌، هرمزگان و جنوب کرمان هشدار داد. روحانی از همگان خواست پروتکل‌ها را رعایت کنند تا محدودیت‌ها دوباره اعمال نشوند.

29/05/2020 08:28:00 ب.ظ

وزیر بهداشت از سفرهای بین‌شهری مردم ابراز نگرانی کرد و معاون او نسبت به اوج‌ همه‌گیری در سیستان و بلوچستان‌، هرمزگان و جنوب کرمان هشدار داد. روحانی از همگان خواست پروتکل‌ها را رعایت کنند تا محدودیت‌ها دوباره اعمال نشوند.

وزیر بهداشت از سفرهای بین‌شهری مردم ابراز نگرانی کرد و معاون او نسبت به اوج‌ همه‌گیری در سیستان و بلوچستان‌، هرمزگان و جنوب کرمان هشدار داد. روحانی از همگان خواست پروتکل‌ها را رعایت کنند تا محدودیت‌ها دوباره اعمال نشوند.

ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت، روند ابتلا به کووید۱۹ در استان‌های جنوبی را بیانگر مردود بودن فرضیه عدم انتقال ویروس کرونا در مناطق گرمسیری دانست. او با ابراز نگرانی از تاثیر حضور افراد در فضاهای بسته گفت: «در حالی که روند موارد ابتلا به کرونا در سایر نقاط کشور رو به کاهش است، در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان شاهد افزایش آمار روزانه ابتلا هستیم.»

آیا مدال طلای جواد فروغی پس‌گرفته می‌شود؟ | DW | 01.08.2021 جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021 شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیداو به خصوص روند ابتلا به ویروس در سیستان و بلوچستان طی هفته‌های اخیر را"نگران‌کننده" خواند و علت امر را"عادی‌سازی" و کمتر شدن"تاب‌آوری عمومی" برای تحمل محدودیت‌های اقتصادی و اجتماعی دانست.

وزیر بهداشت نیز هشدار داد که اگر سفرهای غیرضروری مردم در تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات تابستانی به شکل کنونی ادامه یابد، اعمال برخی محدودیت‌ها ناگزیر خواهند بود. سعید نمکی تاکید کرد: «اگر روند سفرهای غیرضروری مردم در ایام تعطیلات پایان هفته‌ها و همچنین تعطیلات تابستانی، به همین صورت ادامه داشته باشد و پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل رعایت نشود بار دیگر با اوج‌گیری ویروس کرونا در کشور مواجه خواهیم بود و ناچار می‌شویم برخی محدودیت‌ها را دوباره اعمال کنیم.» headtopics.com

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی هم با استناد به هشدار وزیر بهداشت، از مردم خواست پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند؛ وگرنه دولت ناچار می‌شود برخی محدودیت‌ها را برگرداند که"آثار و تبعات زیان‌باری برای زندگی اجتماعی و اقتصاد به همراه خواهد داشت."

به گزارش خبرگزاری ایسنا، روحانی به وزیر بهداشت دستور داده با همکاری کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی مقابله با کرونا، بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در سراسر کشور به ویژه استان‌ها و شهرهای شاهد رشد بیماری، نظارت دقیق داشته باشد.در این میان، استاندار تهران اعلام کرده که راهبرد اساسی در این استان، جلوگیری از عادی‌سازی کرونا است. انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به تراکم جمعیتی بسیار بالا در استان تهران گفته است: «میانگین تراکم کشوری ۵۰ نفر در هر کیلومتر و در استان تهران هزار نفر است. با توجه به این که ویروس کرونا در محیط‌های متراکم انتشار می‌یابد، اقدامات در  استان تهران شرایط خاصی می‌طلبد.»

بندپی بیلان مثبتی از اقدامات انجام‌شده، از جمله حذف بوروکراسی‌های زائد در ادارات و افزوده شدن ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی، ارائه داده و گفته است که حضور یک و نیم میلیون نفر اتباع رسمی و غیررسمی نیز بار دیگری برای ستاد مقابله با کرونا و مسائل درمانی بود: «...امروز آمار پایین فوت‌شدگان، بیماران بستری و همچنین آمار بالای بهبودیافتگان این بیماری در استان تهران در مقایسه با آمار کشوری بیانگر کار علمی و عملیاتی مطلوب کادر بهداشت و درمان این استان است.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیداستاندار تهران، درگذشت ۲۷ نفر از بین ۱۴۷۰ سالمند حاضر در آسایشگاه کهریزک بر اثر کرونا را نیز آماری کم‌نظیر در مقایسه با سایر کشورها خواند.در حال حاضر، ابتلا به کووید۱۹ در ایران برای چهارمین روز متوالی‌ سیر صعودی داشته است. وضعیت در خوزستان هم‌چنان قرمز معرفی می‌شود و خراسان رضوی، آذربایجان‌ شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان و مازندران در وضعیت هشدار قرار دارند. headtopics.com

عذرخواهی ورزشکار کره‌ای از اظهاراتش علیه جواد فروغی تجمع اعتراضی در محوطه تئاتر شهر تهران 'به خشونت کشیده شد' | DW | 31.07.2021 حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت؛ نخست وزیر اسرائيل انگشت اتهام را به سوی ایران نشانه برد

وزارت بهداشت ایران می‌گوید تا روز جمعه ۹ خرداد، ۱۴۶هزار و ۶۶۸ نفر به کرونا مبتلا شده و ۷ هزار و ۶۷۷ نفر در اثر بیماری درگذشته‌اند.این آمار اما با داده‌های رسانه‌های مستقل، گزارش‌های میدانی یا شواهد دفن در گورستان‌ها تطابق ندارد و از سوی بسیاری ناظران با تردید نگریسته می‌شود. یک مقام سازمان جهانی بهداشت پیش‌تر گفته بود که آمارهای واقعی در ایران می‌تواند پنج برابر میزانی باشد که رسما اعلام می‌شود.

ادامه مطلب: DW فارسی »

بایدن: اگر آمریکا وارد یک جنگ واقعی شود در نتیجه حمله سایبری خواهد بود- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

مرگ ۱۱۲ طلبه در پی ابتلا به ویروس کرونا در ایران

کرونا در آسیا؛ شیوع مجدد در کره جنوبی و لغو قرنطینه در فیلیپینشناسایی ۵۸ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در کره جنوبی، نگرانی از شیوع مجدد کرونا در این کشور را افزایش داده است. شیوع کرونا در هند در حال افزایش است و در پایتخت فیلیپین از روز دوشنبه مقررات قرنطینه کاهش می یابد.

هفتاد نفر از نیروی سازمان ملل در مالی به کرونا مبتلا شدند

وزارت بهداشت:‌ خوزستان از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز استسخنگوی وزارت بهداشت جمعه نهم خرداد گفت در شبانه روز گذشته ۵۰ نفر در ایران در اثرابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان باخته‌اند. شما خبر گزاری خوبی هستید شما هم خبرگزاری خوبی هستیید . با تشکر و درود فراوان

کسر امتیاز از صدرنشین اتریش به‌خاطر کرونا؛ گم شدن نامه در ترافیک ایران

شمار بهبودیافتگان کرونا در جهان از مرز 2 میلیون و 600 هزار نفر فراتر رفت