کرونا؛ کیت تشخیص می‌تواند ویروس مرده را بیماری زا تشخیص دهد - BBC News فارسی

15/06/1399 12:57:00 ب.ظ

کرونا؛ کیت تشخیص می‌تواند ویروس مرده را بیماری زا تشخیص دهد

دانشمندان می گویند که تست اصلی تشخیص ویروس کرونا آنقدر حساس است که می تواند قطعات ویروس مرده به جا مانده از عفونت قدیمی را تشخیص دهد. کووید چگونه تشخیص داده می شود؟ EPA نمونه گرفته شده از فرد از تعدادی سیکل آزمایشگاهی عبور می کند که...

کووید چگونه تشخیص داده می شود؟ EPA نمونه گرفته شده از فرد از تعدادی سیکل آزمایشگاهی عبور می کند که برای بازیافت ویروس کافی است. نتیجه مشخص می کند که ویروس موجود تا چه حد قادر به مبتلا کردن فرد است. تست هایی که سیکل بیشتر دارند در تکثیر آزمایشگاهی کمتر تکثیر می شوند.

کاذب نتیجه تست برای فردی که مقدار زیادی ویروس زنده پخش می کند و شخصی که قطعات ویروس باقی مانده از ابتلای قبلی در او وجود دارد مثبت است. او می گوید که درحالیکه امکان ندارد که تمام تست ها را بررسی کرد و دید که آیا ویروس ها فعال بودند یا نه، اگر دانشمندان مقطع تشخیصی را مشخص کنند احتمال نتیجه مثبت اشتباه کاهش می یابد.

و پرفسور هنگان گفته که در این صورت لازم نیست همه اشخاص مظنون را قرنطینه یا ردگیری کنیم و ابعاد همه گیری هم بهتر معلوم می شود.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

شمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه از ۷ هزار نفر گذشتبا عبور شمار مبتلایان جدید به بیماری کووید-۱۹ در فرانسه از مرز ۷ هزار نفر در روز، مقامات این کشور نسبت به وخیم شدن اوضاع هشدار داده‌اند ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 190 هزار و 14 نفر رسید- خبرگزاری آناتولی

دانشمندان: اسهال و استفراغ می‌تواند نشانه اصلی کرونا در کودکان باشدتاکنون تنها از تب، سرفه و تغییر حس‌های بویایی و چشایی به عنوان علائم ابتلا به ویروس جدید کرونا در میان کودکان یاد می‌شد.

آلبوم عکس: شروع سال تحصیلی در ایران زیر سایه کرونا - BBC News فارسیآغاز سال تحصیلی جدید در ایران و شروع آموزش حضوری در مدارس این کشور همزمان با ادامه همه گیری ویروس کرونا با انتقادهای فراوانی همراه شده است.

تکذیب شایعه ابتلای آیت الله جنتی به کروناتکذیب شایعه ابتلای آیت‌الله جنتی به کرونا روابط عمومی شورای نگهبان شایعه ابتلای آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان به کرونا را تکذیب کرد کدخدایی: الحمدالله حال عمومی آیت‌الله جنتی خوب است سخنگوی شورای نگهبان: 'چند دقیقه قبل با آیت‌الله جنتی تلفنی صحبت کردم الحمدالله حال عمومی ایشان خوب بود. برخی مسایل اداری را جویا شدند پاسخ دادم و قرار شد شنبه در محل شورا امور را پیگیری کنیم.'

شمار قربانیان کرونا در کشور از ۲۲ هزار نفر گذشت/۱۱۸ فوتی در شبانه روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا و جانباختگان ناشی از کرونا را اعلام کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۸ نفر از مبتلایان کرونا جان باختند.