کرونا در ایران

کرونا در ایران

کرونا در ایران: فرمانده مدیریت مقابله با ویروس کرونا در تهران تعیین شد | DW | 25.02.2020

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، روز سه‌شنبه در حکمی دکتر علیرضا زالی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را به سمت فرمانده مدیریت بیماری کووید-۱۹ در کلان شهر تهران معرفی کرد.

25.2.2020

بیمار مشکوک به کرونا در بندرعباس درگذشت رئيس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مرگ یک مرد با علائم مشکوک به کرونا در بیمارستان خلیج فارس بندرعباس و از مثبت بودن نتیجه یک بیمار نمونه‌برداری‌شده دیگر که زنی اهل قم است که به قشم سفر کرده خبر داد.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، روز سه‌شنبه در حکمی دکتر علیرضا زالی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را به سمت فرمانده مدیریت بیماری کووید-۱۹ در کلان شهر تهران معرفی کرد.

دستور رییس قوه قضاییه برای پیشگیری از شیوع کرونا در زندان‌هاسخنگوی قوه قضائیه از دستور ابراهیم رئیسی رییس قوه قضاییه ایران برای پیش‌گیری از بیماری کرونا در زندان‌ها خبرداد.به گزارش ایلنا، غلامحسین اسماعیلی گفت: «مقرر شد تدبیری اتخاذ شود که ورودی زندان‌ها در شرایط فعلی کشور حتی‌الامکان کاهش یافته و بجز مواردی که بازداشت متهمان ضرورت دارد، از صدور قرار منتهی به بازداشت اجتناب شود. همچنین در مورد زندانیان واجد شرایط نیز بنا بر اعطای مرخصی ویژه قرار گرفت.»

[۲۲:۳۰]بیمار مشکوک به کرونا در بندرعباس درگذشترئيس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مرگ یک مرد ۵۳ ساله با علائم مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان خلیج فارس بندرعباس خبر داد.به گزارش ایرنا، فاطمه نوری گفت: «این بیمار دوشنبه هفته جاری با علائم شبیه به کرونا به بیمارستان مراجعه کرد و ساعت ۸ شب همان روز دارفانی را وداع گفت.»

نورری"مراودات و تماس با افرادی از شهر قم" را دلیل ابتلای احتمالی این بیمار به ویروس کرونا خواند. آزمایش این فرد را آزمایشگاه مرجع در تهران بر عهده دارد که هنوز نتیجه را اعلام نکرده است. او همچنین از مثبت بودن نتیجه یک بیمار نمونه‌برداری‌شده دیگر که زنی ۷۰ ساله اهل قم است که به قشم سفر کرده خبر داد.

[۲۲:۰۰]وکیل محمدعلی نجفی نگران ابتلای موکلش به کروناستوکیل مدافع محمدعلی نجفی‌، شهردار سابق تهران به دلیل نگرانی از ابتلای موکلش به ویروس کرونا در زندان از قوه قضائیه خواست، با قبول وثیقه به او مرخصی بدهد.حمیدرضا گودرزی به ایسنا گفت: «با توجه به این که موکلم سرماخوردگی دارد و خانواده‌اش نگران وضعیت او هستند لذا از قوه قضائیه می‌خواهیم با قبول قرار وثیقه موکلم او از زندان به مرخصی بیاید و در صورت تأیید حکم مجازات را تحمل کند.»

نجفی در آذرماه به اتهام"قتل همسرش" به شش سال و شش ماه حبس تعزیری و جهت"نگهداری سلاح" به یک سال و سه ماه حبس تعزیری محکوم شد.۲۵ دی‌ماه پس‌از فرجام‌خواهی پرونده نجفی به دیوان عالی کشور ارجاع شد که هنوز رأی نهایی صادر نشده است.[۲۱:۰۷]علیرضا زالی؛ فرمانده مدیریت مقابله با ویروس کرونا در تهران

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، در حکمی روز سه‌شنبه رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را به سمت فرمانده مدیریت بیماری کووید-۱۹ در کلان شهر تهران معرفی کرد.به گزارش ایسنا، طبق این حکم، دکتر زالی قرار است به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در عرصه مقابله با ویروس کرونا در شهر تهران وارد عمل شود.

[۲۰:۱۰]بهنوش بختیاری در پی تبلیغ شربت"ضد کرونا" تحت پیگرد قرار گرفتبهنوش بختیاری، بازیگر سینما و تلویزیون که پست اینستاگرامی‌اش در تبلیغ یک شربت گیاهی"ضد کرونا" در چند روز گذشته بارها همرسانی شده بود تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.به گزارش خبرآنلاین، یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در نشستی رسانه‌ای از تحت تعقیب قرار دادن یک بازیگر خبر داد که در صفحه اینستاگرام خود"به طور غیرقانونی" شربت پیش‌گیری از آلودگی به ویروس کرونا را تبلیغ می‌کرد.

رایگانی توضیح داد: «در روزهای گذشته یکی از سلبریتی‌ها در فضای مجازی اقدام به تبلیغ شربت پیشگیری از ویروس کرونا می‌کرد که به دستور دادستانی تحت پیگیرد قانونی قرار گرفت، لذا از شهروندان درخواست می‌کنیم‌ که به این گونه تبلیغات توجه نکنند.» [۱۹:۳۹]هیچیک از ۱۴۰ مسافر ورودی از ایران به ترکیه به کرونا آلوده نبودند

وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد یک هواپیمای مسافری از ایران با هدف آزمایش کرونا به آنکارا تغییر مسیر داده شد.به گزارش خبرگزاری آناتولی، فخرالدین کوجا گفت، چون برخی مسافران از قم و مشهد بازگشته و در چند نفر دیگر علائم سرفه مشاهده شده بود، تصمیم گرفته شد که مسیر هواپیمای حامل آنها به آنکارا تغییر مسیر داده شود.

به گفته کوجا، دلیل تغییر مسیر این هواپیما به آنکارا این بود که تیمی مجرب در مراکز قرنطینه ترکیه در آنجا مستقر هستند.وزیر بهداشت ترکیه گفت هیچیک از ۱۴۰ مسافر ورودی از ایران تب ندارند. چهار نفر فقط سرفه و دو تن دیگر نیز گلودرد دارند. حال آنها نیز خوب است و تست کرونای مسافرینی که از ایران وارد شده و تحت قرنطینه بودند، منفی بود. هیچکدام به این ویروس آلوده نبودند.

[۱۹:۰۹]پمپئو از پنهان‌کاری مقامات جمهوری اسلامی درباره شیوع کرونا ابراز نگرانی کردوزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا امروز سه‌شنبه ۲۵ فوریه در سخنانی از پنهان‌کاری مقامات جمهوری اسلامی درباره شیوع کرونا ابراز نگرانی کرد. او گفته اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد رژیم جمهوری اسلامی ‌ایران،"جزئیات مهمی" درباره شیوع ویروس کرونا دارد ولی حاضر به بیان آنها نیست و پنهان‌کاری می‌کند.

[۱۸:۵۹]ارتش برای همکاری در مقابله با شیوع کرونا اعلام آمادگی کردمعاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی از آمادگی این ارگان برای مقابله با شیوع ویروس کرنا خبر داد و گفت: «ارتش امکاناتی دارد که در مواقع بحران می‌توان از آن برای رفع آلودگی در سطح کلان استفاده کند.»

حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی با اعلام این خبر به خبرگزاری ایسنا گفت: «ارتش برای قرنطینه و دادن اموزش‌های لازم آمادگی دارد.» [۱۸:۵۳]روحانی: روند کنترل ویروس کرونا مثبت استحسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران پس از شرکت در نخستین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: «این توطئه دشمنان است که با هراس افکنی در جامعه، می‌خواهند کشور را به تعطیلی بکشند.»

حسن روحانی در اظهاراتی که به صورت مستقیم از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شد، افزود: «اگر فرد مشکوکی دیده شد باید به بیمارستان برود اما همه باید مشغول کار خودمان باشیم. اگر هم موضوعی را ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم گرفت، آن تصمیم را همگی باید یک امر لازم تلقی کنند. در حال حاضر ویروسی از کشوری آمده و ۴۰ کشور را درگیر کرده و به همه جا خواهد رفت. این مهمان ناخوانده‌ای است که بی دعوت آمده و مهم این است که باید از مشکلات نهراسید و با آن مقابله کرد.»

حسن روحانی به نقل از وزارت بهداشت ایران نیز اعلام کرد، روند کنترل ویروس کرونا مثبت است. [۱۸:۳۵]سردار جلالی از نزولی شدن منحنی ابتلا به کرونا در هفته‌های آتی خبر دادغلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل جمهوری اسلامی،"عزم ملی و هماهنگی در عالی‌ترین سطوح مدیریتی کشور" در مقابله با ویروس کرونا را ستود.

سردار جلالی به ایسنا گفت: «خوشبختانه در روزهای اخیر یک عزم ملی و هماهنگی در عالی‌ترین سطوح مدیریتی کشور پدید آمده که نتیجه آن مهار نسبی شیوع ویروس کرونا در کشور است.»جلالی افزود: «این مهار به معنای آن است که در هفته‌های آتی ما شاهد کاسته شدن از تعداد مبتلایان و نزولی شدن منحنی ابتلا خواهیم بود.»

این در حالی است که مقام‌های وزارت بهداشت از افزایش مبتلایان و مرگ و میر بر اثر بیماری کووید−۱۹ در شهرهای مختلف ایران خبر داده‌اند. طبق آخرین آمار، تست ویروس کرونای سه تن از مسئولان کشوری مثبت بوده است.[۱۸:۲۰]یک مورد مثبت ابتلا به کرونا در یزد ثبت شدمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد از مشکوک بودن یک بیمار به کرونا در یزد خبر داد.

محمدرضا دهقانی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد به خبرگزاری مهر گفته است: «نتیجه آزمایش از افرادی که به علت علائم تنفسی شدید در بیمارستان بستری هستند، به ویروس کرونا در یزد مثبت اعلام است.»معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد همچنین اعلام کرده است، نتیجه قطعی ابتلای این فرد به زودی از سوی وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

[۱۸:۱۱]ظریف ویروس کرونا را با خطر تروریسم مقایسه کردوزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در توییتی ویروس کرونا را با خطر تروریسم مقایسه کرده است.محمدجواد ظریف در صفحه توییتر خود نوشته است: «کووید-۱۹ هم مثل بقیه ویروس‌ها - از جمله تروریسم - مرز نمی‌شناسد و تفاوتی بین اقوام و مذاهب قائل نیست. برای مبارزه با آن نباید تفاوتی قائل شویم. ایران در راستای"امید" خواستار همکاری‌ بیشتر منطقه‌ای از جمله تشکیل"مرکز مشترک کنترل و پیشگیری بیماری" است که تاکنون به تعویق افتاده است.»

[۱۷:۰۵]محمود صادقی به کرونا مبتلا شدمحمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، از ابتلای خود به بیماری کووید-۱۹ خبر داد.او هم‌چنین از شیوع این بیماری در زندان‌های کشور و مبتلا شدن زندانیان سیاسی، که دسترسی بسیار محدودی به امکانات پزشکی دارند، ابراز نگرانی کرد.

صادقی روز سه‌شنبه در توئیتر نوشت: «تست کرونای من مثبت شد. این پیام را در شرایطی می‌دهم که چندان امیدی به ادامه‌حیات در این دنیا را ندارم: آقای رئیسی خانواده‌های زندانیان امنیتی و سیاسی تقاضا دارند برای جلوگیری از شیوع بیماری به زندانیان امنیتی و سیاسی مرخصی بدهید تا کنار خانواده‌ها این اپیدمی را پشت سر بگذارند.»

[۱۶:۲۴]باجه عصر بانک‌های ایران به مدت یک هفته تعطیل شدطبق مصوبه روز سه‌شنبه شورای هماهنگی بانک‌ها، باجه عصر بانک های کل کشور از شنبه آینده به مدت یک هفته تعطیل خواهند بود.به گزارش تسنیم، در این مصوبه هم‌چنین آمده است ساعت کاری روزانه استان‌هایی که شهروندان مبتلا به کووید-۱۹ دارند، نیز با مصوبات استانداری هماهنگ خواهد شد.

این اقدامات برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در کشور اتخاذ شده‌اند. [۱۶:۰۲]تعزیرات بیش از سه میلیون ماسک احتکار شده کشف کرده استیاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی، از کشف سه میلیون و ۵۰۰ هزار ماسک طی ۳۶ ساعت گذشته در شهر تهران خبر داده است.

به گزارش"ایسنا" یاسر رایگانی روز سه‌شنبه با اعلام این خبر افزود از این تعداد، یک میلیون ماسک در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران و تهران و دومیلیون در اختیار هیات امنای ارزی وزارت بهداشت قرار گرفته است.این سازمان در یکی دو روز گذشته ۵۰۰ هزار ماسک احتکار شده دیگر کشف کرده‌بود.

[۱۵:۳۸]ابتلای معاون وزیر بهداشت به کووید-۱۹ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران، روز سه‌شنبه در پیامی ویدئویی روز از مثبت شدن تست ویروس کرونای خودش خبر داده است. خبرگزاری ایسنا به نقل از حریرچی نوشت حال عمومی وی خوب است و درمان را آغاز کرده است.[۱۵:۱۵]

ممنوعیت برگزاری مراسم از جمله جشن عروسی در اماکن عمومی گیلاندر پی شیوع ویروس کرونا در استان‌های شمالی ایران، رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی گیلان از ممنوعیت برگزاری مراسم در اماکن عمومی خبر داده است.مهدی نجفی‌پوربه ایسنا گفت فعالیت اماکن ورزشی، قهوه خانه‌ها، برگزاری همایش‌ها و برگزاری جشن عروسی در تالارها و موارد مشابه ممنوع است.

[۱۴:۵۷]ترکیه همه مسافران پرواز تهران-آنکارا را دو هفته قرنطینه می‌کندوزارت بهداشت ترکیه از قرنطینه دوهفته‌ای برای همه کسانی که از تهران به آنکارا برگشته‌اند خبر داده است.خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه به نقل از وزارت بهداشت ترکیه نوشت همه ۱۳۲مسافر و خدمه پرواز تهران به آنکارا نسبت به ابتلا ویروس کردونا تست می‌شوند و همه آنها مدت دوهفته در قرنطینه نگهداری خواهند شد.

این پرواز شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین حامل شهروندان ترکیه بود که پس از بستن مرزهای هوایی ترکیه به روی ایران، به کشورشان بازگردانده شدند. «ویروس کرونا به زندان کرج راه پیدا کرده است»علیرضا روشن، فعال حقوق دراویش از راه‌یافتن ویروس کرونا به زندان مرکزی کرج خبرداده است.

این درویش شاعر ضمن انتقاد از اوضاع بهداشتی این زندان در توئیتر خود نوشته است زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندان کرج را به دلیل نزدیکی به بهداری به قرنطینه مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ تبدیل کرده‌اند. [۱۴:۲۶]مرزهای زمینی و هوایی افغانستان با ایران بازگشایی شدند

منابع خبری افغانستان روز سه‌شنبه از بازگشایی مرزهای زمینی و هوایی این کشور با جمهوری اسلامی ایران خبردادند.وب‌سایت خبری آریانانیوز افغانستان سه شنبه اعلام کرد مرزهای استان های هرات، نیمروز و فرودگاه های افغانستان به‌روی مسافران از ایران بازگشایی شده است.

آریانانیوز هم‌چنین نوشته است مقامات افغانستان علت بازگشایی مرزها را اعلام نکرده‌اند.در پی شیوع ویروس کرونا در ایران، شورای امنیت ملی افغانستان روز یکشنبه در اقدامی پیش‌گیرانه و اضطراری مرزهای زمینی و هوایی خود را به‌روی مسافرانی که از ایران می آیند، مسدود کرد.

[۱۳:۴۶]وزارت بهداشت: ۹۵ مورد ابتلا و ۱۵ فوتی بر اثر بیماری کووید-۱۹ در ایرانطبق اطلاعیه جدید وزارت بهداشت آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ۹۵ نفر اعلام شده است و همچنین گزارش شده است تا کنون ۱۵ نفر در ایران بر اثر بیماری کووید-۱۹ جان باخته‌اند.کیانوش جهانپور، رییس روابط عمومی وزارت بهداشت، سه‌شنبه پیش از ظهر گفت از روز دوشنبه تا کنون ابتلای۳۴ نفر به کووید-۱۹ تایید شده است، که از این تعداد ۱۶ نفر ساکن استان قم، ۹ نفر استان تهران، یک نفر استان فارس، دو نفر استان مازندران، دو نفر استان گیلان، یک نفر خراسان رضوی، دو نفر استان البرز و یک نفر ساکن جزیره قشم هستند.

دکتر جهانپور در توصیه‌ای به شهروندان امن‌ترین جا برای مقابله با کرونا و پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ را خانه‌ها و شهرها برشمرد و تاکید کرد شهروندان از سفرهای غیرضروری درون شهری نیز پرهیز کنند. [۱۳:۲۴]درخواست شمخانی از دادستان کل برای صحت‌سنجی ادعای نماینده قم

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، از دادستان کل کشور درخواست کرد تا اظهارات روز دوشنبه نماینده مردم قم در مجلس در خصوص تعداد مبتلایان و فوت‌شدگان بر اثر ویروس کرونا دراین شهر را صحت‌سنجی کند. دبیر شورای عالی امنیت ملی در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «دیروز از دادستان کل کشور خواستم که اظهارات آقای امیرآبادی نماینده مردم شریف قم در مجلس را در مورد تعداد مبتلایان و فوت‌شدگان کرونا در قم، صحت‌سنجی و نتیجه را به مردم اعلام کند.»

روز دوشنبه پنج اسفند احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده مردم قم در مجلس، ادعا کرد ۵۰ شهروند قمی به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ درگذشته‌اند.ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، در نشست خبری مشترک با علی ربیعی، سخنگوی دولت ادعای امیر آبادی پیرامون شمار فوت‌شدگان را تکذیب کردند.

[۱۳:۱۲]مجوز واردات ماسک تنفسی صادر شدرضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران، از صدور مجوز برای واردات ماسک‌های تنفسی خبر داده است. رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا روز سه‌شنبه گفت طبق ابلاغیه وزراتخانه‌اش به بانک مرکزی، واردات ماسک اولویت اول دریافت ارز است و افزود علاوه‌ بر آن مجوز موقت برای تغییر خطوط تولیدی برخی کارخانه‌ها نیز صادر شده است.

طبق منابع رسمی، در پی شیوع ویروس کرونا در چین درروزهای گذشته جمهوری اسلامی ایران بیش از یک میلیون ماسک به این کشورآسیایی ارسال کرده است. [۱۲:۵۵]یک فروشگاه تجهیزات پزشکی به دلیل گرانفروشی پلمپ شدمدیرکل تعزیرات حکومتی استان خوزستان از تعطیلی یک فروشگاه عرضه تجهیزات پزشکی به علت"گران فروختن ژل ضد عفونی" خبر داده است.

به گفته نعمت الله بیرانوندی، ‌مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان، در گشت‌های تعزیرات حکومتی این استان، واحد مزبور به دلیل گرانفروشی شناسایی و پلمپ شده است.بیرانوندی در گفت‌وگو با ایسنا به قیمت مصوب ۲۶ هزارتومانی برای ژل ضدعفونی اشاره کرده و می‌گوید این فروشگاه ژل ضد عفونی را به مبلغ ۸۵ هزار تومان عرضه می‌کرد.

[۱۲:۴۵]عرضه قلیان تا اطلاع ثانوی در شهر تهران ممنوع شد به گفته حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، از آنجایی‌که استفاده ازقلیان خطر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را به شدت افزایش می‌دهد، عرضه و استفاده ازقلیان تااطلاع ثانوی ممنوع است. خبرگزاری میزان نوشت این دستور توسط پلیس اماکن به اتحادیه‌ها ابلاغ شده است.

علاوه‌ بر این پیش‌تر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نسبت به استفاده از قلیان در اماکن عمومی هشدار داده بود. به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از دکتر افشین دلشاد، استفاده از قلیان علاوه بر مضرات جسمی، یکی از عوامل انتشار ویروس کرونا است. [۱۱:۵۵]

کشف پنج میلیون ماسک بهداشتی احتکارشدهحسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ امروز در نشستی خبری از کشف بیش از پنج میلیون ماسک بهداشتی احتکاری خبر داد. به گفته او روز گذشته (دوشنبه ۵ اسفند) یک میلیون و امروز نیز بیش از چهار میلیون ماسک بهداشتی کشف شد که در دو انبار احتکار شده بودند. رحیمی تصریح کرد که قیمت ماسک‌های بهداشتی کشف‌شده ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده و تمامی آنها جهت توزیع در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار خواهد گرفت.

[۱۱:۵۰]تعطیلی دانشگاه‌های تبریز و شهید مدنی آذربایجان تا پایان سالسایت فارسی تی آر تی، سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه (TRT) از تعطیلی دانشگاهای تبریز و شهید مدنی آذربایجان در ایران تا پایان سال خبر داده است. هیأت رئیسه دانشگاه تبریز طی مصوبه‌ای اعلام کرده که کلیه فعالیت‌های آموزشی و کلاس‌های درسی این دانشگاه را به منظور پیشگیری و رفع نگرانی‌های دانشجویان و خانواده‌های آنها تا پایان سال تعطیل خواهند بود. دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز دست به اقدامی مشابه زده است. مسئولان این دانشگاه متذکر شده‌اند که این تعطیلی صرفا معطوف به فعالیت‌های آموزشی بوده و قابل تسری به فعالیت‌های اداری نیست.

[۱۱:۳۵]ورود تیمی از سازمان بهداشت جهانی به ایرانبنا بر اظهارات مایک رایان، مدیر امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی امروز سه‌شنبه (۶ اسفند) تیمی از این سازمان وارد تهران می‌شود تا بر بر روند گسترش ویروس کرونا در ایران نظارت کند. نگرانی‌ها در ایران از شیوع پرشتاب این ویروس شدت یافته است. ابوالفصل سروش، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا"سرایت سریع و مدت ماندگاری کرونا ویروس در خارج از بدن به ویژه بر روی سطوح را نگران‌کننده خواند".

[۱۱:۲۵]توقف اکثر پروازهای امارات به ایرانامارات متحده عربی پروازهای خود به همه شهر‌های ایران به غیر از تهران را متوقف کرد. خبرگزاری آسوشیتدپرس ضمن انتشار این خبر گزارش داد که این تصمیم از امروز سه‌شنبه (۶ اسفند) تا اطلاع ثانوی به اجرا گذاشته می‌شود. در بیانیه فرودگاه بین‌المللی دوبی که آسوشیتدپرس به آن اشاره کرده، همچنین آمده است، همه مسافرانی که به صورت مستقیم از تهران به دوبی برسند، با اسکن حرارتی تست می‌شوند. کویت و بحرین نیز پروازهای خود به ایران را تعلیق کرده‌اند.

فرودگاه بین‌المللی دوبی [۱۱:۱۰]

ادامه مطلب: DW فارسی

ضعف و زبونی نیرومندترین کشور جهان در چنگال اپیدمی کرونا | DW | 10.04.2020حمله تند کاخ سفید به عملکرد و برنامه‌های 'صدای آمریکا' | DW | 10.04.2020

ضعف‌های نیرومندترین کشور جهان در رویایی با بحران کرونا | DW | 10.04.2020دستگیری رهبر ۱۳ ساله یک گروه تروریستی در استونی | DW | 10.04.2020

تهرانی‌ها موافق محدودیت‌های بیشتر، دولت خواستار ختم آن‌ها | DW | 10.04.2020کرونا در نیویورک؛ شماری از جان‌باختگان در گور دسته جمعی دفن شدند

یافته‌های تازه برای فاصله‌گذاری هنگام پیاده‌روی و ورزش در فضای آزاد | DW | 10.04.2020خاک برسر وکیل نجفی Sashtyani اینم که همش منتظر سوراخ دعاست بیاد بیرون ممکنه بازم سیخه کنه وبازم شلیک و بازم .... پس بقیه زندانیها چی؟ مگه نجفی تخم طلا میزاره؟؟ 😠😠 به درک، زندانیهای دیگه در خطر بیماری نیستند؟ نمایندگان دروغین مجلس بی اعتبار، یکی یکی اعلام میکنند که کرونا گرفتن، یک مشت دروغگوی دزد مردم رو مسخره کردن بیشرفها. امیدوارم نابود بشید همگیتون در دستگاه جرم و فساد.

Sashtyani مگه اینکه کرونا عدالت رو‌ دربارش انجام بده بنده ی خدا جرمی نکرده آدم کشته فقط چیزی نبوده که گناه داره چقدر ظلم چقدر بی عدالتی عجب...همه ی زندانیا پس مشکوکن.. باید مرخصی بدن به همه Sashtyani یه عکس تزیینی هست بزنید، بیمارستان های ایران شبیه به چنین جایی هست . Sashtyani میرم تو نجفی با وکیلش با شما پفیوزا

قبلش باید تمام زندانیان سیاسی دا آزاد کنند نه قاتل را

فرمانده مدیریت مقابله با ویروس کرونا در تهران تعیین شد | DW | 25.02.2020سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، روز سه‌شنبه در حکمی دکتر علیرضا زالی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را به سمت فرمانده مدیریت بیماری کووید-۱۹ در کلان شهر تهران معرفی کرد. مرد باش و بس , تاصب رو بگذار کنار به فکر زندگی و سلامتی باشیم من نمیدونم چرا اینا اصلا شبیه پزشکای تو مطبها نیستن

امان از دل مرجان لقایی . از آمریکا و اسرائیل و عربستان و البته آلمان چه خبر جناب دویچه؟؟ ﻳﻪ ﺑﻲ ﺷﺮﻑ اﻳﻦ ﺣﺮﻑ ﺭﻭ ﻣﻴﺰﻧﻪ. این مادرجنده ی فاتل چقدر جون دوسته Sashtyani این عکس از بیمارستان بندر عباسه؟ Sashtyani اعدامش کنید راحت بشه. گفتن دیابت داشته این آقا Sashtyani چراااااااا Sashtyani جناب دویچه وله حتما از اون ماسکها و مواد پاک کننده که شما تعریفش رو میکردین جمهوری اسلامی به رایگان در اختیار مردم ایران قرار میده بهش نرسیده که مریض شده مرده، کاش زودتر خبررسانی میکردین

چه وکیل بشر دوستی😉

کرونا در ایران؛ تایید ویروس کرونا در استان البرزابتلای سه نفر در استان البرز ایران به ویروس کرونا تایید شد. - خبرگزاری آناتولی

Safety gear and stay with some more hours اين مردك با قاتلين ديگه چه فرقى ميكنه 😡 نگران بقیه زندانی ها نیست؟اینکه قاتله اون بدبخت هایی که واسه مهریه و جرم های کوچک و از همه بدتر زندانی های امنیتی و سیاسی هستن چی؟؟؟واسه اونا نگران نیست؟!؟ اول میریم بعدش تازه می فهمن کرونا بوده! بفرستنش انفرادی، تا هیچ کسی را الوده نکنه

جان زندانیان دربند به خاطر کرونا در خطر است. آنجا تراکم‌ انسانی بسیار بالاست، اکثر زندانیان به خاطر شرایط روحی و تغذیه بد سیستم دفاعی بدنشون ضعیف است. هر چه سریعتر باید کاری شود. خانواده های زندانیان باید بیشتر پیگیر این قضیه شوند. لطفا در این زمینه اطلاع رسانی کنید. فقط جون آقای قاتل جونه زندانیان سیاسی و مهریه و چک و... بادمجون در بدن دارن

چرا آقای برزگر و سایر زیردستان ایشان در دویچه وله، حتی یکبار نشده که یکی از مواضع بنی_صدر را پوشش دهند؟ یادداشت و توییت امشب Banisadr درباره فاجعه کرونا خواندنی است: حقم داره خب مگه چندتا شهردار داریم که قاتل بالفطره است؟؟؟ مقصرم زنش بوده که تو مسیر گلوله قرار گرفته

کرونا در ایران | آمار رسمی مبتلایان کرونا به ۹۵ نفر رسید؛ مرگ ۱۵ نفر تایید شد

بحران دارویی در ایران؛ شیوع کرونا در سایه تحریم‌های آمریکاشیوع نوع ویروس کرونا در ایران و افزایش نگرانی عمومی از این بیماری در حالی منجر به افزایش مراجعه شهروندان به داروخانه‌ها شده که بسیاری از بیماران پیش از این نیز به دلیل تحریم‌های آمریکا برای تهیه دارو با مشکل روبرو بودند ویروس_کرونا تحریم این گزارش ر... شما نمیخاید بیخیال این ترکیب تحریم دارو بشید؟ فک نمکنید مسخره است؟ الان ژل ضد عفونی کننده تحریمه یا ماسک یا الکل؟ چقدر بیشرفید شماها آخه پوفیوز ها دارو کجا تحریم هست مشکل از بی کفایتی ج ا هست خبر را برای دل کی میزنی؟ اسکل_نیوز

کرونا در جهان؛ تعداد جان‌باختگان در ایتالیا به ۷ نفر رسیددر حالیکه حدود ۸۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند، بیش از ۲۷۰۰ نفر هم جان خود را در اثر این ویروس کشنده از دست داده‌اند. این دمکراتا رسما فیوز پروندن اسکلا ایشالا بگیری دیوونه کسخله این پلاسی...تشویق کن همه بیان قم

کرونا در ایران؛ پهلوگیری کشتی‌های ایرانی در بنادر کویت ممنوع شدزن هلندی 107 ساله مسن‌ترین نجات‌یافته از کرونا در جهان

شیوع کرونا؛ ترامپ: مشکلی با ارسال تجهیزات پزشکی به ایران ندارم

صدای رسا و عمر نارسا | DW | 09.04.2020

علی مطهری: گستاخی سفیر چین باید پاسخ داده شود | DW | 09.04.2020

افزایش ۲هزار نفری شمار قربانیان کرونا در آمریکا برای دومین روز پیاپی

دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه: مصادره محموله مواد مخدر فردی نزدیک به حزب‌الله در حومه دمشق

سیاه پوستان، بزرگترین قربانیان کرونا در آمریکا

نوشتن نظر

Thank you for your comment.
Please try again later.

آخرین اخبار

اخبار

26 فوريه 2020, چهارشنبه اخبار

اخبار قبلی

اعتراضات در هند دیدار ترامپ را تحت‌ شعاع قرار داد | DW | 25.02.2020

اخبار بعدی

مراسم بزرگداشت کوبی برایانت با حضور ستاره‌های بزرگ و هزاران نفر از طرفدارانش برگزار شد