کرونا و اقتصاد بریتانیا: سقوط ۲۰ درصدی تولید ناخالص داخلی در ماه آوریل

23/03/1399 08:44 ب.ظ

خبر خوب برای اقتصاد بریتانیا این است که تجارت‌های غیر ضروری بجز بارها و رستوران‌ها از هفته آینده اجازه خواهند داشت که فعالیت‌های خود را از سر بگیرند.

اعمال قرنطینه گسترده در بریتانیا در پی شیوع جهانی ویروس کرونا به شدت به اقتصاد بریتانیا ضربه زده است.

اداره ملی آمار بریتانیا اعلام کرد که تولید ناخالص داخلی این کشور در ماه آوریل ۲۰ درصد کاهش داشته است. آمارها نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی بریتانیا در دوره سه ماهه فوریه تا آوریل ۱۰ درصد نسبت به سه ماه قبل از آن کاهش داشته است.

بریتانیا از ۲۳ مارس قرنطینه را به اجرا گذاشت که باعث توقف یا کاهش شدید فعالیت در بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله بخش خدمات، صنایع، ساخت و ساز و تجارت داخلی شد. تقریبا تمامی بخش‌های اقتصادی بریتانیا بویژه بخش فروش خودرو از این قرنطینه آسیب دیدند.

خبر خوب برای اقتصاد بریتانیا این است که کسب‌وکارهای غیر ضروری بجز بارها و رستوران‌ها از هفته آینده اجازه خواهند داشت که فعالیت‌های خود را از سر بگیرند. ۲ هفته قرنطینه برای مسافرانی که از دوشنبه وارد بریتانیا می شوند headtopics.com

بریتانیا در بحبوحه برکسیت با رکود تاریخی در اقتصاد خود مواجه است. بر اساس پیش‌بینی‌‌ها روند نزولی تولید ناخالص داخلی حتی می تواند تا ۳۵ درصد هم در شش ماهه دوم سال سقوط کند که البته به وضعیت شیوع کرونا بستگی خواهد داشت. وضعیتی که به ناچار به افزایش بیکاری خواهد انجامد.

متخصصان می گویند که رشد اقتصاد بریتانیا در شش ماهه دوم به آرامی بهبود خواهد یافت و بازگشت مجدد اقتصاد به حالت تماما فعال به سال ۲۰۲۱ موکول می شود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

آیا ادعای بنیان‌گذار فروم ایران و اروپا درباره تبدیل اقتصاد ایران به اقتصاد تولیدی درست است؟yarbatman مسئله اینجاست که این نوع توییت ها از امثال ایشان، اصولا برای فروش به مخاطبینی چون من و شما طراحی نشده و کسانی که خریدار این نوع ضد-اطلاعات هستند هم, خودشون بعدها به مزخرف بودن این سیگنال‌‌ها پی میبرن :) yarbatman امثال این احمق انقدرخودپنداری وخودشیفتگی دارندکه فکرمیکنن ملت ایناروآدم حساب میکنن ومزخرفاتشونوباورمیکنن.جمع کن باو yarbatman Does maziarbahari agree that his lens is colored by either Westoxification or vengeance, when he “analyses” Iran and is he surprised that he is considered to be SecPompeo’s pompous puppet?

توضیحات 'زالی' درباره تاثیر یک داروی ام‌اس در کاهش مرگ کرونایی‌هافرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران درباره ساز و کار داروی 'رسیژن' و بررسی نقش آن در کاهش مرگ و میر مبتلایان به کرونا توضیحاتی ارائه داد. راستی اون دستگای که سپاه تروریست دروست کرد چی شود همونیکه از ۲۰۰ متری کرونارا تشخیص می داد 😱😱😱😱 این تروریستا پوزبند میزنن همشون 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

تولید فولاد کشور در دولت‌های یازدهم و دوازهم دوبرابر شد/ مشخص نیست چه زمانی از کرونا خلاصی پیدا کنیمرئیس‌جمهور تاکید کرد: در برابر کارگران، مهندسان و فعالان در بخش تولید تواضع می‌کنم که برای توسعه و تولید کشور تلاش می‌کنند که بسیار ارزشمند است .

معاون وزیر بهداشت: افزایش ابتلای جوانان به کرونا نگران‌کننده استمهاباد- ایرنا- معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کاهش سن مبتلایان به کرونا گفت: افزایش شمار بیماران جوان مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کشور نگران‌کننده است.

تکذیب خبر راه اندازی پلیس کرونا در آبادان/ناجا مجری مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا استتکذیب خبر راه اندازی پلیس کرونا در آبادان نیروی انتظامی با صدور اطلاعیه‌ای خبر راه اندازی پلیس کرونا در آبادان را تکذیب و تاکید کرد پلیس مجری مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است. من عادت کردم هروقت میشنوم 'تکذیب' میفهمم که قضیه واقعیت داره. آیا اشکال از منه؟ تکذیب یعنی واقعیت

افت تولید ناخالص داخلی نفتی و غیرنفتی ایران | DW | 11.06.2020مرکز آمار ایران گزارش جزئیات تولید ناخالص داخلی سال ۱۳۹۸ را منتشر کرده و آمارها حاکی از افت همزمان بخش نفتی و غیرنفتی کشور است. از طرفی سهم صادرات در اقتصاد کشور کمتر از نصف شده است. ولی این عکس بیشتر به موضوع قاچاق مواد مخدر میخوره تا افت تولید نفت عکس تریاک چرا گذاشتین دیگه 🤣🤣 استفاده از عکس بی ربط در خبری این چنینی استقلال و بی طرفی شما را به عنوان یک بنگاه خبرپراکنی بین المللی زیر سوال می برد. واقعا جای تاسف است که سطح حرفه خبرنگاری و گزارشگری صدای آلمان تا این حد سقوط کرده است.