کرونا دامن اپل را هم گرفت؛ عرضه گوشی های «آیفون ۱۲» به تعویق افتا‌د

14/05/1399 04:56 ب.ظ

کرونا دامن اپل را هم گرفت؛ عرضه گوشی های «آیفون ۱۲» به تعویق افتا‌د در گذشته شرکت اپل معمولا در هفته دوم ماه سپتامبر از گوشی‌های همراه تازه خود رونمایی می‌کرد و همزمان پیش‌فروش این محصولات آغاز می‌شد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. پس از انتشار شایعات مختلفی درباره احتمال به تعویق افتادن عرضه گوشی‌های «آیفون ۱۲»، شرکت «اپل» سرانجام این موضوع را به صورت ضمنی تأیید کرد.

به گزارش تارنمای خبری «بی جی آر»، اپل به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، قادر نیست گوشی‌های همراه جدید خود را در زمان پیش‌بینی‌ شده، در اختیار مشتریان قرار دهد.

در گذشته شرکت اپل معمولا در هفته دوم ماه سپتامبر از گوشی‌های همراه تازه خود رونمایی می‌کرد و همزمان پیش‌فروش این محصولات آغاز می‌شد. خریداران، پس از مدت کوتاهی آیفون‌های خود را همزمان با عرضه این گوشی‌های همراه در فروشگاه‌ها، دریافت می‌کردند.

در هفته‌های اخیر برخی از نشریات و سایت‌های فناوری، از احتمال عرضه برخی مدل‌های «آیفون ۱۲» در ماه سپتامبر خبر دادند و یادآور شدند که فروش سایر مدل‌ها با تأخیر صورت می‌گیرد. لوکا مائیستری، مدیر ارشد مالی شرکت اپل، هفته گذشته در هنگام اعلام بیلان تجاری این شرکت در ماه ژوییه، تأخیر در عرضه محصولی جدید را اعلام کرد. او بدون اشاره به مستقیم به آیفون ۱۲ گفت که عرضه محصول جدید این شرکت چند هفته‌ای به تعویق افتاده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

کرونا دوباره نمایشگاه‌های تهران را لغو کردشرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی: در شرایطی که مقدمات برگزاری نمایشگاه مواد شوینده در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی فراهم شده بود، با ابلاغ ستاد مقابله با کرونا برگزاری این نمایشگاه و سایر نمایشگاه‌ها در تهران تا اطلاع ثانوی متوقف شد

کویت به خاطر همه‌گیری کرونا پرواز به ۳۱ کشور «پر خطر» را ممنوع می‌کندکویت به خاطر همه‌گیری کرونا پرواز به ۳۱ کشور «پر خطر» را ممنوع می‌کند نام کشورهای هند، پاکستان، مصر، فیلیپین، لبنان، و سریلانکا - که همگی مهاجران زیادی در کویت دارند - نیز در این فهرست قرار دارد.

آمریکا در حال ورود به مرحله 'متفاوتی' از شیوع کرونا است - BBC News فارسییکی از مشاوران ارشد دولت آمریکا اخطار داده است که این کشور اکنون درحال ورود به مرحله تازه ای از نبرد با همه گیری ویروس کروناست. دبورا برکس به شبکه سی‌ان‌ان گفت که این بیماری اکنون به طرز 'فوق العاده‌ای گسترش پیدا کرده' و خطر آن جدی تر از زمانی است که شیوع آن شروع می شد.

حجاج پرتاب سنگ به نماد شیطان را به سبک کرونا برگزار کردندحجاج حاضر در مناسک حج امسال مراسم پرتاب سنگ ریزه به نماد شیطان را با چهره‌های پوشیده با ماسک و رعایت فاصله اجتماعی به جا آوردند.

اکثر شهرستان‌های آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز کرونا هستند/ 'سفر' در افزایش بیماری موثر بوده استمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: اکثر شهرستان‌ها در وضعیت قرمز هستند، اما شیوع بیماری نسبت به شدت هفته‌های قبل کاهش پیدا کرده است.

کرونا در عربستان سعودی جان 32 مبتلای دیگر را گرفت

گوشی های آیفون

پس از انتشار شایعات مختلفی درباره احتمال به تعویق افتادن عرضه گوشی‌های «آیفون ۱۲»، شرکت «اپل» سرانجام این موضوع را به صورت ضمنی تأیید کرد.

به گزارش تارنمای خبری «بی جی آر»، اپل به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، قادر نیست گوشی‌های همراه جدید خود را در زمان پیش‌بینی‌ شده، در اختیار مشتریان قرار دهد.

در گذشته شرکت اپل معمولا در هفته دوم ماه سپتامبر از گوشی‌های همراه تازه خود رونمایی می‌کرد و همزمان پیش‌فروش این محصولات آغاز می‌شد. خریداران، پس از مدت کوتاهی آیفون‌های خود را همزمان با عرضه این گوشی‌های همراه در فروشگاه‌ها، دریافت می‌کردند.

در هفته‌های اخیر برخی از نشریات و سایت‌های فناوری، از احتمال عرضه برخی مدل‌های «آیفون ۱۲» در ماه سپتامبر خبر دادند و یادآور شدند که فروش سایر مدل‌ها با تأخیر صورت می‌گیرد.

لوکا مائیستری، مدیر ارشد مالی شرکت اپل، هفته گذشته در هنگام اعلام بیلان تجاری این شرکت در ماه ژوییه، تأخیر در عرضه محصولی جدید را اعلام کرد. او بدون اشاره به مستقیم به آیفون ۱۲ گفت که عرضه محصول جدید این شرکت چند هفته‌ای به تعویق افتاده است.

لوکا مائیستری از ارائه توضیحات بیشتری درباره تاریخ دقیق، یا نام این محصول خودداری کرد.

به نوشته تارنمای «بی جی آر» هنوز مشخص نیست شرکت اپل چه زمانی از «آیفون ۱۲» رونمایی می‌کند و حتی امکان دارد این مراسم در اواسط ماه سپتامبر برگزار شود.

عرضه دیرهنگام گوشی همراه اپل پدیده تازه ای نیست و درگذشته هم اتفاق افتاده است. این شرکت «آیفون اکس» را در نوامبر ۲۰۱۷ و «آیفون اکس آر» را در اکتبر ۲۰۱۸ برای فروش عرضه کرد. این در حالی است که این گوشی‌ها نیز در اواسط ماه سپتامبر و همراه با سایر محصولات مرتبط با آن در مراسم ویژه‌ای رونمایی شده بودند.

خبرهای دیگر ...