حسن_روحانی, کرونا, کنفدراسیون_فوتبال_آسیا, میزبانی_ایران, گزارش_ورزشی, بهداشت_عمومی

حسن_روحانی, کرونا

کرونا و اظهارنظر حسن روحانی؛ میزبانی تیم ملی ایران لغو می‌شود؟

01/08/2020 03:44:00 ب.ظ

تسنیم مدعی شده که اظهارنظر حسن_روحانی مبنی بر این‌که تابه‌حال ۲۵ میلیون نفر در ایران به کرونا مبتلا شده‌اند، کنفدراسیون_فوتبال_آسیا را مجاب کرده است تا در مورد میزبانی_ایران تجدیدنظر کند. ادامه گزارش👇 اخبار_ایران گزارش_ورزشی بهداشت_عمومی

تسنیم مدعی شده کهاظهارنظر «حسن روحانی» در روز ۲۸ تیر مبنی بر این‌که «تابه‌حال ۲۵ میلیون نفر در ایران به کرونا مبتلا شده‌اند و ۳۵ میلیون نفر دیگر نیز در معرض بیماری هستند»، هیات اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا را مجاب کرده است تا در مورد میزبانی ایران تجدیدنظر کند.

انتقاد شدید اسرائیل از حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی | DW | 03.08.2021 آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم المپیک توکیو؛ کشتی‌گیر کوبایی چهارمین طلای پیاپی را گرفت - BBC News فارسی

تیم ملی فوتبال ایران در ۴ بازی دور رفت مرحله انتخابی جام جهانی فطر، با دو پیروزی و دو شکست در رده سوم جدول و پایین‌تر از تیم‌های ملی عراق و بحرین قرار گرفت. تنها تیم‌هایی که از مدعی اول آسیا در این گروه پایین‌تر قرار دارند، تیم‌های ملی هنگ‌کنگ و کامبوج هستند.

ایران برای صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی، دقیقا از تمامی ۴ بازی باقی‌مانده خود، ۴ پیروزی می‌خواهد.تا پیش از آغاز کرونا در جهان، یکی از امیدواری‌های بزرگ تیم ملی فوتبال ایران میزبانی در سه بازی مقابل هنگ‌کنگ، بحرین و عراق بود؛ یعنی تیم ملی ایران باید فقط در یک بازی مقابل کامبوج به خارج از ایران سفر می‌کرد. headtopics.com

کرونا، امتیاز میزبانی ایران را ابتدا با از دست رفتن تماشاگران کم‌رنگ کرد. پس از آغاز همه‌گیری این بیماری در جهان، فیفا تصمیم گرفت تمامی رقابت‌های فوتبال را در سراسر جهان بدون حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها برگزار کند.پروتکل‌های سخت‌گیرانه فدراسیون جهانی فوتبال و همین‌طور کنفدراسیون‌های قاره‌ای، حتی میزبانی رقابت‌های ملی و باشگاهی بین‌المللی را هم دشوارتر از قبل کرد.

درحالی‌که تا روز شنبه، میزان ابتلا به بیماری کرونا درسراسر جهانبه رقم ۱۸ میلیون نفر نزدیک می‌شود، بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی موفق شده‌اند شیب نمودار ابتلا به کووید-۱۹ را در سیر نزولی قرار دهند؛ اما ایران جزو معدود کشورهایی است که روزبه‌روز تعداد مبتلایان و کشته‌شده‌هایش بالاتر می‌رود.

این آمار ایران و همین‌طور اعلام رسمی «حسن روحانی» رییس‌جمهوری، کنفدراسیون فوتبال آسیا را بر سر میزبانی ایران در ۳ دیدار آینده حساس کرده است.پروتکل‌های جدید فیفا درباره ویروس کرونا، این حق را به تمامی تیم‌های میهمان داده است که از سفر به منطقه‌ای که در زمینه کرونا وضعیت بحرانی دارد، خودداری کنند؛ یعنی درصورتی‌که وضعیت بیماری در ایران تغییر وضعیت ندهد، سه کشور عراق، بحرین و هنگ‌کنگ اجازه خواهند داشت از کنفدراسیون فوتبال آسیا بخواهند که میزبانی ایران را لغو کند.

در این صورت، ایران و حریفانش باید در کشور سوم و بی‌طرف مقابل هم قرار بگیرند. هرچند که در این شرایط هم حق انتخاب میزبان درنهایت برعهده ایران خواهد بود. ادامه مطلب: ایران وایر »

کرونا در ایران؛ شمار ابتلا و بستری روزانه به بالاترین سطح از زمان آغاز همه‌گیری رسید

شمار ابتلا و بستری روزانه در ایران به بالاترین سطح از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در این کشور و شمار قربانیان روزانه این بیماری نیز به بالاترین سطح از ۲۸ آوریل(۸ اردیبهشت) رسید.

برگزاری آزمون دکتری در ایران همزمان با هشدار‌های کرونا - BBC News فارسیدر ایران، به رغم هشدارها، امروز کنکور دکترای تخصصی برگزار شد. برگزاری آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه‌ها هم که برای سه هفته دیگر برنامه ریزی شده بسیاری را نگران کرده است.

کرونا در آمریکا؛ 1500 نفر طی یک روز جان باختند

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 7366 نفر رسید

ویروس کرونا احتمالا چندین دهه در خفاش‌ها وجود داشته - BBC News فارسیویروس کرونا که قادر به آلوده کردن انسان است ممکن است برای چندین دهه در خفاش ها وجود داشته اما کشف نشده باشد.

چقدر به واکسن کرونا نزدیک هستیم؟بیش از ۱۴۰ مرکز تحقیقاتی در جهان در حال تلاش برای ساخت واکسن ویروس کرونا هستند. اما این واکسن‌ها چگونه تست می‌شوند و چقدر به ساخت واکسن کرونا نزدیک هستیم؟ ویروس_ کرونا کووید_۱۹ این گزارش را بخوانید 🔽

موارد جدید ابتلا به کرونا در چین افزایش یافت