کرونا و اظهارنظر حسن روحانی؛ میزبانی تیم ملی ایران لغو می‌شود؟

01/08/2020 03:44:00 ب.ظ

حسن_روحانی, کرونا

تسنیم مدعی شده که اظهارنظر حسن_روحانی مبنی بر این‌که تابه‌حال ۲۵ میلیون نفر در ایران به کرونا مبتلا شده‌اند، کنفدراسیون_فوتبال_آسیا را مجاب کرده است تا در مورد میزبانی_ایران تجدیدنظر کند. ادامه گزارش👇 اخبار_ایران گزارش_ورزشی بهداشت_عمومی

تسنیم مدعی شده کهاظهارنظر «حسن روحانی» در روز ۲۸ تیر مبنی بر این‌که «تابه‌حال ۲۵ میلیون نفر در ایران به کرونا مبتلا شده‌اند و ۳۵ میلیون نفر دیگر نیز در معرض بیماری هستند»، هیات اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا را مجاب کرده است تا در مورد میزبانی ایران تجدیدنظر کند.

تیم ملی فوتبال ایران در ۴ بازی دور رفت مرحله انتخابی جام جهانی فطر، با دو پیروزی و دو شکست در رده سوم جدول و پایین‌تر از تیم‌های ملی عراق و بحرین قرار گرفت. تنها تیم‌هایی که از مدعی اول آسیا در این گروه پایین‌تر قرار دارند، تیم‌های ملی هنگ‌کنگ و کامبوج هستند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

برگزاری آزمون دکتری در ایران همزمان با هشدار‌های کرونا - BBC News فارسیدر ایران، به رغم هشدارها، امروز کنکور دکترای تخصصی برگزار شد. برگزاری آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه‌ها هم که برای سه هفته دیگر برنامه ریزی شده بسیاری را نگران کرده است.

کرونا در آمریکا؛ 1500 نفر طی یک روز جان باختند

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 7366 نفر رسید

ویروس کرونا احتمالا چندین دهه در خفاش‌ها وجود داشته - BBC News فارسیویروس کرونا که قادر به آلوده کردن انسان است ممکن است برای چندین دهه در خفاش ها وجود داشته اما کشف نشده باشد.

چقدر به واکسن کرونا نزدیک هستیم؟بیش از ۱۴۰ مرکز تحقیقاتی در جهان در حال تلاش برای ساخت واکسن ویروس کرونا هستند. اما این واکسن‌ها چگونه تست می‌شوند و چقدر به ساخت واکسن کرونا نزدیک هستیم؟ ویروس_ کرونا کووید_۱۹ این گزارش را بخوانید 🔽

موارد جدید ابتلا به کرونا در چین افزایش یافت

طبق ادعای خبرگزاری تسنیم، ممکن است میزبانی ایران در چهار دیدار باقی‌مانده از مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در کشوری ثالث برگزار شود.همزمان یک گروه تحقیقاتی پزشکی با انتشار هشداری خطاب به رئیس جمهوری برآورد کرده که در صورت عدم رعایت محدودیتها، تعداد قربانیان کرونا در ایران تا روزی هزار و ۶۰۰ نفر افزایش یابد.شمار قربانیان کرونا در آمریکا با فوت 1500 نفر دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 153 هزار و 888 تن رسید.شمار مبتلایان به ویروس کرونا در تاجیکستان با شناسایی 46 مورد جدید به 7366 نفر افزایش یافت.

تسنیم مدعی شده که اظهارنظر «حسن روحانی » در روز ۲۸ تیر مبنی بر این‌که «تابه‌حال ۲۵ میلیون نفر در ایران به کرونا مبتلا شده‌اند و ۳۵ میلیون نفر دیگر نیز در معرض بیماری هستند»، هیات اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا را مجاب کرده است تا در مورد میزبانی ایران تجدیدنظر کند. تیم ملی فوتبال ایران در ۴ بازی دور رفت مرحله انتخابی جام جهانی فطر، با دو پیروزی و دو شکست در رده سوم جدول و پایین‌تر از تیم‌های ملی عراق و بحرین قرار گرفت. کیوان حسینی گزارش می‌دهد. تنها تیم‌هایی که از مدعی اول آسیا در این گروه پایین‌تر قرار دارند، تیم‌های ملی هنگ‌کنگ و کامبوج هستند.2020 نیویورک/اسلام دوغرو/ خبرگزاری آناتولی براساس آخرین داده‌های پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، در طول 24 ساعت گذشته 1500 تن دیگر از بیماران کرونایی در آمریکا جان باخته و مجموع قربانیان کووید-19 در این کشور به 153 هزار و 888 نفر رسیده است. ایران برای صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی، دقیقا از تمامی ۴ بازی باقی‌مانده خود، ۴ پیروزی می‌خواهد. تا پیش از آغاز کرونا در جهان، یکی از امیدواری‌های بزرگ تیم ملی فوتبال ایران میزبانی در سه بازی مقابل هنگ‌کنگ، بحرین و عراق بود؛ یعنی تیم ملی ایران باید فقط در یک بازی مقابل کامبوج به خارج از ایران سفر می‌کرد. همچنین با ترخیص 48 تن دیگر از بیمارستان، شمار کل بهبودیافتگان نیز به 6151 نفر رسیده و 92 مورد مشکوک به کرونا تا زمان تائید یا رد بیماری، در مراکز درمانی تحت مراقبت قرار دارند.

کرونا، امتیاز میزبانی ایران را ابتدا با از دست رفتن تماشاگران کم‌رنگ کرد. از سوی دیگر، تاکنون بیش از 56 میلیون و 689 هزار فرد مشکوک به کرونا در آمریکا مورد آزمایش قرار گرفته وبیش از 2 میلیون و 246 هزار بیمار نیز بهبود یافته‌اند. پس از آغاز همه‌گیری این بیماری در جهان، فیفا تصمیم گرفت تمامی رقابت‌های فوتبال را در سراسر جهان بدون حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها برگزار کند. پروتکل‌های سخت‌گیرانه فدراسیون جهانی فوتبال و همین‌طور کنفدراسیون‌های قاره‌ای، حتی میزبانی رقابت‌های ملی و باشگاهی بین‌المللی را هم دشوارتر از قبل کرد. درحالی‌که تا روز شنبه، میزان ابتلا به بیماری کرونا در سراسر جهان به رقم ۱۸ میلیون نفر نزدیک می‌شود، بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی موفق شده‌اند شیب نمودار ابتلا به کووید-۱۹ را در سیر نزولی قرار دهند؛ اما ایران جزو معدود کشورهایی است که روزبه‌روز تعداد مبتلایان و کشته‌شده‌هایش بالاتر می‌رود. همچنین ایالت فلوریدا با 451 هزار و 423 مورد و ایالت نیویورک نیز با بیش از 442 هزار بیمار کرونایی در رده‌های بعدی قرار دارند. این آمار ایران و همین‌طور اعلام رسمی «حسن روحانی» رییس‌جمهوری، کنفدراسیون فوتبال آسیا را بر سر میزبانی ایران در ۳ دیدار آینده حساس کرده است.

پروتکل‌های جدید فیفا درباره ویروس کرونا، این حق را به تمامی تیم‌های میهمان داده است که از سفر به منطقه‌ای که در زمینه کرونا وضعیت بحرانی دارد، خودداری کنند؛ یعنی درصورتی‌که وضعیت بیماری در ایران تغییر وضعیت ندهد، سه کشور عراق، بحرین و هنگ‌کنگ اجازه خواهند داشت از کنفدراسیون فوتبال آسیا بخواهند که میزبانی ایران را لغو کند. در این صورت، ایران و حریفانش باید در کشور سوم و بی‌طرف مقابل هم قرار بگیرند.. هرچند که در این شرایط هم حق انتخاب میزبان درنهایت برعهده ایران خواهد بود. پیش‌ازاین قرار بود رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در ماه‌های مارس و ژوئن (فروردین و خرداد) برگزار شوند، اما با شیوع کرونا و با تصمیم جدید و با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدارهای باقیمانده در ماه‌های اکتبر و نوامبر (مهر و آبان) برگزار خواهد شد. .