کرونا چطور اقلیم کردستان را از آغوش آمریکا به سمت چین می‌کشاند؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

الجزیره در گزارشی استدلال می‌کند کمک‌های چین به دولت اقلیم کردستان در جریان شیوع ویروس کرونا، جایگاه این کشور را در میان کردهای عراق بهبود بخشیده و ممکن است پکن به زودی جای آمریکا را در این منطقه خودمختار بگیرد.

جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی دولت آمریکا می‌گوید برنامه حذف قاسم سلیمانی، از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی شده بود.

جان بولتون که یکی از طرفداران قدیمی حمله نظامی به ایران است در سپتامبر سال ۲۰۱۹ از سوی دونالد ترامپ از سمت خود برکنار شد. چند ماه پس از خروج او از دولت و در ژانویه ۲۰۲۰ آمریکا در عملیاتی کاروان خودروهای حامل قاسم سلیمانی را در نزدیکی فرودگاه هدف قرار داد. اشاره بولتون به برنامه ریزی بلندمدت برای کشتن فرمانده سابق سپاه قدس ایران، احتمالا اشاره‌ای به این موضوع است که خود او در آن عملیات نقش داشته است.

بولتون در بخش دیگری از گفتگوی خود به موضوع سیاست‌های دولت ترامپ در قبال ایران پرداخت و گفت: «فراموش نکنیم بعد از سقوط پهپاد آمریکا توسط ایران، تمام مشاوران ترامپ به او توصیه کردند که این اقدام ایران را تلافی کند. آن‌هم در حالی‌که که ایران پیشتر به تاسیسات نفتی عربستان حمله کرده بود یا به نفتکش‌ها در خلیج فارس حمله کرده بود. اما واقعیت این است که رویه‌ای که او در خصوص موضوعات امنیت ملی پیگیری می‌کرد مبتنی بر تصمیمات دقیقه ۹۰ بود و در آخرین لحظات نظر خود را تغییر می‌داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مسیح علینژاد به صدای آمریکا: برادرم نقشه سپاه برای دزدیدن من در ترکیه را فاش کردمسیح_علینژاد به صدای آمریکا: برادرم نقشه سپاه برای دزدیدن من در ترکیه را فاش کرد مسیح علینژاد خبرنگار مستقل و مجری برنامه تبلت در صدای آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی برادرش را گرگان گرفته تا بتواند او را وادار به سکوت کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نازنین بنیادی به صدای آمریکا: اعتراض به اعدام این سه نفر، ایرانیان را متحد کردنازنین بنیادی به صدای آمریکا: اعتراض به اعدام این سه نفر، ایرانیان را متحد کرد وی افزود: امیدوارم جمهوری اسلامی این صدای اعتراضات را بشنود و دست از اعترافات اجباری، زندانی کردن، و اعدام بیگناهان بردارد. اعدام_نکنید StopExecutionsInIran
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

در صورت ادامه شرارت‌ها دست برتر ایران را در میدان عمل خواهند دیدسخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: به دروغ پردزان صهیونیست اخطار می‌کنیم، اقتدار محور مقاومت و ایران را بار دیگر نیازمایند که در این صورت، دست قدرتمند کشورمان را در میدان عمل لمس خواهند کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سفیر اتحادیهٔ اروپا در امارات: به تنوع اقتصادی در امارات می‌اندیشیم«میزان تبادلات تجاری ما سال گذشته به ۱۵ میلیارد یورو رسید و همین امر اتحادیهٔ اروپا را به یکی از سه شریک تجاری عمدهٔ امارات تبدیل کرده است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش‌ها به نماینده اصفهان که در توییتر نوشت: بچه سومم به دنیا آمدزهرا شیخی مبارکه، از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس یازدهم در توییترش اعلام کرده که فرزند سومش را به دنیا آورده است. این توییت خانم شیخی واکنش‌های مثبت و منفی زیادی داشته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

محاکمه دیپلمات ایرانی در بلژیک به اتهام مشارکت در اقدام «تروریستی»اسد‌الله اسدی، کارمند و دبیر سوم سفارت ایران در اتریش پیش‌تر به اتهام دست داشتن در طرح خنثی شده بمب‌گذای در همایش گروه مجاهدین در فرانسه دستگیر و بر اساس حکم دادگاهی در آلمان به بلژیک مسترد شده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »