کرونا در ایران؛ حوزه علمیه خواستار محاکمه و عزل سخنگوی ستاد کرونا شد

30/10/1399 06:24 ب.ظ

رئیسی تصاویری از «هجوم مسافران به جزایر قشم و هرمز» و «تجمعات مذهبی در قم» منتشر و از چنین تجمعاتی در ایام کرونا انتقاد کرده بود. روابط عمومی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خواستار عذرخواهی این مقام وزارت بهداشت شد. گزارشpkhwshhal بهداشت_عمومی راستی_آزمایی

حوزه علمیه: رئیسی باید محاکمه شود رئیسی در نشست اخیر ستاد تصاویری از «هجوم مسافران به جزایر قشم و هرمز» و همچنین «تجمعات مذهبی در قم» منتشر کرده و از چنین تجمعاتی در ایام کرونا انتقاد کرده بود.

اطلاعیه‌ای

«قرارگاه حوزوی انقلاب اسلامی» نیز در نامه‌ای به وزیر بهداشت، با انتقاد شدید از «اظهارات گزاف» علیرضا رئیسی که «منجر به موج جدیدی از قم‌هراسی شده» . وزارت بهداشت: برخی داروهای سنتی برای کرونا مجوز گرفته‌اند

می‌گوید به گفته این مقام وزارت بهداشت، برخی از این پیشنهادها مجوز لازم «به عنوان داروی کمک به درمان کرونا» را از کمیته‌های سازمان غذا و دارو دریافت کرده‌اند و بقیه نیز در حال بررسی است. کاهش سن فوتی‌ها در تهران headtopics.com

«شکرالله حسن‌بیگی»، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران، بدون ارایه آمار جدید : «مواردی که در کشور از نوع انگلیسی کرونا را شاهد بودیم نوعا در استان تهران هستند که پیگیر هستیم تا اطرافیان چنین افرادی رهگیری و قرنطینه شوند.»

یک روز پیش‌تر، دوشنبه ۲۹ دی، «علیرضا زالی»، فرمانده عملیات مدیریت کرونا در تهران،

ادامه مطلب:
iranwire »

کرونا در ایران؛ آغاز قطره‌چکانی واکسیناسیون کرونا در مراکز درمانی

کرونا در ایران؛ تهدید ویروس جهش‌یافته در یک‌ سالگی اعلام ورود کرونا

کرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کروناکرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کرونا آمار جمع‌آوری شده توسط تارنمای «دنیای ما در قالب آمار» نشان می‌دهد شمار مرگ و میر روزانه به ازای هر میلیون نفر در ایران، از هند بالاتر است و تقریبا نزدیک کشور ایتالیا است

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.

موج چهارم کرونا در ایران؛ رکورد روزانه تعداد مبتلایان به کرونا شکسته شدموج چهارم کرونا در ایران؛ رکورد روزانه تعداد مبتلایان به کرونا شکسته شد از روز هفدهم تا هجدهم فروردین ۲۰ هزار و ۹۵۴ مبتلای جدید به ویروس کرونا در ایران شناسایی شده است. به گفته سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ۱۹۳ نفر در ۲۴ ساعت جان خود را از دست دادند جمهوری اسلامی اینجوریه ، بجای سعی در قلع و قمع ویروس کرونا ،داره خانواده هائي که خودش داغدیده کرده قلع و قمع میکنه که در ایران صحرای برهوتی برای عزاداران حسینی درست کنه !! . وجود اش عذاب و عزا برای دنیا . نه_به_جمهوري_اسلامي

در حالی که دست‌کم ۳۳ شهر ایران در وضعیت‌های قرمز و نارنجی هستند، مسئولان درمانی در تهران می‌گویند میزان ابتلای کودکان و نوجوانان به کرونا افزایش یافته است. همزمان، ستاد نماز جمعه و حوزه علمیه قم خواستار «عزل و محاکمه» سخنگوی ستاد مقابله با کرونا، شد و یک مقام وزارت بهداشت هم گفت چندین داروی سنتی از سازمان غذا و دارو مجوز درمان کرونا گرفته‌اند.

از سوی دیگر، با اینکه برخی از کشورهای همسایه ایران هفته‌هاست واکسیناسیون کرونا را آغاز کرده‌اند، وضعیت واکسن کرونا در ایران همچنان نامشخص است.

حوزه علمیه: رئیسی باید محاکمه شود

اظهارات «علیرضا رئیسی»، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، با واکنش تشکلی در حوزه علمیه قم و همچنین ستاد نماز جمعه روبه‌رو شده است.

رئیسی در نشست اخیر ستاد تصاویری از «هجوم مسافران به جزایر قشم و هرمز» و همچنین «تجمعات مذهبی در قم» منتشر کرده و از چنین تجمعاتی در ایام کرونا انتقاد کرده بود.

«روابط عمومی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه» خواستار عذرخواهی این مقام وزارت بهداشت شد و در

اطلاعیه‌ای

نوشت که نماز جمعه قم با رعایت پروتکل‌ها برگزار شده امام جمعه هم در آغاز خطبه خود از مسئولان سلامت قدردانی کرده و درباره رعایت پروتکل‌ها به مردم توضیح داده است.

«قرارگاه حوزوی انقلاب اسلامی» نیز در نامه‌ای به وزیر بهداشت، با انتقاد شدید از «اظهارات گزاف» علیرضا رئیسی که «منجر به موج جدیدی از قم‌هراسی شده»

خواستار عزل و محاکمه او شد

.

در روزهای گذشته با وجودی که اعلام شده بود برگزاری مراسم مذهبی «فاطمیه» ممنوع است، تصاویری از برگزاری پرازدحام این مراسم در برخی شهرهای ایران منتشر شد.

وزارت بهداشت: برخی داروهای سنتی برای کرونا مجوز گرفته‌اند

«نفیسه حسین یکتا»، مدیرکل طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت،

می‌گوید

در درمان کرونا بیش از ۹۰ طرح تحقیقاتی «در حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی» پیشنهاد شده بود که حدود ۴۵ مورد به اتمام رسیده است.

به گفته این مقام وزارت بهداشت، برخی از این پیشنهادها مجوز لازم «به عنوان داروی کمک به درمان کرونا» را از کمیته‌های سازمان غذا و دارو دریافت کرده‌اند و بقیه نیز در حال بررسی است.

خانم یکتا همچنین درباره «داروی امام کاظم» نیز گفت: «در برخی دانشگاه‌ها در این زمینه کارهایی در حال انجام است، اما تاثیرات دارو به صورت یک طرح تحقیقاتی بیرون نیامده است.»

کاهش سن فوتی‌ها در تهران

پس از آنکه اعلام شد دست‌کم پنج نفر مبتلا به گونه جدید ویروس کرونا در تهران شناسایی شده‌اند، یک مقام استانداری تهران گفت مبتلایان به ویروس جهش‌یافته عمدتا در پایتخت هستند.

«شکرالله حسن‌بیگی»، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران، بدون ارایه آمار جدید

گفت

: «مواردی که در کشور از نوع انگلیسی کرونا را شاهد بودیم نوعا در استان تهران هستند که پیگیر هستیم تا اطرافیان چنین افرادی رهگیری و قرنطینه شوند.»

او همچنین با اشاره به افزایش ۲ صدم درصدی میزان مراجعات به بیمارستان‌ها در روزهای اخیر گفت «سن فوتی‌ها کم شده» است.

یک روز پیش‌تر، دوشنبه ۲۹ دی، «علیرضا زالی»، فرمانده عملیات مدیریت کرونا در تهران،

گفته بود

در طول دو هفته اخیر میزان بستری‌ها در گروه سنی بین پنج تا ۱۷ سال افزایش است: «اگر چه قدر مطلق مرگ و میر در افراد زیر ۱۰ سال پایین است، اما حتی در گروه سنی صفر تا ۱۰ سال نیز شاهد افزایش مرگ و میر بوده‌ایم.»

شمار بیماران بستری در بیمارستان‌های استان تهران تا ظهر دوشنبه به ۱۹۱۵ نفر رسیده بود که حدود ۷۶۰ نفر از آن‌ها در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری بودند.

شمار فوتی‌های روزانه به ۸۷ نفر رسید

براساس

آخرین آمار ارایه‌شده

از سوی «سیما سادات لاری»، سخنگوی وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر سه‌شنبه ۳۰ دی‌ماه، تعداد پنج هزار و ۹۱۷ مبتلای جدید به کرونا در ایران ثبت و ۵۱۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گفته لاری، در این مدت ۸۷ بیمار نیز جان خود را از دست دادند و به این ترتیب، مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۵۶ هزار و ۹۷۳ نفر رسید.

در حال حاضر چهار هزار و ۲۷۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

مازندران و گیلان، غرق در کرونا

اغلب استان‌های ایران در حال حاضر وضعیتی پایدار و نسبتا ثابت دارند؛ با این حال برخی استان‌ها، از جمله استان‌های نوار شمالی، با وضعیتی شکننده و نگران‌کننده روبه‌رو هستند. برخی استان‌ها، از جمله تهران، خوزستان و کرمانشاه، نیز با شیبی ملایم‌تر وضعیت شکننده‌ای دارند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر ۱۰ شهر ایران در وضعیت قرمز، ۲۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۵۲ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

هر ۱۰ شهر قرمز کشور در استان مازندران هستند: آمل، بابل، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، فریدونکنار، قائمشهر و نکا.

همچنین از ۲۳ شهر نارنجی کشور نیز ۱۲ شهر در مازندران و بقیه در دو استان گلستان و گیلان است.

شمار بستری‌های کرونا در بیمارستان‌های استان مازندران به هزار و ۳۴۶ نفر