کرونا در ایران؛ ابهام‌ در باره واکسیناسیون دانش‌آموزان | DW | 20.09.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تصمیم دولت به واکسیناسیون دانش‌آموزان با سینوفارم و واکسن پاستور با سوالات و نگرانی‌هایی در ایران همراه شده است. همزمان گفته شده، تولید واکسن برکت به خاطر ابتلای مهندسان چینی و هندی این موسسه به کرونا به کندی پیش می‌رود.

محمدحسن بیگی، مدیرکل دفتر سلامت آموزش و پرورش ایران گفته است اگر دانش‌آموزان واکسن بزنند از آبان مدارس حضوری می‌شود.

سینوفارم مجوز مصرف برای کودکان را در چین و امارات دریافت کرده است، اما به نوشته یک کارشناس بهداشت در ایران فاز ۳ مطالعات بالینی این واکسن پایان نیافته و صدور مجوز برای تزریق آن به دانش‌آموزان در ایران فاقد مبانی علمی لازم است. نهادهای مسئول در آمریکا تجویز واکسن برای سنین ۱۲تا ۱۸ را فقط برای واکسن فایزر صادر کرده‌اند و آژانس دارویی اروپا نیز برای تزریق واکسن به سنین ۱۲ تا ۱۷ ساله تنها به مدرنا و فایزر مجوز داده است.در همین حال، مقامات از تسریع واکسیناسیون عمومی در کشور خبر داده‌اند. مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی روز دوشنبه ۲۹ شهریور در اطلاعیه‌ای از تزریق یک میلیون و ۵۱ هزار دوز واکسن کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به نوشته فارس موسسه برکت که وعده داده بود ۵۰ میلیون‌ دز واکسن ضد کرونا را تا پایان شهریور تحویل دهد احتمالا ۱۵ میلیون دوز بیش‌تر نتواند تولید کند. خبرگزاری فارس به یک مانع دیگر هم اشاره کرده و نوشته است، ابزارهای آزمایشگاهی لازم و مواد اولیه عمدتا در آمریکا تولید می‌شد و تحریم سبب شده در تامین این وسایل با تأخیر همراه شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

UnfreezeAfgMoney

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک میلیون مبتلا به آلزایمر در ایران / با صبوری و مهربانی پاسخگوی نیاز این بیماران باشیمیک میلیون مبتلا به آلزایمر در ایران وزیر بهداشت: در حال حاضر نزدیک به یک میلیون نفر در ایران مبتلا به بیماری آلزایمر وجود دارند که با توجه به پاندمی کرونا و عوراض ناشی از آن بی تردید این آمار بیشتر شده است. مبارکه یه بار دیگه بی زحمت بشمارین شاید یک میلون سالم داریم الباقی مخ ملاج حافظه فتیله تعطیله این آمار که خیلی خیلی وحشتناکه!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قهرمانی والیبالیست‌‌های ایران در آسیا با شکست دادن ژاپن میزبان؛ تلافی شکست در المپیکتیم ملی والیبال ایران در دیدار فینال بیست‌ و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا، با پیروزی در مقابل تیم ملی ژاپن برای چهارمین بار قهرمان آسیا شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تظاهرات در افغانستان در واکنش به انحلال «وزارت امور زنان» توسط طالبانشماری از زنان افغان در کابل، در پی انحلال «وزارت امور زنان» از سوی طالبان و تبدیل شدن آن به وزارت «دعوت، ارشاد، امر به معروف و نهی از منکر»، تظاهرات
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

برگزاری تجمعی در واشنگتن در حمایت از بازداشت‌شدگان یورش ششم ژانویه به کنگرهکمیته‌ای متشکل از هفت نماینده دموکرات و دو جمهوریخواه، که همگی توسط مجلس نمایندگان برگزیده شده‌‌اند، در حال تحقیق درباره پرونده یورش ۶ ژانویه به کنگره هستند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شهردار طالبان در کابل: به کارمندان زن گفتیم در خانه بمانندحمدالله نعمانی، شهردار جدید طالبان در کابل به کارکنان زن این اداره گفته است که در خانه بمانند مگر اینکه شغل آنها توسط یک مرد انجام‌پذیر نباشد.به باور او طالبان وحوش دشمن زنان اند
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

هزاران مهاجر برای رسیدن به آمریکا در رودخانه مرزی به آب زدندآنها پس از گذشتن از راه‌های دشوار به مکزیک رسیده‌ و اکنون با پای پیاده از رود مرزی ریو گرانده در شمال این کشور می‌گذرند تا به شهر دل ریو در خاک آمریکا برسند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »