کرونا، حداقل برای یک سوم جمعیت حاشیه مشهد شرایط سختی ایجاد کرده است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 78 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 63%

رئیس شورای شهر مشهد: *کرونا، حداقل برای یک سوم جمعیت حاشیه مشهد شرایط سختی ایجاد کرده است *با بحران‌ها و نگرانی‌های جدی در مناطق حاشیه روبه‌رو هستیم *خانواده‌ها تحت فشار هستند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

محمدرضا حیدری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص پویش"چراغی برافروز"، اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که همیشه در فضای شهر مشهد داشتیم که به برکت وجود امام رضا(ع) و باور و اعتقاد مردم بوده، همیاری و کمک در شرایط بحران است که این را در دوره‌های مختلف در مشهد تجربه کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کرونا، حداقل برای یک سوم جمعیت مشهد که در مناطق حاشیه ساکن هستند، شرایط سختی را ایجاد کرده است، عنوان کرد: مشاغل بسیار زیادی را داریم که درآمدهای آنها به فعالیت‌های روزانه بستگی دارد، بنابراین خانواده‌ها تحت فشار هستند. دولت تدابیری را پیش‌بینی کرده، اما تا زمانی که دولت تصمیمات خود را اجرایی کند، زمان می‌برد. ما در شرایط کنونی با بحران‌ها و نگرانی‌های جدی در مناطق حاشیه روبه‌رو هستیم که با همت مردم و مشارکت آنها هر چند اندک می‌توانیم کمک‌هایی داشته باشیم.

رئیس شورای شهر مشهد بیان کرد: امیدواریم با این کار و با شناسایی جمعیت‌های هدفی که در مناطق کم‌برخودار داریم، از جمله زنان سرپرست خانوار، افراد از کارافتاده، کارگران روزمزد ساختمانی، خانواده های زندانیان و مجموعه‌های مختلف با بانک اطلاعاتی که در حال کامل شدن است، بتوانیم با وجود منابع و امکاناتی که فراهم می‌شود، حداقل نیاز کوتاه‌مدت این اقشار را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: از رسانه‌های محترم و خبرگزاری‌ها تقاضا دارم که به ترویج این کمپین کمک کنند تا مشارکت حداکثری مردم را داشته باشیم. مطمئن باشید این همراهی و همدلی برای آینده شهر آثار و برکات بسیار زیادی دارد و این محبت و صمیمیت میزان خشونت در شهر را کاهش و میزان امنیت را افزایش می‌دهد. حیدری اضافه کرد: اگر ما چنین اقدامات ترمیمی‌ای انجام ندهیم، مطمئن باشید شرایط فشار و سختی می‌تواند حتی برای شهروندانی که احساس می‌کنند در خانه‌‎های خود امنیت دارند، ایجاد ناامنی کند؛ بنابراین بهتر است ما خودمان در این جهت پیش‌قدم باشیم تا هم از ثواب اخروی و اجر معنوی برخوردار شویم و هم شهر را از این نظر تضمین کنیم که مناطق کم‌برخوردار و مردم احساس کنند به فکر آنها و در کنارشان هستیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دولت برای مردم حاشیه نشین بول نداره در عوض کارزار گلریزون برگزار می کنه. اینه نهایت کمک دولت به شما.

لازم است برنامه ریزی شودتاهزینه زندگی افرادنیازمند ازطرف دولت به زمان ،پرداخت شودواستانداریها درهراستان موطف به شناسایی انها شوندتاموجب مشکلات بعدی نشود.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویروس کرونا: پژوهشگران استرالیایی آزمایش واکسن‌های ضد کرونا را آغاز می‌کنندپژوهشگران در استرالیا در اقدامی 'تاریخ‌ساز' آزمایش دو واکسن احتمالی ضد کرونا را آغاز کرده‌اند. این دو واکسن توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت دارویی آمریکایی اینوویو Inovio ساخته شده و سازمان بهداشت جهانی اجازه آزمایش آنها بر روی حیوانات را صادر کرده است. سازمان ملی علوم استرالیا نیز وظیفه بررسی کارآیی این واکسن ها را برعهده دارد و مشخص خواهد کرد که آیا آزمایش آنها بر روی انسان بدون خطر خواهد بود یا نه. تا درست شود در دنیا وارد شود جهان را کرونا خواهد گرفت
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پیشنهاد اتاق بازرگانی تهران به دولت برای مقابله با کرونابسته پیشنهادی اتاق بازرگانی تهران به دولت برای مقابله با ابعاد اقتصادی کرونا: ارائه کارت اعتباری و پرداخت کمک ماهیانه به سه دهک پایین جامعه و ایجاد خط اعتباری مشروط به حفظ حداقل ۹۰ درصد نیروی کار تا شهریورماه برای کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دستورات رئیس‌جمهور برای کمک به کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونارئیس‌جمهور در تماس‌های تلفنی با هفت عضو کابینه و رئیس کل بانک مرکزی، دستوراتی درباره موضوعات مختلف و بویژه مبارزه و مدیریت بیماری کرونا و ارزیابی دقیق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی صادر کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تقدیر وزیر بهداشت از وزارت اطلاعات برای همکاری با ستاد ملی مدیریت بیماری کروناوزیر بهداشت در پیامی از حمایت های دکتر علوی وزیر اطلاعات و همکاران وی در وزارت اطلاعات در همکاری با ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تقدیر کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

همکاری بیش از ۴۲ هزار داوطلب با هلال‌احمر برای مقابله با کرونارئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از همکاری بیش از ۴۲ هزار داوطلب با هلال‌احمر در حوزه مقابله با ویروس کرونا خبر داد. دم مردم همیشه گرم مگه ما مردم به داد خودمان برسیم والا از رژیم سفاکان جز ظلم و جور و ستم چیزی ندیدیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اجلاس جهانی اقدام برای تغییرات آب و هوایی به دلیل کرونا به تعویق انداخته شددولت بریتانیا شامگاه چهارشنبه یکم آوریل 2020 اعلام کرد برگزاری اجلاس سازمان ملل متحد جهت اقدام برای
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »