قرنطینه, ویروس کرونا, بیماری همه‌گیر, بحران سلامت

قرنطینه, ویروس کرونا

کرونا در پرو؛ خروج شهروندان از خانه‌ها برای تامین مخارج زندگی

کرونا در پرو؛ شهروندان برای تامین مخارج زندگی مجبور به خروج از خانه هستند

02/05/2020 04:26:00 ب.ظ

کرونا در پرو؛ شهروندان برای تامین مخارج زندگی مجبور به خروج از خانه هستند

تعداد زیاد مراجعه به بیمارستان‌ها در پرو باعث شده است که نظام درمانی این کشور قادر به کنترل وضعیت در مراکز درمانی نباشد.

این در حالی است که تعداد زیاد مراجعه به بیمارستان ها در پرو باعث شده است که نظام درمانی این کشور قادر به کنترل وضعیت در مراکز درمانی نباشد. گزارش ها حاکی است که کارکنان بیمارستان ها مجبور هستند تا اجساد جان باختگان را در راهروها نگهداری کنند. کمبود ماسک هم باعث شده است که بسیاری از کارکنان بخش بهداشت و درمان مجبور شوند ماسک های خود را چند بار استفاده کنند.

فرمانده سپاه اولین دوز واکسن ایرانی کرونا را دریافت کرد- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim شبکه ایرانی العالم: حمله به کشتی اسرائیلی پاسخی به بمباران فرودگاه «ضبعه» سوریه بود درگیری و شعارهای ضد حکومتی در جشن هواداران پرسپولیس | DW | 31.07.2021

از سوی دیگر کمبود تجهیزات پزشکی در پرو اعتراض برخی از کارکنان بیمارستان ها را برانگیخته است. ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

کرونا در جهان؛ بازداشت کارگران در ترکیه و جان باختن ۵۵ روزنامه‌نگار در ۲۳ کشوردر حالی که شیوع ویروس کرونا در جهان مانع برگزاری مراسم گسترده روز جهانی کارگر شد، برخی کارگران و اتحادیه‌ها تلاش کردند که این روز را با شیوه‌های دیگری مثل حضور در بالکن خانه‌ها یا به صورت مجازی در اینترنت جشن بگیرند.

معتادان به الکل؛ خطر انزوا در دوران کرونا | DW | 30.04.2020اعتیاد به الکل می‌تواند هر کسی را مبتلا کند. گروه‌های خودیاری و روان‌درمانی نقش بسزایی در کمک به معتادان به الکل دارند. در پی همه‌گیری کرونا این گروه‌ها اجازه تشکیل جلسه ندارند. وضعیتی که نگرانی‌هایی را در پی داشته است.

بروز موارد سکته مغزی در برخی بیماران مبتلا به ‎کرونابروز موارد سکته مغزی در برخی بیماران مبتلا به کرونا جهانپور: گزارش نیوانگلند ژورنال در مورد بروز سکته مغزی دربیماران جوان مبتلا به کرونا گزارش همکاران نورولوژیست درایران هم از بروز موارد سکته‌های ترومبوتیک مغزی در برخی بیماران مبتلا به کرونا حکایت دارد سلامت_دانشجو

چرا عوارض ابتلا به ویروس کرونا در برخی افراد شدیدتر است؟ | DW | 01.05.2020ابتلا به ویروس کرونا پیامدهای متفاوتی دارد. در حالیکه برخی متوجه ابتلای خود به این ویروس نمی‌شود، برخی دیگر به مراقبت‌های بیمارستانی نیاز پیدا می‌کنند. پژوهشگران آلمانی به اطلاعات قابل توجهی دست پیدا کرده‌اند.

چگونه هوش مصنوعی در دوران کرونا به ما کمک می‌کند؟🔻چگونه هوش_مصنوعی در دوران شیوع کرونا به ما کمک می‌کند؟ هوش مصنوعی ممکن است در مرحله تشخیص بیماری یا حتی درمان آن شامل حال ما شود. تب‌سنج‌های هوشمند و پردازش داده‌ها در مقیاس بزرگ از فواید استفاده از هوش مصنوعی است. این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

تجمع در اعتراض به تحریم نفتی عشایر در اصفهان