کرونا در پرو؛ خروج شهروندان از خانه‌ها برای تامین مخارج زندگی

02/05/2020 04:26:00 ب.ظ

کرونا در پرو؛ شهروندان برای تامین مخارج زندگی مجبور به خروج از خانه هستند

قرنطینه, ویروس کرونا

کرونا در پرو؛ شهروندان برای تامین مخارج زندگی مجبور به خروج از خانه هستند

تعداد زیاد مراجعه به بیمارستان‌ها در پرو باعث شده است که نظام درمانی این کشور قادر به کنترل وضعیت در مراکز درمانی نباشد.

این در حالی است که تعداد زیاد مراجعه به بیمارستان ها در پرو باعث شده است که نظام درمانی این کشور قادر به کنترل وضعیت در مراکز درمانی نباشد. گزارش ها حاکی است که کارکنان بیمارستان ها مجبور هستند تا اجساد جان باختگان را در راهروها نگهداری کنند. کمبود ماسک هم باعث شده است که بسیاری از کارکنان بخش بهداشت و درمان مجبور شوند ماسک های خود را چند بار استفاده کنند.

از سوی دیگر کمبود تجهیزات پزشکی در پرو اعتراض برخی از کارکنان بیمارستان ها را برانگیخته است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

کرونا در جهان؛ بازداشت کارگران در ترکیه و جان باختن ۵۵ روزنامه‌نگار در ۲۳ کشوردر حالی که شیوع ویروس کرونا در جهان مانع برگزاری مراسم گسترده روز جهانی کارگر شد، برخی کارگران و اتحادیه‌ها تلاش کردند که این روز را با شیوه‌های دیگری مثل حضور در بالکن خانه‌ها یا به صورت مجازی در اینترنت جشن بگیرند.

معتادان به الکل؛ خطر انزوا در دوران کرونا | DW | 30.04.2020اعتیاد به الکل می‌تواند هر کسی را مبتلا کند. گروه‌های خودیاری و روان‌درمانی نقش بسزایی در کمک به معتادان به الکل دارند. در پی همه‌گیری کرونا این گروه‌ها اجازه تشکیل جلسه ندارند. وضعیتی که نگرانی‌هایی را در پی داشته است.

بروز موارد سکته مغزی در برخی بیماران مبتلا به ‎کرونابروز موارد سکته مغزی در برخی بیماران مبتلا به کرونا جهانپور: گزارش نیوانگلند ژورنال در مورد بروز سکته مغزی دربیماران جوان مبتلا به کرونا گزارش همکاران نورولوژیست درایران هم از بروز موارد سکته‌های ترومبوتیک مغزی در برخی بیماران مبتلا به کرونا حکایت دارد سلامت_دانشجو

چرا عوارض ابتلا به ویروس کرونا در برخی افراد شدیدتر است؟ | DW | 01.05.2020ابتلا به ویروس کرونا پیامدهای متفاوتی دارد. در حالیکه برخی متوجه ابتلای خود به این ویروس نمی‌شود، برخی دیگر به مراقبت‌های بیمارستانی نیاز پیدا می‌کنند. پژوهشگران آلمانی به اطلاعات قابل توجهی دست پیدا کرده‌اند.

چگونه هوش مصنوعی در دوران کرونا به ما کمک می‌کند؟🔻چگونه هوش_مصنوعی در دوران شیوع کرونا به ما کمک می‌کند؟ هوش مصنوعی ممکن است در مرحله تشخیص بیماری یا حتی درمان آن شامل حال ما شود. تب‌سنج‌های هوشمند و پردازش داده‌ها در مقیاس بزرگ از فواید استفاده از هوش مصنوعی است. این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

تجمع در اعتراض به تحریم نفتی عشایر در اصفهان

بسیاری از شهروندان در پرو با وجود اجرای قرنطینه سراسری و شیوع ویروس جدید کرونا همچنان برای تامین مخارج زندگی مجبور به ترک خانه های خود هستند.مثل حضور در بالکن خانه‌ها یا به صورت مجازی در اینترنت جشن بگیرند.ممنوعیت تشکیل گردهم‌آیی در آلمان ناشی از همه‌گیری کرونا موجب بروز مشکلاتی برای معتادان به الکل و خانواده‌های این افراد در آلمان شده است.به گزارش ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور در صفحه توئیترش نوشت: «گزارش نیوانگلند ژورنال در مورد بروز سکته مغزی در بیماران جوان مبتلا به کووید ۱۹ گزارش همکاران نورولوژیست در ایران هم از بروز موارد سکته‌های ترومبوتیک مغزی در برخی بیماران مبتلا به کرونا حکایت دارد.

این در حالی است که تعداد زیاد مراجعه به بیمارستان ها در پرو باعث شده است که نظام درمانی این کشور قادر به کنترل وضعیت در مراکز درمانی نباشد. گزارش ها حاکی است که کارکنان بیمارستان ها مجبور هستند تا اجساد جان باختگان را در راهروها نگهداری کنند. در لبنان نیز تظاهرات علیه مشکلات اقتصادی در روز کارگر به خشونت کشیده شد و برخی از معترضان زخمی شدند. کمبود ماسک هم باعث شده است که بسیاری از کارکنان بخش بهداشت و درمان مجبور شوند ماسک های خود را چند بار استفاده کنند.   از اواسط ماه مارس (حدود یک ماه و نیم پیش) برپایی جمع‌های روان‌درمانی و خودیاری در آلمان به دلیل ترس از شیوع بیماری کووید ۱۹ متوقف شده و معتادان به الکل امکان حضور فیزیکی در این جمع‌ها و گفت‌وگو با روان‌شناسان و کسانی که در شرایط مشابه بسر می‌برند را ندارند. از سوی دیگر کمبود تجهیزات پزشکی در پرو اعتراض برخی از کارکنان بیمارستان ها را برانگیخته است. یونیسف تاکید کرد که ده‌ها کشور جهان با خطر کمبود واکسن به ویژه واکسن سرخک مواجه‌اند. شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در پرو تاکنون جان ۱۱۲۴ را گرفته است.» انتهای پیام.

این در حالی است که تست کرونای بیش از ۴۰ هزار نفر نیز در این کشور مثبت اعلام شده است. یک سازمان سوئیسی در زمینه روزنامه‌نگاری (Press Emblem Campaign) روز جمعه اعلام کرد که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جهان، ده‌ها روزنامه‌نگار بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند. به گفته این کارشناس در مراکز تخصصی ترک اعتیاد تلاش می‌شود تا دوری از الکل یا به اصطلاح وضعیت"خشکی" پابرجا نگاه داشته شود. .