کرونا در جهان؛ شمار مبتلایان در قاره اروپا از ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 78 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کرونا در جهان شمار مبتلایان در قاره اروپا از ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت

به گزارش ایسنا، سخنان دبیرکل سازمان ملل متحد در حالی بیان می‌شود که تبعات سنگین «همه گیری» بیماری «کووید- ۱۹» از هم اکنون بر اقتصاد دنیا سایه انداخته و میلیون‌ها فرصت شغلی را با خطر نابودی روبرو کرده است.

ایزابل دیاز آیوسو افزود که بیماری «کووید ۱۹» می‌تواند تنها ظرف ۲۴ یا ۴۸ ساعت منجر به مرگ افرادی شود که جز گروه «آسیب پذیر» محسوب می‌شوند.وزارت بهداشت فرانسه روز پنجشنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۸ نفر در این کشور به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست دادند. به گفته دبیرکل سازمان ملل متحد بیماری همه گیر «کووید ۱۹» کشورهای فقیر را بیش از دیگر کشورها تهدید می‌کند.

آنگرت کرامپ کارن باوئر، وزیر دفاع آلمان روز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای ذخیره ارتش این کشور برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا به خدمت فراخوانده شدند. فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه که در پارلمان سخن می‌گفت، افزود که هدف ترکیه انجام ۱۰ تا ۱۵ هزار آزمایش ابتلا به ویروس کرونا در روز در داخل ترکیه است.ترکیه ۱۹۱ فرد مبتلا به کووید-۱۹ را شناسایی کرده است و ۲ نفر هم تاکنون جان باخته‌اند.مقامات اسپانیایی روز پنجشنبه اعلام کردند که با اضافه شدن ۲۰۹ مورد فوتی جدید، تعداد جان باختگان در اثر بیماری کووید-۱۹ در این کشور به ۷۶۷ نفر رسیده است.اسپانیا پس از چین، ایتالیا و ایران بالاترین تعداد جان‌باختگان اثر کرونا در جهان را دارد.

این خبر را وزیر مسکن فرانسه اعلام کرده و فرایند انتقال افراد بی خانمان از روز پنجشنبه آغاز شده است. فرانسه همچنین در حال آماده سازی دو مرکز اقامتی با ظرفیت ۱۵۰ نفر برای بی خانمان‌هاست. این پیش بینی در حال صورت می گیرد که شیوع ویروس کرونا در آمریکا در مراحل اولیه است و پیش‌بینی می‌شود تعداد بیماران افزایش یابد.

مکزیک نیز اعلام کرده است که نخستین بیمار مبتلا به ویروس کرونا که به دیابت هم مبتلا بوده است، در این کشور فوت کرده است.ایتالیا قرنطینه کشور را تا ۲ هفته دیگر تمدید کرد

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در جهان؛ فراتر رفتن آمار جان‌باختگان اروپا از آسیا، اولین مرگ در روسیهبا شدت گرفتن شیوع کرونا در کشورهای اروپایی، تعداد کشته‌شدگان ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ در کشورهای اروپایی، بیش‌تر از تعداد قربانیان در کشورهای آسیایی شد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در ترکیه به 4 نفر رسیدوزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که تاکنون 4 نفر در کشورمان بر اثر ویروس کرونا جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 154 تن رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 150 نفرشمار قربانیان ویروس جدید «کووید-19» در آمریکا به 150 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در ترکیه به 3 نفر رسیدوزیر بهداشت ترکیه: با فوت ژنرال بازنشسته آیتاچ یالمان بر اثر کرونا، شمار قربانیان این بیماری در کشورمان به 3 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در اسپانیا به 767 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »