کرونا در ایران؛ شهروندان می‌گویند صف واکسن مثل صف مرغ شده است

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

تصاویر منتشر شده از مراکز تزریق واکسن گویای شدت بی‌نظمی و البته سردرگمی شهروندان مراجعه‌کننده است. سالمندان دست به عصا و با هزار و یک نوع بیماری، خودشان را رسانده‌اند به این مراکز اما دست خالی برمی‌گردند. بهداشت_عمومی پاندمی گزارش pkhwshhal

ایران اخبار, ایران سرفصلها

گرمای برخی از شهرهای ایران طی این روزها از مرز ۴۰ درجه سانتی‌گراد گذشته و حتی به ۵۰ می‌رسد. هوایی که کسب و کارها را هم به تعطیلی کشانده و تمایل شهروندان را برای حضور در بیرون از منزل کاهش داده است. در عین حال صف‌های طویلی از زنان و مردان سالمند در مقابل مراکز تزریق واکسن، توجه شهروندان را جلب می‌کند. تصاویر منتشر شده از مراکز تزریق واکسن گویای شدت بی‌نظمی و البته سردرگمی شهروندان مراجعه‌کننده است. دست به عصا و با هزار و یک نوع بیماری، خودشان را رسانده‌اند به این مراکز اما دست خالی برمی‌گردند.

«معصومه»، یک شهروند ساکن رشت است که روز چهارشنبه دوم تیر موفق شد، دوز دوم واکسن را برای پدر سالمند خود دریافت کند. او در گفت‌وگو با «ایران وایر» می گزارش‌هایی مشابه نیز از سایر شهرستان‌ها به دست رسیده که وضعیت واکسیناسیون توامان با آغاز فصل گرما، سالمندان را دچار مشکل کرده است. «علی» که ۷۱ سال سن دارد و خود از افراد در اولویت برای تزریق واکسن است، در گفت‌وگو به «ایران‌وایر» می‌گوید: «شما که از پشت تلفن من را نمی‌بینید؛ اما برایتان بگویم که پای راستم لنگ می‌زند. چند نوع بیماری هم دارم که یعنی قرص مصرف می‌کنم. اس‌‌ام‌اس آمده که فلان روز بیا برای دوز دوم. به هرحال یک عمری در این مملکت زندگی کردم، گفتم ۵ صبح می‌روم. بچه‌ها خارج هستند، زنگ زدند، گفتن نرو، زود است. رفتم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

pkhwshhal دیگه دلواپس واکسن نیستم در اوایل کار کرونا گرفتم و ردش کردم و حالا هم از نوع گوارشیشو گرفتم و تموم شد واکسن پفیوزا هم برای خودشان

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

«محقق چینی نمونه‌های نخستین ویروس کرونا در ووهان را از پایگاه داده آمریکا حذف کرده است»پژوهشگران در آمریکا می‌گویند شماری از نمونه‌های اولیه ویروس کرونا که توسط یک محقق چینی به پایگاه داده مشترک با موسسه ملی بهداشت ایالات متحده وارد شده بود، پاک شده است. ویروس عمدی توسط چین در جهان پخش شد دنبال چی میگردن تا ریگی تو کفش نداشته باشه که حذف نمیکنه ۱_چند وقت پیش یه برنامه فرانسوی علم پایه در شبکه ۵ نشون میداد جهت یاد آوری تشکیلاتشون توی تریلی بود،خلاصه یه برنامه داشت راجع به موش اروپایی،مجری برنامه میگفت اروپا موش مزرعه،موش سفید داشت اما موش خانگی توسط کشتی از آسیا البته همراه بار به اروپا آورده شد،یه سئوال برام مطرح میشه ۲_اگر گفته مجری راست باشه آیا این احتمال وجود نداره کشتی قبلی که از اروپا به آسیا امده بوده موش سیاه وفاضلاب رو به آسیا آورده بعد کشتی مورد نظر مجری به اروپا رسیده،آدم یه کم باید عقلشو قلقلک بده من طرفدار این یا اون نیستم باید زمان بگذره.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکسن اسپوتنیک تولیدشده در ایران رونمایی شد+عکس- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimواکسن اسپوتنیک‌ تولیدشده در ایران با حضور وزیر بهداشت رونمایی شد واكسن_كرونا دنبال این می گشتم !!! البته از 8 صبح ! نه 4 بعدازظهر !!!! کارخانه مال روس ها مواد اولیه مال روس ها !! بسم الله الرحمن الرحیم بدان هر کسی به شیطان بزرگ خیر بگوید خیر می بیند و باب سعادت حقیقی به رویش باز می شود .خیر اول رپیسی به آمریکا گفت و خیر دوم رهبری به واکسن غربی و آمریکایی گفت خیراست که باب خیر است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

جهانپور: مجوز اضطراری واکسن پاستور هم این هفته صادر می‌شودسخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: در این هفته شاهد صدور مجوز اضطراری واکسن دیگری که تولید انستیتو پاستور ایران است خواهیم بود. آقای پوفیوز ... دیگه هر کاری کنه کلمه پفیوز با نام ایشون گره خورده ایسنا چون حامی اصلاح‌طلب‌های نفوذی هستی رسانه خاین هستی - یاد بگیر مثل یک رسانه وطن پرست انقلابی عمل کنی چون رسانه ای که حامی رفسنجانیها روحانی‌ها زیباکلامها ظریفها و طرفدار نظریه ایرانشهری طباطبایی و‌اخونپی هست رسانه ایرانی نیست رسانه صهیونیستی است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ورود به باشگاه سازندگان واکسن کرونا و درخواست کشورها از ایرانواکسن‌سازی علیه کرونا در جهان آغاز شد؛ ابرقدرت‌ها واکسیناسیون‌شان را بی‌توجه به وضعیت سایر کشورها آغاز کردند؛ در ایران نیز علاوه بر پیگیری واردات واکسن از منابع معتبر، مسیر اصلی تامین واکسن برای واکسیناسیون همگانی با تولید داخلی و تولید مشترک تعیین شد؛ تولیدکنندگان داخلی آستین بالا زدند و امروز ایران در زمره شش - هفت کشور تولیدکننده واکسن کرونا در دنیا قرار دارد... مگه خودشون نمیتونن آب مقطر تولید کنن🙄 واکسن هاتون تایید نشده وزارت بهداشت جهانی است اینقدر دروغ نگید اگر خوبه راضی هستید رژیم ایران خانواده هاشون بزنند و اینقدر تبلیغ دروغ نگویید دنیا ایرانی ها بهتون می خندند مسخره عام و خاص شدید اینقدر دروغ می گید ایران بی آب تا ۵ سال دیگه حکومت تان هم ازدست می دهید drjahanpur 😂😂ماشالله قدرت خدا ، تو اون رئیس خایمالت تو گوه خوری و خایمالی رقیب ندارید ، دیروز چرا تشریف نبردید خدمت عاقا خایه خواری ؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مایل نبودم از واکسن غیر ایرانی استفاده کنم/ استفاده از واکسن خارجی در کنار واکسن ایرانی ایرادی نداردحضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (جمعه) دُز اول واکسن کوو ایران برکت را دریافت کردند. این واکسن که محصول تلاش محققان و دانشمندان جوان ایرانی است به تازگی مجوز مصرف را با اتکا به دانش بومی دریافت کرد و ایران به یکی از ۶ کشور تولیدکننده واکسن کرونا در جهان تبدیل شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نهاد آمریکایی درباره موارد معدود عوارض قلبی واکسن فایزر و مدرنا هشدار دادظاهرا این موارد در مردان و در هفته بعد از دریافت دز دوم واکسن به طور چشمگیری بیشتر است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »