کرونا و تجربه‌ای متفاوت از ماه مبارک رمضان در کشورهای اسلامی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به دنبال شیوع همه‌گیری کرونا، مساجد در بسیاری از کشورهای اسلامی با هدف حفظ جان نمازگزاران بسته شده و از افراد خواسته شده که به منظور جلوگیری از گسترش این بیماری، برای برگزاری مناسک ماه مبارک رمضان از حضور در اماکن عمومی خودداری کنند.

به گزارش ایسنا، مساجد در بسیاری از کشورهای اسلامی تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است تا از شیوع بیشتر کرونا جلوگیری شود.وزارت امور اسلامی عربستان به اظهارات مطرح شده مبنی بر تعیین تاریخ ازسرگیری نمازهای جمعه و جماعت در مساجد این کشور واکنش نشان داد و این اظهارات را تکذیب کرد.

وی خطاب به شهروندان سعودی گفت: من دردمند هستم که این ماه پربرکت فرارسیده اما فرصت نماز جماعت و تراویح و حضور در خانه‌های خدا برای ما فراهم نیست که این امور به دلیل اقدامات پیشگیری جهت حفظ جان مردم و سلامتی آن‌ها در رویارویی با کرونا انجام می‌شود. محمد مختار جمعه، وزیر اوقاف مصر با بیان این مطلب، تصریح کرد: شرایط برای بازگشایی مساجد در ماه رمضان در حال حاضر بر اساس مصالح شرعی که حفظ جان انسان را یک اصل می‌داند، فراهم نیست.

این مساجد در گذشته نه فقط در ماه رمضان بلکه در روزهای عادی نیز شاهد ازدحام نمازگزاران بودند. علاوه بر آن، این مساجد مورد بازدید گردشگران خارجی نیز بودند. وزیر امور دینی و اوقاف الجزایر اعلام کرد: تا به این لحظه به خبر بازگشایی یا عدم بازگشایی مساجد نپرداخته‌ایم. این مساله در وزارت‌خانه ما بررسی نشده است و اگر زمانی به آن پرداخته شود، در چارچوب تدابیر بهداشتی سراسری در کشور بررسی خواهد شد.

از زمان شیوع کرونا، امارات حمایت‌ها و کمک‌های پزشکی را به تعدادی از کشورهای مختلف جهان ارائه داده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ریدم به خودتن و اون ماه مبارکتان

شوخی های من فقط برای کم کردن مشکلات شمااست چون ایران نیستم چهاربارامدم نشد قدرتی ندارم جلوی سپاه بگیرم تا لجبازی نکند هرچی نباشه بچه فقیربودم می دانم درد را..ولی متاسفم کاری از من ساخته نیست

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نتانیاهو: در چند ماه آینده بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائیل الحاق می‌شودنتانیاهو: در چند ماه آینده بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائیل الحاق می‌شود بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، اعلام کرد که اطمینان دارد در چند ماه آینده بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائیل الحاق خواهد شد. گو خورده ان شاءالله به گور خواهی برد حرامی مجوس ها جونه عمش، شتر در خواب بیند...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ماه مبارک رمضان در نقاط مختلف جهاناخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

مراجع ذی‌ربط در حال پیگیری مراسم‌های برگزار شده در ماه رمضان هستنددبیر کمیته امنیت اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا: *در ماه رمضان برگزاری هرگونه مراسم اعم از رسمی و غیر رسمی ممنوع است *برگزاری مراسم‌ها بسیار به ندرت بوده *مراجع ذی‌ربط در حال پیگیری مراسم‌های برگزار شده هستند با پارتی ها بزن برقصا کاری ندارن مساجد خار چشمشونه منصور ارضی خونش رنگینه یا داروی ضد کرونا کشف کرده ایجاد این زنجیره ی انتقال به مرگ چند نفر ختم می شود؟ کی پیگیر قانونی این قاتد خاموش است؟ بنام_خدا_بکام_کرونا
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

استفتائاتی از آیت‌الله بهجت درباره خوردن دارو و استفاده از آلات موسیقی در روزه‌داریپاسخ‌های مرحوم آیت‌الله العظمی بهجت، به استفتائاتی درباره خوردن دارویی که جنبه غذایی ندارد و همچنین سوالاتی درباره استفاده از آلات موسیقی و لوازم آرایشی و بهداشتی را هنگام روزه‌داری مرور می‌کنیم. عجب!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بیش از ۱۲هزار زندانی از بیم شیوع کرونا در افغانستان آزاد می‌شونداشرف غنی پیش از این نیز فرمان رهایی حدود ۹ هزار زندانی را به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در زندان‌های افغانستان صادر کرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیش از ۷ درصد از قربانیان کرونا در ایران جانباز هستند؛ بنیاد شهید کجا است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »