ویروس کرونا, ایتالیا, اروپا, چین, کره جنوبی, ایران

ویروس کرونا, ایتالیا

کرونا در جهان؛ تعداد جان‌باختگان در ایتالیا به ۷ نفر رسید

کرونا در جهان؛ تعداد جان‌باختگان در ایتالیا به ۷ نفر رسید

25/02/2020 09:45:00 ق.ظ

کرونا در جهان؛ تعداد جان‌باختگان در ایتالیا به ۷ نفر رسید

در حالیکه حدود ۸۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند، بیش از ۲۷۰۰ نفر هم جان خود را در اثر این ویروس کشنده از دست داده‌اند.

تعداد کشته‌های کرونا در سراسر جهان به بیش از دو هزار و هفتصد نفر رسید.تا بامداد روز سه‌شنبه ۲۵ فوریه، بیش از ۲۶۶۳ نفر در چین بر اثر ویروس مهلک و کشنده کرونا جان خود را از دست دادند.چینتازه‌ترین گزارش‌ها از مرکز اصلی کرونا یعنی چین از آلوده شدن بیش از ۷۷ هزار و ۶۵۹ نفر به «کووید-۱۹» حکایت دارد. این در حالیست که با افزودن ۷۷ کشته جدید، تعداد جان‌باختگان در اثر ویروس کرونا در چین به ۲ هزار و ۶۶۳ نفر رسیده است.

ذوالنور: تبعیت از رهبری را از اوجب واجبات می دانم پرزیدنت ترامپ: ایرانی‌ها مردمی عالی هستند و ایران عاقبت به صلح خاورمیانه می‌پیوندد اهانت، متانت، حمایت

همچنین روز دوشنبه گزارش‌هایی در خصوص کاهش محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها در شهر ووهان چین منتشر شده بود و برخی از افرادی که می‌خواستند این شهر را ترک کنند، تحت شرایطی توانستند از شهر خارج شوند. اما پس از چند ساعت، مسئولان محلی نظر پیشین خود را تغییر دادند و خواستار کنترل دقیق مسیرهای خروج در این شهر شدند.

در هنگ کنگ هم مدارس همچنان تا بعد از تعطیلات عید پاک تعطیل خواهد بود. قرار بود مدارس از ۱۶ مارس بازگشایی شود، اما با تصمیم مقام‌های محلی این موضوع تا ۱۲ آوریل به تعویق افتاد و کلاس‌های درس تا آن زمان برگزار نخواهد شد.ایتالیااصلی‌ترین مرکز کرونا در اروپا هم همچنان وضعیت نگران‌کننده‌ای دارد. بر اساس آخرین آمار تا بامداد روز سه‌شنبه ۲۵ فوریه، ۷ نفر در ایتالیا جان خود را بر اثر کووید-۱۹ از دست داده‌اند. تمام کشته‌شدگان در ایتالیا اهل استان لمباردی و ونتو در نیمه شمالی این کشور هستند.

در استان لمباردی که اصلی‌ترین مرکز این ویروس در ایتالیا به شمار می‌رود از ۱۶۳ مورد ابتلا به کرونا، ۶ نفر جان باخته‌اند. میلان مرکز این استان است.در استان ونتو که ونیز مرکز آن است هم ۲۶ مورد آلودگی به کووید-۱۹ گزارش شده، یک نفر جان خود را از دست داده است. همچنین ۱۸ نفر هم در استان امیلیانا رومانا به مرکزیت شهر بولونیا دچار این ویروس شده‌اند که البته تاکنون تلفاتی به همراه نداشته است.

کره جنوبیسئول اعلام کرده است از اعضای یک فرقه مسیحی در این کشور که مشکوک به ویروس کرونا هستند آزمایش می‌گیرد. قرار است مقام‌های وزارت بهداشت کره جنوبی از ۲۰۰ هزار نفر نفر از اعضای این گروه مذهبی که گمان می‌رود مرکز شیوع کرونا در میان آنها باشد آزمایش‌های لازم را انجام دهد.

بر اساس آخرین آمار تا بامداد روز سه‌شنبه ۸۹۳ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند و ۹ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.فرانسهفرانسه از جمله کشورهایی بود که توانست در دور نخست شیوع کرونا، اوضاع را کنترل کند. در این کشور ۱۲ نفر به این ویروس مبتلا شدند اما ۱۱ نفر بعد از سپری کردن دوره درمان و قرنطینه، بهبود یافتند و تنها یک نفر جان خود را از دست داد.

با این وجود مسئولان دولت فرانسه اعلام کردند کسانی که اخیرا به مناطقی چون چین، کره جنوبی، سنگاپور، ماکائو و همچنین دو استان (ونتو و لمباردی) ایتالیا سفر کرده‌اند برای ۱۴ روز به مدرسه نیایند و در خانه خود را قرنطینه کنند.این توصیه‌ ایمنی کودکان مهد کودک تا دانش‌آموزان دبیرستانی را شامل می‌شود.

اردوغان به ماکرون: بده وضعیت عقلت را کنترل کنند استونی و گواتمالا نیز حزب‌الله لبنان را در فهرست تروریستی قرار دادند | DW | 25.10.2020 علل اصلی کمبود انسولین قلمی در کشور از زبان سخنگوی سازمان غذا و دارو

از سوی دیگر وزارت بهداشت فرانسه احتمال فراگیر شدن کرونا در آینده را در این کشور رد نکرده است. همچنین مسئولان فرانسوی از ذخیره ۶۰ میلیون ماسک برای شرایط مورد نیاز خبر داده‌اند. ضمن اینکه چهار کارخانه اصلی تولید ماسک در این کشور به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت و تولید هستند.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

دیدگاه: استیضاح حسن روحانی گفت‌وگو با مهدی مهدوی‌آزاد

رهبر جمهور اسلامی ۲۲ تیر در مخالفت با طرح سوال از حسن روحانی در مجلس گفته بود: «در شرایط حساس سال آخر دولت و همچنین سال اول مجلس، باید دو قوه فضا را به گونه‌ای مدیریت کنند که به کار مهم کشور لطمه نخور

نگفت ووهان جایوو؟ عین تمهیدات ایران کسخله این پلاسی...تشویق کن همه بیان قم ایشالا بگیری دیوونه این دمکراتا رسما فیوز پروندن اسکلا

شیوع کرونا در جهان؛ شناسایی سه نفر مشکوک به «کووید-۱۹» در افغانستانکرۀ جنوبی روز یکشنبه مرگ چهارمین فرد مبتلا به «کووید-۱۹»را گزارش داد. شمار مبتلایان به «کووید-۱۹» در این کشور نیز به ۵۵۶ نفر رسید. در ایتالیا شمار مبتلایان به ۱۱۷ نفر رسید.

کرونا در جهان؛ شمار قربانیان در ایتالیا به ۴ نفر رسیدمقامات پیونگ یانگ نیز اعلام کردند حدود ۳۸۰ تبعۀ خارجی را در این کشور قرنطینه کرده‌اند. کرۀ شمالی می‌گوید برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا به این کشور حدود ۳۸۰ نفر از کسانی که به تازگی از خارج وارد کرۀ شمالی شده‌اند، قرنطینه کرده‌اند. این بی کفایتان لیاقت توزیع ماسک را هم بین مردم ندارند؛ اگر واقعا می خواهند به مردم ماسک برسانند در همان ایستگاههایی که در راهپیمایی ها کیک و ساندیس توزیع می شود می توانند این کار را بکنند! و دیگر لازم نیست تقصیر را به گردن عده ای دزد بیاندازند که دستشان با خودشان تو یک کاسه هست. منظورشون از ۴۷ نفر ، همون ۴۷۰۰ نفره. آقا یکی بره ببینه مسئولین کدوم گوری قایم شدن

ابتلای ۴۷ نفر به بیماری کرونا و فوت ۱۲ نفرتهران - ایرنا - سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح جلسه غیر علنی امروز مجلس گفت: طبق اظهارات وزیر بهداشت تاکنون ۴۷ نفر در کشور به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۱۲ نفر فوت کرده اند.

کرونا در ایران؛ تایید ویروس کرونا در استان البرزابتلای سه نفر در استان البرز ایران به ویروس کرونا تایید شد. - خبرگزاری آناتولی

در پی انتشار کرونا در ایران: لغو همه مسابقات پیش‌روی فدراسیون کشتی در اسفندماهپس از انتشار ویروس کرونا در شهرهای مختلف ایران فدراسیون کشتی روز یک‌شنبه 23 فوریه 2020 با انتشار

شناسایی 'سه نفر مشکوک به ویروس کرونا' در هراتبه نقل از مسئولین بهداشتی ولایت هرات در غرب افغانستان گزارش شده است که 'سه' نفر مشکوک به ویروس کرونا در این ولایت شناسایی شده‌اند. هرات مرز طولانی با ایران دارد. در حال حاضر ۳۶ نفر دیگر نیز که به تازگی از شهر قم ایران برگشته‌‌اند در قرنطینیه نگهداری می‌شوند.