کرونا؛ اتحادیه اروپا تصمیم به بستن مرزهای بیرونی شنگن گرفت

کرونا؛ اتحادیه اروپا تصمیم به بستن مرزهای بیرونی شنگن گرفت

18/03/2020 01:17:00 ق.ظ

کرونا؛ اتحادیه اروپا تصمیم به بستن مرزهای بیرونی شنگن گرفت

اتحادیه اروپا در اقدامی بی سابقه در خلال بحران ویروس کرونا مسافرانی که از خارج از این بلوک می آیند را برای ۳۰ روز از ورود منع خواهد کرد. انتظار می رود این اقدام در مورد ۲۶ عضو اتحادیه اروپا به علاوه ایسلند، لیختن‌اشتاین، نروژ و سوئیس اجرا شود. شهروندان بریتانیا معاف خواهند بود.

تدابیر اتحادیه اروپا چیست؟برنامه منع سفر شامل کلیه کسانی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند می شود، اما شامل کسانی که اقامت طولانی دارند، اعضای خانواده شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، دیپلمات ها، و کارمندان بخش بهداشت نخواهد شد.سفر آزادانه از اصول پرطرفدار منطقه شنگن اروپاست. اما در روزهای اخیر بسیاری از این کشورها اقدام به بستن یک جانبه مرزها به طور نسبی یا کامل کرده اند تا از شیوع انتشار ویروس بکاهند.

ت مثل تحلیف؛ رئیسی گفت ما مدافع واقعی حقوق بشریم | DW | 05.08.2021 کرونا در ایران – رکوردشکنی آمار تلفات روزانه در پیک پنجم؛ رئیسی از مهار کرونا سخنی نگفت رئیسی: از هر طرح دیپلماتیک که باعث لغو تحریم‌ها شود استقبال می‌کنم

به همین دلیل و با توصیه امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، کمیسیون اروپا پیشنهاد اقدامی یکپارچه تر و محدود کردن ورود به اتحادیه را داد.این تصمیم عصر سه شنبه در جریان اجلاس ویدئویی رهبران اتحادیه اروپا گرفته شد و اکنون باید از سوی کشورهای عضو اعمال شود.اوزولا فن در لاین رئیس کمیسیون اتحادیه اروا در کنفرانسی خبری گفت:"آنها گفتند فورا چنین خواهند کرد که خوب است چون حالا یک رویکرد یکپارچه و متحد پیرامون مرزهای بیرونی خود داریم."

از بریتانیا و جمهوری ایرلند - که بخشی از اتحادیه اروپاست اما عضو شنگن نیست - دعوت خواهد شد به آن ملحق شوند.خانم فن در لاین همچنین گفت ضروری است که اتحادیه اروپا از وضعیت موجود در داخل مرزهای درونی خود"رفع انسداد" کند چون"خیلی ها سرگردان مانده اند." headtopics.com

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

ماشالله! آفرین به ویراستار تون! خطای املایی و انشایی نداره این مطلب. در ایران اگر یک تلویزیون ماهواره ای برای اعتراض فراخوان بدهد، تمام کشور حکومت نظامی میشود و همه جا را می بندند. ولی وقتی به کرونا میرسد هیچ کس کاری نمیکند. حتی دارند از این وضعیت مردم استفاده میکنند که شاید تحریم برداشته شود. واقعا ظریف و روحانی در بچگی معلوم نیست که ....

کل مرزهای اتحادیه اروپا به مدت ۳۰ روز بسته می‌شودکل مرزهای اتحادیه اروپا به مدت ۳۰ روز بسته می‌شود جزئیات بیشتر و بروزرسانی خبر🔽 انتخابات فرانسه مهد دموکراسی فقط با مشارک ۱۸ درصد مردم به پایان رسید.

پیشنهاد بسته شدن مرزهای اتحادیه اروپا فردا بررسی می‌شود | DW | 16.03.2020اتحادیه اروپا قصد دارد برای جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا، از ورود مسافران ۲۷ کشور عضو این اتحادیه جلوگیری کند. قرار است اعضای این اتحادیه، فردا، سه‌شنبه ۱۷ مارس، در یک کنفرانس تلفنی، تبادل نظر کنند.

به دلیل شیوع کرونا؛ تمامی مرزهای اتحادیه اروپا به مدت یک ماه بسته می‌شود‌ پس از شیوع ویروس کرونا در برخی کشورهای اروپایی «اورزولا فن در لاین» رئيس کمیسیون اتحادیه اروپا روز کرونا از عربستان شروع شده چون همه وهابیها یک کرونا بمب متحرک هستند ،عربستانیها رو بگیرید بمب به خودشون بستند . 🤣😂😂😂🤣🤣😂🤣🤣 اقا چرا هر خبری رو دوبار توییت میکنین؟!واقعا چرا؟!کدوم کسخلی پشت اکانته؟

ویروس‌کرونا در اروپا؛ مرزهای کدام کشورهای حوزه شنگن بسته نیست؟کمیسیون اروپا با آن که روز دوشنبه پیشنهاد داده بود مرزهای خارجی برای مدت ۳۰ روز بسته شوند، هنوز به صورت رسمی و قطعی تصمیمی را در این زمینه اتخاذ و اعلام نکرده است.

در پی شیوع کرونا: جام ملت‌های اروپا 12 ماه به تعویق افتاداتحادیه فوتبال اروپا با برگزاری یک ویدیوکنفرانس، در حضور 55 کشور طرف درگیر، اعلام کرد که رقابت‌های

کرونا در اروپا؛ آلمان مرزهایش را بست، نخست‌وزیر ایتالیا هشدار داددر پی شیوع کرونا در اروپا، آلمان یکی از آخرین کشورهای اروپایی است که مرزهایش را بست. فقط کالاهای ضروری و افرادی که برای کار سفر می‌کنند حق عبور از مرز را دارند. نخست وزیر ایتالیا هم هشدار داد که ایتالیا بدترین هفته را در پیشرو خواهد داشت.