کرونا؛ اتحادیه اروپا تصمیم به بستن مرزهای بیرونی شنگن گرفت

18/03/2020 01:17:00 ق.ظ

کرونا؛ اتحادیه اروپا تصمیم به بستن مرزهای بیرونی شنگن گرفت

کرونا؛ اتحادیه اروپا تصمیم به بستن مرزهای بیرونی شنگن گرفت

اتحادیه اروپا در اقدامی بی سابقه در خلال بحران ویروس کرونا مسافرانی که از خارج از این بلوک می آیند را برای ۳۰ روز از ورود منع خواهد کرد. انتظار می رود این اقدام در مورد ۲۶ عضو اتحادیه اروپا به علاوه ایسلند، لیختن‌اشتاین، نروژ و سوئیس اجرا شود. شهروندان بریتانیا معاف خواهند بود.

تدابیر اتحادیه اروپا چیست؟برنامه منع سفر شامل کلیه کسانی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند می شود، اما شامل کسانی که اقامت طولانی دارند، اعضای خانواده شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، دیپلمات ها، و کارمندان بخش بهداشت نخواهد شد.سفر آزادانه از اصول پرطرفدار منطقه شنگن اروپاست. اما در روزهای اخیر بسیاری از این کشورها اقدام به بستن یک جانبه مرزها به طور نسبی یا کامل کرده اند تا از شیوع انتشار ویروس بکاهند.

به همین دلیل و با توصیه امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، کمیسیون اروپا پیشنهاد اقدامی یکپارچه تر و محدود کردن ورود به اتحادیه را داد.این تصمیم عصر سه شنبه در جریان اجلاس ویدئویی رهبران اتحادیه اروپا گرفته شد و اکنون باید از سوی کشورهای عضو اعمال شود.اوزولا فن در لاین رئیس کمیسیون اتحادیه اروا در کنفرانسی خبری گفت:"آنها گفتند فورا چنین خواهند کرد که خوب است چون حالا یک رویکرد یکپارچه و متحد پیرامون مرزهای بیرونی خود داریم."

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ماشالله! آفرین به ویراستار تون! خطای املایی و انشایی نداره این مطلب. در ایران اگر یک تلویزیون ماهواره ای برای اعتراض فراخوان بدهد، تمام کشور حکومت نظامی میشود و همه جا را می بندند. ولی وقتی به کرونا میرسد هیچ کس کاری نمیکند. حتی دارند از این وضعیت مردم استفاده میکنند که شاید تحریم برداشته شود. واقعا ظریف و روحانی در بچگی معلوم نیست که ....

کل مرزهای اتحادیه اروپا به مدت ۳۰ روز بسته می‌شودکل مرزهای اتحادیه اروپا به مدت ۳۰ روز بسته می‌شود جزئیات بیشتر و بروزرسانی خبر🔽 انتخابات فرانسه مهد دموکراسی فقط با مشارک ۱۸ درصد مردم به پایان رسید.

پیشنهاد بسته شدن مرزهای اتحادیه اروپا فردا بررسی می‌شود | DW | 16.03.2020اتحادیه اروپا قصد دارد برای جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا، از ورود مسافران ۲۷ کشور عضو این اتحادیه جلوگیری کند. قرار است اعضای این اتحادیه، فردا، سه‌شنبه ۱۷ مارس، در یک کنفرانس تلفنی، تبادل نظر کنند.

به دلیل شیوع کرونا؛ تمامی مرزهای اتحادیه اروپا به مدت یک ماه بسته می‌شود‌ پس از شیوع ویروس کرونا در برخی کشورهای اروپایی «اورزولا فن در لاین» رئيس کمیسیون اتحادیه اروپا روز کرونا از عربستان شروع شده چون همه وهابیها یک کرونا بمب متحرک هستند ،عربستانیها رو بگیرید بمب به خودشون بستند . 🤣😂😂😂🤣🤣😂🤣🤣 اقا چرا هر خبری رو دوبار توییت میکنین؟!واقعا چرا؟!کدوم کسخلی پشت اکانته؟

ویروس‌کرونا در اروپا؛ مرزهای کدام کشورهای حوزه شنگن بسته نیست؟کمیسیون اروپا با آن که روز دوشنبه پیشنهاد داده بود مرزهای خارجی برای مدت ۳۰ روز بسته شوند، هنوز به صورت رسمی و قطعی تصمیمی را در این زمینه اتخاذ و اعلام نکرده است.

در پی شیوع کرونا: جام ملت‌های اروپا 12 ماه به تعویق افتاداتحادیه فوتبال اروپا با برگزاری یک ویدیوکنفرانس، در حضور 55 کشور طرف درگیر، اعلام کرد که رقابت‌های

کرونا در اروپا؛ آلمان مرزهایش را بست، نخست‌وزیر ایتالیا هشدار داددر پی شیوع کرونا در اروپا، آلمان یکی از آخرین کشورهای اروپایی است که مرزهایش را بست. فقط کالاهای ضروری و افرادی که برای کار سفر می‌کنند حق عبور از مرز را دارند. نخست وزیر ایتالیا هم هشدار داد که ایتالیا بدترین هفته را در پیشرو خواهد داشت.

فروشگاه های برلین تحت تاثیر قرار گرفته تدابیر اتحادیه اروپا چیست؟ برنامه منع سفر شامل کلیه کسانی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند می شود، اما شامل کسانی که اقامت طولانی دارند، اعضای خانواده شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، دیپلمات ها، و کارمندان بخش بهداشت نخواهد شد.Aa رئيس کمیسیون اتحادیه اروپا با شیوع ویروس کرونا، به کشورهای عضو این اتحادیه پیشنهاد کرد تا دست‌کم به مدت یکماه هرگونه سفر اتباع غیراروپایی از خارج را به درون خاک این اتحادیه ممنوع کنند.کشورهای عضو اتحادیه اروپا قصد دارند به منظور جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا، گام مهمی ‌بردارند و جلوی ورود مسافران از ۲۷ کشور عضو را بگیرند.پس از شیوع ویروس کرونا در برخی کشورهای اروپایی «اورزولا فن در لاین» رئيس کمیسیون اتحادیه اروپا روز دوشنبه 16 مارس 2020، به کشورهای عضو این اتحادیه پیشنهاد کرد تا دست‌کم به مدت 30 هرگونه سفر اتباع غیراروپایی از خارج را به درون خاک این اتحادیه ممنوع کنند.

سفر آزادانه از اصول پرطرفدار منطقه شنگن اروپاست. اما در روزهای اخیر بسیاری از این کشورها اقدام به بستن یک جانبه مرزها به طور نسبی یا کامل کرده اند تا از شیوع انتشار ویروس بکاهند. من به سران کشورهای عضو پیشنهاد می‌کنم تا سفر غیرضروری از خارج را موقتا ممنوع کنند. به همین دلیل و با توصیه امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، کمیسیون اروپا پیشنهاد اقدامی یکپارچه تر و محدود کردن ورود به اتحادیه را داد. در روزهای اخیر و به دنبال افزایش همه‌گیری ویروس کرونا در ایتالیا که تاکنون بیش از یک هزار نفر از مردم این کشور را به کام مرگ فرستاده است، دستکم هشت کشور عضو اتحادیه اروپا اقدامات پیشگیرانه‌ای را انجام داده‌اند. این تصمیم عصر سه شنبه در جریان اجلاس ویدئویی رهبران اتحادیه اروپا گرفته شد و اکنون باید از سوی کشورهای عضو اعمال شود.» خانم فن در لاین در ادامه اعلام کرد که کسانی که در اروپا اقامت دراز مدت دارند،‌ نزدیکانِ نسبیِ شهروندان اروپایی، دیپلمات‌ها،‌ پزشکان و محققان کنترل بحرانِ پزشکی می‌توانند از این محدودیت معاف شوند. اوزولا فن در لاین رئیس کمیسیون اتحادیه اروا در کنفرانسی خبری گفت:"آنها گفتند فورا چنین خواهند کرد که خوب است چون حالا یک رویکرد یکپارچه و متحد پیرامون مرزهای بیرونی خود داریم. با شیوع وسیع ویروس کرونا، کشورهای اروپایی از پرتغال در غرب این قاره گرفته تا آلمان در میانه و مجارستان در شرق، اقداماتی را برای کنترل سفت و سخت‌ترِ مرزهای خود در پیش گرفته‌اند.

" از بریتانیا و جمهوری ایرلند - که بخشی از اتحادیه اروپاست اما عضو شنگن نیست - دعوت خواهد شد به آن ملحق شوند. کنترل مرزها علیه شیوع کرونا باید محتاطانه باشد کمیسیون اتحادیهٔ اروپا همچنین به کشورهای عضو این اتحادیه هشدار داد که در مبارزه با شیوع ویروس تازهٔ کرونا، بستن مرزها و کنترل محصولات خوراکی و بهداشتی نباید به این محصولات آسیب بزند. این تصمیمات در حوزه شنگن یکی از پایه‌های تردد آزاد در اروپا را بعد از ۳۵ سال، با چالش مواجه می‌کند. خانم فن در لاین همچنین گفت ضروری است که اتحادیه اروپا از وضعیت موجود در داخل مرزهای درونی خود"رفع انسداد" کند چون"خیلی ها سرگردان مانده اند." او پیشتر گفت که"ساکنان بلند مدت اتحادیه اروپا، اعضای خانواده افراد با تابعیت اتحادیه اروپا، دیپلمات ها از این ممنوعیت مستثنی هستند و به همراه آنان فعالان بخش بهداشت و درمان و کسانی که مایحتاج ضروری را جا به جا می کنند نیز مشمول این قانون جدید نمی شوند".» این بیانیه در ادامه از تمامی ۲۷ عضو این اتحادیه می‌خواهد تا‌ «کنترل مرزی افراد و کالاها باید با رعایت اصل همبستگی میان کشورهای عضو» صورت گیرد. . مرکل همچنین شامگاه دوشنبه ۲۶ اسفند (۱۶ مارس) در یک کنفرانس مطبوعاتی، نتایج گفت‌وگوهای خود را با روسای دولت‌های ایالتی آلمان، نمایندگان احزاب این کشور در پارلمان و سران"گروه ۷" در اختیار رسانه‌ها گذاشت.