کرونا در ایران؛ رکورد جدید واکسیناسیون و روند کاهشی ابتلا | DW | 12.09.2021

21/06/1400 08:11:00 ب.ظ

ساده‌ترین توضیح شتاب گرفتن روند واکسیناسیون عمومی در ایران افزایش شدید واردات واکسن به کشور است. تا میانه مرداد واکسن‌های وارداتی حدود ۱۰ میلیون دوز بیشتر نبود که اکنون به نزدیک ۵۰ میلیون دوز می‌رسد.

بر پایه آمار رسمی طی یک روز بیش از یک میلیون و ۱۲۰ هزار دوز واکسن در ایران تزریق شده که در هفت ماه گذشته بی‌سابقه است. در همین حال موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا هم با نوسان‌های اندکی روند کاهشی محسوسی دارد. رکورد قبلی واکسیناسیون مربوط به شبانه‌روز منتهی به ۱۷ شهریور بود که طی آن یک میلیون و ۱۱۲ هزار و ۴۴۰ دوز واکسن در ایران تزریق شد.

مطابق آمار وزارت بهداشت تا کنون اندکی بیش از ۳۵ میلیون و ۴۷ هزار دوز واکسن در ایران تزریق شده که حدود نیمی از آن فقط مربوط به یک ماه اخیر است.

از شدت شیوع کرونا در موج پنجم پاندمی در ایران تا حدودی کاسته شده و این روند در تغییر رنگ‌بندی کرونایی شهرها هم آشکار است؛ یک ماه پیش ۳۵۶ شهر ایران در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشت و تعداد این شهرها از روز گذشته به ۱۶۸ شهر کاهش یافته است.

در پی افزایش انتقادها و نارضایتی‌ها از تعلل مسئولان در تامین واردات واکسن و اوج گرفتن موج پنجم پاندمی، علی خامنه‌ای که ظاهرا متوجه پیامد فاجعه‌بار فرمان خود شده بود، بیستم مرداد در پیامی که از تلویزیون پخش شد کرونا را"مسئله اول" کشور خواند و تاکید کرد واکسن مورد نیاز مردم باید"به هر شکل ممکن" تهیه شود. headtopics.com

خاک بر سر خامنه ای که واردات واکسن را اینقدر کشش داد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیهطی یک روز گذشته 35 هزار و 83 بیمار کرونایی در ترکیه بهبود یافته و 780 هزار و 742 نیز دوز واکسن کرونا تزریق شد. - خبرگزاری آناتولی

درخواست شورای انتقالی جنوب یمن از سازمان ملل برای حضور در روند صلحشورای انتقالی جنوب یمن از سازمان ملل متحد درخواست کرد که به تمامی مراحل روند صلح سیاسی این کشور دعوتشان کنند. - خبرگزاری آناتولی

شمار مبتلایان به کرونا در آفریقا از 8 میلیون و 93 هزار نفر فراتر رفتشمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا به 8 میلیون و 93 هزار و 715 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

شهروند آمریکایی همزمان با افتتاح تعمیرگاهش یک میلیون دلار در بخت‌آزمایی برنده شداین شهروند خوش شانس پذیرفته است که به صورت مالیات در رفته مبلغ ۸۸۰ هزار دلار دریافت کند.

زنان نقاب‌پوش و برقع‌پوش در حمایت از طالبان در یکی از دانشگاه‌های کابل گردهم آمدندزنان حاضر در گردهمایی روز شنبه در دانشگاه «شهید ربانی» که تعداد آنها حدود ۳۰۰ نفر گزارش شده است پرچم‌های سفید طالبان را در دست داشتند. زنان مسلمان عقب مانده و فرودست حقیقتی است که نمیتوان انکار کرد! چه در افغانستان و چه در ایران فرهنگ اسلامی با قدمت 1400 سال بخشی از زنان جامعه در هر 2 کشور هم خواستار حقوق خود، برابری کامل و ... هستند! اما اینها اقلیتی بیش نیستند! اگر اینها اکثریت بودند که ج.ا ماندگار نبود! به زبانی دیگر،ماندگاری ج.ا نه تنها ناشی از سرکوب و ... ،بلکه نیروی اجتماعی قدرتمند در جامعه از جنس همین ها و تناقضی جدی وجود ندارد! هر وقت لازم بوده پشت این حکومت و شریک در کل جنایت یا ساکت و خنثی! اینها هیچگاه به جنایاتی که علیه کردها شده و میشود اعتراضی نداشته و نخواهند داشت! افغانستان طالبان_تروریست پنجشیر قهرمان -آیا نظامی که ازاین نوع کارهای مسخره میکند ( تازه از پرچم ملی افغانستان که همه قومیت ها زیر آن متحد میشوندنیز خبری نیست ) ، ازحمایت آمریکا برخوردار است ویا خامنئي نفع وسود میبرد؟

نرگس محمدی: در تظاهرات علیه طالبان در تهران به زنان تعرض شد | DW | 11.09.2021نرگس محمدی، فعال مدنی می‌گوید در تظاهرات حمایت از مردم افغانستان مقابل سفارت پاکستان در تهران به عده‌ای تعرض شد. او روایت می‌کند در این تظاهرات ماموران نیروی انتظامی 'جلاوار و تجاوزگرانه' به زنی تعرض جنسی کرده‌اند. NoToTaliban انتر 🍆 خودی ایران طالب است ضرور نیست تظاهرات کنید.