کرونا در ارگ و افغانستان؛ شمار مبتلایان از یک هزار نفر گذشت

20/04/2020 09:03:00 ق.ظ

ابتلای ۲۰ کارمند ارگ کابل به کرونا؛ شمار مبتلایان افغانستان از یک هزار نفر گذشت

افغانستان, کابل

ابتلای ۲۰ کارمند ارگ کابل به کرونا؛ شمار مبتلایان افغانستان از یک هزار نفر گذشت

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری با تایید این خبر افزوده است که اشرف‌غنی، رییس جمهوری و معاون‌های وی به این ویروس آلوده نیستند.

همزمان رسانه‌های افغانستان امروز دوشنبه از ابتلای یک شهروند دیگر در ننگرهار، ۴ نفر در لغمان و ۴ نفر در ولایت کنر خبر می‌دهند. بدین ترتیب شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان از مرز یک هزار نفر می‌گذرد، رقمی که در مقایسه با کشورهای بحران‌زده، نگران کننده به نظر نمی رسد.

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شمار شهروندان آلوده به ویروس کرونا را تا پایان روز یکشنبه ۹۹۶ نفر و شمار قربانیا را ۳۳ نفر اعلام کرده بود. سه ولایت هرات، کابل و قندهار در مقایسه به ولایت های دیگر افغانستان بیشترین شمار مبتلایان را دارند.ویروس کرونا تا به امروز دوشنبه بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ میلیون نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده و جان بیش از ۱۶۵ هزار نفر را گرفته است. بیش از ۶۲۵ هزار نفر نیز از چنگال این ویروس رهایی یافته‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

کرونا در افغانستان؛ ابتلای ۲۰ کارمند ریاست جمهوری تایید شدصدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان تایید کرده که حدود ۲۰ نفر از کارمندان ارگ ریاست جمهوری افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. آقای صدیقی به بی‌بی‌سی گفت که نتیجه آزمایش این کارمندان، ابتلای آنها به ویروس کرونا را تایید می‌کند. آقای صدیقی به بی بی سی فارسی گفت اشرف غنی، رئیس جمهوری و معاونان او خوب هستند.

با وجود خطر شیوع کرونا، رئیس جمهوری پاکستان محدودیت‌ها برای نماز جماعت در مساجد را لغو کرد🔺با وجود خطر شیوع کرونا، رئیس جمهوری پاکستان محدودیت‌ها برای نماز جماعت در مساجد را لغو کرد ⚡️با نزدیک شدن ماه رمضان، پاکستان محدودیت ها برای برگزاری نماز جماعت در مساجد را برداشت اما شرایط جدیدی را برای جلوگیری از گسترش ویروس_کرونا اعلام کرد. امثال همین امت کج فهم و تهی مغزند که کل کره زمین داره به فا.....ک میره

پرزیدنت ترامپ: بعد از ریاست جمهوری من، ایران کشور متفاوتی شده استپرزیدنت ترامپ: بعد از ریاست جمهوری من، ایران کشور متفاوتی شده است پرزیدنت ترامپ در کنفرانس خبری کاخ سفید به ایران اشاره کرد وضمن زیر سوال بردن آمارهای جمهوری اسلامی درباره کرونا عنوان کرد که با سیاستهای دولت فعلی آمریکا، رژیم_ایران به شدت تضعیف شده است وی-او-ای فارسی...! قشنگ معلومه گرخیدی. حالا ترامپ یه حرفی زد....شما نگران نشو عزیز جان عمو ترامپ ساقیت کیه😁 خیلی ام متفاوت شده البته مجموعه ی دولت و حاکمان جور تغییری نکرده ها فقط مردم فقیر تر شدن و نا امیدتر انگاری شما هم دستتون با حاکمان جور تو یک کاسه اس

ترامپ: اگر ایران بخواهد، آماده کمک به این کشور هستیم

شمار مبتلایان کرونا در جهان از مرز 2.4 میلیون نفر گذشت

شمار قربانیان کرونا در جهان به 160 هزار و 784 نفر رسیدتعداد قربانیان کووید-19 در سراسر جهان به 160 هزار و 784 نفر و شمار مبتلایان نیز به 2 میلیون و 232 هزار و 456 تن رسید. - خبرگزاری آناتولی

اشرف غنی روز یکشنبه ۱۹ آوریل (۳۱ حمل/فروردین)‌ در جلسات کمیته اقتصادی به همراه امرالله صالح معاون اول و یوسف غضنفر نماینده ویژه رئیس جمهوری در امور توسعه اقتصادی حاضر بوده است.Image caption بیشتر از نهصد بیمار مبتلا به ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده اند صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان تایید کرده که حدود ۲۰ نفر از کارمندان ارگ ریاست جمهوری افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.اشتراک مشاهده نظرات چاپ با نزدیک شدن ماه رمضان، پاکستان محدودیت ها برای برگزاری نماز جماعت در مساجد را برداشت اما شرایط ایمنی جدیدی را برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا اعلام کرد.طقه تضعیف شده است.

همزمان رسانه‌های افغانستان امروز دوشنبه از ابتلای یک شهروند دیگر در ننگرهار، ۴ نفر در لغمان و ۴ نفر در ولایت کنر خبر می‌دهند. بدین ترتیب شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان از مرز یک هزار نفر می‌گذرد، رقمی که در مقایسه با کشورهای بحران‌زده، نگران کننده به نظر نمی رسد. پیش از این روزنامه نیویورک تایمز از ابتلای چهل نفر از کارکنان ارگ ریاست جمهوری به ویروس کرونا خبر داده بود. وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شمار شهروندان آلوده به ویروس کرونا را تا پایان روز یکشنبه ۹۹۶ نفر و شمار قربانیا را ۳۳ نفر اعلام کرده بود. این کشور جنوب آسیا، دومین کشور پر جمعیت اسلامی در جهان است و ماه گذشته میلادی اجازه داده بودکه بین سه تا پنج نفر در مساجد برای برگزاری نماز حاضر شوند. سه ولایت هرات، کابل و قندهار در مقایسه به ولایت های دیگر افغانستان بیشترین شمار مبتلایان را دارند. آقای صدیقی گفت ارگ ریاست جمهوری صدها کارمند و ده‌ها دفتر دارد و بررسی‌های صحی همچنان ادامه دارد. ویروس کرونا تا به امروز دوشنبه بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ میلیون نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده و جان بیش از ۱۶۵ هزار نفر را گرفته است. رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین بار دیگر جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا را متهم کرد که با نقض «قانون لوگن» به جمهوری اسلامی کمک می‌کند.

بیش از ۶۲۵ هزار نفر نیز از چنگال این ویروس رهایی یافته‌اند. بر این اساس، علاوه بر آقای غنی، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری، محمد یوسف غضنفر نماینده خاص رئیس جمهور در امور توسعه اقتصادی و تجارتی و کاهش فقر و نمایندگان وزارت ها و ادارات مختلف حضور داشتند. هم‌رسانی این مطلب: .