کرونا, حریرچی, محسن هاشمی, نادر توکلی, پیک پنجم

کرونا, حریرچی

کرونا در ایران؛ 'پیک پنجم از تمام پیک‌ها بدتر بوده است' | DW | 27.07.2021

شمار بستری‌های کرونایی تنها در تهران به ۱۰ هزار نفر رسیده است. شمار مبتلایان هر روز از روز پیش از آن فزونی می‌گیرد. حدود ۳۵ هزار مورد جدید ابتلا طی ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است. از برپایی بیمارستان‌های صحرایی سخن می‌رود.

27/07/2021 04:37:00 ب.ظ

شمار بستری‌های کرونا یی تنها در تهران به ۱۰ هزار نفر رسیده است. شمار مبتلایان هر روز از روز پیش از آن فزونی می‌گیرد. حدود ۳۵ هزار مورد جدید ابتلا طی ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است. از برپایی بیمارستان‌های صحرایی سخن می‌رود.

شمار بستری‌های کرونا یی تنها در تهران به ۱۰ هزار نفر رسیده است. شمار مبتلایان هر روز از روز پیش از آن فزونی می‌گیرد. حدود ۳۵ هزار مورد جدید ابتلا طی ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است. از برپایی بیمارستان‌های صحرایی سخن می‌رود.

نادر توکلی، معاون ستاد مقابله با کرونای استان تهران از وضعیت وخیم بیمارستان‌های این استان خبر داده است. توکلی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفته است که در پیک فعلی شیوع کرونا تعداد بستری‌های کرونایی در تهران به ۱۰ هزار نفر رسیده است.او می‌گوید پیک پنجم از تمام پیک‌ها بدتر بوده است. توکلی گفته است: «در پیک‌های قبلی در بیشترین حالت ابتلا، ۹۰۰۰ بیمار بستری کردیم، اما در پیک فعلی به ۱۰ هزار بستری رسیدیم.»

راه دشوار آلمان برای رسیدن به دموکراسی | DW | 16.09.2021 عکس روز: درخشش دوباره تاج محل | همه مطالب مدیا سنتر | DW | 17.09.2021 وزیر خارجه هلند به‌دلیل نحوه مدیریت خروج از افغانستان مجبور به استعفاء شد

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدمعاون ستاد کرونای استان تهران گفته"از این به بعد دیگر محدودیت‌مان شدید است" و پیشنهاد داده برای جبران کمبود تخت‌های کرونایی بیمارستان‌ها از امکانات تامین اجتماعی و نیروهای مسلح بهره گرفته شود.اما استفاده از ظرفیت تامین اجتماعی و نیروهای مسلح نیز نمی‌تواند در صورت افزایش شمار مبتلایان و نیاز به تخت برای بستری بیماران بدحال کمک بزرگی به حساب آید.

معاون ستاد مقابله با کرونای استان تهران می‌گوید استفاده از امکانات آن دو نهاد نیز می‌تواند ۵۰۰ تا ۶۰۰ تخت در اختیار شبکه درمان این استان قرار دهد.۳۵ هزار مورد جدید ابتلا در ۲۴ ساعتافزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا موضوع برپایی بیمارستان‌های صحرایی را نیز به میان کشیده است. گرچه نادر توکلی گفته است"فعلا داریم مدیریت می‌کنیم تا این وضعیت جمع‌وجور شود" اما برخی از مسئولان استفاده از بیمارستان‌های صحرایی را الزامی اعلام کرده‌اند. headtopics.com

خود توکلی نیز گفته است: «اگر کمک و استفاده از ظرفیت تامین اجتماعی و نیروهای مسلح پاسخگو نباشد، به سمت برپایی بیمارستان‌های صحرایی می‌رویم.»وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۳۵ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا مشاهده و ثبت شده است. بدین ترتیب تعداد موارد جدید ابتلا به کرونا در ایران در قیاس با روز پیش از آن حدود چهار هزار نفر افزایش داشته است.

همین نهاد اعلام کرده است که تنها در روز گذشته ۳۵۷ نفر دیگر در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. به این ترتیب، تعداد قربانیان کرونا در ایران طبق آمار رسمی به حدود ۹۰ هزار نفر رسیده است.محسن هاشمی، رئيس شورای اسلامی شهر تهران در همین رابطه اعلام کرده است که تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۰ نفر در این شهر به علت ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس شورای شهر تهران همچنین از تعطیلی شش روزه تهران انتقاد کرده و گفته است: «به نظر می‌رسد که تعطیلات ۶ روزه در پایتخت نه تنها اثر بخش نبوده، بلکه اثر منفی نیز داشته است.» هاشمی خواستار تشکیل جلسه ویژه ستاد مقابله با کرونا در این شهر شده است.

روند لاک‌پشتی واکسیناسیوناوضاع ایران از منظر شیوع کرونا بحرانی و وخیم است. شمار شهرهای این کشور که در وضعیت قرمز قرار دارند از مجموع تعداد شهرهایی که در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند، بیشتر شده است.بر اساس آمار وزارت بهداشت در حال حاضر ۲۳۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۷ شهر در وضعیت نارنجی، ۹۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند. headtopics.com

سازمان بهداشت جهانی روند تائید واکسن اسپوتنیک‌ را متوقف کرد | DW | 16.09.2021 تاثیرات منفی و مخرب اینستاگرام بر سلامت روحی دختران | DW | 16.09.2021 تصویب طرح ۵۰۰ میلیون دلاری پشتیبانی نظامی آمریکا از ریاض | DW | 17.09.2021

این در حالی است که عکس‌هایی که در رسانه‌های ایران و از جمله در گالری عکس خبرگزاری ایسنا منتشر شده، حکایت از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم دارد. در گالری عکس ایسنا تردد مردم در اصفهان بدون توجه به الزام استفاده از ماسک و رعایت فاصله مشاهده می‌شود.

این در حالی است که روند واکسیناسیون نیز همچنان به کندی پیش‌می‌رود. ادعای اخیر حسن روحانی مبنی بر واکسیناسیون ۱۰ میلیون نفر طی دو هفته نیز با واقعیت فاصله زیادی داشته است.بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی تا کنون کمتر از دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدکارشناسان بین‌المللی بر این باورند که کسانی که دو دوز واکسن کرونا را دریافت نکرده باشند، در برابر این ویروس ایمن نیستند.در چنین شرایطی، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت مدعی شده است که در"برخی از استان‌ها ۲۰ تا ۴۰ درصد از افراد فراخوانده شده، واکسن کرونا را تزریق نکرده‌اند".

گرچه حریرچی نام این استان‌ها را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است، اما در صورت صحت داشتن این آمار می‌توان گفت بخش‌هایی از مردم به واکسن‌های تولید داخلی این کشور اعتماد ندارند.از این رو، حریرچی به مردم اطمینان خاطر می‌دهد که"هیچ تفاوتی" در ایمنی واکسن‌ها وجود ندارد و عارضه"قابل توجهی" در خصوص این واکسن‌ها گزارش نشده است. headtopics.com

کرونا در ایران؛ موج پنجم و هرج‌ومرج واکسیناسیون به روایت تصویرموج پنجمگونه دلتای ویروس کرونا شهرهای ایران را وارد موج پنجم کرده است. در حال حاضر ۹۲ شهر در وضعیت قرمز، ۱۸۳ شهر در وضعیت نارنجی و ۱۷۳ شهر در وضعیت زرد قرار گرفته‌اند. طبق آمار رسمی بیش از ۳ میلیون و ۲۷۰ هزار نفر در ایران به کرونا مبتلا شده‌اند و ۸۴ هزار و ۹۴۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

کرونا در ایران؛ موج پنجم و هرج‌ومرج واکسیناسیون به روایت تصویرباز هم اعمال محدودیتستاد ملی مقابله با کرونا از روز شنبه ۱۲ تیر ساعات رفت و آمد در شهرهای قرمز را محدود کرد و فعالیت مراکز فرهنگی، ورزشی و سه گروه از مشاغل را برای دو هفته غیرمجاز خواند. در همین مدت ۷۰درصد کارکنان ادارات باید دورکاری کنند. این سقف دورکاری برای مشاغل ضروری ۵۰ درصد خواهد بود.

صلیب سرخ: جهان در بحران انسانی بی‌سابقه‌ای قرار دارد | DW | 16.09.2021 گسترش حضور نظامی اسرائیل در دریای سرخ با هدف مقابله با ایران | DW | 16.09.2021 پارلمان اروپا خواستار اعطای ویزای ویژه به زنان پناهجوی افغان شد

کرونا در ایران؛ موج پنجم و هرج‌ومرج واکسیناسیون به روایت تصویر"قدرت سرایت ۹۷ درصد"مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در ایران گفت: «با توجه به آغاز پیک پنجم کرونا وضعیت شیوع بیماری در کشور فاجعه است». او افزود: «دلتای هندی قدرت وحشیانه‌ای دارد و نمی‌توان ویروس را کشت کرد به همین دلیل هنوز نتوانسته‌ایم آزمایشاتی روی آن انجام دهیم.» خانم محرز میزان سرایت ویروس دلتای هندی را ۹۷ درصد اعلام کرد.

کرونا در ایران؛ موج پنجم و هرج‌ومرج واکسیناسیون به روایت تصویرکندی واکسیناسیونواکسیناسیون کرونا در ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای همسایه چون ترکیه به کندی پیش می‌رود. تا روز یکشنبه ۱۳ تیر (سوم ژوئیه) حدود یک میلیون و ۹۸۹ هزار نفر در ایران دوزهای اول و دوم و ۴ میلیون و ۴۶۴ هزار نفر دوز اول را دریافت کردند. در ترکیه اما ۳۵ میلیون و ۶۸۵ هزار نفر دوز اول و ۱۵ میلیون و ۵۳۱ هزار نفر نیز دوز دوم را دریافت کرده‌اند.

کرونا در ایران؛ موج پنجم و هرج‌ومرج واکسیناسیون به روایت تصویر"واکسن خارجی هم ایرادی ندارد"یکی از دلایل اصلی کندی واکسیناسیون در ایران ممنوعیت ورود واکسن‌های معتبر جهان به ایران است. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی قبلا در اوج شیوع پاندمی کرونا استفاده از واکسن‌های آمریکایی و بریتانیایی را ممنوع کرده بود. بعدتر اعلام شد که استفاده از واکسن آسترازنکا، در صورتی که ساخت کشوری غیر از بریتانیا باشد، مجاز است. خامنه‌ای اما اخیرا پس از دریافت واکسن گفت که"واکسن خارجی هم ایرادی ندارد".

کرونا در ایران؛ موج پنجم و هرج‌ومرج واکسیناسیون به روایت تصویرنمایش واکسن‌سازی: واکسن کووبرکتدر ماه‌های گذشته بصورت مرتب با حضور سعید نمکی، وزیر بهداشت و دیگر مقامات ریز و درشت از انواع و اقسام واکسن‌های ساخت ایران رونمایی شد. این واکسن در شرکت"شفا فارمد" وابسته به گروه دارویی برکت"ستاد اجرایی فرمان امام"، که تحت کنترل رهبر جمهوری اسلامی است، تولید شده است. این واکسن در حالی مجوز گرفت که هنوز نتایج آزمایش‌های بالینی [آزمایش روی انسان] آن منتشر نشده بود.

کرونا در ایران؛ موج پنجم و هرج‌ومرج واکسیناسیون به روایت تصویربرکت"کوو برکت" و"پفیوزان تاریخ"بر اساس اسناد منتشره شرکت"شفا فارمد"، زیرمجموعه‌ گروه دارویی برکت برای هر دوز ۲۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند که با نرخ فعلی ارز بیش از هشت دلار می‌شود در حالی که قیمت بعضی از واکسن‌های خارجی کمتر است. کیانوش جهانپور، مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت در مورد منتقدان قیمت واکسن از واژه"پفیوزان تاریخ" استفاده کرده است.

کرونا در ایران؛ موج پنجم و هرج‌ومرج واکسیناسیون به روایت تصویرنمایش واکسن‌سازی: واکسن نوراواکسن ضد کرونای"نورا" ساخت دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور وزیر بهداشت و فرمانده کل سپاه رونمایی شد.کرونا در ایران؛ موج پنجم و هرج‌ومرج واکسیناسیون به روایت تصویر

نمایش واکسن‌سازی: واکسن کووپارسواکسن کرونای رازی کووپارس، توسط مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی ساخته می‌شود. مراسم رونمایی از کارآزمایی بالینی این واکسن با حضور وزیر بهداشت، وزیر جهاد کشاورزی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و جمعی از اعضای علمی مؤسسه سرم و واکسن‌‌سازی در وزارت بهداشت برگزار شد.

کرونا در ایران؛ موج پنجم و هرج‌ومرج واکسیناسیون به روایت تصویرنمایش واکسن‌سازیواکسن دیگری که از آن رونمایی شد، فخراواک"فخری‌زاده" محصول شرکت"میلاد دارو نور" بود. این شرکت زیرمجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح است. از واکسن"سوبرانا" که گفته شد تولید مشترک انستیتو پاستور با کشور کوبا است نیز در هفته‌های اخیر رونمایی شد. از دیگر واکسن‌ها، واکسن سیناژن بود که گفته شد به طور مشترک با کشور استرالیا تولید خواهد شد.

کرونا در ایران؛ موج پنجم و هرج‌ومرج واکسیناسیون به روایت تصویرنمایش واکسن‌سازی: واکسن اسپوتنیک ایرانیشنبه، ۵ تیر ۱۴۰۰، واکسن کرونای اسپوتنیک وی تولید مشترک ایران و روسیه، با حضور وزیر بهداشت در شرکت اکتوور شهرک صنعتی بهارستان البرز رونمایی شد.کرونا در ایران؛ موج پنجم و هرج‌ومرج واکسیناسیون به روایت تصویر

چهار واکسنی که در ایران تزریق می‌شوندعملا چهار نوع واکسن کووید-۱۹ آسترازنکا، اسپوتنیک وی، بهارات و واکسن چینی سینوفارم به کشور وارد شده‌اند تا بر اساس اولویت‌های تعیین شده در سند ملی واکسیناسیون به افراد دارای اولویت تزریق ‌شوند و هیچ خبری از واکسن‌های رونمایی شده نیست.

کرونا در ایران؛ موج پنجم و هرج‌ومرج واکسیناسیون به روایت تصویرهرج و مرج در واکسیناسیونتصاویر منتشر شده نشان می‌دهد افراد مسن در مقابل مراکز واکسیناسیون جمع شده‌اند و ساعت‌ها منتظر مانده‌اند و حتی در بعضی مراکز سالمندان از شب قبل صف کشیده‌اند. شمار زیادی دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند اما در موعد مقرر که سه ماه است نتوانسته‌اند دوز دوم را تزریق کنند.

کرونا در ایران؛ موج پنجم و هرج‌ومرج واکسیناسیون به روایت تصویررونمایی از چندین واکسن داخلی و مشکل کمبود واکسنواردات یک میلیون دوز واکسن توسط هلال احمر نیز، گرچه روند واکسیناسیون را کمی سرعت داده اما مشکل کمبود واکسن را حل نکرده است. این درحالی است که در ماه‌های اخیر از شش واکسن تولید داخل رونمایی شده است. از سوی دیگر مسئولین قول داده‌اند: «میزان تولید"کووبرکت" در مرداد ماه به سه تا پنج میلیون دوز، در شهریور به ۷ تا ۱۰میلیون و از مهر ماه به ۳۰ میلیون دوز در ماه می‌رسد.»

کرونا در ایران؛ موج پنجم و هرج‌ومرج واکسیناسیون به روایت تصویرسفر به ارمنستان برای واکسنحالا گزارش‌ها و تصاویری از سفر ایرانیان به ارمنستان برای تزریق واکسن منتشر می‌شوند. مردم با اطلاع از واکسیناسیون رایگان در این کشور، بلیت پرواز‌ها و اتوبوس‌های ایروان را تا چند هفته آینده خریداری کرده‌اند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

ایران به عضویت کامل پیمان شانگهای درآمد

پیش از این تاجیکستان با درخواست جمهوری اسلامی ایران برای عضویت در پیمان شانگهای مخالفت کرده بود.

ظرفیت شبکه بهداشتی کشور برای واکسیناسیون فراتر از ۵۰۰ تا۶۰۰ هزار دوز در روز رسیده است/ کارنامه سیاه‌نمایی توسط رسانه‌های پروژه‌ای خارجی و مخالفان داخلی به جای مانده استربیعی در نشست خبری: ظرفیت شبکه بهداشتی کشور برای واکسیناسیون فراتر از ۵۰۰ تا۶۰۰ هزار دوز در روز رسیده است/ کارنامه سیاه‌نمایی توسط رسانه‌های پروژه‌ای خارجی و مخالفان داخلی به جای مانده است جمع کنید بابا

یکی از عوامل مهم طلاق و کاهش جمعیت مسئله مسکن استرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نظارت میدانی سال گذشته از خوزستان و تعیین اعتبار هزار میلیارد تومانی برای رفع مشکلات این استان، با تاکید بر این که ما از نبود امکانات و پول رنج نمی بریم بلکه رنج اساسی ما در حوزه مدیریت و باور است گفت: با وجود تعیین روستاهایی که دارای تنش آبی هستند و نیز مشخص شدن وزارتخانه متولی رفع انجام کار درحالی که بنا بود با تامین اعتبار هزار میلیارد تومانی بخشی از کار شروع شود اما بروکراسی اداری و مدیریتی آنقدر این موضوع را چرخاند تا تبدیل شد به مشکلی که امروز می بینیم. اگه راهکار داری قالیباف بگو اگه نه که ساکت باش من و همه افراد عادی بهتر از تو میتونیم حرف مفت بزنیم رییسی سالی یک میلیون می سازه و همه رو خانه دار خواهد کرد🤣🤣🤣 مسکن وسیب زمینی!🤣😅

کرونا در ایران | ثبت‌نام واکسیناسیون در ایران از دوشنبه ۴ مرداد مختل شده است♦ مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بابت این مسئله از مراجعه‌کنندگان سامانه ثبت نام واکسن عذرخواهی کرده و گفته است که مشکل هنوز ادامه دارد و امکان دوباره برای ثبت‌نام برقرار نشده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

افزایش بیش از صد درصدی صادرات ترکیه به کره‌جنوبی از منطقه اژهدر نیمه اول امسال، صادرات از منطقه اژه ترکیه به کره‌جنوبی 102 درصد افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی

گیتی پورفاضل، از امضاء کنندگان بیانیه درخواست استعفای خامنه ای از زندان به مرخصی رفتصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. به امید آزادی تمام زندانیان سیاسی

وزارت خارجه آمریکا: ایالات متحده همچنان «در کنار دموکراسی تونس» ایستاده است♦ وزارت خارجه آمریکا در واکنش به تحولات جاری در تونس بر اهمیت پیروی از اصول دموکراسی و حقوق_بشر در آن کشور تاکید کرد. ⬇ بیشتر بخوانید: خودتان باور کرده آید که داروغه دنیا هستید و در همه جا دخالت میکنید در صورتی که از پس مشکلات عراق.افعانستان برنیامدید و از ایران آنقدر وحشت دارید هرباجی میدهید