کرونا در جهان - هند رکورد بیشترین مورد ابتلا در ۲۴ ساعت را زد

14/05/1399 11:03 ب.ظ

کرونا در جهان - هند رکورد بیشترین مورد ابتلا در ۲۴ ساعت را زد هند، دومین کشور پرجمعیت جهان، روز دوشنبه از لحاظ ثبت بالاترین میزان افزایش شبانه‌روزی‌ مبتلایان و مرگ ناشی از ابتلا به «کووید-۱۹» از آمریکا و برزیل پیشی گرفت.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۱۸.۳ میلیون نفر رسیده است. نشان می‌دهد نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر در اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست داده‌اند.

هند، دومین کشور پرجمعیت جهان، روز دوشنبه از لحاظ ثبت بالاترین میزان افزایش شبانه‌روزی‌ مبتلایان و مرگ ناشی از ابتلا به «کووید-۱۹» از آمریکا و برزیل پیشی گرفت. طی ۲۴ ساعت، نزدیک به ۵۳ هزار مورد ابتلا به شمار مبتلایان این کشور افزوده شد.

در فرانسه، دانشمندان نسبت به موج‌ جدید کرونا هشدار داده‌اند و پیش‌بینی می‌کنند پاییز امسال ویروس به میزان زیادی پخش شود. ارائه تست‌های کرونای ۹۰ دقیقه‌ای در بریتانیا به زودی میلیون‌ها تست کرونا که ۹۰ دقیقه‌ای جواب می‌دهند در اختیار بیمارستان‌های بریتانیا قرار می‌گیرند. این تست‌ها قادر هستند آنفولانزا و ویروس کرونا را از یکدیگر تشخیص دهند.

به گفته مت هنکوک، وزیر بهداشت بریتانیا این تست‌ها شامل ۵.۸ میلیون آزمایش «دی‌ان‌ای» و ۴۵۰ هزار تست نمونه بزاق هستند که برای انجام هیچ کدام نیاز به کمک یک فرد حرفه‌ای در امور بهداشتی نیست. قرنطینه دوباره میلیون‌ها نفر در فیلیپین headtopics.com

ده‌ها میلیون نفر در فیلیپین بار دیگر قرنطینه شدند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

روی خوش جهان به مهاجر آفریقایی در سال کرونا؛ تولد پنجمین ثروتمند جهانایلان ماسک، مهاجر ۴۹ ساله‌ای که از آفریقای جنوبی به آمریکا مهاجرت کرده، در سال رکود جهانی اقتصاد به دلیل شیوع ویروس کرونا به پنجمین ثروتمند جهان بدل شد و به عنوان خالق ارزشمندترین شرکت خودروسازی جهان، لقب موفق‌ترین کارآفرین نوظهور را از آن خود کرد.

در واکنش به رویدادهای اخیر در بلندی‌های جولان؛ اسرائیل به اهدافی در سوریه حمله کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 36782 نفر رسید

پرزیدنت ترامپ در کنفرانس خبری: آمار ابتلا به کرونا در آمریکا کاهش یافته است🔺پرزیدنت ترامپ در کنفرانس خبری: آمار ابتلا به کرونا در آمریکا کاهش یافته است ⚡️پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت که شواهد مثبتی در مبارزه با ویروس چینی می‌بیند.

شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه به 234 هزار و 934 نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در ترکیه به 234 هزار و 934 نفر رسید

بستری 1854 مبتلا به کرونا در مازندران/ سفر به مازندران اکیدا ممنوع!مازندران، در میان استان‌هایی است که حدود ۶ هفته در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برد به طوری که روز گذشته، لاری سخنگوی وزارت بهداشت، به این موضوع تاکید کرد که مردم از سفر غیرضروری به مازندران جداً خودداری کنند چرا که شیب صعودی وضعیت بستری و ابتلا به بیماری در این استان نگران کننده است.

داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز

نشان می‌دهد نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر در اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست داده‌اند.

هند، دومین کشور پرجمعیت جهان، روز دوشنبه از لحاظ ثبت بالاترین میزان افزایش شبانه‌روزی‌ مبتلایان و مرگ ناشی از ابتلا به «کووید-۱۹» از آمریکا و برزیل پیشی گرفت. طی ۲۴ ساعت، نزدیک به ۵۳ هزار مورد ابتلا به شمار مبتلایان این کشور افزوده شد.

در فرانسه، دانشمندان نسبت به موج‌ جدید کرونا هشدار داده‌اند و پیش‌بینی می‌کنند پاییز امسال ویروس به میزان زیادی پخش شود.

ارائه تست‌های کرونای ۹۰ دقیقه‌ای در بریتانیا

به زودی میلیون‌ها تست کرونا که ۹۰ دقیقه‌ای جواب می‌دهند در اختیار بیمارستان‌های بریتانیا قرار می‌گیرند. این تست‌ها قادر هستند آنفولانزا و ویروس کرونا را از یکدیگر تشخیص دهند.

به گفته مت هنکوک، وزیر بهداشت بریتانیا این تست‌ها شامل ۵.۸ میلیون آزمایش «دی‌ان‌ای» و ۴۵۰ هزار تست نمونه بزاق هستند که برای انجام هیچ کدام نیاز به کمک یک فرد حرفه‌ای در امور بهداشتی نیست.

قرنطینه دوباره میلیون‌ها نفر در فیلیپین

ده‌ها میلیون نفر در فیلیپین بار دیگر قرنطینه شدند. پزشکان هشدار داده بودند که در صورت اوج‌گیری دوباره ویروس، سیستم بهداشتی از هم خواهد پاشید. این قرنطینه دو هفته‌ای از امروز آغاز خواهد شد.

به گزارش رویترز، فیلیپین، ۵۰۳۲ مورد جدید ابتلا در روز یکشنبه ثبت کرد که این، بالاترین میزان افزایش شبانه‌روزی‌ در کشور بوده است. در کل، بیش از ۱۰۳ هزار نفر در فیلیپین به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، بیش از ۲ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

پرواز بدون مقصد به مناسبت روز پدر در تایوان

هواپیمایی «اوا ایر» تایوان به مناسبت روز پدر در این کشور پرواز ویژه‌ سه ساعته‌ای را در هواپیمایی با طرح «هلو کیتی» تدارک دیده و سرگرمی‌هایی با همین مضمون برای مسافران در نظر گرفته است.

به گزارش سی‌ان‌ان، این پرواز از فرودگاه بین‌المللی تائویوان تایوان بلند می‌شود و در صورتی که هوا صاف باشد، مسافران می‌توانند جاذبه‌های توریستی تایوان را از فراز آسمان ببینند. این دومین بار از زمان آغاز شیوع کرونا است که تایوان دست به چنین ابتکاری می‌زند. هنوز گردشگران خارجی اجازه دیدار از تایوان را ندارند.

EVA AIR ของไต้หวันเสนอตั๋วเครื่องบินไปญีปุ่นแบบไม่ลงจอด

ผดส.จะอยู่บนเครื่องที่บินจากสนามบินไทเป บินผ่านหมู่เกาะ Ryukyu ของญี่ปุ่น -รอบเกาะไต้หวัน-ลงจอด

ชั้นประหยัดประมาณ 5200บาท/ธุรกิจ 6,200บาท บิน 2.45ชม.

เสริฟอาหารเหมือนเที่ยวบินปกติ/ คาดใช้เครื่องธีม Hello Kittyบิน