کرونا در آلمان؛ کمک نیروی هوایی به انتقال بیماران بدحال | DW | 26.11.2021

05/09/1400 10:10:00 ب.ظ

دو ایرباس مجهز ارتش آلمان جابجایی بیماران کرونایی از ایالات تحت فشار را بر عهده گرفته‌اند. هدف از این پروازها، نجات بیماران و کمک به کادر کادر درمانی ایالت‌‌هایی است که نرخ ابتلا و بستری در آنها بالاتر است.

کرونا در آلمان, ارتش آلمان و کمک به کرونا

دو ایرباس مجهز ارتش آلمان جابجایی بیماران کرونایی از ایالات تحت فشار را بر عهده گرفته‌اند. هدف از این پروازها، نجات بیماران و کمک به کادر کادر درمانی ایالت‌‌هایی است که نرخ ابتلا و بستری در آنها بالاتر است.

دو ایرباس مجهز ارتش آلمان جابجایی بیماران کرونایی از ایالات تحت فشار را بر عهده گرفته‌اند. هدف از این پروازها، نجات بیماران و کمک به کادر کادر درمانی ایالت‌‌هایی است که نرخ ابتلا و بستری در آنها بالاتر است.

شاخص هفتگی ابتلا در آلمان روز ۲۶ نوامبر  ۴۳۸،۲ اعلام شد. این رقم یک روز قبل  ۴۱۹،۷، یک هفته قبل ۳۴۰،۷ و یک ماه پیش ۱۱۳ بود. به دلیل پر شدن بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های چند ایالت، موضوع انتقال مبتلایان به سایر ایالت‌ها در دستور کار قرار گرفت. 

طبق ارزیابی کارشناسان"ستاد بحران" در ارتش آلمان، موج چهارم کرونا حدودا در ایام کریسمس به اوج خود خواهد رسید و اوایل فوریه فروکش خواهد کرد. بیش از همه، ایالات تورینگن، زاکسن و بایرن که شاخص ابتلا به کرونا در آنها به شدت بالا رفته، از ارتش درخواست کمک کرده‌اند. تقریبا دو سوم امدادگران ارتش در مراکز درمانی و بهداشتی این سه ایالت مستقرند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

وجود ساختمان‌های ناایمن همچون پلاسکو در تهران از نگرانی‌های دولت استرئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید از شهروندان تهرانی در مقابل خطرات ناشی از گسل‌ها و ناایمن بودن برخی ساختمان‌ها صیانت شود، گفت: وجود ساختمان‌های ناایمن همچون پلاسکو در تهران یکی از نگرانی‌های دولت است.

خطرات ساختمان‌های ناایمن از نگرانی‌های دولت استرئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید از شهروندان تهرانی در مقابل خطرات ناشی از گسل‌ها و ناایمن بودن برخی ساختمان‌ها صیانت شود، گفت: وجود ساختمان‌های ناایمن همچون پلاسکو در تهران یکی از نگرانی‌های دولت است.

خشک شدن ۱۵ هزار هکتار از تالاب میانکاله/ احداث سد فینسک منتفی استرئیس سازمان محیط زیست کشور در بازدید از تالاب و پناهگاه حیات وحش میانکاله از خشک شدن ۱۵ هزار هکتار از اراضی این تالاب خبر داد و گفت: پروژه سد فینسک منتفی است و اگر بنا باشد سدی هم احداث شود حتما جای آن تغییر پیدا خواهد کرد. اشکان نداره امام زمان که با تمام زنان و بچه‌اش اومد،همه چیز درست میشه.

اردوغان: تنها هدف ما حفاظت از آینده مردم کشورمان استاردوغان: تنها هدف ما حفاظت از کار، سفره و آینده مردم کشورمان است

بازگشت گروه دیگری از پناهجویان از مرز بلاروس و لهستان به عراقبیش از ششصد پناهجوی عراقی دیگر از مرز بلاروس با لهستان به کشورشان بازگشتند. - خبرگزاری آناتولی

یک روز پس از فاجعه کاله؛ مهاجران به تلاش برای عبور از کانال مانش ادامه دادندکمتر از ۲۴ ساعت پس از وقوع فاجعه‌ای که دست‌کم ۳۱ کشته برجای گذاشت، مهاجران بار دیگر با وجود سرمای هوا تلاش برای عبور از مانش را از سر گرفتند و با قایق‌های کوچک و لاستیکی خود را به سواحل دوور انگلستان رساندند. ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

نیروی هوایی آلمان با اختصاص دو فروند هواپیمای امدادی، به کمک کادر درمانی و بیمارستان‌ها در ایالت‌های پر از بیماران کرونایی شتافته است.به گزارش ایلنا، سیدابراهیم رئیسی صبح امروز پنج‌شنبه در دیدار شهردار و معاونین شهرداری تهران ضمن قدردانی از عزمی که در این دوره شهرداری برای خدمت‌رسانی به مردم وجود دارد، گفت: سلامت فردی و اجتماعی در گرو شهر و جامعه سالم است و نقش شهر سالم در رشد افراد، خانواده، ارتباطات سالم و حتی اقتصاد مهم است.به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح پنج‌شنبه در دیدار شهردار و معاونین شهرداری تهران ضمن قدردانی از عزمی که در این دوره شهرداری برای خدمت‌رسانی به مردم وجود دارد، گفت: سلامت فردی و اجتماعی در گرو شهر و جامعه سالم است و نقش شهر سالم در رشد افراد، خانواده، ارتباطات سالم و حتی اقتصاد مهم است.علی سلاجقه عصر پنجشنبه در بازدید از منطقه میانکاله در مازندران این استان را شاخص محیط زیست کشور در همه زمینه ها برشمرد و خاطرنشان کرد: در مقام مقایسه و سنجشِ پوشش گیاهی و جنگلی و موارد مربوط به آب، خاک و هوا، شمال کشور و به ویژه مازندران همواره مثال زدنی است.

دو ایرباس آماده امدادرسانی شده‌اند که یکی از آنها از نوع A310 MedEvac، عملا یک بخش مراقبت‌های ویژه هوایی با شش تختخواب است و دیگری یک هواپیمای پشتیبانی از نوع A319OH که حاوی تجهیزات کامل پزشکی و دو تخت رسیدگی‌های ویژه است. یک ایرباس دیگر از همین خانواده نیز به صورت رزرو در ونستورف در ایالت نیدرزاکسن مستقر شده است. وی با تأکید بر اینکه جامعه نیازمند آرامش و نشاط اجتماعی است، گفت: در شهری همانند تهران که شاهد لایه‌های ظاهری و پنهان زندگی مردم هستیم، باید ظاهر و باطن شهر براساس سبک زندگی سالم باشد تا شهروندان نشاط اجتماعی داشته باشند. نخستین پرواز، ظهر جمعه ۲۶ نوامبر انجام گرفت تا بیماران بدحال را از بیمارستان‌های بایرن به مراکز درمانی ایالت نوردراین وستفالن متنقل کند. وی با اشاره به از بین رفتن اصول معماری اسلامی و ایرانی در طراحی شهری شهرهای بزرگ کشور، اظهار داشت: ما در معماری ایرانی – اسلامی اصول و مبانی بسیار خوبی داریم، اما متأسفانه سال‌هاست کمتر از این معماری استفاده می‌شود. ایالت بایرن آلمان در حال حاضر یکی از بالاترین نرخ‌های ابتلا به کرونا را دارد و ظرفیت کلینیک‌های آن تکمیل شده است. رئیس جمهور با اشاره به معماری اصیل شهرری، گفت: در این منطقه شاهد وجود حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و در کنار آن مدرسه و بازار هستیم و این نشان می‌دهد در معماری ایرانی – اسلامی به معنویت، خرید و تجارت، تفریح و نشاط اجتماعی در کنار هم توجه شده است. بخش مراقبت‌های ویژه در هواپیمای A-310 MedEvac شاخص هفتگی ابتلا در آلمان روز ۲۶ نوامبر  ۴۳۸،۲ اعلام شد. وی در مورد حقابه تالاب نیز گفت: بحث حقابه از سه منظر کم آبی، میان آبی و پر آبی برای تالاب درنظر گرفته شده است که مجموعه وزارت نیرو و سازمان آب منطقه ای استان مکلف است که این حقابه رو به تالاب برساند؛ امیدواریم با نگاه و تصمیمات تراز ملی و بسیج همه امکانات استان ماندران و تکلیفی که تمام دستگاه ها دارند تالاب به روزهای خوش خود بازگردد.

این رقم یک روز قبل  ۴۱۹،۷، یک هفته قبل ۳۴۰،۷ و یک ماه پیش ۱۱۳ بود. رئیس جمهور فعالیت شوراهای محلی را مهم توصیف کرد و گفت: محله‌محوری، اهمیت دادن به نقش مردم و محور قرار دادن مسجد، مدرسه و خانواده در محله، به حل مشکلات اجتماعی کمک می‌کند و حتی با اداره محلات توسط مردم می‌توان در توزیع عادلانه اقتصادی و شناخت فقرا و ناهنجاری‌ها نیز تصمیمات درستی گرفت. وی فعالیت شوراهای محلی را مهم توصیف کرد و گفت: محله‌محوری، اهمیت دادن به نقش مردم و محور قرار دادن مسجد، مدرسه و خانواده در محله، به حل مشکلات اجتماعی کمک می‌کند و حتی با اداره محلات توسط مردم می‌توان در توزیع عادلانه اقتصادی و شناخت فقرا و ناهنجاری‌ها نیز تصمیمات درستی گرفت. به دلیل پر شدن بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های چند ایالت، موضوع انتقال مبتلایان به سایر ایالت‌ها در دستور کار قرار گرفت.  تازه‌ترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در آلمان ۱۰۰ هزار و ۴۷۶ نفر گزارش شده است. رئیس جمهور با تأکید بر اینکه شهرداری تهران، نماد شهرداری‌های کشور است، خاطر نشان کرد: در زمینه خدمات شهری طرحی تدوین شود که تعریف صحیح و هماهنگی از وظایف دستگاه‌ها نسبت به شهرداری ارائه کند.  در یک روز  ۳۵۷ نفر جان خود را در ارتباط با کرونا از دست داده‌اند. رئیس جمهور درباره نقش هوشمندسازی خدمات در شهرداری تهران، گفت: هوشمندسازی و استفاده بهینه از خدمات الکترونیک می‌تواند در رفع مشکلات مردم به ویژه ترافیک کمک کند. یک هفته پیش این تلفات ۲۰۱ نفر بود. رئیسی با تأکید بر اینکه باید از شهروندان تهرانی در مقابل خطرات ناشی از گسل‌ها و ناایمن بودن برخی ساختمان‌ها صیانت شود، گفت: باید از طریق نظام مهندسی، نظارت بر ساخت و سازهای شهر تهران با دقت بیشتری صورت گیرد. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در پاسخ به پرسشی درباره احداث سد فینسک و مشکلات کم آبی استان مازندران تصریح کرد: آب مشکل اصلی دنیا و کشور است؛ با توجه به کاهش بارندگی ها سد فینسک را از لحاظ محیط زیستی مورد بازبینی قرار خواهیم داد که اساسا احداث سد به چه منظوری است، اما طبق آخرین اطلاع اگر بنا باشد که سدی هم احداث شود حتما جای آن تغییر پیدا خواهد کرد.

دو هفته قبل، رسانه‌های آلمانی گزارش داده بودند که ۱۲ هزار سرباز ارتش این کشور با توجه به اوج‌گیری کرونا، برای اقدامات امدادی بسیج شده‌اند. طبق ارزیابی کارشناسان"ستاد بحران" در ارتش آلمان، موج چهارم کرونا حدودا در ایام کریسمس به اوج خود خواهد رسید و اوایل فوریه فروکش خواهد کرد. وجود ساختمان‌های ناایمن همچون پلاسکو در تهران یکی از نگرانی‌های دولت است و دولت آمادگی دارد برای رفع مشکلات مردم تهران، با شهرداری تهران به صورت حداکثری همکاری کند. وجود ساختمان‌های ناایمن همچون پلاسکو در تهران یکی از نگرانی‌های دولت است و دولت آمادگی دارد برای رفع مشکلات مردم تهران، با شهرداری تهران به صورت حداکثری همکاری کند. بیش از همه، ایالات تورینگن، زاکسن و بایرن که شاخص ابتلا به کرونا در آنها به شدت بالا رفته، از ارتش درخواست کمک کرده‌اند. تقریبا دو سوم امدادگران ارتش در مراکز درمانی و بهداشتی این سه ایالت مستقرند. آلمان در چنگ موج چهارم؛ گزارش تصویری آمار ناراحت‌کننده مردی در آرامستان شهر بن بر سر مزار همسر خود که بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جانش را از دست داده است. وی در پایان در پاسخ به این پرسش که وضعیت مدیریت میانکاله به صورت مستقل اداره می شود یا زیرنظر سازمان محیط زیست خواهد بود تصریح کرد: سعی داریم انقطاعی در بحث های مدیریتی انجام نگیرد، در مجموعه استان مازندارن و گلستان ادارات کل پاسخگو هستند، سعی داریم مدیریت واحدی در سطح میانکاله صورت گیرد و حتما اختیاراتی به اداره کل داده می شود که بهانه ای برای قصور وجود نداشته باشد.

همسر او یکی از نزدیک به ۱۰۰هزار نفری است که بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور جان باخته‌اند. در هفته‌های گذشته آمار مرگ و میر بر اثر کرونا در آلمان روندی افزایشی داشته است. در ۱۸ نوامبر مؤسسه روبرت کخ آمار روزانه مرگ بر اثر کرونا را ۲۰۱ نفر اعلام کرد. آلمان در چنگ موج چهارم؛ گزارش تصویری هشدار نهایی تابوت‌ها در برابر کوره‌های آدم‌سوزی صف کشیده‌اند. روی یکی از آن‌ها با گچ نوشته شده: کرونا.

کلمه‌ای که تا چند سال پیش برای بسیاری ناشناخته بود. اما امروز این کلمه هشداری است به‌ویژه برای افراد مسن و واکسینه‌نشده. آلمان در چنگ موج چهارم؛ گزارش تصویری ترس در میان سالمندان یک بهیار در حال تست ساکنان یک سرای سالمندان در حومه برلین است. در هفته‌های اخیر کووید ۱۹ بیش از پیش در سرای سالمندان رخنه کرده و برخی را به کام مرگ کشیده است. همین موضوع یکی از دلایل رو آوردن به اجباری کردن واکسیناسیون برای کارکنان نظام سلامت شده است.

ایتالیا، فرانسه و یونان در حال حاضر از این اجبار پیروی می‌کنند و اتریش نیز به‌زودی به این خیل خواهد پیوست. آلمان در چنگ موج چهارم؛ گزارش تصویری ... و ترس در میان نوجوانان با ‌این‌ که انجام تست‌های خودآزمای کرونا در آلمان در هیچ گروه دیگری به اندازه کودکان و نوجوانان باب نشده، اما ترس دامن‌گیر این گروه سنی نیز شده است.

در حال حاضر ابتلای افراد رده سنی ۵ تا ۱۴ سال سه برابر میزان متوسط است و به همین دلیل نیز بسیاری از والدین به تأیید واکسیناسیون برای کودکان و تصمیم آژانس دارویی اروپا در این زمینه چشم دوخته‌اند. آلمان در چنگ موج چهارم؛ گزارش تصویری پرشدن بخش مراقبت‌های ویژه یک پزشک در بخش مراقبت‌های ویژه (آی‌سی‌یو) بیمارستان دانشگاه لایپزیگ بیمار خود را ویزیت می‌کند. با این که آمار بستری مبتلایان کرونایی تا کنون به حد دسامبر گذشته نرسیده اما کارکنان بیمارستان‌های آلمان هشدار داده‌اند که ممکن است به‌زودی به بالاترین سقف پذیرش بیماران برسند. آلمان در چنگ موج چهارم؛ گزارش تصویری کمبود تخت در بخش‌ مراقبت‌های ویژه تصویر، بیماری را در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهر درسدن نشان می‌دهد که عمل تراکئوستومی (برش نای جهت استفاده از لوله‌ کمکی تنفس) را پشت سر گذاشته. استفاده از شاخص بستری به جای شاخص ابتلا در آلمان هنوز مورد بحث قرار دارد.

بسیاری از بیمارانی که اکنون بستری می‌شوند جوان‌تر از بیماران موج‌های قبلی‌اند و در نتیجه مدتی‌ طولانی‌تر در"آی‌سی‌یو" ها می‌مانند و تخت‌ها هم به این زودی‌ها خالی نمی‌شوند. آلمان در چنگ موج چهارم؛ گزارش تصویری مسافران در معرض خطر ایستگاه قطار هامبورگ، پر از مسافر. از هفته گذشته قاعده‌ای جدید در قطارها، متروها و اتوبوس‌ها حاکم شده: تنها واکسینه‌شدگان، دارندگان نتیجه منفی تست یا آن‌هایی که اخیرا بیماری را پشت سر گذاشته‌اند حق سوار شدن دارند. به رانندگان و تعدادی پرسنل اجازه کنترل این قاعده داده شده تا به صورت انتخابی به کنترل مسافران بپردازند. پوشش ماسک اجباری است و سرپیچی‌ از پوشش ماسک تا ۱۵۰ یورو جریمه دارد.

آلمان در چنگ موج چهارم؛ گزارش تصویری استمرار دورکاری آن کس که مجبور نیست در محل کار حاضر شود، می‌تواند از خانه کار کند. الزام دورکاری که بعد از شیوع کرونا در آلمان رواج یافت در ژوئن سال ۲۰۲۱ پایان گرفت. اما گسترش مجدد بیماری باعث شد که این الزام برگردد. با افزایش نرخ ابتلا، کاهش تماس‌های فیزیکی باز هم در اولویت قرار گرفت و بار دیگر محل کار از دفاتر به میز‌های آشپزخانه و کاناپه‌‌ها تغییر مکان داد! آلمان در چنگ موج چهارم؛ گزارش تصویری بود و نبود بازارهای کریسمس در هجوم کرونا صدای پای سال جدید میلادی به گوش می‌رسد و برپایی بازارهای کریسمس در آلمان آغاز شده است. در بسیاری از این بازارها مانند بازار فرایبورگ (عکس بالا) مقررات سخت‌گیرانه کرونایی اعمال شده، چه از نظر تعداد بازدیدکنند‌ه‌ها و چه از نظر رعایت فاصله فیزیکی.

ایالت بایرن که شیوع کووید ۱۹ در آن بسیار افزایش یافته تصمیم به تعطیلی بسیاری از اماکن، از جمله بازارهای کریسمس گرفته است. آلمان در چنگ موج چهارم؛ گزارش تصویری تقویت تیم‌های سیار به دلیل عدم رضایت از چگونگی پیشرفت واکسیناسیون، دولت آلمان تصمیم گرفته‌ بار دیگر به راه‌هایی مانند استفاده از تیم‌های سیار برای این منظود رو بیاورد. به گفته اولاف شولتس، نامزد صدراعظمی آلمان، دولت تصمیم دارد با تزریق حداکثری دوز سوم یا تقویت‌کننده (بوستر) به جنگ کرونا برود! آلمان در چنگ موج چهارم؛ گزارش تصویری رایگان شدن دوباره تست‌های کرونا به نظر می‌رسد که با افزایش شمار ابتلا و ضعیف شدن ایمنی‌بخشی واکسن‌های تزریق‌شده بعد از شش ماه، استفاده از دوز سوم به‌شدت مورد نیاز باشد. یک اقدام کمک‌کننده دیگر انجام تست‌های رایگان است. انجام این تست‌ها در آلمان تنها به مدت یک‌ ماه از ۱۱ اکتبر تا ۱۱ نوامبر غیررایگان بود، اما اکنون با بالا گرفتن دوباره ابتلا، انجام این تست‌ها باز هم مجانی شده است.

در همین زمینه: .