کرونا؛ تشدید مقررات مسافرت در شماری از کشورهای اروپایی | DW | 23.01.2021

04/11/1399 09:55 ق.ظ

چند کشور اروپایی مقررات ورود به خاک خود را محدود کرده‌اند. برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا مسافرت از بریتانیا، آفریقای جنوبی و برزیل به شماری از کشورهای اروپایی به شدت محدود می‌شود.

چند کشور اروپایی مقررات ورود به خاک خود را محدود کرده‌اند. برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا مسافرت از بریتانیا، آفریقای جنوبی و برزیل به شماری از کشورهای اروپایی به شدت محدود می‌شود. سران اتحادیه توافق کردند که به طور کلی از سفرهای غیرضروری در داخل اروپا نیز خودداری شود. کشورهای اروپایی به ویژه از ورود مسافرانی از بریتانیا، آفریقای جنوبی و برزیل جلوگیری می‌کنند.

بنا به بخشنامه‌ای تازه از یکشنبه (۲۴ ژانویه) ورود به قلمرو اتحادیه اروپا تنها با دلایل موجه و آن هم با ارائه گواهی تست منفی کووید۱۹ امکان‌پذیر خواهد بود.

به دنبال گسترش ویروس جهش‌یافته در بریتانیا، مسافرت از این کشور به اتحادیه اروپا، جز در مواردی محدود، متوقف شده است.مقررات شدید مسافرت به بلژیک بلژیک از چهارشنبه (۲۷ ژانویه) تا پایان ماه فوریه از تمام مسافرت‌های خارجی غیرضروری جلوگیری می‌کند و به مسافران تنها با اثبات دلیل موجه اجازه عبور از مرز را می‌دهد.

الکساندر دوکرو، نخست وزیر بلژیک، در کنفرانسی خبری به دنبال نشست کمیته بحران ملی، گفت: «وقتی مردم سفر می‌کنند، ویروس هم با آنها سفر می‌کند.» از دوشنبه (۲۵ ژانویه) تمام شهروندانی که از بریتانیا، آمریکای جنوبی و آفریقای جنوبی به کشور خود بلژیک برمی‌گردند، باید برای ۱۰ روز وارد قرنطینه شوند. headtopics.com

به شهروندان بلژیک توصیه اکید شده است که از هرگونه مسافرت غیرضروری خودداری کنند.

ادامه مطلب:
dw_persian »