کرونا در ایران؛ آیا کووبرکت همان اسپوتینک‌وی است؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک داروساز مطلع از وضعیت واکسیناسیون کرونا در کشور به «ایران‌وایر» گفت: «با اطمینان می‌گویم واکسنی با عنوان کوو ایران برکت وجود ندارد؛ یعنی جمهوری اسلامی دارد واکسن دیگری را با برند خودش عرضه می‌کند.» بهداشت_عمومی پاندمی گزارش pkhwshhal 👇

ویروس کرونا روزانه بیش از ۱۰۰ کشته در ایران برجای می‌گذارد و تعداد مراجعه به بیمارستان‌ها هم‌چنان زیاد است. براساس آخرین آمارها، روزانه دست‌کم ۱۰ هزار ابتلای جدید در کشور شناسایی می‌شود. در چنین وضعیتی اما با اعلام خبر صدور مجوز اضطراری برای مصرف واکسن ایرانی، توجه‌ها به برنامه واکسیناسیون در ایران جلب شد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کمتر از چهار روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری، اعلام کرده بود که مجوز مصرف اضطراری واکسن «کوو ایران برکت» صادر شده است.

نمکی گفت: «شب‌های زیادی نخوابیدم اما اکثر شب‌ها از اضطراب بود. ولی دیشب از ذوق این نخوابیدم که خدا این مرحمت را کرد که ما قول‌هایی که داده بودیم را عملی کنیم.»ساخته شده توسط «ستاد اجرایی فرمان امام» منجر به بی‌خوابی بسیاری از ایرانیان نیز شد. این تنها بخش کوچکی از ایراداتی است که طی روزهای اخیر به واکسن کوو ایران برکت گرفته شده است؛ واکسنی که پیش از صدور مجوز استفاده اضطراری، دست‌کم سه دوز از آن تولید شده است.پیش از این، یک داروساز مطلع از وضعیت واکسیناسیون کرونا در کشور به «ایران‌وایر»ساخت و تولید واکسن مستقلی با عنوان کوو ایران برکت تنها یک «شوو» است. حالا با صدور مجوز اضطراری مصرف، موضوع جدی‌تر شده است. در ادامه، این پزشک داروساز سه سناریو تولید واکسن کوو ایران برکت را مطرح می‌کند.

این داروساز می‌گوید علاوه بر شرکتی کوبایی که با «انستیتو پاستور» واکسن مشترک می‌سازند، شرکت دیگری در ایران در همکاری با کوبا در حال تهیه واکسن است: «دومین احتمال استفاده از "" با کوبا برای تولید کوو ایران برکت است. نکته حائز اهمیت این است که علاوه بر انستیتو پاستور، شرکت دیگری نیز در حال همکاری با شرکت کوبایی است و احتمالا دوزهای واکسن از این طریق تامین خواهند شد.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

pkhwshhal به کوری چشم دشمنان کشور، باافتخار درکازمایی فاز سوم واکسن کووایران برکت ساخت جوانان و دانشمندان ایران رو تزریق کردم.

pkhwshhal آب مقطر نباشه، اسپوتنیک مشکلی نداره!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اینفوگرافی | وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 27 خرداد 1400📊 اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران- ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ▫️مبتلایان جدید: ۱۰۲۹۱ نفر ▫️قربانیان جدید: ۱۳۹ نفر 👈مشاهده تصویر باکیفیت اجتماعی EtemadOnline
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

کرونا جان 129 بیمار را در ایران گرفتبراساس اعلام وزارت بهداشت ایران در شبانه روز گذشته 10 هزار و 487 بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده و 129 بیمار دیگر نیز جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اینفوگرافی | وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 26 خرداد 1400
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ 139 بیمار فوت کردندبراساس اعلام وزارت بهداشت ایران در شبانه‌روز گذشته 10 هزار و 291 بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده و 139 بیمار دیگر نیز جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گزارش: «سه میلیون» دانش‌آموز در ایران در یک سال گذشته از تحصیل بازماندند🔺گزارش: «سه میلیون» دانش‌آموز در ایران در یک سال گذشته از تحصیل بازماندند به گزارش روزنامه همشهری، بیشتر کودکان بازمانده از تحصیل «یا به ابزار هوشمند مثل موبایل و تبلت دسترسی ندارند یا در مناطقی زندگی می‌کنند که اینترنت در آن جا نیست.» سه میلیون از رفتن به شکنجه گاهی به اسم مدرسه بازماندند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

توضیح هلال‌احمردرباره محموله ۲میلیون دُزی واکسن کرونا/ورود نیمی ازمحموله با پروازی دیگر به کشورتوضیح هلال احمر درباره محموله ۲میلیون دُزی واکسن کرونا: بدلیل محدودیت حمل بار، پرواز امروز یک میلیون دُز واکسن به کشور رساند و مابقی محموله با پروازی دیگر به کشور خواهد رسید فعلا نمی‌توانیم جزئیات بیشتری از نوع خرید، کشوری که خریداری کردیم و... ارائه دهیم «خر تو خر» که می‌گن این مصداق عینیشه. بویژه قسمت «از ارائه جزئیات معذوریم»ش.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »