کرونا در افغانستان؛ فوت 36 بیمار و شناسایی 1310 مورد جدید ابتلا

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با ثبت 1310 مورد جدید ابتلا طی شبانه‌روز گذشته به 77 هزار و 963 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با ثبت 1310 مورد جدید ابتلا طی شبانه‌روز گذشته به 77 هزار و 963 نفر افزایش یافت.وزارت بهداشت عمومی «صحت عامه» افغانستان امروز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور با ثبت 1310 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 77 هزار و 963 نفر رسید.

شمار قربانیان این بیماری نیز در افغانستان با فوت 36 بیمار دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 3 هزار و 104 نفر افزایش یافت. این بیشترین تعداد روزانه مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا تاکنون در افغانستان است.از سوی دیگر، طی 24 ساعت گذشته 3 هزار و 811 تن در این کشور غربالگری شدند.وزارت بهداشت عمومی «صحت عامه» افغانستان 29 می طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که کلیه مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها در 16 ولایت این کشور در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا به مدت دو هفته تعطیل هستند.

گفتنی است که دیروز وحید مجروح٬ سرپرست این وزارت‌خانه در نشستی در کابل اظهارداشت که با هماهنگی دولت تدابیر جدیدی جهت کنترل شیوع بیماری کرونا در پایتخت و برخی ولایات اتخاذ می‌شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ 170 فوتی و 9 هزار و 657 مورد جدید ابتلابراساس اعلام وزارت بهداشت ایران در شبانه‌روز گذشته 9 هزار و 657 بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده و 170 بیمار دیگر نیز جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آفریقا خواستار رفع نابرابری‌ها در توزیع واکسن کرونا در جهان شدندمدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ در آفریقا از کشورهای جی-7 خواست تا از نابرابری در تهیه واکسن کرونا جلوگیری کنند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تصویب قانونی سختگیرانه در مورد پناهجویان در دانمارک | DW | 03.06.2021پارلمان دانمارک امروز لایحه‌ای را بررسی می‌کند که طبق آن برای رسیدگی به تقاضای پناهندگی اصلا لازم نیست پناهجو وارد خاک دانمارک شود. بررسی اولیه تقاضای پناهندگی می‌تواند در یک کشور خارج از اتحادیه اروپا صورت بگیرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مشوق‌های گوناگون برای تزریق واکسن کرونا در آمریکا | DW | 03.06.2021کمپین واکسیناسیون کرونا در آمریکا به کندی پیش می‌رود. جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور بر آن است که تا ۴ ژوئیه امسال ۷۰ درصد شهروندان آمریکا واکسینه شده باشند و از این رو مشوق‌های گوناگونی برای آنان در نظر گرفته است. عههه چرا؟ شک کردن تو زهرماری چی ریختن؟ یا فهمیدن بی خاصیته؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کرونا ۱۰۰ میلیون فرصت شغلی در جهان را نابود کرده است | DW | 03.06.2021میلیون‌ها انسان در سراسر جهان در پی همه‌گیری کرونا شغل خود را از دست داده یا ناگزیر به کاهش ساعات کاری خود شده‌اند. حتی اگر چرخ اقتصاد جهان به طور کامل به گردش بیافتد، امکان جبران خساراتی که به بار آمده‌اند، نخواهد بود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جذب فلزات در برخی افراد، ربطی به واکسن کرونا نداردجذب فلزات در برخی افراد، ربطی به واکسن کرونا ندارد رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درواکنش به ادعای خاصیت آهنربایی واکسن‌های کرونا،گفت: بدن برخی افراد می‌تواند کم و بیش فلزات بخصوص آهن را به خود جذب کند و این موضوع هیچ ربطی به واکسن ندارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »