کرونا؛ ایران منتظر 'سهمیه ۵میلیارد دلاری' صندوق پول است | DW | 22.10.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آمار ابتلا به کرونا، مرگ و میر و بستری شدن شهروندان ایرانی، یک منحنی ناپایدار دارد و در مجموع کاهشی است. در این میان دیوان محاسبات تاکید کرده که درخواست کمک ۵میلیارد دلاری ایران از صندوق جهانی پول بی‌پاسخ مانده است.

۱۶۵ نفر دیگر در ایران طی یک شبانه‌روز بر اثر کرونا جان باخته‌اند. در همین فاصله نام ۱۱هزار ۶۴ نفر به عنوان بیمار جدید ثبت شده است. وزارت بهداشت می‌گوید ۴۴۲۲ نفر از مبتلایان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و مجموع درگذشتگان ۱۲۴هزار و ۹۲۸نفر است.

تا پایان شهریور ۱۴۰۰ و طبق اعلام دیوان محاسبات، ۴۲میلیون و ۵۵۱هزار و ۸۶۹دلار از منابع بانک جهانی مصروف تجهیزات نامبرده شده است. خبرگزاری ایسنا با اتکاء به"سهمیه قانونی" پنج میلیارد دلاری ایران در صندوق بین‌المللی پول در مبارزه با همه‌گیری نوشته‌است: ‌«انتظار می‌رود صندوق بدون تبعیض و نفوذ یا فشارهای وارده هرچه سریع‌تر درخواست قانونی ایران را پاسخ دهد.»

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت در تازه‌ترین موضع‌گیری گفته است که واردات واکسن تا اواسط آبان ادامه می‌یابد و به مجموعا ۱۸۰ میلیون دوز می‌رسد. میزان واکسن‌های تزریق شده در ایران از ۷۵میلیون دوز عبور کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت بهداشت ایران: حضور محرم و کادر پزشکی هم‌جنس در سونوگرافی زنان الزامی است🔺وزارت بهداشت ایران: حضور محرم و کادر پزشکی هم‌جنس در سونوگرافی زنان الزامی است ▪️قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس حضور الزامی این افراد در حین معاینه را «حق اختیار بیمار بر اساس موازین شرعی» توصیف کرد. اینکه من بعنوان یک انسان معمولی بعنوان یک ایرانی ، می گویم ریدم_تو_اسلام علتش کینه جویی نیست. ما تحقیر شده ایم با این دین بدوی و غیر انسانی تحقیرمان کرده اند . کیر خر هم با خودمون ببریم یا حضورمون کافیست؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی کاخ سفید: حضور آمریکا در برجام در جهت منافع ملی کشور است🔺 خانم ساکی با اشاره به توانایی نظارت و رصد برنامه هسته‌ای ایران که تحت برجام به عنوان یک قانون وجود داشت و آمریکا بخشی از آن بود، گفت که فقدان این توانایی «در جهت منافع ملی ما نیست.» ⬇ بیشتر بخوانید: قطعأ ساکی فاقد شعور سیاسیه . دولت بایدن دستور داره که جلو اسراییل بایسته
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تعطیلی دفتر نمایندگی ناتو در مسکو؛ استولتنبرگ: گفتگو با روسیه حتی در شرایط تنش‌آمیز مهم استدبیرکل ناتو، می‌گوید با وجود تعلیق ماموریت چند دیپلمات روس در این سازمان، گفتگوی ناتو با روسیه از اهمیت برخوردار است جزئیات بیشتر🔽 کثیف تر و پست فطرت تر از روسها فقط آخوندها هستند و هر روس یه جاسوس بالقوه است همه باید از اروپا اخراج شوند چون کارشون فقط ترور و جاسوسی است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر اسرائیلی: دریگیری با ایران قریب الوقوع استوزیر اقتصاد اسرائیل مدعی شد که دریگیری با ایران قریب الوقوع است. - خبرگزاری آناتولی اسرائیل در حال کندن قبر خود ست!
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر اسرائیلی: رویارویی با ایران «قریب الوقوع» استآویگدور لیبرمن، وزیر دارایی اسرائیل گفت، رویارویی با ایران «قریب الوقوع» است و تنها مسئله زمان است.به گزارش روزنامه اسرائیلی «تایمز اسرائیل» لیبرمن بازم شکر خوری زیادی وسرسره بعضیا اگر اسراییل با دست خود قصد کندن گورش را دارد،بسم الله پوووف...
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

لیبرمن: برخورد نظامی اسرائیل و ایران اجتناب‌ناپذیر است | DW | 22.10.2021به گفته وزیر دارایی اسرائیل 'هیچگونه توافق دیپلماتیک برنامه هسته‌ای ایران را متوقف نمی‌کند'. او مقابله نظامی اسرائیل با جمهوری اسلامی را برای جلوگیری از گسترش برنامه هسته‌ای ایران اجتناب‌ناپذیر دانست. باید گفت . مگه تا به امروز مقابله نظامی نکردین. زمانی که در سازمان ملل فریاد می زدید ایران را تحریم کنید فکر بعد هم می کردید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »