کرونا در ایران؛ تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی دو برابر شد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 79 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

همزمان و با توجه به تعطیلی‌های پیش رو،‌ممنوعیت‌های تردد برای سفر به استان‌ها و برخی مراکز استانی به دلیل تعطیلی‌های پیش‌رو تصویب شده و شمار زیادی از مقام‌ها و کارشناسان درباره وقوع موج چهارم کرونا در کشور هشدار داده‌اند. راستی_آزمایی گزارش pkhwshhal 👇

گیلان؛ همچنان دومین استان با وضعیت خطرناک

هفته گذشته اعلام شده بود استان گیلان با سه شهر نارنجی دومین استان با وضعیت خطرناک محسوب می‌شود. اکنونهفت شهر گیلان با وضعیت نارنجی شامل رودسر، لاهیجان، صومعه سرا، رودبار، رشت، آستانه اشرفیه و بندر انزلی می‌شود و هفت شهرستان دیگر این استان نیز در وضعیت زرد و دو شهرستان املش و شفت نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

به گفته «مسعود نوروزی»، از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از جمله مهم‌ترین عوامل انتشار ویروس کرونا در این استان می‌توان به افزایش ترددها در بیرون از خانه، کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه نزدن ماسک و همچنین برپایی دورهمی ها بوده است؛ «تاکسی ها هم فضای محدودی دارند و با توجه به سرد بودن هوا، تهویه هوای داخل خودرو امکان پذیر نیست لذا انتقال بیماری به راحتی صورت می گیرد. هم رانندگان و هم مسافران حتما ماسک بزنند و بیش از سه سرنشین در داخل خودرو نباشد.

افزایش سفر به مناطق جنوبی ایران باعث افزایش مراجعه به مراکز درمانی یا بستری در بیمارستان‌های این استان‌ها شده است. مقام‌های بهداشتی بیش از دو هفته است که درباره رعایت پروتکل‌ها در سفر به استان هرمزگان و جزایر آن هشدار می‌دهند. ارائه تست منفی کرونا برای گردشگرانی که قصد سفر به جزایر استان هرمزگان را دارند الزامی شده است.

«محسن فرهادی»، رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، یک روز پیشتر گفته بود روند افزایشی شیوع کرونا در سه استان تهران، یزد و هرمزگان «نگران‌کننده» است.«نجمه سیدآقامیری»، سرپرست مرکز بهداشت آبادان، روز شنبه به ایرنابه گفته این مقام بهداشتی، با متخلفان ترددهای شبانه در آبادان برخورد نمی‌شود و نشست «شورای بهداشت و امنیت غذایی» این شهرهم به دلیل «حضور نیافتن اکثر اعضا» برگزار نمی‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها