کرونا در آلمان؛ کاهش شاخص ابتلا و نگرانی از کمبود واکسن | DW | 15.12.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شاخص ابتلا و شمار مبتلایان جدید در آلمان رو به کاهش است. برنامه دولت جدید برای تزریق ۳۰ میلیون دوز واکسن تا پایان سال به خوبی پیش می‌رود اما احتمال کمبود واکسن در ابتدای سال آینده منتفی نیست.

موسسه روبرت کخ، مرجع رسمی گردآوری و ارائه آمار کرونا در آلمان بامداد چهارشنبه، ۱۵ دسامبر اعلام کرد، در شبانه‌روز گذشته ۵۱ هزار و ۳۰۱ مورد ابتلای جدید شناسایی شده است.

بر پایه آمار موسسه روبرت کخ در شبانه‌روز گذشته ۴۵۳ بیمار مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. چهارشنبه گذشته تعداد قربانیان ۵۲۷ نفر گزارش شده بود.همزمان با انتشار این آمار اولاف شولتس، صدراعظم آلمان با اشاره به برنامه دولت جدید برای تزریق ۳۰ میلیون دوز واکسن تا پایان سال جاری میلادی گفت، از ۱۸ نوامبر تا امروز ۱۹ میلیون دوز واکسن تزریق شده و و بقیه هم تا آخر دسامبر تزریق می‌شوند.

لاوترباخ گفت، می‌کوشد از کانال‌های ارتباط مستقیم با شرکت‌های داروسازی نیز وارد عمل شود اما هر اقدامی باید در هماهنگی با اتحادیه اروپا انجام شود. وزیر بهداشت دولت فدرال آلمان احتمال داد که کمبود واکسن در سه ماهه نخست سال آینده ادامه داشته باشد. او گفت، شرکت بیون‌تک در ماه ژانویه فقط حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن عرضه می‌کند که یک ششم میزان کنونی است.

قرار است قواعد مربوط به شهروندانی که سه دوز واکسن دریافت کرده‌اند پس از دو ماه متناسب با تحولات مربوط به گسترش پاندمی دوباره بررسی شوند.چگونگی گسترش سویه اومیکرون ویروس کرونا که از قدرت سرایت به مراتب بیشتری از دیگر سویه‌های شناخته شده برخوردار است و به آلمان نیز رسیده، در بازبینی تدابیر مقابله با کرونا نقش خواهد داشت.

موسسه روبرت کخ تاکنون شش میلیون و ۶۱۴ هزار مورد قطعی شناسایی شده ابتلا به ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ در آلمان را ثبت کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وضع محدودیت‌های تازه در اتحادیه؛ فن در لاین: اومیکرون به سویه غالب در اروپا بدل می‌شودهمزمان با افزایش نگرانی‌ها در خصوص افزایش چشمگیر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در آستانه تعطیلات سال نو میلادی در اروپا، رئیس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد که انتظار می‌رود سویه اومیکرون تا اواسط ژانویه به نوع غالب ویروس کرونا در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا تبدیل شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دستگیری یازده نفر در ارتباط با حمله به مسجدی در آلماننیروهای امنیتی آلمان یازده نفر را در ارتباط با حمله به مسجد «ایوب سلطان» در شهر لایپزیگ دستگیر کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

محکومیت یک شرکت دانمارکی در دادگاه به دلیل فروش محموله‌های سوخت به مقصد سوریهاین شرکت، مدیرعامل آن همچنین یکی از شرکتهای تابعه، از سوی دادگاه متهم شده بودند که در مجموع ۱۷۲ هزار تن سوخت هواپیمای جت به ارزش حدود ۶۴۷ میلیون کرون دانمارک را بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ میلادی و طی ۳۳ معامله به شرکت‌های روسی فروخته‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایرانی‌ها در نوامبر امسال در صدر خریداران خانه در ترکیه بودندطی ماه نوامبر ایرانیان با خرید 1406 مسکن، در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه‌ بوده‌اند. - خبرگزاری آناتولی آناتولی از بودجه ۳۶۷ ملیون دلاری سوئیس و سوئد بنویس برای پ کک و ی پ گ .خوابی؟ حیف بیت المال ملت ترک که بهت صرف میشه .
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اومیکرون در اروپا؛ از توقف سرو مشروب در نروژ تا ممنوعیت رقص در رستوران‌های فرانسهکمیته علمی فرانسه نیز سه‌شنبه صبح با هشدار نسبت به خطر موج جدید بیماری کووید از مردم این کشور خواسته تا در دورهمی‌های آخر سال جوانب احتیاط را بیشتر رعایت کنند. جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جریمه ۳ میلیون یورویی جدید در انتظار فدراسیون فوتبال ایران | DW | 14.12.2021یک شرکت خارجی که قرارداد همکاری با فدراسیون فوتبال ایران را در زمینه برگزاری بازی‌های تدارکاتی داشته است، از فدراسیون فوتبال به علت عدم اجرای تعهد به قرارداد خود، به فیفا شکایت کرده و خواستار ۳ میلیون یورو غرامت شده است. عجب
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »