کرونا باعث لغو دومین مناظره انتخاباتی ترامپ و بایدن شد | DW | 10.10.2020

10/10/2020 01:13:00 ب.ظ

کمیسیون برگزارکننده مناظره‌های انتخاباتی آمریکا اعلام کرد که دومین مناظره میان دونالد ترامپ و رقیب او جو بایدن برگزار نمی‌شود. به دلیل ابتلای ترامپ به کرونا قرار بود این مناظره مجازی برگزار شود که او با آن مخالفت کرد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, مناظره انتخاباتی

کمیسیون برگزارکننده مناظره‌های انتخاباتی آمریکا اعلام کرد که دومین مناظره میان دونالد ترامپ و رقیب او جو بایدن برگزار نمی‌شود. به دلیل ابتلای ترامپ به کرونا قرار بود این مناظره مجازی برگزار شود که او با آن مخالفت کرد.

کمیسیون برگزارکننده مناظره‌های انتخاباتی آمریکا اعلام کرد که دومین مناظره میان دونالد ترامپ و رقیب او جو بایدن برگزار نمی‌شود. به دلیل ابتلای ترامپ به کرونا قرار بود این مناظره مجازی برگزار شود که او با آن مخالفت کرد.

نخستین مناظره تلویزیونی دو رقیب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۲۹ سپتامبر برگزار شد و مناظره دوم برای ۱۵ اکتبر برنامه‌ریزی شده بود.ترامپ دوم اکتبر در یک پیام توئیتری تائید کرد که آزمایش کرونای او و همسرش ملانیا مثبت بوده است. تا کنون ابتلای بیش از سی نفر از همکاران نزدیک رئیس جمهوری آمریکا و کارمندان کاخ سفید به بیماری کووید۱۹ قطعی اعلام شده است.

کمیسیون مناظره‌ها با توجه به ابتلای ترامپ تصمیم گرفت که مناظره دوم غیر حضوری و به صورت کنفرانس ویدئویی برگزار شود.دونالد ترامپ که پس از سه روز بستری بودن در یک بیمارستان نظامی مرخص شده، شامگاه پنج‌شنبه در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفته بود، تغییر شکل مناظره از حضوری به مجازی"غیرقابل قبول" است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

تخمشو نداشت که با ترامپ مناظره کنه، گور پدر هر چی دمکراته

ترامپ به کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا باز می‌گردد | DW | 09.10.2020دونالد ترامپ ، می‌خواهد تنها چند روز پس از مرخص شدن از بیمارستان، به صحنه مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا بازگردد. او در پی جمع کردن بیشترین جمعیت به میتینگ تبلیغاتی خود در فلوریداست. ترامپ دوباره انتخاب میشه((این نقشه صهیونیسم بین الملل است)) !! ایران باید زودتر ترامپ را تهدید کنه: اگر تحریمها را لغو نکنی ایران سازنده بمب اتمی در جهان خواهد بود ؛؛ در کنار چند کشور دیگه ای که این سلاح را دارند !! از آمار فهمیده خیلی از بایدن عقبه و داره انتخابات رو میبازه وحشت زده شده دائم توییت های عصبانی ول میده مثل یک خروس مریض خودشو به در و دیوار میکوبه آفرین به این استقامت و پشتکار

۲۵ روز تا انتخابات آمریکا؛ در آخرین نظرسنجی‌ها ترامپ برنده است یا بایدن؟هر چند نظرسنجی‌های ملی می‌تواند نشاندهنده تاثیر رویدادهای اخیر (برگزاری اولین مناظره انتخاباتی و ابتلای نامزد جمهوریخواهان به کرونا) بر روی گرایش رای‌دهندگان باشد اما در انتخابات آمریکا نتیجه رای‌گیری در ایالت‌های کلیدی تعیین‌کننده خواهد بود. نتیجه نظرسنجی‌ در این ایالت‌ها بیانگر چیست؟ ترامپ اصولا انتخاب شده هست ... اگر جریان کرونا تغییر بده سیستم انتخاباتی آمریکا یا همان الکترال کارتها لزوما ربطی به تعداد نفرات بیشتر ندارد .و الکترالها می‌توانند بر خلاف رای و نظر مردم انتخاب چند صد میلیونی مردم را ابطال کنند و کاندید بازنده را پیروز انتخابات کند .. اگر جنتی ما خانم نانسی بزاره به حول چراغ قوه الهی ترامپ حتما برنده است. ما هم اینجا درگیر جنتی ها و ... هستیم

پرزیدنت ترامپ: نیروهای آمریکا در افغانستان «تا کریسمس به خانه» برمی‌گردندپرزیدنت ترامپ : نیروهای آمریکا در افغانستان «تا کریسمس به خانه» برمی‌گردند رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه شب در یک توییتی نوشت: «شمار اندک مردان و زنان شجاع باقیمانده‌مان در افغانستان تا کریسمس به خانه بازمی‌گردند.» دروغ انتخاباتی! اگر چنین وعده ای درست است چرا ناتو به آن واکنش منفی نشان داد؟! طرحی برای ایجاد دو دولت در افغانستان و تضمین فروش تسلیحات بیشتر البته اگر تخلیه کامل کنند شما دیگه تصمیم گیرنده نخواهی بود، چون بزودی دوران حکومت شما به احتمال قوی به پایان خواهد رسید

سناتور تد کروز از دولت پرزیدنت ترامپ بابت تحریم‌ بخش مالی ایران تقدیر کردسناتور تد کروز از دولت پرزیدنت ترامپ بابت تحریم‌ بخش مالی ایران تقدیر کرد سناتور کروز ضمن تقدیر از اقدام دولت پرزیدنت ترامپ بابت تحریم‌های اخیر افزود: «من مشتاق همکاری با دولت برای اطمینان از اجرای این تحریم‌ها هستم.» آقای سناتورقول پریزیدنت ترامپ برای اینترنت آزادچه شدامروزبه خاطرترس ازشورش مردم حکومت اعدامی اینترت را درسراسرایران یا قطع کرده یا طوری ضعیف کرده که قابلیت استفاده نیست بز کوهی هم زر زد تد کروز یک 'وکیل الدوله'برای دولت ترامپ است!

ترامپ از شنبه حضور در کارزار انتخاباتی را از سر می‌گیردآقای ترامپ گفته است که می‌خواهد روز شنبه در کمپین انتخاباتی فلوریدا شرکت کند. در همین روز لاتین‌تبارهای مخالف کمونیسم و طرفدار ترامپ در میامی راهپیمایی می‌کنند. عجب بگویید این بار ماسک را فراموش نکند! البته تزریق مایع ضد عفونی را فراموش کند! برای دیگران نیز نسخه نپیچد!

«ترامپ برای ناک‌اوت ایران تنها به یک مشت دیگر نیاز دارد» | DW | 08.10.2020رسانه‌های آمریکا از اجرایی شدن تحریم همه بانک‌ها و موسسات مالی جمهوری اسلامی ایران از سوی دولت ترامپ خبر می‌دهند. چنین امری نه تنها موجب کاهش درآمد ارزی ایران می‌شود، بلکه حتی بازگشت آمریکا به برجام را دشوار می‌سازد. آرزوی تسلیم ایران رو به گور میبرید والا مردم دارند ناک اوت می شوند نه نظام واقعا طراحان همچین تحریم هایی در اینده بعنوان جانی و قاتل جنگی محاکمه شوند. داروهای شیمی درمانی قیمتش سربه فلک کشیده. realDonaldTrump روزی باید جوابگو این همه ظلم در حق مردم ایرانی باشی! 👎👎👎👎👎

کمیسیون مناظره‌های انتخاباتی ایالات متحده شامگاه جمعه ۱۸ مهر (نهم اکتبر) اعلام کرد که مناظره دوم میان دونالد ترامپ و جو بایدن، رقیب او از حزب دموکرات، در روز پنج‌شنبه برگزار نمی‌شود.دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، اولین حضور خود در مبارزات انتخاباتی از زمان ابتلایش به بیماری کووید۱۹ را برای روز شنبه ۱۹مهر (۱۰ اکتبر) اعلام کرد.Aa کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا طی روزهای گذشته با برگزاری اولین مناظره بین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی این کشور و جو بایدن، رقیب دموکرات او و همچنین ابتلای نامزد جمهوریخواهان به ویروس کرونا فراز و نشیب های زیادی داشته است.بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ پرزیدنت دونالد ترامپ می‌گوید که می‌خواهد تمام نیروهای ایالات متحده در افغانستان را پیش از پایان سال میلادی جاری به کشور برگرداند.

نخستین مناظره تلویزیونی دو رقیب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۲۹ سپتامبر برگزار شد و مناظره دوم برای ۱۵ اکتبر برنامه‌ریزی شده بود. ترامپ دوم اکتبر در یک پیام توئیتری تائید کرد که آزمایش کرونای او و همسرش ملانیا مثبت بوده است. ایالت‌های فلوریدا و پنسیلوانیا از مراکز اصلی تعیین تکلیف نتایج انتخابات ریاست جمهوری در روز سوم نوامبر هستند. تا کنون ابتلای بیش از سی نفر از همکاران نزدیک رئیس جمهوری آمریکا و کارمندان کاخ سفید به بیماری کووید۱۹ قطعی اعلام شده است. به این ترتیب به نظر می رسد دومین مناظره نامزدهای راهیابی به کاخ سفید روز ۱۵ اکتبر (۲۴ مهر) در شهر میامی در ایالت فلوریدا برگزار نخواهد شد. کمیسیون مناظره‌ها با توجه به ابتلای ترامپ تصمیم گرفت که مناظره دوم غیر حضوری و به صورت کنفرانس ویدئویی برگزار شود. برگزاری مراسم بزرگ در دوران کرونا به شدت مورد انتقاد است ترامپ ترجیح می‌دهد مقابل جمع زیادی صحبت کند. دونالد ترامپ که پس از سه روز بستری بودن در یک بیمارستان نظامی مرخص شده، شامگاه پنج‌شنبه در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفته بود، تغییر شکل مناظره از حضوری به مجازی"غیرقابل قبول" است. در آن زمان نیروهای آمریکا در واکنش به حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر به شهرهای نیویورک و واشنگتن، به افغانستان - کشوری که در آن زمان مقر اصلی شبکه تروریستی القاعده بود – حمله کرد.

رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید حاضر نیست وقت خود را با یک بحث و جدل مجازی تلف کند. اقدامی که به دلیل احتمال گسترش بیماری کرونا به شدت مورد انتقاد قرار می‌گیرند. نتیجه آخرین نظرسنجی‌های ملی چیست؟ از روز ۳۰ سپتامبر (۹ مهر) تا شش اکتبر (۱۵ مهر) شش نظرسنجی ملی از سوی موسسات افکارسنجی و رسانه های آمریکا انجام شده است. جو بایدن یک روز پیش‌تر گفته بود که اگر آزمایش کرونای ترامپ هفته آینده همچنان مثبت باشد، حاضر به مناظره رو در رو با او نیست. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید بی‌اعتنایی ترامپ به دستورالعمل‌های بهداشتی، به خصوص اکراه او در استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، همواره با انتقادهای شدید روبه‌رو بوده است. شان کانلی، پزشک معالج ترامپ، قبلا اعلام کرده بود که رئیس جمهور دوره درمان بیماری را که برای او تجویز شده بود به پایان رسانده و از روز شنبه مجدداً اجازه حضوردر مجامع عمومی را دارد. او می‌گوید حالش کاملا خوب است و آمادگی دارد مبارزات انتخاباتی را از سر بگیرد. ۵۷ درصد رای دهندگان در این نظرسنجی متمایل به جو بایدن و ۴۱ درصد متمایل به دونالد ترامپ بودند. با این همه همایشی در فلوریدا که برای امروز برنامه‌ریزی شده بود به روز دوشنبه موکول شد. کانلی گفته است که روز شنبه  دهمین روز پس از آزمایش مثبت بیماری کرونای ترامپ است و از نظر او حضور رئيس جمهور در مجامع عمومی بدون خطر خواهد بود. طالبان همچنین همچنین در مذاکرات موسوم به «بین ‌الافغانی» شرکت دارند تا به این ترتیب بر سر یک آتش بس دائم و تقسیم قدرت در افغانستان پس از جنگ به توافق برسد.

همایش‌های انتخاباتی هواداران حزب جمهوری‌خواه به طور معمول حضوری و بدون رعایت فاصله‌گذاری برگزار می‌شود. بازگشت ترامپ به کارزار انتخاباتی تیم کارزار انتخاباتی ترامپ می‌گوید، او شامگاه دوشنبه در فرودگاه بین‌المللی اورلاندو در ایالت فلوریدا در جمع هوادارانش حضور می‌یابد و برای آنها سخنرانی می‌کند. ترامپ پس از آنکه دو بار سوال مجری برنامه درباره زمان آزمایش بعدی کرونا را نادیده گرفت، بالاخره گفت که باید روز جمعه دوباره آزمایش شود. در نظرسنجی مشترک شبکه «ان بی سی» و روزنامه «وال استریت ژورنال» پیشتازی جو بایدن ۱۴ درصد است. فلوریدا از ایالت‌هایی است که در تعیین نتیجه نهایی انتخابات سوم نوامبر نقش بسیار مهمی دارد. مطابق نظرسنجی‌ها در حال حاضر جو بایدن در این ایالت، مانند بسیاری از ایالت‌های دیگر، از رقیب خود پیشی گرفته است. او از زمان ترک بیمارستان سه ویدیوی کوتاه در توییتر منتشر کرده و بیماری خود را"نعمت خدا" نامیده است، زیرا باعث شد او از «آنتی بادی درمانی» به عنوان"درمان" آگاه شود. به تعویق افتادن سخنرانی در فرودگاه فلوریدا به معنی بیکار نشستن ترامپ در روز شنبه نیست. نتیجه نظرسنجی موسسه «راسموسن» از پیشتازی ۱۲ درصدی جو بایدن حکایت دارد.

یکی از همکاران رئیس جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران تائید کرده است که دونالد ترامپ قصد دارد روز شنبه جلوی کاخ سفید درباره"قانون و نظم" سخنرانی کند. تردید دموکرات‌ها در توانایی ترامپ برای زمامداری دموکرات‌های آمریکا در کنگره اعلام کرده‌اند که برای بررسی صلاحیت ترامپ در کرسی ریاست جمهوری یک کمیسیون پارلمانی برای بررسی توانایی ترامپ ایجاد می کنند. اولین مناظره دونالد ترامپ و جو بایدن، ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۰ رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند، برای این سخنرانی حدود دو هزار نفر دعوت شده‌اند و ترامپ از بالکن کاخ سفید برای آنها سخنرانی خواهد کرد. هنوز این مسئله که آیا ترامپ همچنان ناقل ویروس کروناست یا خیر به طور قطعی مشخص نیست. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید نانسی پلوسی روز جمعه از طرحی سخن گفت که در صورت تصویب و تبدیل شدن آن به قانون به کنگره آمریکا اجازه می‌دهد در صورت اثبات عدم توانایی رئیس جمهور در انجام وظایف خود، او را مقامش برکنار کند به گفته رئیس مجلس نمایندگان آمریکا این طرح ارتباطی با ترامپ ندارد. به این ترتیب جو بایدن در این نظرسنجی ۹ درصد از رقیب جمهوریخواه خود رای بیشتری دارد. پزشکان معالج رئیس جمهوری آمریکا می‌گویند، روند درمان ترامپ"فوق‌العاده خوب" پیش رفته و وضعیت جسمی او"پایدار" است. برخی کارشناسان تردید دارند که ترامپ که ظاهرا برای درمان بیماری کووید۱۹ از داروهای بسیار قوی استفاده می‌کند، بتواند در فاصله کوتاهی از مثبت شدن آزمایش کرونا زندگی و فعالیت روزمره خود را از سر گیرد. ولی ترامپ به ما نشان داد که لازم است روندی برای روسای جمهور آینده آماده کنیم.

کرونا یکی از موضوع‌های محوری مناظره‌ها شیوع کرونا و نحوه برخورد دولت ترامپ با آن، که به نظر منتقدان غیرجدی و ناکارآمد بوده است، یکی از مسائل محوری مناظره‌های انتخاباتی به شمار می‌رود. میانگین این شش نظرسنجی نشان می دهد که ۵۲ درصد رای دهندگان احتمالی از جو بایدن حمایت می کنند و ۴۱ درصد آنها نیز رئیس جمهوری کنونی آمریکا را به رقیب دموکرات او ترجیح می دهند. این موضوع در مناظره اول ترامپ و بایدن از مسائل مورد مناقشه بود و در مناظره شامگاه چهارشنبه میان مایک پنس و کامالا هریس، معاونان دو رقیب انتخابات ریاست جمهوری نیز جایگاه خاصی داشت. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید آمریکا در حال حاضر درگیرترین کشور جهان با پاندمی کرونا است. مطابق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تا ظهر شنبه ۱۹ مهر بیش از هفت میلیون و ۶۶۴ هزار مورد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در ایالات متحده شناسایی شده و فراتر از ۲۱۳ هزار نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند. به این ترتیب هر کدام از نامزدها که بتواند اکثریت آراء را در کالج الکترال (۲۷۰ رای) به دست آورد پیروز انتخابات خواهد بود. مطابق روال معمول دوره‌های قبل، قرار بوده در مجموع سه مناظره رو در رو میان دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شود.

با لغو دور دوم دوئل تلویزیونی بایدن و ترامپ، چشم‌ها به مناظره سوم دوخته شده است که قرار است ۲۲ اکتبر برگزار شود. بر پایه نظرسنجی‌ها، جو بایدن در حال حاضر حدود ده درصد از رقیب خود از حزب جمهوری‌خواه پیشی گرفته، اما تجربه سالیان قبل، به خصوص رقابت میان ترامپ و هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۶، نشان داده است که رویدادهای روزهای قبل از انتخابات می‌تواند نتیجه نهایی را به شکل غیرمنتظره‌ای تغییر دهد. اکثریت رای دهندگان در این ایالت از سال ۱۹۹۶ تاکنون همواره به برنده انتخابات ریاست جمهوری رای داده اند. در همین زمینه: .