گاهشمار_کرونا, کرونا

گاهشمار_کرونا, کرونا

کرونا در ایران؛ انتقادها از بازگشایی مدارس ادامه دارد

08/09/2020 06:24:00 ب.ظ

یکی از مسئولان مدرسه در حال سخنرانی ست که ناگهان یک دانش‌آموز پس از چند قدم حرکت، بدون اختیار نقش بر زمین می‌شود. ویدیو این اتفاق تلخ روز دوشنبه نگرانی‌ها را در خصوص وضعیت دانش‌آموزان دو چندان کرد. گزارش گاهشمار_کرونا از pkhwshhal 👇 اخبار_ایران کرونا

«پیام طبرسی»، رییس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان «مسیح دانشوری»، روز سه‌شنبه ۱۸شهریور۱۳۹۹ درباره بازگشایی مدارس و حضور برخی دانش‌آموزان سر کلاس‌های درساست: «همیشه شروع اپیدمی بیماری‌های ویروسی مثل آنفولانزا، از مدارس آغاز می‌شود و در مورد کرونا و سایر بیماری‌های ویروسی دیگر هم غیر از این نیست، از همین رو نباید تجمعی در مدارس شکل بگیرد تا بچه‌ها این ویروس را به سایر افراد انتقال دهند.»

آیا مدال طلای جواد فروغی پس‌گرفته می‌شود؟ | DW | 01.08.2021 جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021 شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

طبرسی به صراحت گفته است که پیش‌بینی میزان ابتلا به ویروس کرونا پس از بازگشایی مدارس بیشتر خواهد شد. او موضوع اصلی را نه بیمار شدن کودکان، بلکه ناقل بودن آن‌ها عنوان کرد و گفت: «معلمین، والدین، خواهر و برادرها و پرستارهای کودک، همه‌ این افراد در معرض خطر هستند. حتی اگر مدارس طبق تمهیداتی باز شده باشند و پروتکل‌ها هم رعایت شوند، باز امکان خطر وجود دارد، چون در بیمارستان‌ها که پروتکل‌ها به صورت کامل رعایت می‌شود، باز هم پرستارها و پزشک‌ها به این ویروس مبتلا می‌شوند. البته کادر درمان چاره‌ای ندارد، چون شغلش همین است، اما در رابطه با بچه‌ها باید از تمهیدات دیگری استفاده کرد.»

طبرسی همچنین گفته است که اگر نیاز باشد تا تعداد زیادی کودک بستری شوند، تخت کافی برای آن‌ها وجود ندارد.«علی ربیعی»، سخنگوی دولت، نیز در نشست خبری روز سه شنبه – ۱۸شهریور رسماکرد: «تصمیمی که در ستاد ملی مبارزه با کرونا و دولت در خصوص بازگشایی بحث شد، این است که حضور در مدارس الزامی نیست و دولت مکلف و موظف به آموزش است.» headtopics.com

ادامه مطلب: ایران وایر »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

کرونا در ایران؛ آیا کرونا وزیر آموزش‌و‌پرورش را می‌گیرد؟

کرونا در ایران؛ وزیر سابق آموزش و پرورش: به نوه‌هایم گفتم مدرسه نروند - BBC News فارسیمرتضی حاجی وزیر سابق آموزش و پرورش ایران از باز شدن مدرسه‌ها در حین شیوع کرونا انتقاد کرد و گفت اگر فرزند کوچک داشت نمی‌گذاشت مدرسه برود و به فرزندانش هم توصیه کرده نگذارند نوه‌هایش مدرسه بروند. مدرسه‌ها در ایران دو روز است که باز شده‌اند اما بسیاری خانواده‌ها به درستی این تصمیم اطمینان ندارند و تصمیم‌های متناقض و ناگهانی هم معلم‌ها را سرگردان و ناراضی کرده است.

بازگشایی مدارس در ایران با وجود وضعیت بحرانی همه‌گیری کرونا؛ بی‌اعتنایی به هشدارها و اعتراضات مردمصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

کرونا در ایران؛ شمار جان‌باختگان به 22 هزار 410 نفر رسید کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان به 22 هزار 410 نفر رسید

کرونا در ایران؛ فوت 132 بیمار طی یک روز کرونا در ایران؛ فوت 132 بیمار طی یک روز

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 18 شهریور 1399براساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.