کرونا در ایران؛ انتقادها از بازگشایی مدارس ادامه دارد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 72 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یکی از مسئولان مدرسه در حال سخنرانی ست که ناگهان یک دانش‌آموز پس از چند قدم حرکت، بدون اختیار نقش بر زمین می‌شود. ویدیو این اتفاق تلخ روز دوشنبه نگرانی‌ها را در خصوص وضعیت دانش‌آموزان دو چندان کرد. گزارش گاهشمار_کرونا از pkhwshhal 👇 اخبار_ایران کرونا

یکی از مسئولان مدرسه در حال سخنرانی برای دانش‌آموزان است که ناگهان یک دانش‌آموز پس از چند قدم حرکت، بدون اختیار نقش بر زمین می‌شود. ویدیو این اتفاق تلخ روز دوشنبه در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شده است؛ چند ثانیه ناراحت‌کننده که نگرانی‌ها را در خصوص وضعیت دانش‌آموزان دو چندان کرد. این در حالی است که وزیر آموزش‌وپرورش به مجلس احضار شده و از موضع چند هفته اخیر خود کوتاه آمده و تاکید کرده است که حضور دانش‌آموزان در مدارس الزامی نیست.

«پیام طبرسی»، رییس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان «مسیح دانشوری»، روز سه‌شنبه ۱۸شهریور۱۳۹۹ درباره بازگشایی مدارس و حضور برخی دانش‌آموزان سر کلاس‌های درس: «همیشه شروع اپیدمی بیماری‌های ویروسی مثل آنفولانزا، از مدارس آغاز می‌شود و در مورد کرونا و سایر بیماری‌های ویروسی دیگر هم غیر از این نیست، از همین رو نباید تجمعی در مدارس شکل بگیرد تا بچه‌ها این ویروس را به سایر افراد انتقال دهند.

طبرسی به صراحت گفته است که پیش‌بینی میزان ابتلا به ویروس کرونا پس از بازگشایی مدارس بیشتر خواهد شد. او موضوع اصلی را نه بیمار شدن کودکان، بلکه ناقل بودن آن‌ها عنوان کرد و گفت: «معلمین، والدین، خواهر و برادرها و پرستارهای کودک، همه‌ این افراد در معرض خطر هستند. حتی اگر مدارس طبق تمهیداتی باز شده باشند و پروتکل‌ها هم رعایت شوند، باز امکان خطر وجود دارد، چون در بیمارستان‌ها که پروتکل‌ها به صورت کامل رعایت می‌شود، باز هم پرستارها و پزشک‌ها به این ویروس مبتلا می‌شوند.

طبرسی همچنین گفته است که اگر نیاز باشد تا تعداد زیادی کودک بستری شوند، تخت کافی برای آن‌ها وجود ندارد.: «تصمیمی که در ستاد ملی مبارزه با کرونا و دولت در خصوص بازگشایی بحث شد، این است که حضور در مدارس الزامی نیست و دولت مکلف و موظف به آموزش است.» از جمله رخدادهای دیگری که مسئولان کشوری تاکید بر برگزاری آن دارند، دور دوم انتخابات «مجلس شورای اسلامی» است. این انتخابات که قرار است روز جمعه ۲۱شهریور ماه برگزار شود، پیش از این قرار بود روز ۲۹ فروردین ماه برگزار شود، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ آیا کرونا وزیر آموزش‌و‌پرورش را می‌گیرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ وزیر سابق آموزش و پرورش: به نوه‌هایم گفتم مدرسه نروند - BBC News فارسیمرتضی حاجی وزیر سابق آموزش و پرورش ایران از باز شدن مدرسه‌ها در حین شیوع کرونا انتقاد کرد و گفت اگر فرزند کوچک داشت نمی‌گذاشت مدرسه برود و به فرزندانش هم توصیه کرده نگذارند نوه‌هایش مدرسه بروند. مدرسه‌ها در ایران دو روز است که باز شده‌اند اما بسیاری خانواده‌ها به درستی این تصمیم اطمینان ندارند و تصمیم‌های متناقض و ناگهانی هم معلم‌ها را سرگردان و ناراضی کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بازگشایی مدارس در ایران با وجود وضعیت بحرانی همه‌گیری کرونا؛ بی‌اعتنایی به هشدارها و اعتراضات مردمصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ شمار جان‌باختگان به 22 هزار 410 نفر رسیدکرونا در ایران؛ شمار جان باختگان به 22 هزار 410 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ فوت 132 بیمار طی یک روزکرونا در ایران؛ فوت 132 بیمار طی یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 18 شهریور 1399براساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »