کرونا در ایران؛ الزام واکسن و گواهی تست منفی از اول آذر | DW | 13.11.2021

22/08/1400 07:18 ب.ظ

تعداد شهرهای قرمز ایران کاهش یافته و آمارهای رسمی ثبات نسبی در منحنی ابتلا و مرگ را نشان می‌دهند. وزارت بهداشت اما برای پیشگیری از عادی‌انگاری پاندمی، گواهی واکسن یا تست کرونا را الزام حضوردر اجتماع و اماکن اعلام کرد.

تعداد شهرهای قرمز ایران کاهش یافته و آمارهای رسمی ثبات نسبی در منحنی ابتلا و مرگ را نشان می‌دهند. وزارت بهداشت اما برای پیشگیری از عادی‌انگاری پاندمی، گواهی واکسن یا تست کرونا را الزام حضوردر اجتماع و اماکن اعلام کرد. در ۲۴ ساعت منتهی به ۲۲ آبان، ۱۲۴ بیمار کرونایی دیگر جان باخته‌اند و ۴۳۰۶ مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده است.

آمارهای رسمی وزارت بهداشت، ثباتی نسبی در منحنی ابتلا و فوت را نشان می‌دهد اما مقامات درمانی هم‌چنان نسبت به موج ششم کرونا و غافلگیری در قبال این موج هشدار می‌دهند. گزارش‌های میدانی از نادیده گرفته شدن مقررات و پروتکل‌ها در فضای عمومی و حضور متراکم مردم در بازارها و خیابان‌ها حکایت می‌کنند.

هم‌زمان، وزارت بهداشت ایران اعلام کرده که در چارچوب"برنامه مدیریت هوشمند محدودیت‌ها"، حضور در محیط کار، استفاده از اماکن و وسایل نقلیه عمومی و تردد و مسافرت، مستلزم تزریق واکسن یا ارائه دو تست منفی کرونا در هفته است. این الزام که قرار است بستری برای فعالیت کلیه مشاغل و کسب وکارها در تمامی وضعیت‌های رنگ‌بندی فراهم کند، از اول آذر به جریان خواهد افتاد.

برنامه یاد شده، شامل ۷ معیار رعایت پروتکل‌های بهداشتی است: تزریق واکسن یا انجام دو مرتبه تست پی‌سی‌آر آزمایشگاهی در هفته، استفاده مناسب از ماسکـ، رعایت حداقل دو متر فاصله، تامین چهار متر مربع فضا برای هر نفر، تامین تهویه مناسب، تامین امکانات ضد عفونی کردن دست‌ها و گندزدایی از سطوح مشترک. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

دولت اتریش در نظر دارد افراد واکسینه نشده در برابر کرونا را قرنطینه کندصدراعظم اتریش سطح واکسیناسیون در این کشور را «به طرز خجالت‌آوری پائین» توصیف کرد. رؤى محمد قاسم إنذار للأمة الإسلامية. كما أصبحت تتحقق الآن أيضاً ، ويتحدث عنها الكثير في جميع أنحاء العالم ، ويعتقد الكثيرون أن محمد قاسم هو الإمام المهدي المنتظر.تعرف على الحقيقة هنا.

کرونا در ایران | هشدار در مورد حضوری شدن مدارس باوجود نبود واکسن «قابل اطمینان» برای خردسالانوزارت بهداشت ایران از روز ۲۰ آبان تا ۲۱ آبان، ۷ هزار و ۳۲۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ را تأیید کرد. به این ترتیب، مجموع مبتلایان کرونا در ایران به ۶ میلیون و ۲۷ هزار و ۲۶۹ نفر رسید. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۹ بیمار دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان کرونا به ۱۲۷ هزار... سلام مدیر خنده بازار هستم لطف بزرگی در حقم میکنید دنبالم کنید

شاکی حمید نوری در آلبانی: در سالن اعدام حمید نوری را دیدممجاهدین خلق ک حقشونه🤝

روند بستری‌های کرونا در کشور پایدار یا کاهشی شده است/هنوز وارد پیک ششم سراسری نشده‌ایمطبق اعلام وزارت بهداشت، روند بستری در اکثر استان‌های کشور پایدار یا کاهشی است و هنوز وارد خیز ششم سراسری کرونا نشده‌ایم.

آخرین آمار کرونا در برخی از کشورهای آمریکای لاتینکرونا در برخی از کشورهای آمریکای لاتین از جمله برزیل و مکزیک همچنان قربانی می‌گیرد. - خبرگزاری آناتولی

موج جدی شیوع کرونا در اروپا؛ بازگشت محدودیت‌ها به هلندمرکز کنترل بیماری‌های اروپا می‌گوید وضعیت شیوع ویروس کرونا در ۱۰ کشور این منطقه «به‌شدت نگران‌کننده» و در ۱۰ کشور دیگر «نگران‌کننده» است.