کرونا ۶۰ هزار میلیارد ریال به هتلداران ایران خسارت زد

06/04/1399 08:17 ق.ظ

کرونا و گردشگری | کرونا ۶۰هزار میلیارد ریال به هتلداران ایران خسارت زد

اردبیل- ایرنا- رئیس جامعه هتلداران ایران اعلام کرد: هتلداران استان‌های مختلف کشور در چهار ماه گذشته و در پی شیوع بیماری کرونا ۶۰ هزار میلیارد ریال خسارت دیدند. وی آسیب و زیان صنعت گردشگری کشور با شیوع بیماری کرونا در چهار ماه گذشته را خسارتی ۱۰۰ درصدی اعلام کرد و افزود: بخشی از این ضرر و زیان باید از طرف دولت تامین و جبران شود.

رئیس جامعه هتلداران ایران، خواستار همدلی و همراهی دولت با سرمایه‌گذاران زیان دیده صنعت گردشگری به خصوص جامعه هتلداران شد و اضافه کرد: بخش خصوصی صنعت گردشگری باید بتواند در وضعیت پساکرونا به ارائه خدمات بپردازد.

وی در ادامه با اشاره به پیشتازی جامعه هتلداری استان اردبیل در زمینه استانداردسازی مراکز اقامتی، آموزش کارکنان و ارائه دهندگان خدمات و نیز سرمایه‌گذاری در بخش اقامتی صنعت گردشگری، اقدام به احداث هتل‌های پنج ستاره در اردبیل را گامی بزرگ در تامین زیرساخت‌های گردشگری در این استان ذکر کرد.

حمزه‌زاده وجود همه جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی گردشگری در استان اردبیل را در کنار مجموعه چشمه های آبگرم و معدنی و نیز پل‌های معلق و پیست‌های اسکی، ظرفیتی بالا برای جذب گردشگر خارجی و داخلی دانست و خواستار در اولویت قرار گرفتن بخش گردشگری در برنامه‌های راهبردی توسعه استان اردبیل شد. headtopics.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

ایران همچنان در موج اول کرونا / وضعیت مطلوب تخت‌ها و تجهیزات ویژه کرونامعاون وزیر بهداشت: *لازم است که استفاده از ماسک اجباری شود *این موضوع باید ترویج شود *نیازی نیست سراغ ماسک‌های پیچیده و گران برویم *یک پارچه ساده یا چند لایه دستمال کاغذی و پوشاندن دهان و بینی با آن می‌تواند بسیار کمک کننده باشد

کرونا در افغانستان؛ کمیته نجات بین‌المللی: زنان دسترسی محدود به آزمایش کرونا دارندکمیته نجات بین‌المللی در گزارش تازه از نابرابری جنسیتی دسترسی به تست ویروس کرونا در کشورهای فقیر از جمله افغانستان ابراز نگرانی کرده است. وزارت بهداشت افغانستان نیز تایید می‌کند که زنان در مقایسه با مردان در این کشور کمتر به خدمات بهداشتی از جمله آزمایش ویروس کرونا دسترسی دارند.

شمار قربانیان کرونا در سراسر جهان از مرز 480 هزار نفر گذشتشمار قربانیان کرونا در سراسر جهان از مرز 480 هزار نفر گذشت

کرونا در ایران، شمار جان باختگان به مرز 10 هزار نفر رسیدتعداد جان_باختگان کرونا در ایران به 9996 نفر رسید

افغانستان: شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 29 هزار و 715 نفر رسیدافغانستان: شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 29 هزار و 715 نفر رسید

شمار قربانیان کرونا در ایران به مرز ده هزار نفر رسید | DW | 24.06.2020تعداد کشته شدگان روزانه بیماری کووید۱۹ در ایران به ۱۳۳ نفر و بالاترین حد از میانه فروردین تا کنون رسید. مطابق آمار رسمی وزارت بهداشت دست‌کم در هشت استان روند ابتلا به ویروس کرونا کاهشی نیست.

جمشید حمزه‌زاده روز جمعه در گردهمایی هیات مدیره جامعه هتلداران استان‌های مختلف کشور در بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی، خسارت کرونا به صنعت گردشگری و به خصوص هتلداری ایران را خیلی عمیق خواند و گفت: هنوز هم با وجود اعلام آغاز فعالیت هتل‌ها و مراکز اقامتی، خسارت کرونا به این بخش از صنعت گردشگری ادامه دارد.

وی آسیب و زیان صنعت گردشگری کشور با شیوع بیماری کرونا در چهار ماه گذشته را خسارتی ۱۰۰ درصدی اعلام کرد و افزود: بخشی از این ضرر و زیان باید از طرف دولت تامین و جبران شود.

رئیس جامعه هتلداران ایران، خواستار همدلی و همراهی دولت با سرمایه‌گذاران زیان دیده صنعت گردشگری به خصوص جامعه هتلداران شد و اضافه کرد: بخش خصوصی صنعت گردشگری باید بتواند در وضعیت پساکرونا به ارائه خدمات بپردازد.

وی در ادامه با اشاره به پیشتازی جامعه هتلداری استان اردبیل در زمینه استانداردسازی مراکز اقامتی، آموزش کارکنان و ارائه دهندگان خدمات و نیز سرمایه‌گذاری در بخش اقامتی صنعت گردشگری، اقدام به احداث هتل‌های پنج ستاره در اردبیل را گامی بزرگ در تامین زیرساخت‌های گردشگری در این استان ذکر کرد.

حمزه‌زاده وجود همه جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی گردشگری در استان اردبیل را در کنار مجموعه چشمه های آبگرم و معدنی و نیز پل‌های معلق و پیست‌های اسکی، ظرفیتی بالا برای جذب گردشگر خارجی و داخلی دانست و خواستار در اولویت قرار گرفتن بخش گردشگری در برنامه‌های راهبردی توسعه استان اردبیل شد.

مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به تاثیر عمیق و خسارت‌بار شیوع کرونا بر صنعت گردشگری این استان گفت: علاوه بر تعطیلی واحدهای اقتصادی مرتبط با گردشگری، برخی از شهرهای استان از جمله سرعین در پی شوع کرونا در چند ماه گذشته به حالت تعطیل درآمده است.

نادر فلاحی افزود: با وجود کرونا، اقدامات برای تامین زیرساخت‌های گردشگری استان اردبیل تعطیل نشده و هم‌اکنون چندین پل معلق، پیست اسکی و کمربند گردشگری سبلان به همراه چند هتل پنج ستاره در حال احداث است.

وی بیان کرد: امسال با تامین اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریالی، کمربند گردشگری سرعین ـ سردابه ـ قوتورسویی ـ شابیل در دامنه شرقی و شمالی سبلان احداث می‌شود که با بهره‌برداری از آن، در مسیر ۴۵ دقیقه‌ای مناظر بدیعی در دامنه سبلان در دسترس گردشگران طبیعت استان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان اردبیل همچنین با اشاره به بهره‌برداری از ۲ واحد پل معلق کم نظیر در استان و آغاز اقدامات اجرایی برای احداث ۲ پل دیگر در خلخال و سرعین گفت: این استان هم‎اکنون به قطب پل‌های معلق تبدیل شده است.

وی از فعالیت ۲۲۰ واحد اقامتی در استان اردبیل خبر داد و گفت: فعالیت این مراکز اقامتی منوط به فصول و ماه‌های خاص بود که با اجرای جشنواره زمستان بیدار، گامی اساسی برای همه فصلی شدن گردشگری استان برداشته شد.

فلاحی اضافه کرد: در کنار احداث هتل‎‎ها و مراکز اقامتی مورد نیاز برای رونق گردشگری زمستانی، احداث پیست اسکی نیز در اولویت استان قرار گرفته و تا پایان امسال، با تکمیل پیست اسکی شابیل مشگین‌شهر، اوجور سرعین و ازناو خلخال، تعداد پیست‌های اسکی استان اردبیل به پنج واحد افزایش می‌یابد.

وی وجود ۱۱۰ چشمه آب‌گرم و آب‌معدنی در استان اردبیل را ظرفیتی کم‌نظیر برای جذب گردشگران سلامت عنوان کرد و گفت: بعد از عادی شدن وضعیت و فروکش کردن بیماری کرونا، صنعت گردشگری استان اردبیل رونق بیشتری خواهد گرفت.

رئیس جامعه هتلداران استان اردبیل نیز در این گردهمایی با اشاره به آغاز فعالیت مراکز اقامتی استان بر اساس پروتکل‌های بهداشتی گفت: با این حال، کرونا اقتصاد صنعت گردشگری به خصوص فعالیت واحدهای اقامتی استان را تحت‌الشعاع قرار داده و به شدت به این بخش آسیب و زیان مالی وارد کرده است.

جعفر بذری ادامه داد: حل مشکلات به وجود آمده در پی شیوع کرونا نیازمند تعامل و همکاری مثبت متولی بخش و دولت و نیز همکاری بخش خصوصی است و جامعه هتلداران استان اردبیل آماده هر گونه همکاری با متولیان این بخش در سایر استان‌های کشور است.