آمازون, جف بزوس

آمازون, جف بزوس

کرونا میلیاردها دلار به ثروت صاحب آمازون افزوده است | DW | 15.04.2020

هم‌زمان با پخش خبر افزایش ثروت جف بزوس به میزان ۲۳ میلیارد دلار، دادگاهی در پاریس فعالیت شرکت آمازون را محدود کرد. اتهام آمازون: کم‌توجهی به سلامت کارکنانش در برابر ویروس کرونا.

15/04/2020 08:37:00 ب.ظ

هم‌زمان با پخش خبر افزایش ثروت جف بزوس به میزان ۲۳ میلیارد دلار، دادگاهی در پاریس فعالیت شرکت آمازون را محدود کرد. اتهام آمازون : کم‌توجهی به سلامت کارکنانش در برابر ویروس کرونا.

هم‌زمان با پخش خبر افزایش ثروت جف بزوس به میزان ۲۳ میلیارد دلار، دادگاهی در پاریس فعالیت شرکت آمازون را محدود کرد. اتهام آمازون : کم‌توجهی به سلامت کارکنانش در برابر ویروس کرونا.

صاحب شرکت آمازون این موفقیت را بیش از هر چیز مدیون بحرانی است که ویروس کرونا (سارس کوو-۲) به جهانیان تحمیل کرده، زیرا با گسترش کووید-۱۹، بیماری ناشی از کرونا، سفارش‌های آنلاینی بیش از پیش بالا رفته است. اکنون بزوس در فهرست صد میلیاردر برتر"بلومبرگ" با فاصله زیادی بیل گیتس‌ و برنارد آرنو، دومین و سومین فرد ثروتمند جهان را پشت سر گذاشته است.

مایک پنس: ما نژادپرستی در آمریکا را اصلا تحمل نمی‌کنیم اعتراض حساب کاربری کاخ سفید به توییتر درباره خامنه‌ای وزارت خارجه: سرکوب آمریکایی‎های ستمدیده و محدویت رسانه‌ها به‌سرعت متوقف شود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدگیتس و آرنو تحت تاثیر محدویت‌هایی که کرونا اعمال کرده، در مدت زمان مشابه، به ترتیب هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار و ۲۳ میلیارد دلار ضرر کرده‌اند.ثروت ورن بافت، چهارمین میلیاردر برتر فهرست"بلومبرگ" هم در همین بازه زمانی بیش از ۱۳ میلیارد دلار کاهش یافته است. 

ثروت بیشتر، کارکنان بیشترآمازون از آغاز بحران کرونا ۱۰۰ هزار همکار جدید در ایالات متحده استخدام کرده و قرار است که ۷۵ هزار نفر دیگر هم به شمار کارکنان خود بیافزاید. موفقیت آمازون باعث رشد سهام این شرکت آمریکایی در بازار بورس هم شده است. در آغاز بحران کرونا که سهام تقریبا تمامی شرکت‌ها در بازارهای بورس افت کرده بود، آمازون هم از این روند منفی در امان نماند. اما این بحران برای آمازون خیلی زودگذر بود. 

روز۲۱ فروردین (۹ آوریل) ارزش سهام آمازون به دوهزار ۲۹۲ دلار رسید و رکورد تازه‌ای برجا گذاشت. تغییر در رفتار"بدترین رئیس دنیا"؟ این که رئیس شرکت آمازون با وجود افزایش دائمی ثروتش آن طور که باید به کارکناش نمی‌رسد موضوع تازه‌ای نیست. 

بر اساس گزارش‌هایی که در سال‌های اخیر در باره فشار روحی و جسمی بر کارکنان آمازون و دستمزد پایین آنها منتشر شده، بزوس علاقه چندانی به بالابردن استاندارد زندگی همکارانش نشان نداده است. اتحادیه سندیکاهای جهانی در سال ۲۰۱۴ به بزوس لقب"بدترین رئیس دنیا" را داد. این اتحادیه گفته بود که شیوه کار در انبارها و دفاتر آمازون مانند شیوه کار در قرن نوزدهم میلادی است. 

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدالبته برخی ناظران معتقدند که انتقادات گسترده در این سال‌ها باعث تغییر رفتار بزوس شده و او بیش از گذشته به کارکنانش می‌رسد. با وجود این، میلیاردر آمریکایی مصمم است در آمازون هر چه بیشتر از ربات استفاد کند و تا جایی که امکان دارد از شمار کارکنایش بکاهد.  

رای دادگاه علیه آمازونروز چهارشنبه، ۲۷ فروردین دادگاهی در فرانسه حکمی علیه آمازون صادر کرد که تاییدی بر گفته‌ها در باره اوضاع کارکنان این شرکت به‌شمار می‌رود.بر اساس این حکم، آمازون موظف است از روز ۲۸ فروردین به مدت یک ماه تنها کالاهای بسیار ضروری مانند دارو، مواد خوراکی یا کالاهای بهداشتی را بفروشد یا از جانب فروشگاه‌های اینترنتی دیگر به مشتریان برساند. 

آتش‌سوزی در مناطق جنگلی جنوب غرب ایران ادامه دارد؛ انتقاد از نرسیدن تجهیزات و بالگرد دونالد ترامپ به روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت پایان داد پرزیدنت ترامپ از اقدامات جدید ایالات متحده علیه سیاست‌های چین خبر داد

علت این تصمیم دادگاه، شکایت از آمازون به دلیل کم‌توجهی به سلامت کارکنانش در برابر ویروس کرونا اعلام شد. آمازون با وجود اخطارهای مجدد از جانب مسئولان بهداشتی، به فاصله‌گذاری اجتماعی و ضدعفونی کردن محل کار اهمیت نداده است. در صورتی که شرکت آمریکایی به حکم دادگاه فرانسوی گردن ننهد، باید روزانه یک میلیون یورو جریمه پرداخت کند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

سوئد به رغم افزایش شمار جان‌باختگان ویروس کرونا به قرنطینه محدود ادامه می‌دهدسوئد به رغم افزایش شمار جان‌باختگان ویروس_کرونا به قرنطینه محدود ادامه می‌دهد سوئد تجمع بالای ۵۰ نفر را منع کرده، دبیرستان ها ودانشگاه ها را بسته، و از افراد بالای ۷۰سال یا اشخاص بالقوه آسیب پذیر خواسته است خود را برای حفاظت در برابر ویروس خانه‌نشین کنند

هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به خطر شیوع سرخک به خاطر کروناهشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به خطر شیوع سرخک بخاطر کرونا آژانس‌های بهداشتی سازمان ملل هشدار دادند که بیش از ۱۱۷ میلیون کودک ممکن است بدلیل فاصله‌گذاری اجتماعی و همچنین فشار زیاد به کارکنان سلامت بدلیل شیوع کرونا از واکسیناسیون در برابر سرخک جا بمانند

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 784 نفر رسیدوزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان چهارشنبه 15 آوریل اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 70 مورد مثبت تازه

تغییر رفتار مردم نسبت به اپیدمی کرونا، نگران کننده است/«کرونا» هنوز کنترل نشده استاستاد اپیدمیولوژیست دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به کاهش حساسیت مردم نسبت به این بیماری طی چند روز اخیر گفت: در مقابله با کووید ۱۹، رفتار مردم در خط اول و اقدامات مراکز درمانی در خط آخر قرار دارد. ما باید بیماری را در کف جامعه کنترل کنیم. کرونا آتش زیر خاکستر است که با رفتارهای اشتباه مردم می تواند شعله ور شود و از اتفاقاتی که اخیرا در سطح جامعه شاهد هستیم، احساس نگرانی شدید می کنیم. حالا تقصیر مردم شد؟🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮 یکی این حرفها رو به روحانی بگه 🤚

شمار قربانیان کرونا در فرانسه به مرز 15 هزار نفر رسیدشمار قربانیان ویروس کرونا در فرانسه با فوت 574 نفر دیگر به 14 هزار و 967 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل: آمار کرونا در سوریه به 25 نفر رسید