کرونا در ایران؛ تهران و اصفهان در شرایط «کاملا بحرانی»

26/09/2020 05:42:00 ب.ظ

کرونا, بهداشت_عمومی

روز جمعه بر اساس آمار رسمی، کرونا جان ۲۰۷ نفر از ایرانیان را گرفت. در روزهای گذشته رکورد تعداد مبتلایان در یک روز با حدود ۴ هزار نفر شکسته شد و این رکوردشکنی‌ها با توجه به شیوع پیک سوم بیماری همچنان ادامه خواهد داشت. بهداشت_عمومی گزارش pkhwshhal 👇

گفترسمیاست«علیرضا رییسی»، معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، در این‌باره گفته بود: «اصفهان که از نظر مدیریت خوب عمل می‌کرد، جایی مانند خمینی‌شهر بسیار به این استان آسیب بزرگی وارد کرد و بر اساس اطلاعاتی که از این شهرستان به ما رسید، بیشتر افراد ابتلای بسیار بالایی دارند که دلیل آن برگزاری مراسم بدون پروتکل (بهداشتی) بود که واضحا تاثیر داشت.»

«هوشنگ بازوند»، استاندار کرمانشاه، نیز شرایط این استان را بحرانی توصیف کرد و دستور تعطیلی تمام مدارس رادر این استان در دو هفته اخیر ۳۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.: «همه ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی و دولتی در حال حاضر به دلیل افزایش آمار مراجعات تکمیل شده و بسیاری از شهروندان از این بیمارستان به آن بیمارستان به دنبال تخت بستری برای برخی از اعضای خانواده خود به دلیل ابتلا به این بیماری هستند. در تهران تا کنون ۱۲ هزار نفر به دلیل کرونا جان خود را از دست داده‌‌اند و این در حالی است که با درایت می‌توان جلوی مبتلایان و متوفیان را گرفت.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

شیوع کرونا در ایران و جهان؛ تهران در وضعیت کاملاً بحرانی استایران هم اکنون در موضوع شمار مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا ، جایگاه دهم را در سراسر جهان دارد. این کشور همچنین چهارمین کشور جهان با بیشترین تعداد بیمارانی محسوب می‌شود که در اثر ابتلا به کووید۱۹ در وضعیت بحرانی قرار دارند.

کرونا در ایران؛ شمار فوتی‌های روزانه از 200 نفر گذشت کرونا در ایران؛ شمار فوتی‌های روزانه از 200 نفر گذشت

کرونا در ایران؛ 172 بیمار طی یک روز جان باختندسخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد در 24 ساعت گذشته 172 بیمار مبتلا به کووید-19 جان خود را از دست داده‌اند و 3 هزار و 204 بیمار جدید نیز شناسایی شده است. - خبرگزاری آناتولی

کرونا ۱.۵ میلیون نفر را در ایران بی‌کار کرد

۱۷۲ فوتی جدید کرونا در کشور / ۴۰۴۱ تن در شرایط وخیم بیماری۳۲۰۴ ابتلا و ۱۷۲ فوتی جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۳۲۰۴ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۷۲ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۴۳۰۸۶ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۷۲۰۵۱ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۵۳۹۴ نفر

رایزنی وزیران امور خارجه ایران و عراق در تهرانرایزنی وزیران امور خارجه ایران و عراق در تهران وزیر امور خارجه عراق ظهر امروز با محمد جواد ظریف، در تهران دیدار و رایزنی کرد برای اربعین ؟! احتمالا اومده به ظریف بگه جان عزیزانتون از ما عراقیها بکشید بیرون در واقع راهزنی یه ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون

دهد : «نباید از کسی که ماسک نمی‌زند به سادگی گذشت؛ افراد باید به کسی خدمات بدهند که ماسک دارد.Aa شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تا نیمروز شنبه ۲۶ سپتامبر (۵ مهر) به بیش از ۳۲ میلیون و ۸۰۷ هزار نفر و شمار قربانیان آن به بیش از ۹۹۴ هزار و ۳۰۰ نفر رسید.25.سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد در 24 ساعت گذشته 172 بیمار مبتلا به کووید-19 جان خود را از دست داده‌اند و 3 هزار و 204 بیمار جدید نیز شناسایی شده است.

اگر کسی ماسک نداشت، نباید به او خدماتی ارائه شود. خدمت‌کننده هم اگر طبق مقررات عمل نکند، با او هم برخورد می‌شود. پس از این کشور نیز هند، برزیل، روسیه، کلمبیا، پرو، اسپانیا، مکزیک، آرژانتین و آفریقای جنوبی در جایگاههای دوم تا دهم کشورهایی با بیشترین شمار مبتلایان به کووید۱۹ در سراسر جهان قرار گرفته‌اند.» «محسن فرهادی»، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، با اشاره به این که در دو سه هفته اخیر به واسطه بازگشایی‌ مدارس، برگزاری مراسم و افزایش مسافرت‌ها، انتقال بیماری افزایش یافته است، در خصوص محدودیت‌های اعمال‌شده گفت : «ستاد ملی کرونا یک سری قوانین از جمله تعطیلی واحدهای صنفی را پیش‌بینی کرده‌است؛ در مورد افراد نیز اگر فرد شاغل در بخش دولتی باشد، توبیخ کتبی و کسر یک‌سوم حقوق و درج در پرونده و انفصال از خدمت پیش‌بینی شده است و اگر واحد صنفی و کارگاهی باشد، همکاران ما می‌توانند تا یک ماه آن را تعطیل کنند. او افزود: شمار مبتلایان به کرونا نیز با شناسایی 3 هزار و 563 مورد جدید به 439 هزار و 882 نفر افزایش یافت.» با توجه به ضربه اقتصادی به کسب‌وکار مردم در ۷ ماه اخیر، حالا تصمیمات دولت درباره اعمال محدودیت‌ها، گریبان‌گیر مردم خواهد شد؛ مردمی که بر اساس رسمی باید با خط فقر ۱۰ میلیون تومانی مبارزه کنند. در این مدت ۱۷۲ نفر نیز بر اثر این بیماری جان باخته‌اند که به این ترتیب شمار کل مرگ و میرهای کووید۱۹ در ایران به عدد ۲۵ هزار و ۳۹۴ نفر می‌رسد. «عباس رضایی»، استاندار اصفهان، با اعلام این خبر که حدود ۴۷ درصد مردم این استان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، است : «امسال هیچ‌گونه راهپیمایی برای آیین اربعین حتی به صورت نمادین به‌سوی امام‌زاده‌های واجب‌التعظیم در این استان برگزار نمی‌شود. لاری در ادامه افزود: در طول 24 ساعت گذشته، 172 بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 25 هزار و 394 نفر رسید.

» این تاکید استاندار اصفهان از آن‌جایی نشات می‌گیرد که در مراسم ماه محرم در شهرستان «خمینی‌شهر» پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشد و به گفته مسئولان نتیجه آن تکمیل ظرفیت برخی بیمارستان‌ها در این روزها و رسیدن شمار مرگ‌و‌میر در شبانه روز به عدد ۴۰ بود. این کشور همچنین در حال حاضر چهارمین کشور جهان با بیشترین تعداد بیمارانی محسوب می‌شود که در اثر ابتلا به کووید۱۹ در وضعیت بحرانی قرار دارند. همچنین تعداد بستری‌ در بیمارستان‌های اصفهان نیز به عددی بالغ بر ۳۰۰ نفر در ۲۴ ساعت رسید. «علیرضا رییسی»، معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، در این‌باره گفته بود: «اصفهان که از نظر مدیریت خوب عمل می‌کرد، جایی مانند خمینی‌شهر بسیار به این استان آسیب بزرگی وارد کرد و بر اساس اطلاعاتی که از این شهرستان به ما رسید، بیشتر افراد ابتلای بسیار بالایی دارند که دلیل آن برگزاری مراسم بدون پروتکل (بهداشتی) بود که واضحا تاثیر داشت. تهران در وضعیت کاملاً بحرانی و پر خطر علیرضا زالی، رئیس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران روز شنبه اعلام کرد که تهران در حال حاضر در وضعیت «کاملاً بحرانی و پرخطر» قرار دارد.» «سعید نمکی»، وزیر بهداشت، نیز پیش‌بینی کرده است میزان مرگ‌ومیر هفته آینده در اصفهان وحشتناک بالا رود. در روزهای گذشته وضعیت حاد شیوع ویروس کرونا در اصفهان تا آن‌جا پیش رفت که «حجت‌الله غلامی»، سخنگوی «ستاد مدیریت بیماری کرونا استان اصفهان»، از راه‌اندازی «گشت ارشاد کرونایی» با هدف دادن تذکر و ممانعت از تخلفات موازین بهداشتی در سطح شهر خبر داده بود. به گفتۀ رئیس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران، تنها در ۲۴ ساعت گذشته شمار بیماران جدید بستری در بیمارستان‌های پایتخت به ۸۰۰ نفر افزایش یافته و از این تعداد حدود ۱۲۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند.

«هوشنگ بازوند»، استاندار کرمانشاه، نیز شرایط این استان را بحرانی توصیف کرد و دستور تعطیلی تمام مدارس را کرد . علاوه بر مدارس، آموزشگاه‌های علمی آزاد، مهدهای کودک، کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها و سراهای دانشجویی نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند. او همچنین محدودیت‌هایی را برای کارکنان دولت اعمال کرده و گفته است تمامی آزمون‌های حضوری نیز لغو شده‌اند. در این استان در دو هفته اخیر ۳۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند. شهر تهران نیز که حسن روحانی دستور اعمال مقررات در آن را صادر کرده است، وضعیت کاملا بحرانی دارد.

«ناهید خداکرمی»، رییس کمیته سلامت «شورای شهر تهران»، مدعی شده است روزانه در شهر تهران ۹۰ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا کشته می‌شوند. او مجموع تعداد فوتی‌های کرونایی شهر تهران را ۱۲ هزار نفر کرد : «همه ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی و دولتی در حال حاضر به دلیل افزایش آمار مراجعات تکمیل شده و بسیاری از شهروندان از این بیمارستان به آن بیمارستان به دنبال تخت بستری برای برخی از اعضای خانواده خود به دلیل ابتلا به این بیماری هستند. در تهران تا کنون ۱۲ هزار نفر به دلیل کرونا جان خود را از دست داده‌‌اند و این در حالی است که با درایت می‌توان جلوی مبتلایان و متوفیان را گرفت.» او همچنین گفته است که بخشی از آمار متوفیان مربوط به جوانانی است که سرپرست خانواده هستند. «علیرضا زالی»، رییس «ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران»، نیز است در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران جدید بستری‌شده در شهر تهران به ۸۰۰ نفر افزایش یافته است: «از این تعداد حدود ۱۲۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند.

در واقع شرایط جدید بیماری در تهران کماکان به گونه‌ای است که شهر تهران را در وضعیت کاملاً بحرانی و پر خطر قرار داده است.» «سیما سادات لاری»، سخنگوی وزارت بهداشت، از شناسایی ۳۲۰۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور طی ۲۴ منتهی به ظهر روز شنبه ۵مهر۱۳۹۹ خبر داده و گفته است: «متاسفانه ۱۷۲ تن نیز جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۲۵ هزار و ۳۹۴ نفر رسید.» از دیروز تا ظهر روز ۵مهر۱۳۹۹، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه‌هزار و ۲۰۴ بیمار جدید مبتلا ویروس کرونا در کشور شناسایی شدند که یک‌هزار و ۲۷۴ نفر از آن‌ها بستری شدند. او با اعلام این موضوع که در حال حاضر ۴۰۴۱ نفر از بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سراسر کشور بستری هستند، گفت: «استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های کهگیلویه‌و‌بویراحمد، چهارمحال‌و‌بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.» مطالب مرتبط: .