کرونا در ایران؛ مازندران، ایران را دوباره قرمز کرد

13/10/1399 06:55 ب.ظ

علیرضا زالی گفته که تهران به سمت کاهش شدت موج سوم شیوع کرونا حرکت کرده؛ اما این وضعیت در تهران به‌خاطر چگالی جمعیت با کندی پیش می‌رود و آلودگی هوا هم در این زمینه مزید برعلت شده است. راستی_آزمایی بهداشت_عمومی کرونا گزارشی از پویان خوشحال pkhwshhal 👇

»، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران گفته است که در حال حاضر، تهران به سمت کاهش شدت موج سوم شیوع ویروس کرونا حرکت کرده؛ اما این وضعیت در تهران به خاطر «چگالی جمعیت» با کندی پیش می‌رود و «آلودگی هوا» نیز...

»، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران گفته است که در حال حاضر، تهران به سمت کاهش شدت موج سوم شیوع ویروس کرونا حرکت کرده؛ اما این وضعیت در تهران به خاطر «چگالی جمعیت» با کندی پیش می‌رود و «آلودگی هوا» نیز در این زمینه مزید علت شده است.

»، استاندار تهران روز شنبه از ارائه پیشنهاد تعطیلی ۲ روزه همه بخش‌های دولتی، خصوصی و واحدهای تولیدی این استان به دولت خبر داد. براساس اطلاعاتی که منتشر شده، در ده کلان‌شهر «تهران»، «اصفهان»، «کرج»، «زنجان»، «اراک»، «اهواز»، «قزوین»، «قم»، «تبریز» و «مشهد» وضعیت آلودگی به حد خطرناکی رسیده است.«»، سخن‌گوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه میزان رعایت پروتکل‌ها در ایران به بالای ۸۶ درصد رسیده است، گفت: «خوشبختانه در سطح کشوری روند بیماری نزولی است و نسبت به حدود پنج هفته قبل میزان بستری در بیمارستان‌ها تقریبا یک چهارم و مرگ‌ومیر کمتر از یک سوم شده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

کرونا در ایران؛ تکذیب وجود ویروس جهش‌یافته در مازندران

کرونا در ایران؛ نگرانی از خیز بیماری در مازندران و گلستان | DW | 27.01.2021با مرگ ۹۱ بیمار در شبانه روز گذشته، شمار قربانیان کرونا در ایران به ۵۷هزار و ۶۵۱نفر رسید. هم‌زمان شماری از مقامات پزشکی نسبت به تاثیر مستقیم سرما بر تشدید موج چهارم پاندمی هشدار می‌دهند. تاثیر سرما اخی سرماخوردگی چون سردتر بشه بیشتر میشه این چه خبری است که شما پخش می کنید ارقام مرک بیماران در ایران دورغ بزرک است که شما به ان پوشش می دهید کشورهای اروپای ارقام چندین برابر ایران است با تمام وسایل پیشکیری از این ویروس.ارقام که می دهند مثل این است که می گویند ما زندانی سیاسی نداریم شما باید از مردم ایران عذرخواهی کنید از کشورت المان چه خبر کرونا خوب داره تخت گاز میره واکسن در پیتی فایزر چی شد جواب نداد

کرونا در ایران؛ آغاز قطره‌چکانی واکسیناسیون کرونا در مراکز درمانی

کرونا در ایران؛ تهدید ویروس جهش‌یافته در یک‌ سالگی اعلام ورود کرونا

کرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کروناکرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کرونا آمار جمع‌آوری شده توسط تارنمای «دنیای ما در قالب آمار» نشان می‌دهد شمار مرگ و میر روزانه به ازای هر میلیون نفر در ایران، از هند بالاتر است و تقریبا نزدیک کشور ایتالیا است

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.

روزهای شنبه، ستاد ملی مقابله با کرونا گزارشی از وضعیت شهرهای ایران را اعلام می‌کند. بر خلاف هفته اخیر که وضعیت همه شهرهای ایران به حالت «نارنجی» رسیده بود، حالا مجددا «قرمز» شدن ۴ شهر در استان مازندران نگرانی‌ها را در خصوص شیوع ویروس بیشتر کرده است. از سوی دیگر آلودگی هوا در کلان‌شهرهای ایران هم‌زمان با سرما و پدیده وارونگی هوا، هشداری است برای افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند.

هم‌زمان با افزایش آلودگی هوا طرح تعطیلی در تهران پیشنهاد شدعلیرضا زالی

»، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران گفته است که در حال حاضر، تهران به سمت کاهش شدت موج سوم شیوع ویروس کرونا حرکت کرده؛ اما این وضعیت در تهران به خاطر «چگالی جمعیت» با کندی پیش می‌رود و «آلودگی هوا» نیز در این زمینه مزید علت شده است.

او تاکید کرد: «آلودگی هوا به بخشی از سیستم تنفسی آسیب می‌زند و این شرایط فرد را در برابر ویروس کرونا ضعیف‌تر می‌کند.»انوشیروان محسنی بندپی

»، استاندار تهران روز شنبه از ارائه پیشنهاد تعطیلی ۲ روزه همه بخش‌های دولتی، خصوصی و واحدهای تولیدی این استان به دولت خبر داد.

کیفیت هوای تهران در روزهای گذشته ناسالم ارزیابی شد و در روز شنبه نیز هوای پایتخت از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۴۷ ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، کودکان و سالمندان و در آستانه هوای ناسالم برای همه گروه‌ها است.

براساس اطلاعاتی که منتشر شده، در ده کلان‌شهر «تهران»، «اصفهان»، «کرج»، «زنجان»، «اراک»، «اهواز»، «قزوین»، «قم»، «تبریز» و «مشهد» وضعیت آلودگی به حد خطرناکی رسیده است.«»، سخن‌گوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه میزان رعایت پروتکل‌ها در ایران به بالای ۸۶ درصد رسیده است، گفت: «خوشبختانه در سطح کشوری روند بیماری نزولی است و نسبت به حدود پنج هفته قبل میزان بستری در بیمارستان‌ها تقریبا یک چهارم و مرگ‌ومیر کمتر از یک سوم شده است.»

رئیسی با بیان اینکه در استان مازندران به نوعی پیک سوم بیماری آغاز شده است، گفت که در این استان ۴ شهر «سوادکوه شمالی»، «ساری»، «آمل» و «رامسر» وارد وضعیت قرمز شده‌اند و ۱۸ شهر دیگر در این استان نارنجی است.

او همچنین گفته است که شهر «لاهیجان» در استان گیلان نیز نیاز به مراقبت بیشتر دارند.مازندران

در خصوص آخرین آمار شهرستان‌های تحت پوشش این دانشگاه توضیح داد: «طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۶۶ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.»

در حال حاضر یک‌هزار و ۲ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۰۱ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

موسوی با اشاره به نگرانی از ورود مازندران به پیک سوم کرونا، گفته است: «به دلیل تفاوت روند همه‌گیری ویروس کرونا در کشور و اینکه مازندران پیک سوم نداشته، با روند ملایم افزایشی ابتلا به کرونا در استان روبرو هستیم.»

همچنین «سیدفرزاد جلالی»، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز گفته است در حال حاضر ۱۹۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند.

در حال حاضر و در مجموع شهرهای تحت پوشش دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، یک‌هزار و ۱۹۴ نفر بستری هستند.

فوتی‌های مبتلای قطعی روزانه در ایران به ۱۰۱ نفر رسیدآخرین آمار ارائه شده

از سوی «سیماسادات لاری»، سخن‌گوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۱۰۱ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز شنبه تعداد جان‌باختگان کرونا در ایران به ۵۵ هزار و ۴۳۸ نفر رسیده است.

همچنین طی همین مدت بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ شناسایی شد که ۶۹۳ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گفته لاری، ۴۹۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۴۳ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۴۰۱ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.«ناهید خداکرمی»، رئیس کمیته سلامت شورای شهردرباره آخرین آمار فوتی‌های مرتبط به ویروس کرونا در تهران روز شنبه ۱۳دی۱۳۹۹، گفت: «از ابتدای شیوع کرونا تاکنون حدود ۲۳ هزار نفر به دلیل این بیماری در پایتخت جان خود را از دست داده‌اند. از مجموع متوفیان حدود ۱۴ هزار نفر مرد و ۹ هزار نفر زن بوده‌اند.»

به گفته این عضو شورای شهر تهران شیب ابتلا و فوتی در تهران نزولی بوده و به طور مشخص در روز سه شنبه ۹دی، ۲۸ فوتی و روز دوشنبه ۸ دی، ۳۸ مورد فوتی ثبت شده است.

به عقیده او در هفته‌های گذاشته روزانه ۱۰ فوتی از شمار فوتی‌های تهران کم شده است.«مهدی قلیان»، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفته است تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت زرد کرونایی دربه ۳۰ شهرستان افزایش یافته است. به گفته او در حال حاضر تنها شهرستان‌های «مشهد»، «بینالود» و «گناباد» از نظر شیوع کرونا وضعیت نارنجی دارند.

در حال حاضر تعداد بستری‌شدگان ناشی از کرونا در این استان به «۱۲۵ نفر در روز» کاهش یافته است که این میزان در اوج موج سوم کرونا، طی اواخر آبان ماه تا اوایل آذر ماه امسال به بیش از ۴۰۰ نفر در روز رسیده بود.

همچنین در حال حاضر وضعیت ۲۱۶ بیمار وخیم و در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری هستند.

به گفته این مقام دانشگاه علوم پزشکی طی روز جمعه ۱۲دی، از یک هزار و ۸۶ آزمایش تشخیص انجام شده، نتیجه ۲۲ درصد آن‌ها مثبت شده در حالی که پیش از این نتیجه آزمایشات سرپایی بین ۴۵ تا ۵۰ درصد مثبت بود.در استاننیز که روند بیماری کووید۱۹ طی هفته‌های اخیر رو به کاهش بود، طی ۲۴ ساعت منتهی به روز شنبه، این روند افزایش یافت. طی این مدت ۲۲ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های بوشهر بستری شدند و ۱۲ نفر نیز با حال خوب از این بخش‌ها ترخیص شده‌اند.

در حال حاضر ۷۰ نفر بستری هستند که ۱۹ نفر تحت مراقبت ویژه بوده و پنج نفر به کمک دستگاه تنفس دارند.

هیچ مورد فوتی با ابتلای قطعی در این استان ثبت نشده است. در استان بوشهر طی ۱۱ ماه اخیر بالغ بر ۸۳۹ فوتی با ابتلای قطعی بیماری ثبت شده است.

شمار فوتی‌های روزانه در البرز کمتر از انگشتان یک دستالبرز

اعلام کرد که با مرگ سه بیمار کووید۱۹ شمار جان‌باختگان این بیماری از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در البرز به ۲ هزارو ۵۸۸ نفر رسید.

به گفته فتحی ۲۴ بیمار کووید۱۹ به علت وخامت حال عمومی در مراکز درمانی استان البرز بستری شدند و در حال حاضر ۳۴۴ بیمار در مراکز درمانی البرز بستری و تحت درمان قرار دارند.

استان البرز به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت نارنجی قرار دارد.