کرونا در افغانستان؛ مرگ 3 بیمار و شناسایی 26 مورد جدید

18/06/1399 01:23:00 ب.ظ

08.09.

2020 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی وزارت صحت عامه‌ «بهداشت عمومی» افغانستان امروز سه‌شنبه، 8 سپتامبر 2020 طی گزارشی اعلام کرد: آمار مبتلایان به ویروس کرونای جدید «کووید-19» در کشور با ثبت 26 مورد جدید طی 24 ساعت گذشته، به 38 هزار و 520 نفر رسید.

براساس آمار رسمی این وزارت خانه، این تعداد بیماران کرونایی در ولایت‌های کابل، پکتیا، بلخ و قندوز شناسایی شده‌اند. شمار بهبودیافتگان از کرونا با ترخیص 158 تن طی شبانه‌روز گذشته به 30 هزار و 715 مورد افزایش یافته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

کرونا در ایران؛ آیا کرونا وزیر آموزش‌و‌پرورش را می‌گیرد؟

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 398 نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با شناسایی 74 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 38 هزار و 398 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 494 نفر رسید

آغاز پیک جدیدِ خفیفِ کرونا در کشور/۶ استان در روند ثباتدر روند کشوری بیماری کووید-۱۹ در هفته منتهی به ۱۴ شهریور ماه، تعداد کل موارد مرگ و ابتلا نسبت به هفته پیش کاهش یافته بود اما به نظر می‌رسد در اواخر این هفته یک پیک جدید خفیف در حال شکل‌گیری باشد. روند مختصر صعودی یا شروع پیک خفیف و جزئی در ۱۹ استان دیده می‌شود.

کرونا در آفریقا؛ در جستجوی راز یک پدیده حیرت‌انگیز - BBC News فارسیآیا بین فقر و خانه‌های پرجمعیت و آمار عجیب پایین ابتلا و مرگ در قاره آفریقا ارتباطی وجود دارد؟ در حالی که آمار کرونا در آفریقای‌جنوبی مرتب رو به کاهش می‌رود و در کل قاره آفریقا هم نسبتا پایین است، متخصصان مشغول بررسی یک فرضیه حیرت‌انگیز هستند.

نخستین سفیر افغانستان در امور مهاجران؛ زندگی افغان‌ها در ایران تسهیل می‌شود؟وزارت خارجه افغانستان در چند روز اخیر ۱۳ سفیر جدید را معرفی کرده که در این میان پست سفیر سیار و به عبارتی «نماینده خاص در امور مهاجرین» با واکنش‌های زیادی روبرو شده است. یورونیوز با محمد شفق خواتی، سفیر سیار افغانستان در امور مهاجران گفت‌وگویی انجام داده است که در این گزارش آن را بخوانید.