کرونا نتوانست سفر‌های محرم به شمال را لغو کند

09/06/1399 10:34 ق.ظ

سفر جمعیت قابل توجهی از مردم به استان‌های شمالی ایران در شرایط بحران کرونا با انتقاد‌ برخی از مقام‌های این استان‌ها همراه شد.قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت مازندران گفته «از مسافرانی که به مازندران سفر کرده‌اند گلایه داریم.» کرونا_در_ایران

قاسم جان‌بابایی ، معاون درمان وزارت بهداشت مازندران در این رابطه گفته «از مسافرانی که به مازندران سفر کرده‌اند گلایه داریم.

» جان‌بابایی افزوده «ما نگران افزایش آمارهای ابتلا به کرونا پس از این سفرها هستیم و بی‌توجهی عده‌ای از مردم منجر به خسته شدن کادر درمانی شده است.»

وی گفته «باید برای افرادی که پروتکل‌ها رو رعایت نمی‌کنند و مسافرت انجام می‌دهند، مداخلات جدی‌تری صورت بگیرد.» ارسلان سالاری ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم گفته «متاسفانه در برخی از پارک‌های استان شاهد چادر زدن مسافران بدون رعایت اصول بهداشت هستیم.»

سالاری افزوده از میان ۷۵ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان گیلان ۱۵ نفر مسافر هستند. وی همچنین حضور این جمعیت زیاد از مسافران سایر استان‌ها در گیلان را نگران کننده دانسته است.

ادامه مطلب:
iranwire »

کرونا و تغییر سبک‌ تهیه نذری در ماه محرمآیین نذری دادن در ایام محرم مملو از ارزشهای انسانی و اسلامی است که در کنار همیاری و دوستی مردم، نشان دهنده فرهنگ، آداب و رسوم و عقاید و سنتهای ماست و نشانه

ماسک و دستکش به جای قیمه و قرمه؛ سایه کرونا روی مراسم محرم

محرم متفاوت؛ عزاداری در سایه کرونا در ایران - BBC News فارسیمراسم محرم امسال تحت تاثیر دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، متفاوت از سالهای گذشته برگزار می‌شود. برگزاری دسته‌های عزاداری و پخش غذاهای نذری با محدودیت های سختگیرانه‌ای همراه است.

چین هزاران نفر را در ارتباط با «جرائم مربوط به کرونا» بازداشت کرداز جمله متهمان مردی است که با خودرو کارکنان بخش‌های بهداشتی را تعقیب و آنها زیر می‌گرفته است.

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران- 7 شهریور 1399بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.

هیچ دانشمندی از تولید واکسن موثر کرونا مطمئن نیسترئیس انستیتو پاستور ایران گفت: تضمینی برای تولید واکسن موثر بیماری کووید - ۱۹ در دنیا وجود ندارد، زیرا حتی در صورت تولید واکسن نیز نمی‌دانیم بر روی صد درصد مردم موثر است یا خیر.

استان‌وایر- سفر جمعیت قابل توجهی از مردم به استان‌های شمالی ایران در شرایط بحران کرونا با انتقاد‌ برخی از مقام‌های این استان‌ها همراه شده است.

قاسم جان‌بابایی

، معاون درمان وزارت بهداشت مازندران در این رابطه گفته «از مسافرانی که به مازندران سفر کرده‌اند گلایه داریم.»

جان‌بابایی افزوده «ما نگران افزایش آمارهای ابتلا به کرونا پس از این سفرها هستیم و بی‌توجهی عده‌ای از مردم منجر به خسته شدن کادر درمانی شده است.»

وی گفته «باید برای افرادی که پروتکل‌ها رو رعایت نمی‌کنند و مسافرت انجام می‌دهند، مداخلات جدی‌تری صورت بگیرد.»

ارسلان سالاری

، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم گفته «متاسفانه در برخی از پارک‌های استان شاهد چادر زدن مسافران بدون رعایت اصول بهداشت هستیم.»

سالاری افزوده از میان ۷۵ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان گیلان ۱۵ نفر مسافر هستند.

وی همچنین حضور این جمعیت زیاد از مسافران سایر استان‌ها در گیلان را نگران کننده دانسته است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: