کرونا در ایران؛ رفت و آمد شبانه در شب یلدا ممنوع شد | DW | 18.12.2020

18/12/2020 01:10:00 ب.ظ

ستاد ملی مدیریت کرونا در ایران مقرراتی برای شب یلدا اعلام کرده که طبق آن تردد خودروهای شخصی از ساعت ۸ شب تا ۴ بامداد ممنوع خواهد بود. استاندار تهران مردم را به همکاری و رعایت دقیق مقررات فراخواند.

موج سوم کرونا در ایران, گسترش ویروس کرونا در ایران

ستاد ملی مدیریت کرونا در ایران مقرراتی برای شب یلدا اعلام کرده که طبق آن تردد خودروهای شخصی از ساعت ۸ شب تا ۴ بامداد ممنوع خواهد بود. استاندار تهران مردم را به همکاری و رعایت دقیق مقررات فراخواند.

ستاد ملی مدیریت کرونا در ایران مقرراتی برای شب یلدا اعلام کرده که طبق آن تردد خودروهای شخصی از ساعت ۸ شب تا ۴ بامداد ممنوع خواهد بود. استاندار تهران مردم را به همکاری و رعایت دقیق مقررات فراخواند.

 حسین قاسمی از شهروندان درخواست کرد"با هدف قطع زنجیره شیوع کرونا ویروس از هرگونه دورهمی و برگزاری مراسم شب یلدا خودداری کنند".به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدانوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران گفته است: «مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر ممنوعیت تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۰ تا ۴ بامداد در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده همزمان با شب یلدا به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شد».

بنا به این مصوبه روزهای شنبه و یکشنبه  ۲۹ و ۳۰ آذرماه، اصناف از ساعت ۱۸ تعطیل و تردد خودروهای شخصی نیز در این دو روز، از ساعت ۲۰ تا ۴ بامداد ممنوع است.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید.به گزارش خبرگزاری ایرنا میزان گسترش کرونا در استان تهران همچنان بالاست و"شرایط نارنجی در استان تهران به لحاظ نزدیکی و پیوستگی شهرهای این استان به منزله شرایط قرمز است".

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

بحران کرونا در ایران - با افزایش آمار ابتلا، تردد خودروهای شخصی در شب یلدا ممنوع شدبحران کرونا در ایران - با افزایش آمار ابتلا، تردد خودروهای شخصی در شب_یلدا ممنوع شد در ادامه بحران کرونا در ایران، برای جلوگیری از گسترش بیش از پیش مبتلایان، ممنوعیت تردد در شبهای شنبه و یکشنبه در تهران و برخی از شهرها اعلام شد. شهرها را شلوغ و قواعد شهرسازی را مخدوش کرده اند، مانع خروج جمعیت از شهرهای شلوغ می شوند تا از ازدحام کاسته نشود چرا؟ چون مراکز تهیه و توزیع دولت کارش سخت نشود و از سود ضرر نکنند.😸اصل چهار ترومن مردم را به شهر ها نمی کشید بلکه آذوقه را تا سر کوه هم شده با قاطر به مردم می رساند.

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.

منع تردد دو روزه در ایران در آستانه شب یلداسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونای ایران درباره محدودیت‌های کرونایی برای شب یلدا گفت همه مشاغل به جز گروه شغلی یک از 6 بعدازظهر تعطیل هستند. - خبرگزاری آناتولی روز بعدش میرن تلافی میکنن :)))

ممنوعیت رفت‌وآمد در تهران در شب یلدا - BBC News فارسیهمزمان با شب یلدا و برای پیشگیری از تشدید شیوع ویروس کرونا، رفت‌وآمد شبانه در تهران ممنوع می‌شود. در استان اصفهان هم ممنوعیت مشابه رفت‌وآمد شبانه وضع شده است. اسمش ممنوعیت رفت و آمد نیست. اسمش حکومت نظامیه و همه دلایلش رو هنوز ما مردم کشف نکردیم. اصلا به دولت ایران نمیاد جون مردم براش مهم باشه و دلسوز جون مردم باشه. به هر کی بگی هدف از حکومت نظامی دلسوزی دولت برای مردم مظلوم و اسیر ایران هست بهت میخنده. ممنوعیت دیدن اخبار آیت_الله_بی_بی_سی BlockPersianBBC

کرونا در آلمان؛ ثبت بیشترین مورد ابتلا به کرونا در یک روزبیشترین مورد ابتلای روزانه به کرونا در آلمان با ابتلای 33 هزار و 777 تن به این بیمار به ثبت رسید. - خبرگزاری آناتولی

حسین قاسمی، دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا از ممنوعیت تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۰ تا ۴ بامداد در روزهای شنبه و یکشنبه آینده همزمان با شب یلدا خبر داد.صبح در همه استان‌ها و شهرهای کشور در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۹ ۳۰ آذرماه ممنوع خواهد بود.تشخیص داده شده بودند، خودداری کرده ‌است.سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونای ایران درباره محدودیت‌های کرونایی برای شب یلدا گفت همه مشاغل به جز گروه شغلی یک از 6 بعدازظهر تعطیل هستند.

 حسین قاسمی از شهروندان درخواست کرد"با هدف قطع زنجیره شیوع کرونا ویروس از هرگونه دورهمی و برگزاری مراسم شب یلدا خودداری کنند". به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران گفته است: «مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر ممنوعیت تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۰ تا ۴ بامداد در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده همزمان با شب یلدا به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شد». این ممنوعیت به منظور جلوگیری از دورهمی‌ها و مهمانی‌های شب یلدا وضع شده است. بنا به این مصوبه روزهای شنبه و یکشنبه  ۲۹ و ۳۰ آذرماه، اصناف از ساعت ۱۸ تعطیل و تردد خودروهای شخصی نیز در این دو روز، از ساعت ۲۰ تا ۴ بامداد ممنوع است. تیم اعزامی سازمان جهانی بهداشت به چین تأکید کرده که هیچ نشانه ای از وجود ویروس کرونا در ووهان قبل از دسامبر 2019 وجود ندارد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید . همزمان، سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که در شبانه روز گذشته ۱۷۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری طبق آمار رسمی به ۵۳.به گزارش خبرگزاری ایرنا میزان گسترش کرونا در استان تهران همچنان بالاست و"شرایط نارنجی در استان تهران به لحاظ نزدیکی و پیوستگی شهرهای این استان به منزله شرایط قرمز است". همچنین منع تردد بین استانی و استانی مطابق قانون مربوط به شهرهای در وضعیت نارنجی وجود دارد و تخلف از آن مشمول جریمه خواهد شد.

استاندار تهران از ساکنان این استان خواسته است که در دو روز منتهی به شب یلدا، در روزهای شنبه و یکشنبه به"اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی کرونا" کمک کنند. سازمان جهانی بهداشت روز گذشته اعلام کرد که تیمی از کارشناسان وابسته به آن درحال بازدید از چین، امروز یک نشست خبری برگزار خواهد کرد. وزارت بهداشت از مردم خواسته که مراسم شب یلدا را به صورت مجازی برگزار کنند. در همین زمینه: .