کرونا در ایران؛ رفت و آمد شبانه در شب یلدا ممنوع شد | DW | 18.12.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ستاد ملی مدیریت کرونا در ایران مقرراتی برای شب یلدا اعلام کرده که طبق آن تردد خودروهای شخصی از ساعت ۸ شب تا ۴ بامداد ممنوع خواهد بود. استاندار تهران مردم را به همکاری و رعایت دقیق مقررات فراخواند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

حسین قاسمی، دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا از ممنوعیت تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۰ تا ۴ بامداد در روزهای شنبه و یکشنبه آینده همزمان با شب یلدا خبر داد.

حسین قاسمی از شهروندان درخواست کرد"با هدف قطع زنجیره شیوع کرونا ویروس از هرگونه دورهمی و برگزاری مراسم شب یلدا خودداری کنند".انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران گفته است: «مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر ممنوعیت تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۰ تا ۴ بامداد در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده همزمان با شب یلدا به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شد».

بنا به این مصوبه روزهای شنبه و یکشنبه ۲۹ و ۳۰ آذرماه، اصناف از ساعت ۱۸ تعطیل و تردد خودروهای شخصی نیز در این دو روز، از ساعت ۲۰ تا ۴ بامداد ممنوع است..به گزارش خبرگزاری ایرنا میزان گسترش کرونا در استان تهران همچنان بالاست و"شرایط نارنجی در استان تهران به لحاظ نزدیکی و پیوستگی شهرهای این استان به منزله شرایط قرمز است".

استاندار تهران از ساکنان این استان خواسته است که در دو روز منتهی به شب یلدا، در روزهای شنبه و یکشنبه به"اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی کرونا" کمک کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بحران کرونا در ایران - با افزایش آمار ابتلا، تردد خودروهای شخصی در شب یلدا ممنوع شدبحران کرونا در ایران - با افزایش آمار ابتلا، تردد خودروهای شخصی در شب_یلدا ممنوع شد در ادامه بحران کرونا در ایران، برای جلوگیری از گسترش بیش از پیش مبتلایان، ممنوعیت تردد در شبهای شنبه و یکشنبه در تهران و برخی از شهرها اعلام شد. شهرها را شلوغ و قواعد شهرسازی را مخدوش کرده اند، مانع خروج جمعیت از شهرهای شلوغ می شوند تا از ازدحام کاسته نشود چرا؟ چون مراکز تهیه و توزیع دولت کارش سخت نشود و از سود ضرر نکنند.😸اصل چهار ترومن مردم را به شهر ها نمی کشید بلکه آذوقه را تا سر کوه هم شده با قاطر به مردم می رساند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

منع تردد دو روزه در ایران در آستانه شب یلداسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونای ایران درباره محدودیت‌های کرونایی برای شب یلدا گفت همه مشاغل به جز گروه شغلی یک از 6 بعدازظهر تعطیل هستند. - خبرگزاری آناتولی روز بعدش میرن تلافی میکنن :)))
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ممنوعیت رفت‌وآمد در تهران در شب یلدا - BBC News فارسیهمزمان با شب یلدا و برای پیشگیری از تشدید شیوع ویروس کرونا، رفت‌وآمد شبانه در تهران ممنوع می‌شود. در استان اصفهان هم ممنوعیت مشابه رفت‌وآمد شبانه وضع شده است. اسمش ممنوعیت رفت و آمد نیست. اسمش حکومت نظامیه و همه دلایلش رو هنوز ما مردم کشف نکردیم. اصلا به دولت ایران نمیاد جون مردم براش مهم باشه و دلسوز جون مردم باشه. به هر کی بگی هدف از حکومت نظامی دلسوزی دولت برای مردم مظلوم و اسیر ایران هست بهت میخنده. ممنوعیت دیدن اخبار آیت_الله_بی_بی_سی BlockPersianBBC
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در آلمان؛ ثبت بیشترین مورد ابتلا به کرونا در یک روزبیشترین مورد ابتلای روزانه به کرونا در آلمان با ابتلای 33 هزار و 777 تن به این بیمار به ثبت رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »