کرونا در ایران؛ جان باختن ۴۶۲ مبتلا در ۲۴ ساعت

11/11/2020 02:53:00 ب.ظ

آمار جان‌باختگان و مبتلایان به کرونا در ایران بار دیگر رکورد زد و در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶۲ نفر جان باختند و۱۱ هزار و ۷۸۰ بیمار جدید شناسایی شدند

آمار جان‌باختگان و مبتلایان به کرونا در ایران بار دیگر رکورد زد و در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶۲ نفر جان باختند و۱۱ هزار و ۷۸۰ بیمار جدید شناسایی شدند

آمار جان‌باختگان و مبتلایان به کرونا در ایران بار دیگر رکورد زد و در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶۲ نفر جان باختند و ۱۱ هزار و ۷۸۰ بیمار جدید شناسایی شدند.

سیما سادات‌لاری گفت که در این مدت ۱۱ هزار و ۷۸۰ بیمار جدید شناسایی شدند و مجموع بیماران به ۷۱۵ هزار و ۶۸ نفر رسید.آمار رسمی جان‌باختگان کرونا در هفتم آبان‌ماه به ۴۱۵ نفر رسید که بیشترین تعداد از زمان شیوع این بیماری در ایران بود. تعداد جان‌باختگان در روزهای بعد نیز در حدود ۴۰۰ نفر و بیشتر باقی مانده است.

روز هشتم آبان شمار مبتلایان جدید به کرونا به هشت هزار و ۲۹۳ نفر رسید و در روزهای بعد هم تعداد مبتلایان هشت هزار نفر و بیشتر بود.آماری که وزارت بهداشت اعلام می‌کند مربوط به مبتلایان «قطعی» کرونا است.پیش از این ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، اعلام کرده بود که آمار واقعی جان‌باختگان کرونا بین ۱/۵ تا ۲/۲ برابر آمار رسمی وزارت بهداشت است. مسعود مردانی، عضو ستاد مقابله با کرونا، نیز گفته است آمار واقعی جان‌باختگان ۲/۵ برابر آمار دولتی است.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

پوتین: مردم در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا یک انتخاب روشن انجام دادند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

😔🤦‍♀️ بهداشت جهانی: آمار کرونا در ایران را ضرب در ده کنید. دولت تدبیر و امید 😏 هر چه قدر به سالگرد قیام آبان نزدیک میشویم.امار فوتی ها بالاتر میره واي خداي من همين روزها ايران تمام ميشه😥

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.

۳۰۴ فوتی جدید کرونا در کشور/ تزریق ۴۶۲ هزار دز واکسن کرونا تا امروز۳۰۴ فوتی و ۲۵۵۸۲ مبتلای جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۲۵۵۸۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۳۰۴ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۲۱۴۳۷۹۴ نفر *تعداد بهبودیافتگان: ۱۷۳۹۰۰۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۶۵۳۵۹ نفر تعداد واکسینه شده ها را هم اعلام بفرمایید.

کرونا در ایران؛ آغاز قطره‌چکانی واکسیناسیون کرونا در مراکز درمانی

کرونا در آلمان؛ ثبت بیشترین مورد ابتلا به کرونا در یک روزبیشترین مورد ابتلای روزانه به کرونا در آلمان با ابتلای 33 هزار و 777 تن به این بیمار به ثبت رسید. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در آلمان؛ ثبت بیشترین آمار قربانی کرونا در یک روزشمار قربانیان کرونا در آلمان با مرگ 590 بیمار دیگر طی یک روز اخیر به مرز 20 هزار نفر نزدیک شد. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد که با فوت ۴۶۲ بیمار دیگر از مبتلایان به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان به ۳۹ هزار و ۲۰۲ نفر رسید.تشخیص داده شده بودند، خودداری کرده ‌است.به گزارش ایسنا، وزارت بهداشت آخرین موارد ابتلا و فوتی ناشی کووید ۱۹ در کشور را اعلام کرد.گفت : «به همکاران گفتم که حاضرم به عنوان نخستین فرد این واکسن به بدن من تزریق شود.

سیما سادات‌لاری گفت که در این مدت ۱۱ هزار و ۷۸۰ بیمار جدید شناسایی شدند و مجموع بیماران به ۷۱۵ هزار و ۶۸ نفر رسید. آمار رسمی جان‌باختگان کرونا در هفتم آبان‌ماه به ۴۱۵ نفر رسید که بیشترین تعداد از زمان شیوع این بیماری در ایران بود. تیم سازمان جهانی بهداشت در ووهان چین، هفته گذشته طی یک کنفرانس مطبوعاتی، نشت ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان را رد کرد، که نشان می‌دهد «محتمل‌ترین» فرضیه، انتقال کرونا از طریق واسطه حیوانی به انسان است. تعداد جان‌باختگان در روزهای بعد نیز در حدود ۴۰۰ نفر و بیشتر باقی مانده است. به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۱۴۳ هزار و ۷۹۴ نفر رسید. روز هشتم آبان شمار مبتلایان جدید به کرونا به هشت هزار و ۲۹۳ نفر رسید و در روزهای بعد هم تعداد مبتلایان هشت هزار نفر و بیشتر بود. این موضعگیری پس از طرح اتهامات علیه چین در مورد پنهان‌کاری اطلاعات از جهان در مورد شیوع ویروس در شهر ووهان بود. آماری که وزارت بهداشت اعلام می‌کند مربوط به مبتلایان «قطعی» کرونا است.

پیش از این ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، اعلام کرده بود که آمار واقعی جان‌باختگان کرونا بین ۱/۵ تا ۲/۲ برابر آمار رسمی وزارت بهداشت است. سازمان جهانی بهداشت روز گذشته اعلام کرد که تیمی از کارشناسان وابسته به آن درحال بازدید از چین، امروز یک نشست خبری برگزار خواهد کرد. بنابر اعلام وزارت بهداشت، چهار هزار و ۵۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند. مسعود مردانی، عضو ستاد مقابله با کرونا، نیز گفته است آمار واقعی جان‌باختگان ۲/۵ برابر آمار دولتی است. در همین حال معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد که براساس نتایج نوبت هشتم پیمایش ملی کرونا، ۷/۵ درصد ایرانیان بالاتر از ۱۵ سال (معادل پنج میلیون نفر) به درجاتی از بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. عباس متولیان گفت که این پیمایش براساس خوداظهاری افراد درباره داشتن علایم کرونا انجام شده است. همچنین ۴۵ شهرستان در وضعیت زرد و فقط ۹ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند. او با اشاره به این‌که جمعیت بزرگی در کشور بدون علامت هستند، افزود: «در حال بررسی هستیم تا به صورت دقیق مشخص شود که چه میزان از ایرانی‌ها به عفونت ویروس کرونا مبتلا هستند.

» براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، از روز بیستم آبان و به مدت یک ماه، «مشاغل غیرضروری» از ساعت ۱۸ تعطیل خواهند شد. در همین حال ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، اعلام کرد که تعدادی از مشاغل این محدودیت‌ها را رعایت نکردند و در صورت ادامه اقدام آنان «حتما از شیوه‌های قانونی استفاده خواهد شد». برخی از کارشناسان از جمله مینو محرز، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا، این طرح را کافی ندانسته و خواستار تعطیلی دو هفته‌ای مشاغل و مکان‌هایی شد که در آن شیوع زیاد است. .