کرونا در ایران؛ مدارس، خانه جدید ویروس کرونا

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

موضوع تعطیلی یک‌هفته‌ای در برخی استان‌ها با احتمال تمدید مجدد، در هفته جاری بارها از سوی مسئولان وزارت بهداشت عنوان شده است و دور از انتظار نیست با افزایش چشم‌گیر مبتلایان در این مصوبه اجرایی شود. راستی_آزمایی کرونا_در_ایران pkhwshhal

ایران روز چهارشنبه ۹مهر۱۳۹۹ را با انبوهی از خبر ابتلای دانش‌آموزان و معلمان به ویروس کرونا آغاز کرد. از ۱۵شهریور۱۳۹۹ که مدارس بازگشایی شد، بارها از سوی والدین و برخی مسئولان هشدار داده شده بود که این تصمیم تبعات بسیاری را در بر خواهد داشت. با گذشت ۳ هفته از بازگشایی مدارس، در هفته اخیر آمارهایی از سوی مسئولان استانی در خصوص ابتلای دانش‌آموزان و معلمان اعلام شد، اما هر بار تاکید می‌شد این آمار به حضور در مدارس ارتباطی ندارند.

در روزهای گذشته مسئولان بلندپایه دولت از اعمال جریمه‌ برای افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، خبر دادند. برخی از مسئولان از برخورد قضایی و انتظامی نیز سخن به میان آورده‌ بودند. روز چهارشنبه «عبدالرضا رحمانی فضلی»، وزیر کشور، نیز در این خصوص اظهار نظر کرد.

: «توزیع ماسک در داروخانه‌ها و نظارت بر تامین و توزیع ماسک در کشور به درستی انجام نمی‌شود. ما با یک تناقض مواجهیم. به عنوان مثال تولید ماسک در ایران قبل از کرونا ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار مورد در روز بود، اما بعد از کرونا، اکنون به ۷ میلیون در روز رسیده است. طبیعی است که مصرف مردم افزایش یافته، اما چرا این ماسک‌ها از سوی داروخانه‌ها توزیع نمی‌شوند؟ این موضوع مهمی است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اینفوگرافی| جهان در موج دوم کرونا و ایران درگیر سومین موج کرونا!بررسی‌ها نشان می‌دهد که موج دوم کرونا در سایر کشورهای جهان آغاز شده اما نکته قابل تامل درباره ایران است که برخلاف دیگر کشورها با موج سوم کرونا روبروست.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ شمار جان‌باختگان به حدود 26 هزار نفر رسیدکرونا در ایران؛ شمار جان‌باختگان به حدود 26 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا و توهم توطئه در ایران؛ نگاه آیت‌الله خامنه‌ای و حکومت به یک ویروس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا طی یک ‌روز در هند 1178 و در برزیل 863 قربانی گرفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت/۴۰۹۳ بیمار در وضعیت شدیدمجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت *تعداد مبتلایان جدید: ۳۵۸۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۸۳ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۵۷۲۱۹ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۸۰۹۵۶ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۶۱۶۹ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

۲۰۷ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/۴۰۷۹ تن در وضعیت شدید بیماریشناسایی ۳۶۷۷ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۳۶۷۷ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۲۰۷ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۵۳۶۳۷ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۷۸۷۲۷ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۵۹۸۶ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »