کرونا در آلمان؛ ۳۱هزار ابتلای جدید در یک روز | DW | 19.12.2020

29/09/1399 10:34:00 ق.ظ

موسسه ویروس‌شناسی روبرت کخ از ثبت ۳۱هزار و ۳۰۰ مورد ابتلای جدید به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. طی همین مدت ۷۰۲ نفر درگذشته‌اند. آمار کل مبتلایان در آلمان به یک میلیون و نیم نزدیک شد.

موسسه ویروس‌شناسی روبرت کخ از ثبت ۳۱هزار و ۳۰۰ مورد ابتلای جدید به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. طی همین مدت ۷۰۲ نفر درگذشته‌اند. آمار کل مبتلایان در آلمان به یک میلیون و نیم نزدیک شد. موسسه علمی روبرت کخ می‌ٰگوید میانگین ابتلا در هفت روز گذشته ۶/ ۱۸۹ به ازای هر صد هزار نفر بوده است. این در حالی است که هدف دولت فدرال از محدودیت‌ها و سخت‌گیری‌های اخیر، رساندن این نرخ به ۵۰ است.

از چهارشنبه ۱۶ دسامبر، مقررات جدیدی برای پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر کرونا در آلمان به جریان افتاده که دستکم تا ۱۰ ژانویه ادامه خواهند داشت.

قرار است پنجم ژانویه ۲۰۲۱، مقامات ایالتی و فدرال با بررسی نتایج حاصل از این محدودیت‌ها، تدابیر لازم برای ماه‌های آینده را اتخاذ کنند. واکسیناسیون عمومی در آلمان از ۲۷ دسامبر شروع می‌شود و کادر درمانی و سالمندان در نوبت نخست ایمن‌سازی قرار دارند. طبق اعلام وزارت بهداشت، نیمی از مرگ و میرها به شهروندان بالای ۸۰ سال مربوط می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.

کرونا در ایران؛ 100 فوتی‌ و 7980 مورد ابتلای جدید در یک روزسخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد در شبانه روز گذشته 100 بیمار مبتلا به کووید-19 جان خود را از دست دادند و 7 هزار و 980 بیمار جدید نیز شناسایی شدند. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در ایران؛ آغاز قطره‌چکانی واکسیناسیون کرونا در مراکز درمانی

کرونا در ایران؛ تهدید ویروس جهش‌یافته در یک‌ سالگی اعلام ورود کرونا

کرونا در آلمان؛ ثبت بیشترین مورد ابتلا به کرونا در یک روزبیشترین مورد ابتلای روزانه به کرونا در آلمان با ابتلای 33 هزار و 777 تن به این بیمار به ثبت رسید. - خبرگزاری آناتولی