کرونا؛ طب اسلامی و جنجال شیخ مرتضی کهنسال | DW | 22.03.2020

22/03/2020 05:24:00 ب.ظ

یکی از شاگردان عباس تبریزیان، با انگشت به دهان و دماغ مبتلایان کرونا 'عطر پیامبر' می‌مالد تا شفا یابند. سازمان نظام پزشکی این اقدام را مصداق تشویش افکار عمومی دانسته و وزارت بهداشت خواستار برخورد قضایی با او شده است.

کرونا در ایران, طب اسلامی

یکی از شاگردان عباس تبریزیان ، با انگشت به دهان و دماغ مبتلایان کرونا 'عطر پیامبر' می‌مالد تا شفا یابند. سازمان نظام پزشکی این اقدام را مصداق تشویش افکار عمومی دانسته و وزارت بهداشت خواستار برخورد قضایی با او شده است.

یکی از شاگردان عباس تبریزیان ، با انگشت به دهان و دماغ مبتلایان کرونا 'عطر پیامبر' می‌مالد تا شفا یابند. سازمان نظام پزشکی این اقدام را مصداق تشویش افکار عمومی دانسته و وزارت بهداشت خواستار برخورد قضایی با او شده است.

کرونا؛ طب اسلامی و جنجال شیخ مرتضی کهنسالیکی از شاگردان عباس تبریزیان، با انگشت به دهان و دماغ مبتلایان کرونا"عطر پیامبر" می‌مالد تا شفا یابند. سازمان نظام پزشکی این اقدام را مصداق تشویش افکار عمومی دانسته و وزارت بهداشت خواستار برخورد قضایی با او شده است.

مرتضی کهنسال، روحانی اهل لنگرود و یکی از شاگردان مکتب طب اسلامی، کلیپی جنجالی از حضور بر بالین بیماران مبتلا به کرونا در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است. او با عبا و عمامه، بدون ماسک و دستکش، بالای سر مبتلایان می‌رود و با انگشت و قطره چکان، مایعی را به پشت لب و دور دهان بیماران می‌مالد. او محلول را"عطر پیامبر" معرفی می‌‌کند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

کرونا یک سرباز ناشناخته خداست . همین که حمله کرد بر چیدو هست ، هست و تا کی برفت..مقام عظماء و دانشمندان و نیروهای مسلح جهان جلو این سرباز همه زانو زدند.. خداوکیلی به قیافه انسان تماس نگاه کنید.چقدر مظلوم و گوسالست.نازی واقعا این شخص کرونا نگرفته؟؟؟؟ شکل سگ حاره. خدا وکیلی وقتی رفتاربعضی آدم‌ها مثل این آقا رو‌در جامعه می بینم میگم خدایا شکرت بخاطر دادن عقل سالم و‌بدن سالم،هیچی ازت نمیخوام !!!!!!!

شبیه تپاله اس امان از جهل و نادانی امان از خرافات امان از اعتقادات پوچ وتوخالی وبی اساس یکی از افرادی را که دستمالی کرده بود امروز مرد!! خدا لعنت کنه این جماعت متحجر و کند ذهن رو. ویروس کرونا قیافه این رو ببینه قبض روح میشه و بیمار شفا می‌گیره! حالا هی به طب اسلامی شک کنید و مسخره‌بازی دربیارید... تنها ویروس‌هایی که طب اسلامی نه تنها درمانی برای آنها ندارد بلکه باعث شیوع آنها می‌شود khameneivirus و islamicrepublicvirus هستند.

بدبخت اونایی که مبتلا کرده انشا... خودش زودتر از این جهنم زمینی به بهشت آسمانی عروج بیابه

ظریف: تروریسم اقتصادی آمریکا مانع مقابله با کرونا استوزیر امور خارجه کشورمان در گفتگویی با روزنامه معتبر فولیا دی سان پائولو برزیل گفت: تروریسم درمانی ایالات متحده آمریکا مانع واکنش مؤثر در مقابل بیماری همه گیر جهانی است. سردار ملی دیگر شئونیزم فارسی هفتگانه ی فریب و فریبکاری ذهنی جاهلان و اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر کارگر نیست.حکومت جاهلیت اشرار فرقه فارسیسم‌ باید به یکی از علوم طبیعی منطق حق حقیقی ملتهای ایرانیان و یا به علوم علمی منطقی جهانی تسلیم شود و گذار کند. تروريسم روحاني و دارو دسته اش مانع مقابله با كرونا هسهند و همچنين باعث رنجش ملت ايران و پسرفت ايران و بتوني كردن سايت هاي اتمي

جهالت همین آخوند های خبیث بود که کرونا در سراسر جهان منتشر شد. پیامبر ۱۴۰۰ سال پیش مرد جنازه او خاک شد. عطرش از کجا پیدا شد؟ وقتی که دوربین رو خاموش می کنن ی انگشت روغن بنفشه هم بهشون فرو می کنه به نیت محمد بچه باز که هر چه زودتر شفا پیدا یابند. احمق تر از این یابو اون آدمایی هستن که این یابو رو تبلیغ میکنن ...خود کرونا هم تو این مملکت تبریزیان رو میبینه دستشو میگیره در کونش تا چیزی جا نکنن ...جاهلان ولایت مدار

در ضمن اين آخوند ها در حوضه علميه بچه بازى هم ميكنند. این ها شبه علم است. فقط جامعه را دچار بدبینی کرده و به شیوع بیشتر ویروس کرونا کمک می کند.یکی باید به این قبیل ملاها بگوید بنشینید سرجایتان. Elahi ke korona ke na badtarin mariziha ra to bozineh ba shoraka begirin. Korona to ra bebine az tars pa be farar migozare. To va hameye shoma ha az sata kabos tarsnak tarin.

مرتیکه پفیوز . خاک برسر رییس بیمارستان مربوطه روغن بنفشه در ماتحت ، روغن حنضل در یک طرف منافذ بدن و روغن خراطین در طرف متقارن ! دولت اصلاحات حامی بزرگتر از اروپا به ویژه آلمان و انگلیس ندارد. تمام تلاشتون رو بکنید، اینبار نوبت شماست هزینه بدیدن!

تماس تلفنی ظریف با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره کروناوزیر امور خارجه ایران با ‎مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره شیوع جهانی ویروس کرونا به صورت تلفنی گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

بازم خوبه پنبه آغشته به روغن بنفشه تو ماتحتشون نكرد 😡😡 fojitsomi كاش مادرشو بگان بخنديم In martikeh ra bayad az amamash avizon konan ویروس چینی خود نفس این آخوند بی شور را خواهد گرفت ! خامنه ای که رهبر این جانوران وحشی باشد بیشتر از این انتظاری نیست خامنه ای هم همینطور رو میکنه اونم باید دستگیر بشه🙄 الاغ به پیامبر توهین نکن ... حواست باشه...

اینا مصداق یه آیه قرآن نیستن؟ اتفاقا خودشون زیاد این آیه رو برای دیگران میخونن!!!! 《کالانعام بل هم اضل》 بفرستش پيش يارشون طوسي يه حالي بهش بده ۱۴روز دیگه خبر مرگش میاد خود کرده را... اگر معادل یک صدم بودجه اختصاص داده شده به حوزه ها، به دانشگاهها و آموزش و پرورش کشور تعلق می گرفت امروزاینگونه در تنگنای امور طبی و بهداشتی نبودیم و از همه مهمتر، مردمی آگاه تر در مواجهه با بیماریها و دیگر مسائل روز جامعه می داشتیم و خرافه اینگونه در کشورمان جولان نمی داد.

شناسایی ۲۴۰۰ مسافر با علائم مشکوک کرونا تا اول فروردینتهران - ایرنا- سرپرست جمعیت هلال احمر گفت: از روز ۲۷ اسفند تا اول فروردین ماه، تعداد ۹۷۰ هزار خودرو با ظرفیت حدود سه میلیون مسافر از استان‌های درگیر کرونا خارج شده‌اند که حدود ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از این مسافران دارای علائم بیماری کرونا مثل تب و سایر علائم بودند.

قیافش مثل شیافه ایشان چه وظیفه ای در جامعه دارند، چه مسئولیتی برای خودش تعریف کرده؟😀 پس چرا هزار سال پیش رسول الله انگشتش رو به اینجاها نکرد و پیغمبر چنین دعا کرد ... ویروس کرنا باعث شده که مردم بفهمند از شر اخوند باید به خدا پناه برد اینها دست از سر کچل این مردم بر نخواهند داشت این مرتیکه چطور وارد بیمارستان و بخش ها میشه؟ به خانواده مبتلایان اجازه دیدار داده نمیشه بعد این گوساله میره و باعث انتقال بیشتر بیماری میشه. ظرف یکهفته آینده امیدوارم عازم جهنم بشه.

جهالت_آخوند غوه غضائیه اینو تشویق افکار عمومی میدونه نه تشویش KhameneiVirus داریم کم کم میرسیم به دوران ۱۵۰ سال پیش اورپا که کلیسا ها و کشیش ها یه همچین رفتارهای داشتن، با مرور تاریخ میشه متوجه شد که نظام اخوندی داره به خط پایان میرسه هیچ کاری با مرتضی_کهنسال نخواهند داشت، وجود همچنین جاهلان مذهبی برای بقای نظام فاسد ج.ا لازمه

افزایش تدابیر مبارزه با کرونا در روسیه، قفقاز و آسیای میانهروسیه و کشورهای حوزه قفقاز و آسیای میانه تدابیر مربوط به مبارزه با ویروس کرونا را افزایش دادند. - خبرگزاری آناتولی

این آقا همین الان ناقله شک نکنین روزی ده ها نفر مبتلا می‌کنه آخه این چه عطر بد بویی هستش که باعث عطسه میشه؟ در ضمن عطر پیامبر هم بوده!!!! این قارچا باید همه جا باشن تو همه چیز دخالت میکنن جاکشا سازمان نظام پزشکی از وزارت بهداشت خواست که از قوه قضائیه بخواهد که اگر امکان دارد دادستان ورود کند! شیخ همچنان در بیمارستان انگشت به دماغ بیماران می مالد. سکانس دوم : امیر نوری ظرف بیست و چهار ساعت دستگیر و با قرار آزاد شد یا نشد واقعا نمیدونم! بساطی داریما..

خب بذارین مبتلا بشه بعد علیه اش تبلیغ کنین.نکنه مانع کسب وکار میلیاردی وزارت بهداشت میشه!چطور توضیح نمیدین چرا این یارو خودش مبتلا نمبشه!؟؟ افسار مملکت تو دست این کثافتاست کی میخواد باهاشون برخورد قضایی کنه به غیر از بوی شتر و بوی تعفن از محمد چیز دیگری به مشام مردم نمیرسد. بوی خون یکی از بوهای مهم محمد جنایتکار بود. ایران در هزارو اندی سال پیش این بو را متوجه شد و تا اکنون این بوی گند در فضای کشور وجود دارد. فقط با نابودی دین محمد طراوت و شادابی به وطن عزیزمان باز خواهد گشت.

عطر؟ ممد بو گندو حالا که روحانیون عطر پیامبر را درآوردن چه وقت روغن و سیب‌زمینی پیامبر درمیاد؟ کاندوم چی AkhshanDr arbabhalgheha

کمک 72 میلیون لیر ترکیه به جمهوری تُرک قبرس شمالی برای مبارزه با کرونامعاون رئیس جمهور ترکیه: برای مبارزه با ویروس کرونا به جمهوری تُرک قبرس شمالی به منظور رفع نیازهای اولیه این کشور در مرحله اول 72 میلیون لیر کمک مالی ارائه کردیم

وزارت بهداشت اول بره مسولین بی لیاقت اون بیمارستانو توبیخ کنه بعد ارجاع بده تازه رفته با پرسنل هم عکس یادگاری گرفته 'طب اسلامی'عنوانی بی اساس و نامربوط است و ربطی به معارف اصیل اسلام و شیعه ندارد و نوعی دکانداری و خودنمائی است.صدر و ساقه کتاب و سنت دعوت به و پیشرفت و تبعیت از دستاوردهای نوین بشری کرده است. مراجع تقلید نیز که عالیترین مقامات مذهبی هستند طب اسلامی را نفی کرده اند.

دوستان عزیز حسادت نکنید به این انسان ایشون به حرف استادش گوش کرده وروغن بنفشه زیادی باچوب پنبه ........ تا به این جایگاه رسیده که کرونا هم خایه نمیکنه سمتش بره بنده خدا چه صبری داشته ایالت بایرن اگه از خونه بری بیرون،حبس داره.

تاکید لاریجانی بر تدابیر ویژه تعطیلات نوروز در مقابله با کرونادکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی روز شنبه دوم فروردین در تماس با استانداران سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان و بوشهر از پیگیری و تامین نیازهای این استان‌ها در حوزه اقلام بهداشتی و تجهیزات درمانی خبر داد. این هنوز نمرده ؟! حتماداره میگه به همه درورودی شهربه جای الکل قرصِ انگل بدهند😂

ایران کرونا؛ طب اسلامی و جنجال شیخ مرتضی کهنسال یکی از شاگردان عباس تبریزیان، با انگشت به دهان و دماغ مبتلایان کرونا"عطر پیامبر" می‌مالد تا شفا یابند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، مشروح گفتگوی ظریف به شرح زیر است: شیوع ویروس کرونا زمانی به ایران رسید که این کشور هنوز در تلاش برای غلبه بر بحران های اوایل سال جاری بود.وزیر امور خارجه ایران با ‎مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره شیوع جهانی ویروس کرونا به صورت تلفنی گفتگو کرد.به گزارش روز شنبه  پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ کریم همتی با تبریک فرارسیدن عید باستانی نوروز به هم میهنان، گفت: این عید را به ویژه به دست اندرکاران بهداشت و درمان که این روزها از جان مایه می گذارند و هر آنچه دارند در طبق اخلاص گذاشته اند تبریک می گویم و دست تک تک آنها را می بوسم.

سازمان نظام پزشکی این اقدام را مصداق تشویش افکار عمومی دانسته و وزارت بهداشت خواستار برخورد قضایی با او شده است. مرتضی کهنسال، روحانی اهل لنگرود و یکی از شاگردان مکتب طب اسلامی، کلیپی جنجالی از حضور بر بالین بیماران مبتلا به کرونا در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است. پس از آن، ایرانیان مجبور به اذعان شلیک اشتباه به هواپیمای مسافربری با 176 مسافر شدند. او با عبا و عمامه، بدون ماسک و دستکش، بالای سر مبتلایان می‌رود و با انگشت و قطره چکان، مایعی را به پشت لب و دور دهان بیماران می‌مالد.2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی محمد جواد ظریف٬ وزیر امور خارجه ایران و یوزپ بوررل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماسی تلفنی درباره شیوع ویروس کرونا(کووید-19) در جهان و ایران گفتگو کردند. او محلول را"عطر پیامبر" معرفی می‌‌کند. نبرد با ویروس در شرایط انزوای اقتصادی و مشکلات ناشی از تحریم های اعمال شده توسط آمریکایی ها در حال انجام است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید ظاهرا اقدام این شیخ جوان، به چالش کشیدن رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است که درباره عیادت و ملاقات بدون تجهیزات با بیماران کرونا هشدار داده بود. در حال حاضر درخواست ما از هموطنان این است که به سفر نروند تا بتوانیم زنجیره انتقال را قطع کنیم و در نیمه دوم فروردین ماه روزهای آرامتری در پیش داشته باشیم.

دکتر طاهره چنگیز گفته بود اگر در این صورت کسی مبتلا نشد در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را می‌بندد و استعفا می‌دهد. وی در رابطه با مشکلات با ایالات متحده آمریکا می گوید که انتقام وعده داده شده دولت ایران قبلا به انجام رسیده است؛ با این حال وی اضافه می کند که ایران مسئول اقدامات گروه های شیعه که همچنان به اهداف آمریکایی حمله می کنند نیست.. کهنسال در فیلمی که پخش کرده، با لبخند می‌گوید: «در یکی از بیمارستان‌های مرجع هستیم.. تحریم ها و انزوای اقتصادی بر این وضعیت چگونه تأثیر می گذارد؟ ظریف: این تحریم ها منابع اقتصادی ما، نه تنها ذخایر نفت بلکه بخش خصوصی ما را نیز تحت تاثیرقرار داده است.. این را بفرستید برای همون خانم دکتر که گفت هم استعفا می‌دم و هم در دانشگاه‌ها را می‌بندم. ما یک کشور ثروتمند هستیم  اما به دلیل تحریم ها منابع لازم را برای خدمت به مردم آسیب دیده دراختیار نداریم. قم در شیوع این بیماری، هیچ شرایط خاصی نسبت به سایر استان های کشور، نه بستر ژنتیکی و نه بستر فرهنگی خاصی که منجر به شیوع این ویروس شود، نداشت.

کلیپ‌های بعدی هم میاد.. محدودیت های بانکی و مالی اعمال شده مشخص نمی کند که شما کالاهای بشردوستانه خریداری می کنید یا خیر..» و سپس بر بالین بیماری می‌رود که کرونا دارد و مایع مربوطه را به دور دهان و دماغ بیماران می‌مالد. علاوه بر این ، شرکت های سازنده تجهیزات پزشکی اروپا ، به دلیل تهدیدات آمریکا با ما تجارت نمی کنند و کالاهای پزشکی را به ما نمی فروشند. او در پیامی دیگر ریشخندکنان می‌گوید: «. بنابراین وزارت بهداشت بعد از به یقین رسیدن در مورد شیوع کرونا سلامت مردم را در نظر گرفته و مراتب و توصیه های لازم را به اطلاع  همگان رساند.

. این اقدامات از منظر حقوقی، جنایت علیه بشریت است... ظریف: این پیشنهاد منافقانه بود. ویروس کرونا از شهر ووهان به شهر سوهان آمد و آن وقت پشت ماسک تو گیر کرد.. ما از خود مراقبت خواهیم کرد و در دنیا دوستان کافی داریم که به ما کمک کنند. بحث قرنطینه یک بحث علمی است، باید جمیع جهات در نظر گرفته شود.

. ۳۶ هزار میلیارد بودجه بهداشت. اگر شما آماده انجام این کار نیستید، ما از جهانیان می خواهیم که نشستن و تماشا کردن این قلدری را متوقف کنند... مردم ایران دارند از دست می روند و دیگران فقط به این امید که خودشان صدمه نبینند، قلدری آمریکا را می پذیرند. ماسک هست، نیست؛ احتکار شد. بنابراین در این خصوص، چگونگی قطع زنجیره انتقال را مد نظر قرار دادیم.

۵۳۰ میلیارد ستاد بحران . سوال: آیا تازه ترین بحران با آمریکایی ها، که تقریباً به جنگ ختم شد، برطرف شده است؟ ظریف: ایالات متحده اقداماتی را انجام می دهد که پیامدهایی دارد؛ به ویژه برای افرادی که تحت تاثیر مستقیم قرار می گیرند... آنها مرتکب تجاوز می شوند و انتظار دارند که ایران جلوی واکنش دیگران را بگیرد.» سازمان نظام پزشکی این اقدام را محکوم کرده و البته نه در بیانیه‌ای رسمی بلکه در کانال تلگرامی خود: «این شخص به اعتبار لباسش به بیمارستان و بر بالین بیماران رفته و کسی هم جلوی او را نگرفته؛ بدون حفاظت شخصی بوده و بخت گرفتاری‌اش بالا و چه بسا الان ناقل است و در جامعه رفت و آمد دارد.. اگر آمریکایی ها به این تجاوزات علیه مردم عراق ادامه دهند، باید منتظر جواب باشند. علاوه بر این، بسیاری از کشورهایی که حتی با ما ارتباط سیاسی خیلی خوبی هم ندارند مثل کشور امارات در حال حاضر برای کمک به کنترل این بیماری به ایران کمک مالی داشته اند.

.» نظام پزشکی می‌‌پرسد پخش فیلم، تبلیغ برای طب اسلامی و تظاهر به این که همه اشتباه می‌کنند"مصداق بارز تشویش اذهان عمومی" نیست؟ فیلم و سلفی‌های مرتضی کهنسال با بیماران کرونایی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود. آنها از اصطلاح «گروه های نیابتی» استفاده می کنند که غیرمسئولانه و توهین به مردم عراق است. وبسایت"فرارو" می‌نویسد: «مرتضی کهنسال، اهل لنگرود از شاگردان عباس تبریزیان، چهره جنجالی طب اسلامی، ۲۷ اسفند به یکی از بیمارستان‌های گیلان رفت و سپس با پرواز به اصفهان و به یکی از بیمارستان‌های این شهر رفته است.» کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت گفته که به محض تکمیل اطلاعات در باره مکان مربوطه، با فردی که در بیمارستان با او همراهی کرده، برخورد خواهد شد. سوال: رابطه این گروه های شیعه با ایران چیست؟ ظریف: ما فقط با گروه های شیعه رابطه نداریم. جهانپور این اقدام را مصداق بارز مداخله در درمان و تشویش اذهان عمومی خوانده و ابراز امیدواری کرده که دادستان منطقه مربوطه و دستگاه قضایی برخورد لازم را انجام دهند. ما با دستان خالی اما با وجود مردم مهربان و گرانقدری که پای کار آمده اند و بسیج تمام امکانات مجموعه نظام، تاخیر در تامین وسایل و تجهیزات لازم در چند روز ابتدایی شیوع ویروس، برطرف شده و کمبود جدی ای در این حوزه نداریم.

 درباره این اقدام، با کهنسال برخورد خواهد شد. ما یک سیاست حمایت از کسانی که تحت فشار هستند را داریم. روحانی جنجالی خود را"الاحقر شیخ مرتضی کهنسال"، مسئول"ستاد احیای طب اسلامی در گیلان" و نماینده آیت‌الله تبریزیان می‌نامد. او پیش‌تر در کلیپی کوتاه گفته بود: «. ایالات متحده این مسئله را در مورد ما تشخیص نمی دهد زیرا وقتی آنها ]ادعا می کنند[ از مبارزان آزادی حمایت می کنند، ]در واقع[ از "نیابتی ها" حمایت می کنند... ما به آنها نیازی نداریم که "نایب" ما باشند. همچنین با همکاری سازمان نظام پزشکی حدود ۳۷۰ تا ۳۸۰ هزار نفر در یک سامانه آنلاین آموزش های لازم برای پیشگیری از بیماری را فرا گرفته بودند.

در حالی که دانش آموختگان مکتب هاریسون به جای درمان مردم، آنها را ترسانده‌اند‌، قرنطینه کرده و از اجتماع دور کرده‌اند، ما دانش‌آموختگان طب اسلامی حاضریم در قرنطینه وارد شویم و راه و روش درمان و قدرت اهل بیت را به همه مردم نشان دهیم.» عباس تبریزیان، استاد مرتضی کهنسال که عنوان"پدر طب اسلامی" را یدک می‌کشد، داروی"امام کاظم" و استعمال"روغن بنفشه" را برای درمان کرونا تجویز کرده است. این دو مورد بسیار متفاوت است. در همین زمینه: .