کرونا؛ خفاش‌ها را 'ملامت نکنید' - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کرونا؛ خفاش‌ها را 'ملامت نکنید'

دکتر ماتیو بورگارل هر چند وقت یک‌بار از بزرگان روستا اجازه می‌گیرد و به غارهای مقدس می‌رود و برای دلجویی از ارواح، برایشان هدیه می‌برد. او با ماسک، لباس سرتاسری و دستکش سه لایه، به اعماق تاریک غار می‌رود و با نردبان طنابی از دالان‌های باریک عبور می‌کند. بوی بد خفاش‌ها همه جا به مشام می‌رسد و قدم گذاشتن بر فضولاتشان که کف غار را پوشانده، صدای راه رفتن روی برف تازه را می‌دهد. گاهی خفاشی از خواب می‌پرد، بال‌هایش را باز و پرواز می‌کند.

دکتر بورگارل شکارچی ویروس یک موسسه تحقیقاتی فرانسوی به نام سیراد است. او در دانشگاه زیمبابوه کار می‌کند و به غارهای خفاش‌ها می‌رود و از خفاش‌ها و فضولاتشان نمونه‌برداری می‌کند. در آزمایشگاه ماده ژنتیکی ویروس‌های خفاش استخراج و تعیین توالی می‌شود.آنها قبلا انواع دیگر ویروس کرونا، از جمله ویروسی از همبن خانواده سارس و کووید-۱۹ را شناسایی کرده‌اند.

خفاش‌شناسان کارزاری به نام "خفاش‌ها را ملامت نکنید" راه انداخته‌اند برای زدودن ترس و افسانه‌های بی‌اساس درباره خفاش‌ها که حیات وحش را تهدید می‌کند. آنها می‌گویند خفاش‌ها بدشناخته‌شده‌ترین و قدرنادانسته‌ترین حیوانات کره زمین هستند و مدت‌هاست که هدف انزجار، آزار، اذیت و جهل‌اند و بلاهای شیطانی که سر انسان آمده گردن آنها انداخته می‌شود. ترس و باورهای نادرست درباره خفاش‌ها در روزگار کرونا شدیدتر هم شده است.خفاش‌های حشره‌خوار می‌توانند با کاهش خسارت به محصولات کشاورزی، ۳.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خفاش رو ملامت نمی‌کنیم. به خفاش‌خور بی‌همه‌چیز فحش میدیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قاتل ۱۸ ساله چچنی‌تباری که معلم فرانسوی را سر برید که بود؟او در یکی از آخرین پست‌های خود در شبکه‌های اجتماعی خبر این که ایران بازنشر کاریکاتورهای پیامبر اسلام در شارلی ابدو را محکوم کرده، همرسان کرده بود. Fucking Muslims
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تصویری از معلم مقتول؛ و جنایتی جدید که فرانسه را لرزاند«ساموئل پاتی 47 ساله معلم تاریخ و جغرافیا در مدرسه‌ای در حومه پاریس کار می‌کرد» با این عبارت در تسلیت هم درد وهمدل با خانواده این معلم هستم. لعنت بر جنایتکاران اسلامی اروپا تاوان حمايت از آخوندها و اسلام گرايان افراطي را به زودي خواهد پرداخت، به بدترين و وحشتناکترين
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

عباس با پاراگلایدری که خودش ساخت، پرواز را یاد گرفت - BBC News فارسیعباس، که از پدر و مادر افغان در ایران متولد شده، برای اولین بار توانسته باپاراگلایدری که خودش با چرخ خیاطی همسرش ساخته، پرواز را یاد بگیرد و با آن پرواز کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تلاش چشم‌بسته مجلس علیه فسادی که آن را سیستماتیک نمی‌داند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

زنان و دختران معترض بلاروس؛ ما را از پنجره ببینید نه از تلویزیونصدها زن و دختر دانشجو در مینسک پایتخت بلاروس در اعتراض به حکم بازداشت تیخانوفسکایا، رهبر در تبعید اپوزوسیون این کشور به خیابان‌ها آمدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حامیان حشد شعبی مقر حزب دمکرات کردستان عراق را آتش زدند | DW | 17.10.2020خبرگزاری فرانسه و شماری از رسانه‌های کردی و داخلی عراق، از هجوم هواداران حشد شعبی به دفتر حزب دمکرات کردستان عراق در بغداد و آتش‌زدن این مقر گزارش داده‌اند. رسانه‌های ایران می‌نویسند این یک اقدام احساساتی هواداران بود. هوادارانی که قدم به قدم از سپاه تروریست دستور گرفتن، پس از سرنگونی جمهوری اسلامی تمام این رفتارای خودجوش در جا خفه میشن. تنهاراه بازگشت آرامش به عراق فقط وفقط سرکوب حشدالوحشی به وسیله امریکاست آمریکا یه جور ج.ا رو به حال خودش گذاشته که همه جوره تبدیل به سگ هار شده.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »