کرونا در ایران؛ چه کسی راست می‌گوید؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در حالی که اظهارات متناقض مسئولان با اضافه شدن تلفات کرونا بیشتر شده است؛ شایعات و خرافات نیز دست از ایران کرونازده برنمی‌دارند و بخش زیادی از مردم در این میانه، بلاتکلیف هستند. گزارش گاهشمار_کرونا از پویان خوشحالpkhwshhal 👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی

حدود هشت ماه از شیوع ویروس کرونا در ایران می‌گذرد. اعلام اولین موارد ابتلا در ایران هم‌زمان شد با انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ۱۳۹۸. باور عمومی بر این است که حتی در اعلام موارد ابتلا نیز پنهان‌کاری‌هایی در انتشار آمار رخ داده است. در هشت ماه اخیر، اظهارات متفاوت از سوی مقامات مطرح شدند که ناقض یک‌دیگر هستند. در حال حاضر که شمار فوتی‌ها طی شبانه‌روز به بیش از ۲۵۰ نفر رسیده، بر شمار این اظهارات ضد و نقیض نیز افزوده شده است.

این طرح‌ اگر به درستی اجرا می‌شدند، به گفته مسوولان، می‌توانستند در کاهش میزان شیوع کرونا تاثیرگذار باشند. اما آن‌چه اتفاق افتاده، با توجه به شواهد و قراین، در حد یک «شو بهداشتی سیاسی» بوده‌ است.»، جانشین پلیس راهور ناجا روز پنج‌شنبه ۲۴ مهر با گذشت حدود یک هفته از طرح اجباری شدن ماسک و اعمال جرایم سنگین برای متخلفان، گفته است تاکنون کسی در خصوص طرح ممنوعیت استفاده از ماسک جریمه نشده است و حتی این کار از طریق دوربین نیز انجام نخواهد شد و دستی انجام می‌شود.

حتی اجرا شدن طرح ممنوعیت تردد از/به شهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه نیز در حد یک خبر مانده است. با توجه به اطلاعاتی که از مبادی ورودی و خروجی این شهرها منتشر شده است، نهاد یا سازمانی برای اجرای آن جدیتی به خرج نداده و تصاویر مخابره شده از سفرهای استانی نیز گواه این موضوع است که این طرح صرفاً روی کاغذ اجرایی شده و به خیابان‌ها کشیده نشده است.»، سخن‌گوی دولت روز سه‌شنبه ۲۲مهر۱۳۹۹ از افزایش روزانه ۱۰ هزار تست کرونا در کشور خبر داد.

بر اساس آماری که این مقام مسوول ارایه کرده، تا ظهر روز جمعه ۲۵مهر، بالغ بر چهار میلیون و ۴۵۴ هزار و ۵۷۰ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تا چه مدتی در برابر ویروس کرونا ایمن هستیم؟ | DW | 14.10.2020پیدایش موارد تازه‌ای از ابتلای مجدد به ویروس کرونا وجهی از این بیماری خطرناک را ظاهر کرده است: کارشناسان هشدار می‌دهند یک بار ابتلا به کرونا به معنای مصون شدن سیستم ایمنی نیست. ویروس می‌تواند با شدت بیشتری حمله بیاورد. حکومت چین باید نابود بشه ...
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان کرونا در ایران به 517 هزار و 835 نفر رسیدشمار مبتلایان کرونا در ایران به 517 هزار و 835 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ شمار قربانیان به مرز 30 هزار تن رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزارت بهداشت ایران: وضعیت کرونا در تهران بسیار نگران کننده استمعاون کل وزیر بهداشت ایران گفت که وضعیت شیوع ویروس کرونا در پایتخت این کشور بسیار نگران کننده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به سرعت در حال افزایش است | DW | 14.10.2020موارد جدید ابتلا به بیماری کرونا در آلمان برای اولین بار از ماه آوریل تا کنون از مرز ۵۰۰۰ نفر در یک روز عبور کرده است. گسترش بیماری به ويژه در شهرهای بزرگ سرعت یافته است. صدراعظم آلمان به شدت از این وضع نگران است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شیوع کرونا در فرانسه؛ ماکرون: مقررات منع رفت و آمد در ۸ کلانشهر اجرا می‌شوددولت فرانسه چهارشنبه شب اعلام کرد که این کشور بار دیگر از نظر بهداشتی در وضعیت اضطراری قرار گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »